Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

Ez az utolsó lépcső, amit még be tudnak iktatni, így ha valaki az idén érkező, Zen 3-as CPU-knál is modernebb lapkákra váltana később, akkor mindenképpen 500-as sorozatú vezérlőhídban gondolkodjon.

Ha foglalatváltás lesz 2021-ben, akkor az 5xxx generációra a jelenlegi X570 és B550 (érkező) alaplapok oda nem lesznek már jók.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) tasiadam


tasiadam
veterán

Redditen írtak többen, hogy kevés lesz a bios mérete. Oké, de szerintem aki zen3-mat akar, simán beáldozná az első gen támogatását a negyedik gen érdekében, vagy akár a második gent is. DE! Ha nincs pcie 4, és egyéb támogatás rajtuk, akkor még kisebbnek kéne lennie a méretének, ergo bele kéne férjen az első gen helyére simán. Egy 2-3-4gen támogatással bármi kibékülne, még a 3-4-el is.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#3) opr


opr
veterán

Ennyi, vihar volt a biliben az egesz, mint az lehetett is elore tudni.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#4) pandras83


pandras83
senior tag

One way ticket to the Moon

Cyberfuck Patchrunner

(#5) adamssss


adamssss
veterán

Annak mi az oka hogy nem lehet bios-t downgrade-elni?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#6) tasiadam válasza adamssss (#5) üzenetére


tasiadam
veterán

Szerintem lehet, vagyis nálam intelnél volt ilyen amikor ivy-sandy bridge biossal bohockodtam.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#7) ablack


ablack
senior tag

Ha nem lehet visszamenni korábbi BIOS verzióra, és ugyan olyan típusú alaplapból lesz a használt piacon 2 féle verzió is (Zen 1-2 és Zen 3 kompatibilis), BIOS verziótól függően, az szerintem elég nagy zavart fog okozni.
Ekkor már majdnem jobb lenne ha tartanák magukat hozzá, és nem is támogatnák.

Már az is eléggé zavaros, hogy most is van olyan lap, amihez a processzor verziótól függően kell BIOS-t választani, a nem megfelelővel pedig el sem indul.

[ Szerkesztve ]

(#8) nalaca000


nalaca000
tag

Én ezt nem értem. Miért nem tudnak több fajta aktuális bios-t kiadni az alaplapgyártók? ;)
Mondjuk az egyik verzió támogatná az 1-es 2-es ryzeneket, a másik meg a 3-ast, 4-est.
Azt mindenki azt töltené le ami jó neki.

A világ egyik legnagyobb problémája, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg mindenben kételkednek!

(#9) paprobert


paprobert
senior tag

A felhasználók csak egy dolgot kértek, hogy tartsa be az AMD azt, amit ígértek.

Most vagyunk nullán.

Ezen felül pedig jár az ejnye-bejnye, hogy be akarták sz*patni a vásárlókat.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#10) kriszpontaz válasza paprobert (#9) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ha az alaplap gyártók tudták hány évre kell tervezni az AM4 foglalattal, nem kellett volna csira méretű BIOS-t hegeszteni az alaplapra. Ugyanezt kiköthette volna az AMD is, hogy ilyen probléma ne legyen, azon túl, hogy mondjuk PCI-e 4.0 nincs a régebbi lapokon. Én sem véletlenül vettem inkább X570-es lapot, még ha 20K-val olcsóbban lett is volna X470, a szívatós részét ezzel megúsztam. Nem lehet mindig az alaplap gyártók jófejűségére alapozni.

(#11) XuChi


XuChi
addikt

Na ugye, hogy megy ez kedves AMD, csak meg kell kicsit eröltetni magatokat! Gondolom kapták az anyázós email áradatokat, valjuk be megérdemelten. De végül csak meglett az eredménye.

Bár attól félek, hogy ha Ők lennének a piacvezetőek az intel-el szemben, akkor kaptunk volna egy "bocs haver, így jártatok" nyilatkozatot és ezzel el is lett volna intézve a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#12) Locutus válasza snecy20 (#1) üzenetére


Locutus
veterán

Bizony, ezzel megint félre van vezetve a nép, javítani kéne a cikkben.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#13) andor80 válasza XuChi (#11) üzenetére


andor80
senior tag

De az mad eddig sem mondott nemet kategórikust meg pláne...szóval minkább hatalmas köszönet nekik ahgyan eddig is több generációt kiszolgál egy foglalat a lehúzó inteles cuccokkal szemben.De jó is lenne ilyet leírva látni amit írtál intel lapnál is..

