Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) satz18 válasza Yutani (#100) üzenetére


satz18
őstag

Akkor melyik navi versenyzik a felsőhazban szerinted? :U

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#102) Thrawn válasza Vesa (#98) üzenetére


Thrawn
félisten

Mi köze az órajelszabályzásnak, hogy teljesítményben hol állnak a rangsorban? :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#103) lime.pro


lime.pro
csendes tag

Szerintetek mégis miért hívják XT-nek?! Benne van a nevében, hogy "Xtreme Thermals" kérem szépen! :D

A referencia hűtések mindig is ratyik voltak, szóval nem is értem, hogy mire fel ez a nagy botrány...

(#104) #38075904


#38075904
törölt tag

(#105) #16939776 válasza #38075904 (#104) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mi50, Mi60 kártyákra haszonnal el tudják adni a GPU-t.

(#106) Yutani válasza satz18 (#101) üzenetére


Yutani
nagyúr

Szerintem nem tudom, mert még nem jelent meg. OMG. :U

#tarcsad

(#107) Yutani válasza #38075904 (#104) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ez most mitől akkora szám? :F

#tarcsad

(#108) #38075904 válasza Yutani (#107) üzenetére


#38075904
törölt tag

Ez egy amd jövőlátó cucc, lehet lemaradtál róla. Mindennel körbe volt nyálazva rendesen.
Abu megírta annó cikkben, hogy adhatnák 2X drágábban is akkor is megérné. Nem vicc.

[ Szerkesztve ]

(#109) MeszesKPT válasza #38075904 (#108) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Ha adott munkára vetted, akkor ez igaz is (MI50 olcsóbban). Nem véletlenül jött hozzá Radeon Pro Software for Enterprise támogatás.

(#110) Yutani válasza #38075904 (#108) üzenetére


Yutani
nagyúr

Volt róla hír, egyből a cáfolatról, de nem mostani hír.

Szerk: Elírtad, nem jövőlátó, hanem jövőálló. Ha előbbi lenne, akkor venném lottózáshoz.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#111) satz18 válasza Yutani (#106) üzenetére


satz18
őstag

Szóval jövőre majd jön a versenyképen Navi a most tavalyi GPU hoz. Ez valóban csodálatos.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#112) Yutani válasza satz18 (#111) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem, nem csodálatos. Sajnos ez van. Csak remélni tudjuk, hogy az AMD GPU fronton is összeszedi magát. Hogy te tudj olcsóbb NV csúcsmodellt venni. Vagy a drága NV csúcsmodell helyett lehet majd venni drága AMD csúcsmodellt. :P

#tarcsad

(#113) DonToni válasza Bici (#15) üzenetére


DonToni
aktív tag

Én pl. gyári (blower) kártyákat vettem, mert jóval olcsóbb, mint a komolyabb hűtéssel ellátottak.
Nálam az volt a koncepció, hogy eleve vízzel fogom hűteni, ezért nem volt szempont a gyári hűtő, mivel az úgy is a dobozában pihent volna...

-Anti-

(#114) BerserkGuts válasza #38075904 (#108) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Ez bányászkátya ott visszafelé veszik a teljesítményt akkor nem melegszik és kevesebbet fogyaszt de hozza a GH/s-t :DDD

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#115) Bici válasza DonToni (#113) üzenetére


Bici
félisten

Jogos, de azért ez a júzerek kis részét érinti csak. Továbbra sem értem, hogy a gyártónak ez miért érdeke.
Azt nehezen hiszem, hogy a rajtra nem tudnáa többi gyártó összehozni a saját megoldásat.
Valami olyasmire tippelek, hogy akkor kiszivárogna a specifikáció, de nem biztos, hogy helyes a tippem.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#116) #16939776 válasza Bici (#115) üzenetére


#16939776
törölt tag

Érdeke, mert a gyártó ref. példányt tervezi a GPU-hoz, legyártatja és értékesíti/tovább értékesíti a partnerein keresztül, de ekkor a kártyán realizálható szinte a teljes haszon az övé, amíg a custom kártyákra már csak a GPU-t és a javasolt dizájn-t adja, de minden más megvalósításában a partner szabad kezet kap, módosíthat, így a gyártó ezeken jóval kisebb haszont realizál.

Egyrészt a custom kártyák elindításának a feltétele, hogy a partner egy fix mennyiséget ref. kártyának vállalja az értékesítését, másrészt a gyártó annak a partnernek engedi meg legkorábban a custom startját, aki a legtöbb ref. kártya értékesítését vállalja el.

