Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) koko52 válasza hokuszpk (#200) üzenetére


koko52
veterán

Igen, ezt még lefutom én is. Ha lesz tapasztalat akkor döntök. Nekem is MSI Morta MAX van.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#202) LGG555 válasza BiP (#190) üzenetére


LGG555
aktív tag

Talán így bocsánatot nyer hogy az AMD elfelejtkezett a 3xx csípkészletről, remélem ez már belefér a bioszba némi feladással.

[ Szerkesztve ]

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#203) Dragon3000 válasza koko52 (#199) üzenetére


Dragon3000
veterán

Volt már pár olyan frissítés, amiről elviekben nem lehetett visszatérni az előzőre, de többet is megcáfoltak már a neten.

(#204) LGG555 válasza koko52 (#191) üzenetére


LGG555
aktív tag

Ezzel azért még várnék, mit szólsz ha a 4xxx széria úgy 4300+ boost órajelen fog működni.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#205) aginor válasza koko52 (#199) üzenetére


aginor
addikt

Gyakorlatilag pedig -ha más nem- egy külső vezérlővel bármit beleírsz. :)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#206) BiP válasza hokuszpk (#192) üzenetére


BiP
nagyúr

Azt várhatod :)
Az eddigi pletykák 4.0GHz base, 4.6 Turbo-ról szólnak 8magosnál. [link] Ha ez mondjuk a 3700x utód, akkor is kb. maximum a Refresh órajeleivel jöhetnek majd az új procik - ami szerintem bőven jó lenne így is, főleg, hogy mellé ott az IPC növekedés is.
De persze majd meglátjuk. Én is bizakodó vagyok, de túl sokat sem képzelek bele előre, nehogy csalódás legyen.

(#194) koko52 : De ha frissíted, és belemegy a 4xxx, akkor meg miért akarnád eladni?
Pár év múlva meg eladod a benne lévő processzorral együtt, szintén nem gond.
(meg jó eséllyel a 4xxx támogatás úgy lesz megoldva, hogy belemegy még azért a 3xxx is, nem csak a 4, és azért ha 2 generáció belemegy az új biossal, az nem rontja érdemben az eladhatóságot)

[ Szerkesztve ]

(#207) LGG555 válasza koko52 (#199) üzenetére


LGG555
aktív tag

Az MSI biosba bármit vissza lehet frissíteni én próbáltam, még más alaplap biosát is rá tudtam írni, igaz ehez az MSI CMOS jumperét használtam és egy másik számítógép soros portját, de elképzelhető hogy ez már stickel is működik ugyanis most még könnyebb az MSI bios újraírása.

[ Szerkesztve ]

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#208) LGG555 válasza koko52 (#194) üzenetére


LGG555
aktív tag

onnantól kezdve kvázi eladhatatlan az alaplap.

Nem tudom miért ez a meggyőződésed szerintem a Ryzen 4xxx procival sokkal eladhatóbb lesz.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#209) Oliverda válasza koko52 (#199) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem az erre vonatkozó rész valami félreértésen alapszik. Nem látom az okát, hogy miért ne lehetne. Az EEPROM-nak pont az a lényege, hogy a kapacitása erejéig bármit bele lehet írni, ráadásul elég sokszor.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#210) sb válasza Oliverda (#209) üzenetére


sb
veterán

Asrockéknál nincs downgrade már jó ideje (B450M Pro4-en legalábbis).
Nem csak kiírták, flasher sincs a weboldalon, csak a biosból tudsz és ott nem engedi visszafelé.

Supportnak írva is többször azon nyökögtek, hogy minek frissítettem ha nincs új procim. Talán mert mást is foltoztak... (azt meg nem írták ki, hogy az opciók 3/4-ét eltüntetik az új verzióból) Nagy nehezen kaptam egy mega linket egy flasherrel a downgrade-hez ami invalid volt, utána már nem is válaszoltak.