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#14) snecy20 válasza Locutus (#12) üzenetére


snecy20
veterán

Igen, ezt furcsálltam is, főleg annak fényében hogy Abu ezt tudja nagyon jól. A négyezres procikkal kifut az AM4, és egy egykori AM4-es alaplapba igen nehezen fog belemenni egy más foglalatot használó ötezres proci.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#15) MasterDeeJay

Kissé vicces hogy egy bios méreten csúszik el a dolog, megabyte-okról van szó. Vagy miért is ilyen nagyok már a mikrokódok? Vagy a biosok nagyok? Olyan rohadt drága lenne egy mittomén fél gb-os chippet rárakni amikor tonnaszám gyártják a gyárak a tizensokgb pendriveokat filléres tételben?
Már eleve a mai biosok rendkívül ocsmányak és tele vannak fölöslegesen agyonanimált grafikus felülettel amiben semmivel nem jobb megtalálni egy egy beállítást mint a hagyományos karakteres felületen.
Sok RGB led meg festés helyett rakhatnának a lapokra rendes bios chippet és normális biosokat amik leszedik maguktól a mikrokódokat netről ha nem találnak egyből a procihoz.
Illetve eleve minimális mikrokód kellene csak, aztán majd a os leszedi a legfrissebbet. (bár mintha most is leszedné, mert egy modhoz ki kellett törölnöm mcupdate_genuineintel.dll filet ami lehet pont ezt a célt szolgálná)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#16) #04824576 válasza XuChi (#11) üzenetére


#04824576
törölt tag

Az igazság az, hogy nem tudom, külföldi cikkekben hogyan volt ez leírva, de itt Prohardveren kissé félreérthető volt. Annyiról szólt az egész, mint a 3000-es proci, 300-as lap esetén. BIOS frissítés kellett hozzá, és bizonyos új funkciók nem működtek a 300-as lapokon, így az AMD hivatalosan nem támogatta az összepárosítást. Ettől függetlenül elkészítették a mikrokódot, így aki akarta, megoldotta. Most is ennyiről szólt a dolog.

(#17) Abu85 válasza snecy20 (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Még minimum három termék jön Socket AM4-re. Ebből az egyik a Vermeer, ami szeptemberben jön, és ezt fogja az AMD támogatni a 400-as sorozatú alaplapokban. A másik kettő esetében valószínűleg nem adnak már támogatást, és emiatt mondták el most, hogy ha valaki a Vermeeren túl gondolkodik, akkor 500-as alaplapot vegyen. Később ebből nem lesz majd probléma, hiszen már most elmondták, hogy ennyi volt.

(#5) adamssss: Az alaplapgyártók valószínűleg nem akarnak törődni azzal, hogy downgrade-re tervezett BIOS-okat adjanak ki. Aki megy a Vermeerre, az ott is marad, tehát elég ezt egy irányúra tervezni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18) tasiadam válasza Abu85 (#17) üzenetére


tasiadam
veterán

ahhoz képest 202-IG tervezték az am4-et, de lesz tovább is? :v Vagy inkább overkill a 1331 tüske, és mindent megpróbálnak rápakolni?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#19) Samott válasza Abu85 (#17) üzenetére


Samott
addikt

Az 550-es lap most mar jo lesz minden jovobeni AM4-es procihoz?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#20) dchard válasza Abu85 (#17) üzenetére


dchard
veterán

Amit nem nagyon emel ki senki (én legalább is csak az Anand cikkében olvastam), hogy nem szimpla fillérb@szás volt ez a 16MB-os BIOS chip, hanem a proci nem is tud címezni többet.

"As most motherboards have 16 MB, and the CPUs can only address the first 16 MB of a BIOS chip"

Nekem ez új információ.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#21) Abu85 válasza Samott (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Attól függ, hogy meddig terveznek még. Arra a háromra amiről tudni, biztos jó lesz, de nagy kérdés, hogy ezeken túl jön-e még valami a Socket AM4-re. A Zen 4 esetében csak azt lehet tudni, hogy jön asztalra 2022-ben, de az még nincs eldöntve, hogy Socket AM4-re, vagy új foglalatra. Ez az I/O hubtól függ, hogy abban DDR5-ös vagy DDR4-es memóriavezérlő lesz. A CPU chiplet az ugyanaz marad szerveren és asztalon, hiszen abba csak Infinity Fabric link kell.

