Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hétalvó


hétalvó
addikt

Ezek a teljesen értelmetlen dolgok, akkor már inkább egy pro82.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#2) epityesz


epityesz
aktív tag

érdekes cikk:)

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#3) Kassadin


Kassadin
addikt

Szóval nem éri meg, a nevével szeretnék eladni a tápot. Köszönöm a tesztet.

(#4) Integra


Integra
titán

ugyanazt csinálják amit a lenovo a thinkpad névvel....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5) Daywalker


Daywalker
addikt

Nekem úgy rémlik, de nem 100%. ezért javítsatok ki, ha tévedek: a híres-neves Noisetaker sorozat is CWT volt, és azokkal sem volt semmi gáz. Persze értem én, hogy a Teapo meg a Samxon nem Nichicon, Hitachi meg Nippon Chemi-Con.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#6) Shing


Shing
őstag

Fény derült az igazságra, jó kis teszt lett. :R
Annak a "letakarom a fél ventilátort plexivel" mi értelme van? Gyakorlatilag 12 cm-esből 6cm-est csinálnak. Kisebb helyen megy be a por? Vagy nagyobb sebességgel áramlik a levegő?
A másik, hogy kikapcsoljuk a gépet akkor még forog egy ideig a venti, ha már ki van kapcsolva úgysem terhelődik, egyből lejjebb megy egy csomót a hőmérséklet most ennek így semmi értelme, csak marketing lenne? Érdekes dolgokat csinálnak ezek...

(#7) Angel1981 válasza Shing (#6) üzenetére


Angel1981
veterán

Ezt én sem értem igazán.
Tegyük fel, mondjuk 6-8 órát megy terhelve a gép, és ebből adódóan a táp is jól felmelegszik.
Most ha egyszer kikapcsoljuk, akkor pont ez a 30-60 mp-s hűtés "mentené meg" a tápot?
Kihűl az magától is 10-15 perc alatt, ezzel nem nyerünk sokat az élettartamon, akkor már inkább a tápot méretezzük felül a vásárlásnál!
Arról nem is beszélve, hogy ha egyszer pl. elosztóval áramtalanítod az egészet, nem is fog működni ez a funkció...

(#8) hétalvó


hétalvó
addikt

árgép-en azért 12k a 450-es, ami kicsit más fénybe helyezi a dolgot...

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#9) bsh válasza Shing (#6) üzenetére


bsh
őstag

ha nem takarnák le, akkor egy nagyjából azonos nyomású zóna alakulna ki a ventilátor mögött, és így nem áramlana a levegő, megrekedne a sarokban, illetve a kisebb ellenállást kihasználva a hátsó rácsos oldal felé áramlana a levegő nagy része. a letakarással kényszerítik a levegőt, hogy végig áramoljon a táp teljes belsején.

(#10) T_Stark válasza hétalvó (#8) üzenetére


T_Stark
őstag

12-ért a 80+ nélküli NAXN 450 van, a 80+os közel 17k [link] [link]
Ennyit pedig soha az életben nem ér...
Akkor inkább egy FSP Aurum Gold 400-as.

(#11) Dyno válasza Angel1981 (#7) üzenetére


Dyno
veterán

tápot méretezzük felül a vásárlásnál

A magasságos tipikus tévhit.
20%-al jobban kár felül méretezni, mert rosszabb hatásfokkal fog dolgozni.

akkor pont ez a 30-60 mp-s hűtés "mentené meg" a tápot?

Ne felejtsd el, hoyg ameddig megy a táp, egyfolytában van hűtése, viszont mikor kikapcsolod, az ott marad X°C-os hőmérsékleten, szellőzés és hűtés nélkül, jóval több idő míg kihül, ez a 30-60sc, pedig bőven elég hogy alaposan átszellőztesse a tápot.

