Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gonosz15


Gonosz15
aktív tag

Na és akkor mi van, hogyha befekszek a kényelmes ágyamba és onnan szeretném nézni a filmet? :F

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#2) #72042496 válasza Gonosz15 (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Biztos ki lehet ezt kapcsolni.

(#3) Skizz


Skizz
addikt

Elég sok sebből vérzik. Mégis mibe tart kikapcsolni azt a nyamvadt monitort amikor lemész kajálni vagy akárhova? :U

(#4) Termigáßor


Termigáßor
aktív tag

Okos kis moncsik! De pont a nagyobbik TN? Ok, hogy Eizo de tessék mondani ez a szenzor megér annyit hogy duplájába kerüljön a monitor? :U Vagy meghagyták a profi elektronikát is (pl 10 bites LUT?) a tn-hez nem hinném

Figyelni kell az ilyen energiatakarékos cuccokkal, mert ok hogy kevesebbet fogyaszt, de mennyi idő alatt is spórolja meg az árkülönbözetet a vásárló a villanyszámláján?

Gyakorlatilag az energiatakarékos termékeket (pl ilyenek lesznek az új izzók is sajna) csak gyártani fogja megérni... legalábbis amíg nem változik az üzletpolitika.

Jobbára ártalmatlan...

(#5) bartucc


bartucc
addikt

Megint ződség:D
Bár én mindig kikapcsolom a monitort, és ha filmezek akkor meg ne kapcsolgasson ki, szval ha alapjároton nem fogyaszt jelentősen kevesebbet, nekem nem éri meg :N

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#6) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szerintem nem rossz ötlet, de ennyiért egy csöppet drága fícsör :U

(#7) Füleske


Füleske
addikt

Marha jó , csak pont a nagyobb tn paneles ? És nincs rajta hdmi ??? Így kétszeres áron nekem nem kéne egy vacak szenzor miatt. Az Eizo is kezd gagyulni , a "hangszóró" - t is kifelejthetnék.

(#8) Omega81


Omega81
senior tag

Ejnye EIZO...

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#9) orbano válasza Termigáßor (#4) üzenetére


orbano
félisten

lehet hogy nem jön be az ára a villanyszámlán, de a gyerekeid, vagy az unokáid lehet áldani fognak, hogy környezettudatosabb voltál... :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#10) luw2win


luw2win
őstag

fú, de randák...
Ez az energiatakarékosság meg már csak az emberi lustaság határa

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#11) D1Rect


D1Rect
félisten

Eizoból nem ezek kellenének... :P

(#12) bobzepp


bobzepp
csendes tag

Lehet, hogy a nagy ötletelésben nem hallották meg a kollégát, aki azt mondta: Hé srácok, miért nem jó az, ha a felhasználó simán kikapcsolja?

De ezt senki nem tette szóvá (eddig):
"A FlexScan EV2023W-H modell óránkét átlagosan 25 W energiát igényel..."
A Watt nem az energia mértékegysége. Úgy, hogy az óránkénti energiáról beszél , meg még rosszabb. A kWh a villanyszámlán van, az az energia. Olyan, mintha nagyon szabatosan akart volna fogalmazni a cikk írója, csak nem sikerült... és még értelmetlen is. Olyan, mintha azt mondanám: "Óránként 24 km/h távolságot tesz meg." WTF???

(#13) #72042496 válasza orbano (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az egy dolog, amikor környezettudatos valaki, az pedig egy másik, amikor a gyártók a környezettudatoság zászlaja alatt lehúzzák a vásárlót. Lehet nem lesz igazam, de én itt az utóbbit sejtem. Előbbire pedig az lenne a rokon példa, ha valaki egyszerűen beállítja, hogy egy perc tétlenség után kapcsoljon le a monitor.

bobzepp:

Inkább úgy, hogy óránként 24 km sebességet, egyébként teljesen jogos. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Azért a mostani monitorom mellé, elfogadnám bármelyiket :K

(#16) dezz válasza Termigáßor (#4) üzenetére


dezz
nagyúr

"Ok, hogy Eizo de tessék mondani ez a szenzor megér annyit hogy duplájába kerüljön a monitor? Vagy meghagyták a profi elektronikát is (pl 10 bites LUT?) a tn-hez nem hinném"

Meghagyták (az Eizo hagyományosan mind az előfeldolgozásra, mind a panelvezérlésre saját fejlesztésű chipet használ). Az oldalukon már fent is van a spec: EV2023W, EV2303W

(Egyébként egy másik érzékelő is van rajta, aminek segítségével a környezeti fényhez tudja igazítani a fényerőt (de ez már szinte alapfelszerelés).)