(#20) dchard: Az önmagában nem akkora baj, mert ez csak azt jelenti, hogy magának a mikrokódnak bele kell férnie 128 megabitbe, míg a maradék szabadon felhasználható. A legtöbb helyet amúgy is a szivárványcsillámfaszlámás dizájn viszi.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) snecy20 válasza Abu85 (#17) üzenetére


snecy20
veterán

Jó, így már oké. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#23) mdraco


mdraco
őstag

Bezzeg az intel egy foglalatváltással megoldotta volna s nem ment volna nekik az anyázás :D

(#24) Locutus válasza Abu85 (#21) üzenetére


Locutus
veterán

Tehát megváltozott az utiterv, és a zen4 mégsem AM5-re jön 2021-ben?
Mert ugye eddig ez volt a kommunikáció. Talán ezt is le kéne írni akkor, ha már a jövőről van szó.

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#25) Steven válasza Abu85 (#21) üzenetére


Steven
addikt

és mi van azzal aki x470 et használ és 256 mbites biossal rendelkezik ?
(valszeg nem vagyok vele egyedül)

Ott mi a kifogás, miért nem lehet normális biost írni amibe az összes cpu bele fér?
;]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#26) Abu85 válasza Locutus (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Zen 4 esetében nincs eldöntve, hogy AM4-be, vagy egy esetleges AM5-be jön, attól függ, hogy az IO hub, amit mellé raknak DDR4-et vagy DDR5-öt kezel. A CPU chiplet szempontjából ez mindegy, ha drága a DDR5, akkor maradhatnak DDR4-en, és akkor DDR5 csak a Threadripper szintjén lesz. De a Zen 4 előtt még lesz minimum három új dizájn a Socket AM4-be.

(#25) Steven: Az alaplapgyártókon múlik, hogy ezekben a specifikus esetekben mit csinálnak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) keIdor válasza mdraco (#23) üzenetére


keIdor
titán

Z370-nél ment az anyázás.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#28) atok666


atok666
őstag

...előbb bizonyítania kell a felhasználónak, hogy Zen 3-as processzorral szeretné használni a meglévő 400-as sorozatú alaplapját, és utána megkapja a szükséges állományokat, amivel elvégezheti a frissítést...

LOL, ezt ugye nem gondolta(to)k komolyan. Megirom mailba, hogy becsszo, tenyleg Zen3 melle lesz a lap es mar huzom is a biost? :)

Atok

(#29) Tyrel


Tyrel
őstag

De a régi, 1000-2000 sorozatú Ryzenek mikrokódját miért ne lehetne kidobálni az új BIOS-okból, kinek kell az?... Mármint, akinek kell az nem frissít a Ryzen 4000-es BIOS-ra és csókolom, aki meg frissít rá az tök nyilvánvalóan azért teszi, mert ilyen processzorral akarja használni, és hót tök nem érdeklik a régebbiek.
Tiszta sor, nem is értem miért problémáznak ezen...

A BIOS downgrade-ről, meg annyit, hogy kb. mindegyik gyártó jobb alaplapjain van egy BIOS Flash gomb és processzor (meg memória) nélkül is tök simán megoldja magában. Az alaplap kell, egy táp, meg egy pendrive és kész, lehet bármilyen BIOS-t flashelni előre-hátra...

Turenkarn

(#30) opr válasza atok666 (#28) üzenetére


opr
veterán

Valoszinubbnek tartom, hogy egy weboldalon egy checkboxot be kell tikkolnod, meg aztan elfogadni valami marhasagot, ami leirja, hogy ha elb@szod, az a Te dolgod, igy jartal, senki semmilyen felelosseget nem vallal semmiert, plusz nincs visszaut.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#31) Abu85 válasza atok666 (#28) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Itt nincs pontos adat, de az a terv körvonalazódik, hogy regisztrálni kell az alaplapod a gyártónál, és egy erre vonatkozó oldalon meg kell adnod hozzá a megvásárolt processzor sorozatszámát. Ha stimmel, akkor megcsinálja az adatbázis a párosítást és letöltheted a BIOS-t. Azt a feltételek elfogadása után frissítheted is.
Ez elsődlegesen azokat a felhasználókat védi, akik nem akarnak Zen 3-ra váltani. Nekik fontos, hogy még csak véletlenül se frissítsék be ezeket a speciális BIOS-okat, mert a régi procikkal nem indul majd be többet a gép. Vagyis addig üzemképtelen lesz a rendszerük, amíg nem vesznek egy Zen 3-as procit.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) Noukoum válasza mdraco (#23) üzenetére