Ez még az a bios volt amihez nem volt odaírva, hogy ne frissíts feleslegesen mert nincs downgrade. Talán épp a következő 1-2 verzióban került oda a felirat. :D

(#211) aginor válasza sb (#210) üzenetére


aginor
addikt

Ez mondjuk egy elég szemét hozzáállás, de mért nem kértél el egy régebbi biost valahonnan? Neten vannak bios adatbázisok, vagy ha más nem, akkor fórumról. Ha már megvan a bios, akkor beleírni már nem lehetetlen.
Itt mondjuk annyiból másabb a helyzet, hogy tudsz a problémáról, így mielőtt felteszed a vízválasztó verziót, a régit szépen lemented és elteszed szükségesetére.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#212) paprobert válasza sb (#210) üzenetére


paprobert
senior tag

Az Asus ezt elegánsabban oldotta meg. Egyes lapoknál egyszerűen nincs 2020-as BIOS. :DDD

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#213) Oliverda válasza sb (#210) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez mondjuk jó nagy genyaság. A Gigabyte minden csomagban mellékeli a DOS-os flashert amivel az alap kompatibilitás keretében bármit megeszik a lap.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#214) LGG555 válasza Oliverda (#213) üzenetére


LGG555
aktív tag

A DOS -os flasher elméletileg minden lappal kellene működjön, vagy ez csak a VGA esetén igaz?

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#215) sb válasza aginor (#211) üzenetére


sb
veterán

A BIOS-ok fent vannak náluk. Meg én is le szoktam menteni a régieket, szóval nem ez a gond. Az Asrock flasher nincs fent - és máshol se nagyon a neten.
Azóta találtam amibios flashert, amivel elvileg felmegy, van róla video youtube-on, másik, de Asrock lappal.
Egyelőre még nem volt időm vele foglalkozni... megnézni meg jobban meg kéne azért mivel ez nem gyártói tool, hanem általános. Amibios flasherből eleve 3-4 féle létezik legalább a különböző típusú cuccokhoz.

Egyébként nem volt "vízválasztó" verzió. Csak egy a sok közül. Ha jól rémlik nem is nagyobb támogatás/agesa ugrás volt.
Engem az b*szott fel, hogy a teljes CBS/BPS menüt kiszedték, VDDO feszeket, stb... és, hogy erről semmit nem írnak. Emiatt írtam nekik elsősorban, hogy az ember utánanéz mit tud egy lap, mi állítható, megveszi és fél év múlva eltűnik a menüpontot 3/4-e. De konkrétan annyi, nem túlzok.

Korábban is volt már ilyen ennél a lapnál, de 2-3 verzió múlva visszakerültek. Itt viszont, mivel lefelé nem tudok váltani, azóta nem kezdtem újabb frissítésbe, nehogy jobban megszívjam.

Egyébként is vicc ez a hozzáállás. A combo bios-ok óta ki van írva, hogy ne frissíts régi procival, de pl. a mostani legújabb (még ki se jött) 1005 mellett is van valami Micron ramos optimalizálás... és épp ilyen ramom van. Szóval a gond alapvetően a támogatás leszarása.

Szerintem 10 éve Asrock lapjaim vannak, eddig a legjobbak között voltak de itt most lassan az A320-as Giga lapom is lekörözi. :D

(#216) Dragon3000 válasza sb (#215) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ez a frissítés még a giga és MSI (nem maxos) b450 lapomhoz se jött ki, így nem csak az asrocknál van ez.

[ Szerkesztve ]

(#217) Oliverda válasza LGG555 (#214) üzenetére


Oliverda
félisten

Elvileg igen.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#218) aginor válasza sb (#215) üzenetére


aginor
addikt

Ez eléggé méltatlan hozzáállás a cég részéről (hogy politikailag korrektül fogalmazzak :) ). Ilyen mentalitás mellett ez a gyártó is kiesett a pixisből a Gigável egyetemben.

Korábban hirdette magát az aprón egy srác, aki eprom programozással foglalkozott. Elcseszett bios frissítéseket tudott javítani, külső eszközzel felprogramozva a "halott" eszközre a megfelelő biost. Probálj rákeresni, vagy ha már nincs meg a hirdetése, alaplapos topicokban utána kérdezni, hátha emlékszik rá valaki. Szerintem ő csípőből megoldja a problémádat.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#219) LGG555 válasza aginor (#218) üzenetére


LGG555
aktív tag

Soros porton keresztül rá lehet csatlakozni az EPROM csipre és egy szoftverrel rá lehet tölteni a BIOST , egyszer csináltam de jól utána kel nézzek hogyan is működött. Egy elcseszett MSI alaplapot javítottam meg így.