[ Szerkesztve ]

(#117) seniman


seniman
addikt

FC blokk,aszt csókolom.A refkártyára legalább mindegyik gyártó készít blokkot.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#118) Bici válasza #16939776 (#116) üzenetére


Bici
félisten

Ez így nekem nem teljesen logikus.
Ha a gyártó többet keres a saját kártyán (idáig logikus), akkor miért nem terveznek egy olyat, ami fasza hűtéssel és tápáramkörrel van ellátva, így sok júzer nem várná ki a custom karikat, a gyártó még többet keresne. Miért feltétlenül fontos gagyit árulni az elején?
Vagy fent kell tartani a gyártók bizalmát, és nem vehetik el az ő vadászterületüket?
Én mindig azt tartottam logikusnak, hogy a gyári kártya legyen fasza, akár lehetne több verzió is, és akkor nincs szükség a többiekre. De biztos van valami trükk benne, amit nem látok át. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#119) b. válasza #16939776 (#116) üzenetére


b.
félisten

Nvidiánál általában egyszerre elérhető a REF és a CS modell. Itt inkább arról lehet szó, hogy nem volt egyszerre annyi GPU, hogy minden gyártó partnert kiszolgáljanak, halasztani meg nem akarták már további 2-3 hónappal a launchot.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#120) #16939776 válasza Bici (#118) üzenetére


#16939776
törölt tag

Félre értés itt lehet a dolog mögött, mert a HSF feladata a GPU gyártó szemszögéből nem több, mint hogy a kártya képes legyen az általa meghirdetett számítási teljesítményt hozni, 20 - 35c° közötti környezetben.

A ref. kártyába üzemi hőmérséklet zaj szempontjából tényleg bele lehet kötni, de a PCB minősége, tápdizájn, alkatrészek mennyisége és minősége elég nagy összhangban van/volt, tehát a megbízhatóság és stabilitás szempontjából nem lehet gagyinak nevezni, sőt megkockáztatom, hogy a legtöbb custom PCB-s, custom hűtős kártyánál óraelvezérlése, tápvezérlése, hőcsövek érintkezése vagy a PCB deformálódása miatt több megjelenítési anomáliát látni, mint bármelyik mezítlábas ref. kártyánál.

[ Szerkesztve ]

(#121) Bici válasza #16939776 (#120) üzenetére


Bici
félisten

Okés, akkor megbízhatósággal nincs gond. De mi az akadálya, hogy normális hűtőt rakjanak rá?
Az, hogy ez nem a feladata? Miért nem? Miért jobb ez a mostani helyzet és kinek?

Ne érts félre, elhiszem, hogy van benne ráció, de az eddigiek alapján nekem ez még nem világos.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#122) #38075904 válasza Bici (#121) üzenetére


#38075904
törölt tag

Azért mert annó NV-nél ez amolyan diadalmenet volt (FE) , amd fronton meg csak a szokásos balfaszkodás.
És NV-nél is megvolt a helye, pl a gigabyte 1 ventis kártyái, GTX970 stb..... ótvar. Olcsó hulladékot elkell sütni.

[ Szerkesztve ]

(#123) Bici válasza #38075904 (#122) üzenetére


Bici
félisten

De ezzel nem válaszoltál a kérdésemre. :N

Szóval, az AMD-nek miért jobb, hogy szar hűtést rak a gyári karikra? Miért a többi gyártó kártyái arathatják csak le a babérokat?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#124) Stillx válasza Bici (#123) üzenetére


Stillx
csendes tag

Szégyen ez a hűtés!! Az arversenyen rakenyszeritette őket!! Amugy 1-2 custom is annyra gagyin néz ki. Kínai szar feeling!!! Pedig maga a vga jó és igy elbasztak!!! Meg szerncse, hogy 1-2 gyartó azert odatette magat!!

(#125) Yutani válasza Bici (#123) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én sem értem, miért nem tudtak egy jobb, RTX-szerű hűtést tenni a Navira. Tényleg érthetetlen.

#tarcsad

(#126) Stillx


Stillx
csendes tag

Radeon VII-es is milyen faszán néz ki. Ugyanolyat rakhattak volna erre is!