(#12) Angel1981 válasza Dyno (#11) üzenetére


Angel1981
veterán

Mennyivel rosszabban? 88% helyett 85%? Hát ez tényleg nagy különbség, mondhatom...
Merthogy kb. ez a helyzet, ha egy magas hatásfokú minőségi tápból nem 500W-osat veszel az adott konfighoz, hanem mondjuk 650W-osat.

Te meg ne felejts el, hogy amint leállítják a gépet, a terhelés, és így a melegedés is megszűnik, hiába áll le a hűtés, a táp is azonnal hűlni kezd.

(#13) Móci


Móci
addikt

Remélem ez nem lesz trend az Enermaxnál...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#14) szumo válasza bsh (#9) üzenetére


szumo
senior tag

Jaja! Egyszerű áramlástan.

S így múlik el a világ dicsősége.

Valaki írta, hogy a CWT jó tápokat csinált régen is. Erre azt tudom mondani, hogy csinál az a cég most is jó tápokat, de az enermax azért egy teljesen másik kategória.
Ez majdnem olyan, mint a Honda civic type-r és egy porshe 911 összehasonlítása, vagy inkább, hogy a porshe boltban porshe külsővel vehetsz egy hondát. :P

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#15) alamuszi válasza Daywalker (#5) üzenetére


alamuszi
senior tag

Azért a NoiseTakerekkel volt baj, szériahibás volt az egyik szériája, mikor Paris-ban balhé volt, akkor kellett volna visszaszálítanunk, az európai központba 30 - 35 db-ot. Sajnos. Szóval a NoiseTaker nem igazán volt az az igazi Enermax, mint a márka megbízhatóságát megteremtő Legendás Ax-VE 365, 465 széria.

Amúgy Még így is az Enermax a Király, akárki akármit mond, persze az Eredeti enermax beles tápok. Ha pedig CWT belest nézwm ott vannak olcsóbb alternatívák is.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#16) #16939776


#16939776
törölt tag

Feszültségek tekintetében az 500-as NAXN az ATX12V szabványban megadott értékeken belül maradt, habár 12 volton a teljesítmény növekedésével arányosan távolodott a valódi feszültség értéke a referenciától. 360 wattos valódi terhelésnél 12,86 voltot mértünk, ami már kissé magas (ugyan 13,2 voltig felmehet a szabvány szerint), és az 5 voltos részleg 5,21 voltja is megközelítette a megengedett 5,25 voltos határértéket.

=ez egy x@r táp

Van egy preszkotos időszakból származó "350W" ENERMAX tápom ami századra pontosan adja a feszültséget 6 év után is.(ezzel szoktam megy nem megy -et próbálgatni)

(#17) alamuszi válasza #16939776 (#16) üzenetére


alamuszi
senior tag

A Legendás Ax-Ve netán? Nekem is van egy, agyonverhetetlen, tartós, olyan mint egy orosz T34-es, csak máködik. De azt jól csinálja :-)

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#18) #16939776 válasza alamuszi (#17) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az.

(#19) mghltm válasza #16939776 (#16) üzenetére


mghltm
addikt

"Van egy preszkotos időszakból származó "350W" ENERMAX tápom ami századra pontosan adja a feszültséget 6 év után is.(ezzel szoktam megy nem megy -et próbálgatni)"

ezert van ertelme inkabb egy kisebb tapot vasarolni neves, megbizhato gyartotol, mint valami kozepszeru soksokwattosat: meg evek mulva is csak megy, es megy... :K

(#14) szumo tetszik a hasonlatod: ha a porsche szintje kozeli teljesitmenyt akarod elerni a hondaval, elegge meg kell hajtani szegenyt, ami koltseges szervizeket jelenthet es csokkeno elettartamot. pont mint a tesztelt tapnal ;)

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#20) #19617792


#19617792
törölt tag

Yate Loon D12SH-12? 1.5-2 év alatt nagyon szépen elkopik (vízszintes helyzetben) és olyan rettenetes hangja van, hogy ihaj. gyárilag a szélzaja se semmi... :(

(#21) Tomcat


Tomcat
őstag

Újabb Enermax szégyen -számomra legalábbis. Mondom ezt közel 10 db Enermax táp tulajaként amiket az elmúlt 12 év alatt beszereztem. Szerintem ezt nem szabad lett volna Enermax néven kiadni hanem valami alternatív márkanév alatt kihozni mondjuk egy "designed by Enermax" felirattal felirattal jelezni hogy nem "valódi" termék.