Noukoum
veterán

Milyen @nyázás, a buksi simogatás meg az éljenzés ment vóna a kék tábortól.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#33) joey04


joey04
titán

Megjött az eszük. Jó sok embert buktak volna, ha az ígéretek ellenére nem menne.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) leviske


leviske
veterán

Érdemes lett volna megemlíteni, hogy ezért kizárólag a MSI küzdött és az ASUS-al szemben sikerült végül nyerniük.

(#35) sb válasza MasterDeeJay (#15) üzenetére


sb
veterán

A marketingesek már dolgoznak rajta.
Jelen ügyből is látszik mennyire fontos a biosméret, így nem fognak szarral gurigázni, jönnek hamarosan a 16GB-os modellek, 3D bios-szal, későbbi highres texture packokkal.

Mindez némi (30%) árnövekményt fog okozni de megéri... ahogy a későbbi textúra DLC-k is!

[ Szerkesztve ]

(#36) BiP válasza nalaca000 (#8) üzenetére


BiP
nagyúr

Elvileg ilyesmi lesz.

(#16) Startup: máshol is így van leírva, én guru3D-n olvastam. Gyakorlatilag hasonló lesz, mint a 3-as szériánál, de az AMD bonyolít rajta.

(#23) mdraco: de, ment volna az anyázás, csak úgyis mindig az a válasz, hogy "új géphez úgyis új alaplapot veszel, nem mindegy?"

(#28) atok666: Ez jó kérdés, hogy hogyan oldják meg.
Pl. a proci mellé adott bundle játékokat egy saját progival lehetett aktiváltatni, ott detektálta a procit.
Itt a detektálás ugye nem járható út. El tudom képzelni, hogy az új proci szériaszámát kell majd beütni a BIOS letöltés előtt.

(#29) Tyrel: Volt nekem is ilyen Asrock alaplapom, igaz, az még inteles volt. A mostani MSI bénább, itt még netről sem tudja frissíteni magát a bios :(

(#34) leviske: Kicsit emiatt reménykedem, hogy az MSI majd nagyon jól megoldja a váltást. Ráadásul a MAX alaplapokban dupla méretű bios van, kíváncsi vagyok, mire és hogyan lesz elég.

(#37) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Rengeteg generációs cpu-jött, persze, a még 2 éve piacon sem lévő B450-be. Elméletileg a 2000-s ryzenekkel lett kiadva azóta jött bele rengeteg egy generáció 3000-s ryzen. Nem jófejségről van szó, hanem haszonszerzésről, nem kell a vevőt hülyének nézni. Egyébként ma már nem lehet a biosokba beleírni olyat, hogy, amit nem ismer fel azt hasra ütés szerűen mondom, 10x100-on futtatja 1.4V-al? Kiírja, hogy ismeretlen cpu kérlek frissíts biost. Aztán felteszi az ember azt a biost, ami a cpu-ját ismeri. Régen ez még ment.

(#38) Alogonomus


Alogonomus
őstag

Leginkább a visszaút kizárása a furcsa, mert jelenleg már a legtöbb értelmes szintű alaplapon dual bios van, így az használható lehetne az új helyzetben akár R3-előtti/R3-utáni módban a dual bios feladása árán, akár egy tévesen felfrissített R3-utáni bios esetén még a másik chip bios-ával és a Ryzen3 előtti processzorral működne a gép, vissza is lehetne úgy állítani az eredeti működő bios-t egy újabb "visszafrissítéssel".
A végérvényesség hangoztatását nem tudom hova tenni, mert szerintem így bőven lenen még visszaút, amikor a rendszer az elsődleges bios-szal nem akarna elindulni.

(#39) dokanin válasza joey04 (#33) üzenetére


dokanin
aktív tag

És az a sok kiábrándult ember mire váltott volna? Zhaoxin-ra? Mert intelre nyilván nem hiszen az legendás a foglalatváltásairól. :)

(#40) Picco


Picco
addikt

well done, itt az ideje hogy felhorduljunk az X370/B350 lapokert is, nem akarodzik lecserelni a CH VI-t :DDD

#41: szerintem az alaplapgyartoknak probalnak kedvezni, hogy minimalis attervezessel eladhassak ugyanazokat a lapokat. cserebe kitudja mit kapnak.