(#127) Frawly válasza Bici (#123) üzenetére


Frawly
veterán

Ezt a hűtést nem az AMD teszi rá. Az AMD csak a GPU-t és a ref nyákot tervezi, de nem gyárt kártyát. Az implementálást végző gyártók azok, akik ilyen kula hűtéssel merik legyártani és árulni.

Engem egyébként ez a 110 fok azért rökönyít meg, mert a 7nm-es csíkszélesség nagyon apró, ennyire nem kéne melegednie. Még 14-22 nm-nél megérteném, de 7-nél mind a fogyasztásnak, mind a melegedésnek erősen csökkennie kéne.

Másik oldalról viszont a 7nm-en készült lapka kisebb, kisebb a felülete, kevesebb felületen tudja leadni a hőt. Ez hasonlít az SSD-ken lévő vezérlőkre, minél jobban mennek azok is össze, annál jobban melegednek.

[ Szerkesztve ]

(#128) Pkc83 válasza Frawly (#127) üzenetére


Pkc83
őstag

Néztem német tesztet és például az Msi rx 5700xt evoke oc az elég jó lett
hütés szempontjából 60-70 fokos gpu/vrm hőmérsékletet tud!
Az már elég jó szerintem! És mindezt ott legalábbis 459 euroért! :)
[link]

(#129) FlashLed


FlashLed
senior tag

Tehát egy kazán. És ez nekünk jó. Respect...

The Mechanic

(#130) #65675776 válasza Frawly (#127) üzenetére


#65675776
törölt tag

"de 7-nél mind a fogyasztásnak, mind a melegedésnek erősen csökkennie kéne."

Miért is? Csak mert kisebb, mint az előző? Ez önmagában nem jelent semmit. Az intel 90 nm-es lapkái kb 1,5x annyit fogyasztottak és majd dupla annyit hőt termeltek, mint a korábbi 130 nm-esek. Ez az egyik. A másik meg jelen esetben a teljesen eltérő mérési módszer, ami már alapból lehetetlenné teszi a közvetlen összehasonlítást. Egy fejlettebb mérési módszer minden esetben azzal jár, hogy sokkal jobban meg lehet közelíteni a tűréshatárokat, jobban, irányítottabban ki lehet használni a tűrésmezőt. Kb olyan ez, mintha valamit mérőszalaggal, vagy tolómérővel mérnél. Előbbivel a milliméteres pontosság garantált, utóbbival a századmilliméteres (digitális esetben, de azok tapasztalataim szerint megbízhatatlanabbak, rosszabb a reprodukciós képességök, mint a sima mechanikusaknak). Az elkészült munkadarab szempontjából ég és föld. Alapvetően erről szól az AMD magyarázata is.

(#131) csiby222


csiby222
aktív tag

Vicces, hogy mindenki magyarázkodik. Kezd már unalmas lenni.
AMD elveri az Intelt Cinebench-ben, erre az Intel, áhh nem is valós eredmény a felhasználók nem erre használják a CPU-kat.
Melegszik az új AMD VGA. Erre az AMD ez azért van mert pontosabban tudunk mérni.
Kérdem Én ha pontosabban tudják mérni akkor a francért erőltették rá ezt a halva született hűtés desing-t?

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#132) Yutani válasza csiby222 (#131) üzenetére


Yutani
nagyúr

#tarcsad

(#133) pubyy válasza #65675776 (#130) üzenetére


pubyy
tag

mert századmiliméteres mérésnél már számít a mérőnyomás. Márpedig kézzel nem tudod reprodukálni az ugyanolyan erejű összenyomást

(#134) pubyy


pubyy
tag

Sajnálatos módon a jelen lévők jelentős százaléka szerint a forma 1-es autók fékberendezése szarabb az Opel Astráénál merhogy' némá izzik mint a nyavalya....

[ Szerkesztve ]

(#135) pubyy


pubyy
tag

"Ráadásul nagyon fontos tényező, hogy egy gyártó mennyire bízik a saját órajel-szabályozásában. Minél kevésbé, annál fontosabb alacsonyabb hőmérsékleti szinten meghúzni a maximális határt..."
Mondhatnám tehát a sok huhogóval ellentétben, hogy az Nvidia annyira xar hogy még a ők sem bíznak a termékben ezért visszaveszik a cuccost.
Bezzeg az AMD a tökéletes konstrukció birtokában nyugodtan kiaknázhatja a termékben levő potenciált.

(#136) Yutani válasza pubyy (#135) üzenetére


Yutani
nagyúr

Bányászkodunk? :DDD

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.