Tomcat

(#22) MMIX válasza Tomcat (#21) üzenetére


MMIX
addikt

Kihozták úgy is. LEPA W series a nevük.
A LEPA is az ENERMAX-hoz tartozik.

A G Series például ENERMAX MODU87+ (olcsóbb ENERMAX matrica nélkül)
A P series meg ENERMAX Platimax

N Seris----> ENERMAX NAXN
W Series---> ENERMAX NAXN80+
B Series---> ENERMAX NAXN82+
(kisebb módosításokkal a NAXN-hez képest)

[ Szerkesztve ]

(#23) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Az eddigi Enermax tápok is túl voltak árazva, mint graf kártyában az EVGA, én biztos nem vennék ennyiért ilyen tápot :U

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#24) Male válasza Shing (#6) üzenetére


Male
nagyúr

Az első felére válaszoltak, a második fele: Nem a melegedő alkatrészt, hanem a környező alkatrészt védi az, hogy tovább áramoltatják a levegőt... Csak gondold végig, van egy 80 fokos alkatrész, mellette egy, aminek a 70 fok is már kedvezőtlen. Amíg van áramlás köztük, addig a 80 fokon működő alkatrész alig hat rá. Aztán kikapcsolják az egészet, a 80 fokos elkezd lehűlni, de az áramlás hiánya miatt a mellette lévő meg elkezd felmelegedni...

Alapvetően szerintem is inkább marketing persze a dolog (hiszen ha ez komoly gond lenne ezeknél a tápoknál, akkor mindenki így csinálná a gagyitól felfelé), de azért ha maxra volt terhelve tartósan a táp, jól átmelegedett, magas fordulaton járt a ventije, és akkor hirtelen lekapcsolod, akkor már talán tényleg ér valami.

(#25) szumo válasza mghltm (#19) üzenetére


szumo
senior tag

Kösz! Lehet túl sok Top Gear-t nézek mostanában. :)

(#23) Schole9: Azért láttunk már olyan enermax tápot, ami olyan szintű smd vezérléssel volt ellátva, hogy csak pislogtam. Nincs minden túlárazva. Az meg más kérdés, hogy mire kishazánkba ér, sokkal több az ára mindennek, mint máshol.

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#26) Gaben01


Gaben01
őstag

Kiindulva a CX500-as tápból ez egy forintot nem ér.Aki csak azt nézi,hogy Enermax,az nagyot fog csalódni.
Én tavaly decemberben vettem egy Corsair CX500-at unokaöcsém gépébe,nem olvastam utána,abból indultam ki,hogy Corsair.Aztán mikor egy hónapja eldurrant játék közben (c2d e7300 alapon, 2x2GB 800 DDR2, Giga GTX260 SOC,ergo nem egy erőgép) és még valami barna lé is kifolyt belőle,kicsit jobban utánaolvastam.Kiderült,hogy eléggé alja CWT beles,így 16K-ért erősen túlárazott.A saját tapasztalat és a tesz alapján azt mondom,hogy ez az Enermax táp pont akkora hulladék,mint a CX500.Nagy kár érte,mert ez erősen rombolja a gyártó jóhírét. :(

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#27) zazahoho


zazahoho
őstag

Így rombolják le egy perc alatt sok-sok év jól megérdemelt dicsőségét.Papír doboza ill. harisnyázás nem egyenlő ENERMAXAL :(