[ Szerkesztve ]

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#220) Oliverda válasza LGG555 (#219) üzenetére


Oliverda
félisten

Vannak erre dedikált eszközök, pl.: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#221) LGG555 válasza Oliverda (#220) üzenetére


LGG555
aktív tag

Igen csak ugye nekem akkor nem volt ilyesmi, de ere gondoltam.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#222) konci79 válasza sb (#215) üzenetére


konci79
őstag

Nekem a B450M Pro4-F -en már 3x is sikerült visszábblépni BIOS verziót... Vakaróztam, hogy belevágjak-e, de végül gond nélkül ment.
Igaz,a végén felraktam a legfrissebb verziót, mert picit jobb volt talán az energiagazdálkodása, de opciókban nem sok változást hozott 1-2 dologgal kevesebb, 1-2 átnevezés...
Mostanra lenyugodtam, és csak használom :DDD

(#224) hokuszpk válasza #32839680 (#223) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

szerintem sem uj stepping, viszont reszelhettek a gyartastekknologian.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#226) hokuszpk válasza #32839680 (#225) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nemaszondtam, hogy valtottak gyartastechnologiat, hanem azt, hogy a jelenlegin reszeltek. vagy legyen optimalizacio a passzoló szó.
az uj steppinget azert is kizarnam, mert allitolag k* draga az uj maszk, annyit nemhoz, hogy egy mezei steppingvaltas megerje
ha talaltak volna valami kritikus hibat a prociban, akkor talan.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#227) Oliverda válasza #32839680 (#223) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem az, de szerintem nem is volt szó ilyesmiről. A Zen 3 lesz N7+ (CLN7FF+), a Zen 4 pedig N5, vagy esetleg már N5P.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#228) BiP


BiP
nagyúr

Az MSI-nél a nem-MAX alaplapok, azaz a 16MB-os lapok is megkapják a Zen3 supportot:
[guru3d]

(#229) aginor válasza BiP (#228) üzenetére


aginor
addikt

Mondjuk a 3-as lapoknál nem erőltették meg magukat (x370/b350).. :C

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#230) BiP válasza aginor (#229) üzenetére


BiP
nagyúr

Hát a 300-as lapok mindenhol kiestek a pixisből. Nem hiszem, hogy sok gyártó fog egyáltalán foglalkozni azokkal. (esetleg 1-1 prémium x370-esre jöhet valami béta)

(#231) aginor válasza BiP (#230) üzenetére


aginor
addikt

Tudom, hogy ősöreg lapkák már ezek, de én azért bíztam benne, hogy legalább a komolyabb darabokat megtámogatják kicsit. :O

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#232) Cathulhu válasza aginor (#229) üzenetére


Cathulhu
addikt

Hivatalosan elvileg azt nekik nem is lehet, legalabbis mindenhonnan ezt hallani, hogy az AMD maga tiltja egyelore (azzal, hogy egyaltalan nem ad azokhoz a chipsetekhez megfelelo AGESAt). Szoval vagy extra munkaoraval reverse engineerelik es ezzel kockaztatjak, hogy kikerulnek a pikszisbol az AMD-nel, cserebe a usereknel bevagodnak, vagy pusholjak az AMD-t, hogy ugyanmar (mint ahogy az MSI is tette a 450-nel), vagy hagyjak az egeszet a francba.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#233) aginor válasza Cathulhu (#232) üzenetére


aginor
addikt

Erről még nem is hallottam, hogy az AMD kifejezetten tiltaná a 3-as lapokban a 4-es processzorok támogatását. Persze ettől még lehet igaz, bár egy ilyen szituban bőven elég, hogy nem ad hozzá hivatalos kódot, mert nulláról biztosan egyetlen alaplapgyártó sem fog kódot írni hozzájuk.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#234) Cathulhu válasza aginor (#233) üzenetére


Cathulhu
addikt

[link]
Technikailag nem nagy melo, mert ugye a 3xx es a 4xx chipsetek majdnem azonosak, de ugye az AMD el tudta erni azt, hogy a PBO ne legyen elerheto a 3xx sorozatnal (pedig az elso Zen+ BIOSokban meg benne volt) illetve hogy a PCIe4 se legyen elerheto a 4xx sorozatnal (pedig az elso Zen2 BIOSokban benne volt)

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#235) DraXoN válasza Cathulhu (#234) üzenetére


DraXoN
addikt

PBO tudtommal továbbra is működik 3xx-ekkel (még A320-al is), persze nem hivatalosan.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#236) Cathulhu válasza DraXoN (#235) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nekem kiszedte a giga sajnos.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#237) BiP válasza DraXoN (#235) üzenetére


BiP
nagyúr

Valószínűleg ugyanilyen módon elképzeléhető pár x370-as Zen3 megoldás is.