Szóval nem csak a "user sensor"-ért kell 2x-es árat fizetni. A fentiek mellett tudnám még említeni a gombnyomásra váltható, külön beállítható profilokat, színtelítettség állítási lehetőséget, és az elég jó minőségű átméretezést (amikor nem natív felbontású képet kap).

Az sem mindegy, hogy 25W-tal kevesebbet fogyaszt (mondjuk 80-nál), hanem hogy összesen 25W-ot fogyaszt...

Mindezekkel együtt, én sem ezeket választanám a monitoraik közül. De remélhetőleg az itt megjelent újdonságok előbb-utóbb kvázi szériafelszerelések lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#17) #72042496 válasza dezz (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezeket jó olvasni, így már árnyaltabb a kép! :K

(#18) Dr. Akula válasza Gonosz15 (#1) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Erre nem alkalmas a monitor, kell venned egy Eizo ágy edition moncsit is. :)

(#19) Khaal


Khaal
őstag

Egy átlag tn-paneles 22"-es monitor simán megeszik 40-50 wattot, de az én MVA paneles 20"-asom is 47 wattot kajál, ahhoz képest a 25 watt elég jó értéknek számít (igaz a hírben szereplő 16:9-es, de annyival nem kisebb).
PVA paneles 24"-es monitorok akár 90-100 wattot is bezabálnak, szóval van hova fejlődni energiatakarékosság terén.

(#20) dezz


dezz
nagyúr

Ja, egyébként éppen az energiatakarékosság miatt van a nagyobbikban TN panel: ezek több fényt engednek át, és kevésbé is szórják azt, mint a VA-k, IPS-ek (ehelyett a nagy részét előrefelé engedik, ezért szűkebb a szögük és vakítóbbak), így ugyanakkora fényerőhöz gyengébb háttérvilágítás is elég. (Ezért van TN panel még a drágább laptopokban is.)

Ehhez képest szinte csoda, hogy a 20"-es SVA-s csak 25W-ot "eszik". (Bár itt is kijön a dolog, hiszen a másik a nagyobb méret ellenére beéri 18W-tal.)

[ Szerkesztve ]

(#21) dezz válasza dezz (#20) üzenetére


dezz
nagyúr

(Akartam mondani, PVA-s, csak már lejárt a szerk.)

(#22) old_artist válasza dezz (#16) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen, ezt mind aláírom! :R - és így igaz!

Egyébként a 10bit-es LookUpTable (LUT) vezérlő a színalkotáshoz már régóta szinte "alapfelszerelése" az EIZO-knak - mint TN-eseknél, mint *VA vagy IPS monitorjaiknál!

[ Szerkesztve ]

(#23) Gabesz84


Gabesz84
őstag

hát én nemtom, de a 20"-os monitornál, a kisebb kijelzővel és felbontással, meg a fenyeroallitgatasaos mokaval eggyutt szerintem nem nagy szam a 25W, az en MVA paneles 20"-os viewsonic monitorom is 35W-ot eszik maximum, pedig most lesz 3 eves...
Jo, kepminosegben nyilvan jobb ez az eizo, de akkor is...

(#24) dezz válasza Gabesz84 (#23) üzenetére


dezz
nagyúr

A kisebbik Eizonak 40W a maximuma... Akkor rosszabb fogyasztásban, mint a te 3 éves Viewsonicod. Ez biztos? :) Te mérted? Max. fényerő mellett? Meg a képtartalom is számít. Azt hiszem, a VA-k feketére állított pixeleknél használják a legtöbb áramot (ilyenkor adják a legtöbb kakaót a folyadékkristályra). Nos a magas kontrasztarányokból ítélve, van bennük dinamikus kontraszt szabályzás is, ami itt többszörösen ellensúlyozza ezt. Nálad is?

(#25) harry válasza orbano (#9) üzenetére


harry
veterán

No igen.

Termigáßor - Ráadásul pont az izzók / k.fénycsövek rossz példa szerintem, ahol azért a ~15W meg a 75W között nem kis különbség van. Illetve nem csak azt kell nézni, hogy neked mi/mikor éri meg, hanem, hogy ezzel elég sok energiát takarítasz meg...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#26) harry válasza #72042496 (#13) üzenetére


harry
veterán

Persze ez is igaz, nem kell minden hülyeséget elhinni ennek jegyében, csak azt mondom, nem ártana ezt is figyelembe venni azon túl, hogy per pillanat mi az olcsóbb, vagy mikor hozza be az árát, stb.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#27) Khaal válasza dezz (#24) üzenetére


Khaal
őstag

Én most mértem az enyémet (FuSi S20-1W), ugyanaz a panel van benne, mint a Gabesz 84 Viewsonicjában.

100%-os fényerőn 52 wattot mutatott a mérő, normál használat mellet 40-42 watt.