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#28) tupacamaru válasza zazahoho (#27) üzenetére


tupacamaru
veterán

Az már nem az első ilyen eset, csak az előző még nagyobb blama volt. :K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#29) zazahoho válasza tupacamaru (#28) üzenetére


zazahoho
őstag

Tudom olvastam azt is :K ,de most komolyan ilyen jó nevű cégnek ,miért kell ezt csinálni :U ,csináljon egy leányvállalatot ,és az legyen a marketing ,hogy enermax gyártósoron készül.Ez kb olyan mint a régi audi motoros ferrári,egyszer kipróbálták de többször nem mertek próbálkozni.Kb ilyen volumenű cég az enermax is,vagy már csak volt :F

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#30) .mf


.mf
veterán

Vagy Rudi nagyon nagy Enermax fan, vagy eléggé PR-es lett a cikk a sok Enermax-ajnározással ;]
Én maradok továbbra is SeaSonicnál.

Utolsó bekezdésben az Slinet Pro többkártyás, hálózatba kötött nVidia rendszerre optimalizált táp? :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#31) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Te is fiam Brutus?
Miért kell ezt csinálnia egy neves gyártónak? Soha meg nem értem. :(

Amd - Radeon - Ryzen

(#32) Archer


Archer
őstag

Ez így ebben a formában elég gáz. Olcsó venti, olcsó kondik, matricázott bél. Hosszú évek munkájával felépítenek egy brandet erre most nekiállnak ilyen gagyi tápot árulni a nevükkel (jó tudom, nem az de egy Enermaxhez képest igen). Sokan mondják, hogy túlárazott de mióta egyszer elszállt a tápom és kénytelen voltam a gépemet másfél hétig egy 300W-os AX-VE szériás Enermaxel használni, amihez amúgy 400-450W-os tápokat ajánlottak volna, azóta nem tartom túlhypoltnak . Mondanom sem kell, gond nélkül vitte és még a ventik sem pörögtek ki a helyükről. Sajnos úgy néz ki ők is elkezdtek spórolni itt-ott :(

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#33) Solten


Solten
addikt

CWT bel? WTF?? :W Bravo Enermax...

Saor Alba

(#34) The Gino


The Gino
csendes tag

A +12V-os ág tűrése mióta 10% ?

(#35) Male válasza The Gino (#34) üzenetére


Male
nagyúr

Hm, ez érdekes, én is 10%-ot tudtam, de Wiki szerint csak 5%... :F

...és eszerint is

[ Szerkesztve ]

(#36) Zotya84


Zotya84
őstag

"Cooler Master Slinet Pro 500" - Ez miféle táp??? ;] ;]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#37) rudi válasza .mf (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem az igazán komoly tápos társaság Enermax és Seasonic pártiakra bomlik. Valaki ez, valaki meg a másik. Mondjuk én egyiknek sem vallom magam, viszont mind a két márkát nagyon kedvelem, tisztelem, bár az Enermax ezzel a NAXN-nal kicsit gyengült nálam.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) rudi válasza Male (#35) üzenetére


rudi
nagyúr

Na, ez a 12 volton 5% tényleg fura, de (legalábbis a 2.2 verzió szerint) igaz. Vajon korábban nem volt ez 10%? Majd megnézem.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#39) DEV_NULL válasza Male (#24) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Ezért nem kapcsolom ki a gépet soha, több óra játék után egyből.. Hagyom kicsit üresben járni (5-10perc), mint a turbós verdákat, mielőtt leállítom.

(#40) zazahoho válasza DEV_NULL (#39) üzenetére


zazahoho
őstag

Ezzel nem csak a tápnak teszel jót,hanem vga,ill proci is jól jár. :K Amikor megjelentek a gtx 280-as kártyák azok simán mentek 100 c környékén,sok meg is pusztult amiben szerepe volt az azonnali kikapcsolásnak terhelés után :W

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#41) .mf válasza Zotya84 (#36) üzenetére


.mf
veterán

Pár hsz-szel lemaradtál :P

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#42) 14adam válasza rudi (#37) üzenetére


14adam
addikt

Fsp a fasza :D meg a Delta tápok

(#43) proci985 válasza rudi (#37) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

antec signature (delta bél) se volt rossz azért;)

hm, YL venti nem rossz, de azért nem halk (bár tudásban korántsem rossz), 20ks tápba szerintem már azért illene ADDAt rakni.

tényleg, lekapcsolás után tényleg ment a ventije tovább? csak mert az olcsóbb cyclopse széria azt már csak papíron tudta...

