Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#57) vhw


vhw
addikt

A cserére milyen szabályok vonatkoznak? Ugye a legegyszerűbb az az eset, mikor pontosan ugyanolyan termékre cserélik ki a hibásat. De mi van olyankor, ha ez már nem lehetséges? (Például már nem forgalmazzák tovább az adott terméket)
Ilyenkor ki dönti el, hogy mit kapjon a vevő?

Konkrét eset: vettem anno itt PH-n használtan egy szép kis színesen villogó Corsair 1 Gb DDR2 RAM-ot. 1-2 év múlva megadta magát. A bolti vásárlás időpontjában ez a termék ~40k Ft volt, pár év alatt persze elolvadt ez az ár, a meghibásodás időpontjában már 5-8k Ft között mozogtak az 1 Gb-s modulok.
Igazat megvallva én pályáztam rá, hogy mivel a kérdéses típust már nem tudná beszerezni a bolt, így hát az eredeti összeget én majd jól levásárolom náluk - nem így lett; a bolt megdobott szintén Corsair márkájú 2x1 Gb kittel - oké semmi okom panaszra, bár ez már nem villogott! :)

De lehetett volna más lehetőségem? Kérhettem volna a levásárlást az eredeti összeg értékében? Avagy mire kötelezett ilyenkor a bolt?

Egy ilyen egyszerű, jól behatárolható dolog esetében, mint a memóriák magától értetődő, hogy mire cseréljék. Ám mi a helyzet egy bonyolultabb/különlegesebb/egyedi készülék esetében, amit esetleg már nem forgalmaznak?

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.