Ehhez képest a Viewsonic maximum 35 wattja elég kevésnek tűnik, bár lehet a más elektronika és tápellátás miatt tényleg ennyivel kevesebbel beéri :F .

(#28) bozont


bozont
veterán

Feltételezem ezek a maximális fogyasztást jelentik (100% fényerő mellett), de átlag használatnál ez nemigen következik be. Nekem egy Eizo S2431W monitorom van és a specifikáció szerint 110w-ot eszik max (* maximális fényerő valamint hangszóró mellett továbbá mindkét jel-bemenet és az USB-hub üzemelése esetén, írja a kézikönyv) és 33,9W átlagosan. Azért ez nem rossz és akkor én 6%-os fényerő mellett használom mert baromi erős fénye van, plusz itt van még ez a környezeti-fény érzékelő szenzor ami ugye automatikusan állítja a fényerőt a fényviszonyokhoz képest. Na most az előd 19" crt nem tudom mennyit ehetett, de biztos jóval többet és azt valahol 60% fényerő körül használtam.

Hogy a cikkhez is szóljak, biztos van akinek jó ez az EcoView Sense, de én sokszor nézek az ágyból filmet és az legalább 2m távolságban van, akkor meg ne kapcsolgassa ki nekem. A windows-ban beállítottam, ha 30 perc elteltével nem történik semmi, kapcsoljon ki szépen. Ez nekem tökéletes megoldás.

mod.: Ja nem, a cikkben is átlag fogyasztás szerepel, attól még nem rossz így sem.

[ Szerkesztve ]

(#29) LGLuke


LGLuke
őstag

Elég jó értékek ezek, csak amit energiatakarékossággal megspórolunk az az árában már eleve benne van! Szóval az Eizo nagyon cool, csak ne lenne annyira drága. :(

(#30) Gabesz84 válasza Khaal (#27) üzenetére


Gabesz84
őstag

nem neztem meg wattmerovel ez van a hatuljara irva, en meg elhiszem. Bar lehet hogy atlagfogyasztas, mert prad.de-n kimertek a maximumot fogyasztasmerovel ami naluk 43w volt.
Max fenyeron hasznalni viszont lehetetlen max 50-60%-ra szoktam tenni, mert kiveri az ember szemet olyan vilagos. :)

(#31) orbano válasza #72042496 (#13) üzenetére


orbano
félisten

igen, a gyártók lehúznak. minden gyártó, minden termékével. ezt hívják kapitalizmusnak. mivel viszont a kereslet határozza meg a kínálatot, így a környezettudatosság jegyében nem tehetünk egyebet, mint hogy megvásároljuk a lehető legenergiatakarékosabb terméket. Ez nyilván arra fogja sarkallni a gyártókat, hogy még energiatakarékosabb dolgokat készítsenek.

A vér nem válik VAZZE!™

(#32) #72042496 válasza orbano (#31) üzenetére


#72042496
törölt tag

Dehogynem tehetünk mást, írtam is, hogy ebben az esetben pl. mit.
Nem azt mondom, ha egy mód van rá, én is szeretek takarékos terméket venni, s úgy látszik, tévedtem, mikor leírtam az Eizo monitorát. Több előnyt is nyújt ez amellett, hogy a fogyasztása dicséretes.

"a kereslet határozza meg a kínálatot"

Ez viszont nem igaz. A kínálatot a konjunktúra, a technikai színvonal, a potenciális nyereség és hasonlók határozzák meg. A piaci árat pedig a kereslet és a kínálat együtt alakítják ki. :)

(#33) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

csak nwekm furcsa ez: "modell óránkét átlagosan 25 W energiát" me hog a [W] az teljesitmeny ami ugye [kg*m^(2)*s^(-3)] az energija meg [J] ami meg [kg*m^(2)*s^(-2)], tudom-tutom hogy hetkoznap lhet igy hasznalni de ma itt is?
me ez orankent 25*3600[ws] energiat fogyaszt

udv

neduddki

mod: bobzepp: akkor nem csak nalam:- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#34) Arrin


Arrin
tag

Nem értem miért mondjátok, hogy drága lesz... vagy csak én nem tudok számolni? Jelenlegi árfolyammal kb 79k illetve a nagyobb 94k körül, ha átszámolom a dollárokat, ez még akkor is olcsó az Eizotól, ha ezekre még rámegy az áfa. Ilyen árban még az is lehet, hogy ilyen monitorom lesz. Nagyon remélem, hogy nem én néztem félre valamit! :)

Intel Q6600 G0, Gigabyte P45-DS4, Gigabyte HD4850, Corsair HX520, WD 500GB, WD 640GB, CM-RC690, Samusung 2494HS, Wacom Intous3 A4...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.