(#238) hokuszpk válasza Cathulhu (#234) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

2700X -et bepattintva a B350 Tomahawk es a PC Mate biosban is ott a PBO.
3xxx procival mondjuk még nem probaltam, majd idovel, ha az 1700 keves lesz...

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#240) Oliverda válasza Cathulhu (#232) üzenetére


Oliverda
félisten

Hivatalosan már a Zen 2-t sem támogatják a 300-as lapok:

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#242) Dragon3000 válasza Oliverda (#240) üzenetére


Dragon3000
veterán

Érdekes ezen a diájukon még támogatja béta biossal és csak az a320 eset ki teljesen, de ügye a lapgyártók ezzel nem foglalkoztak :D

[ Szerkesztve ]

(#243) Picco válasza Dragon3000 (#242) üzenetére


Picco
addikt

Ezzel a slideal meg nem talalkoztam, honnan van?

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#244) Cathulhu válasza Oliverda (#240) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ezzel tisztaban vagyok, de kerlek nezd meg a videot amit linkeltem. Van kulonbseg a kaptok beta biost es azt kezdtek vele amit akartok es a nem kaptok egyaltalan semmit kozott. Ez a kulonbseg jelen esetben a ket dolog kozott az AMD reszerol.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#245) Dragon3000 válasza Picco (#243) üzenetére


Dragon3000
veterán

Pl ph is lehozta ezt.

[ Szerkesztve ]

(#246) Oliverda válasza Cathulhu (#244) üzenetére


Oliverda
félisten

- A BIOS-t nem az AMD készíti, hanem az alaplapok gyártói
- Az AMD-től csak az AGESA-t kapják amit beépítenek a BIOS-ba
- A 300-as és 400-as chipsetek technikailag teljesen egyformán

Egyszóval a támogatás az alaplapgyártókon fog múlni, bár érhető okokból azok sem túl motiváltak. Mintha valamelyik (talán pont az MSI) már elhintette, hogy a felsőházas X370 lapokhoz készítenek BIOS-t, ami ugyancsak azt támasztja alá, hogy technikailag nincs akadálya a támogatásnak.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#247) Cathulhu válasza Oliverda (#246) üzenetére


Cathulhu
addikt

Es a BIOSt vajon mi alapjan irjak ha nem az AGESA alapjan?
Technikailag nincs, ezt mondom en is minden topicban minden alkalommal. Sot x370 tulajkent meg bazirozok is erre. De ha az AMD kepviseloje azt mondja, hogy hard no, akkor az egyelore hard no. Kerdes szankciok erik majd-e azokat az alaplapgyartokat akik ennek ellenere ugy dontenek, hogy maybe illetve hogy softul-e az a no.
PCIe4 tamogatasnak sincs technikai akadalya, megis kikerult a BIOSokbol (PBO-t elengedem, mert ezekszerint csak en jartam rosszul, de az itt ott megjelenik azert).

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#248) Dragon3000 válasza Cathulhu (#247) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az a320 zen2 támogatás miatt se volt semmi, így ha itt is meglépik a gyártók, akkor se lenne gond.

(#250) Oliverda válasza Cathulhu (#247) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez a tipikus esete annak, amikor a jobb kéz nem tudja, hogy mit csinál a bal. Az AMD első számú érdeke, hogy minél több processzort értékesítsen, ehhez pedig kapóra jön, ha minél több rendszer/alaplap támogatja a kurrens terméket. Természetesen az a legjobb, ha az új processzor mell el lehet adni egy új chipsetet is, de én még ennek fényében is erősen kétlem, hogy bármilyen szankciót vonna maga utána, ha egy gyártó támogatást készít egy korábbi termékéhez.

morgyi: Nem kell, mert ezek a chipsetek már csak egyszerű controller hubok, vagyis olyan vezérlők vannak bennük, amik teljesen nélkülözhetőek a rendszer működéséhez.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.