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#41) dokanin


dokanin
aktív tag

Egyébként már intelnél sem értettem soha ezt a siránkozást a lapcseréket illetően. Ha valaki amúgy is eladja a régi prociját mert frissíteni akar, miért nem adja el a lapot is ugyanúgy? Vagy ennyire kötődnek az emberek a laphoz? Tényleg nem értem.

(#42) Televan74


Televan74
nagyúr

Csak én vagyok úgy hogy az új processzorhoz új lapot veszek? Nem hiszek már a hybrid megoldásokba. Lehet veszek egy olcsóbb X570 -es lapot amibe megy a 3000 és a 4000 -es széria, akkor le lesz tudva DDR5 -ig a probléma. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#43) poci76 válasza antikomcsi (#37) üzenetére


poci76
aktív tag

És szerinted első generációs ryzent, meg a nem is zen magos, de AM4-es régebbi APU-t nem lehet beletenni a B450-be? Hiába csak kétéves, régebbi CPU-kal is működik, különben emiatt lett volna hisztéria.

(#44) #04824576 válasza dokanin (#41) üzenetére


#04824576
törölt tag

Vannak helyzetek, mikor megkerülhetetlen az alaplap vásárlás, de simán van olyan, hogy tökéletesen megy az új proci a régi lapban, és csak valami olyan dologról kell lemondani érte, ami a vásárlót abszolút nem érdekli. pl. a PCI-e 4.0 se izgat mindenkit. Akkor minek vegyen még új alaplapot is, ha spórolhat rajta?

(#45) BiP válasza dokanin (#41) üzenetére


BiP
nagyúr

Végülis StartUp már leírta.
Ha megy benne, miért cserélnéd a lapot is? Plusz egy dolog, amin buksz. (meg ugye a plusz szerelgetés), több pénzed áll benne, amíg eladod a régi cuccokat, stb.
De ha csak procit cserélsz, sokkal egyszerűbb a dolog. Régi kivesz, új betesz, és már megy is a gép. És csak 1 eladással kell foglalkoznod.

(#46) Picco válasza Televan74 (#42) üzenetére


Picco
addikt

nekem tokeletesen megy a 3600 az X370 CH6-ban, semmi elonyom nem szarmazott volna uj lap vasarlasa eseten mert PCIE4 jelenleg eleg hidegen hagy, mas elonyet meg nem latom.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#47) leviske válasza BiP (#36) üzenetére


leviske
veterán

Azért csodákat nem érdemes várni. A Ryzen 1 és 2 csak 16MB bios-t képes címezni, így valószínűleg a MAX sorozat esetében is jön a Lite a 2x16MB ellenére.

(#37) antikomcsi: Szerintem azok a megoldások, amik egyáltalán nem igénylik a processzor behelyezését a bios frissítéshez, biztonságosabbak. Csak drágábbak is. Miután ma már a PCIe vezérlő is ott a processzorban, nem hiszem, hogy elegendő információ a feszültség és órajel belövése egy ideiglenes értékre.

(#41) dokanin: Nem mindenki szereti processzorcserénként szétszerelni az egész gépét.

[ Szerkesztve ]

(#48) Televan74 válasza Picco (#46) üzenetére


Televan74
nagyúr

A prémium alaplapoddal el is hiszem hogy meg vagy elégedve és nem szívesen cserélsz.Az én B450 -em teljesen más kategória,én könnyebben mondok le róla. ;)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#49) Picco válasza Televan74 (#48) üzenetére


Picco
addikt

de miert is mondanal le rola? alaplapcsere=tuti buko. en ezt nem ertem.
ha nem vagy megelegedve vele, az mas teszta persze...

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#50) joey04 válasza dokanin (#39) üzenetére


joey04
titán

Én intelről váltottam. Ott tudtam, ez van. Itt meg eleve azért IS vettem amd-t, mert azt terveztem, hogy a 3600-at egy 4xxx procira cserélem, amikor már befutott az 5xxx széria. Ez egy nyomós érv volt nálam. Aztán jött a hír hogy lókukit nekem. Ha maradt volna így, következő alkalommal biztos intelt vettem volna mert nekem csak játékra kell.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.