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44) .mf válasza rudi (#37) üzenetére


.mf
veterán

Szerintem nem feltétlenül, de biztos vannak ilyenek. (Aztán még ott vannak az egzotikus márkák is, mint PC P&C, bár azt asszem már felvásárolták; meg a Zippy). Tiszteltem az Enermaxot is, jó cuccokat is gyártanak, ha úgy hozta volna a helyzet, vettem volna azt is; de ezzel egy kissé estek a szememben.
S12-600 nálam 2006 eleje óta megbízhatóan, halkan, hibátlanul végzi a dolgát, és az akkori árakhoz képest (sőt, akár még a maiakhoz is) egész olcsón jutottam hozzá, messze olcsóbban, mint amennyiért az Enermaxok szoktak menni; a minigépembe meg azért nem kellett válogatni, mert egyrészt Enermax tudtommal nem is gyárt SFX tápot, másrészt ahhoz is nevetséges áron szereztem egy használt, de keveset futott Seasonicot.
Valamint Seasonicra eddig kevesebb panaszt hallottam, mint Enermaxra.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#45) The Gino válasza rudi (#38) üzenetére


The Gino
csendes tag

Keresgéltem én is,a szabvány elvileg 5%-ot ír elő,de:

"...(1) At +12 VDC peak loading, regulation at the +12 VDC output can go to ± 10%..."

[link]

Azért ettől függetlenül érdekes,én azt sem szeretem ha az 5%-ot megközeliti :)

(#46) alamuszi válasza rudi (#37) üzenetére


alamuszi
senior tag

Ez így van, Seasonic, vagy Enermax, a kettő legkomolyabb fejlesztőcég, a többi legfőképpen másolja ezen cégek találmányait, persze sokszor évekkel később, de így van. Ott van ugyan a delta, de ők inkább az ipari brand termelésre koncentrálnak, mellette kiszolgálnak pár nevet is. (chieftec, asus stb). Az FSP pedig neki sajnos vannak melléfogásaik, ennek ellenére az Enermax, Seasonic mögött ők jönnek a rangsorban.

Nekem az Enermax (Eredeti belsővel) a király.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#47) Tüzi válasza mghltm (#19) üzenetére

a 2004ben (vagy '03ban) vásárolt chieftek 420asom még mindig hibátlan, két ventivel sincs hangja, és simán viszi a tuningolt q6600-at. Fesz nem ugrál, pedig van benne már párezer óra üzemidő. Kár, hogy nem kettőt vettem anno :(

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#48) T_Stark válasza alamuszi (#46) üzenetére


T_Stark
őstag

Hát nem hiszem hogy az FSP-nek lett volna nagyobb melléfogása, mint az Enermaxnak ez a NAXN széria :)

(#49) proci985 válasza T_Stark (#48) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

bármelyik everest 500W fölött az volt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#50) Male válasza rudi (#38) üzenetére


Male
nagyúr

Fura nagyon, mert 5-5-10%-ra emlékszem egészen biztosan.... vagy mindenki rosszul tudja akinek a cikkét olvastam, vagy tényleg változott.
Viszont ha 5% lenne, akkor ez a táp nem is teljesítené a szabványt.... ilyet viszont még low costnak se adna ki a Enermax.

DEV_NULL: Erre szoktam rá én is... megvárom amíg kb beáll az idle hőfok, és utána kapcsolom le. ( néha a ventiket is felnyomom maxra ilyenkor, mert minimumon mennek egyébként )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.