Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Noukoum válasza noPublicFG (#50) üzenetére


Noukoum
veterán

Ez senkit sem zavar valahogy:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#52) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

#meglettmagyarazvahogyezigyjo

(#53) távcsőves válasza arn (#37) üzenetére


távcsőves
senior tag

Miközben a hot spot vígan integet 100 fok környékéről, csak te nem tudsz róla. De kit érdekel, a lényeg, működik és csendes. ;)

(#54) Lacika112 válasza b. (#29) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Te most rámutattál hogy milyen meleg egy hőszigetelő rétegen át. Bemész a legközelebbi hobbyelektronika boltba, veszel egy nyákot, a tetejére teszed a kezed, alágyújtasz, még vagy 2 perc mire a kezed égeti...... Utána tedd a kezed a láng közepébe direkt, ha azt is bírod 2 percig...... Egy labort javasolnék mert akkor nem szén hanem aszbeszt alapú életforma vagy..... 😂😂😂

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#55) joey04


joey04
titán

nagy bullshit. de mindegy, a custom kártyák majd jók lesznek az a lényeg.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#56) #46105344


#46105344
törölt tag

Ha nem károsodik meg kék halálozik, az se érdekel hogy olyan forró hogy éppen csak nem olvasztja meg a gépházat. Fülessel játszok, hőkamerával meg viszonylag ritkán pásztázom a kecót.

(#57) Noukoum válasza #46105344 (#56) üzenetére


Noukoum
veterán

Gépházmegolvasztás? Ez egy új feature? :DD

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#58) #46105344 válasza Noukoum (#57) üzenetére


#46105344
törölt tag

A jövő már ma van! ;]

(#59) envagyok


envagyok
veterán

Érdekes, én infrahőmérővel csekkolom a vga-kat.
A hátlapon ha nincs backplate, szinte pontosan annyit mérek, mint amit a gpu-z ír.
A gtx1080ti sem megy még blower hűtéssel sem 84 fok fölé. Most rtx2060-at használok, ott 64 fok a max.
Másik tapasztalat: ahol a gpu gyakran megy 80 fok fölé, főleg 90-100 fok környékére, nagyon nagy eséllyel hullanak. Nem mind, pár szerencsésnek megmarad.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#60) WZP válasza Duck663 (#42) üzenetére


WZP
aktív tag

A húzott 2500K-m tetején 5-7 éves a paszta. Prime95 nem tudja 65 fölé vinni egyik magot se. Forrasztott procit kell venni, és arctic cooling MX-4-et kell rákenni a tetejére :)

Inter Arma Enim Silent Leges

(#61) Anaren91


Anaren91
senior tag

Ha jól értelmezem a cikket, akkor a Navi ugye képes az egész gpu területén megállapítani a legforróbb pontot, és addig engedni a kártyát amíg az el nem ér egy kritikus pontot. A régebbi kártyák, vagy pl az nv kártyák pedig kettő -3 szenzor átlaga alapján jelzik a gpu hőmérsékletét. Akkor most hova örül a sok ember akinek 70 fokot ír a gpu-z? Tegyük fel van 3 szenzor a gpuban. Egyik mér 110 fokot, másik 60, a harmadik 40. Bumm ott is van a 70 fokos átlag amit kiír neked a program, és örülsz milyen hűvös, közben a legmelegebb pontja ugyan úgy 110 fok... Csak nem tudsz róla.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#62) warrior93


warrior93
tag

Akkor ezért van ennyi sült GPU.
Oldalasnak jobban örülnék, de a 110°C akkor is sok szvsz.

Üdv. Woules

(#63) szasanyi


szasanyi
félisten

Miért kell mindig megmagyarázni valamit, ahelyett a működés helyet amit remél (elvár) az ember. Vadi új, 7nm technológia...

(#64) Duree válasza #32839680 (#43) üzenetére


Duree
veterán

Sajnos az ólom mentes forrasztás egy nagy rakás kaki, nem viseli el a magas hőingadozást, és egy idő után az adott chippet reballozni kel.

duree54

(#65) Sanya válasza Anaren91 (#61) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ennyi

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#66) Bici válasza Anaren91 (#61) üzenetére


Bici
félisten

Én is így értelmeztem.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#67) capulet75


capulet75
addikt

Nem meleg ez kezitcsókolom, hanem innovatív. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#68) velizare válasza warrior93 (#62) üzenetére


velizare
nagyúr

az amd azt írta, hogy "expected, and within spec."
ez azt is jelenti, hogy minden erre visszavezethető meghibásodás egyúttal a garanciális javítások hatáskörébe tartozik.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#69) Neovenator


Neovenator
senior tag

A szokásos megmagyarázós, belemagyarázós, óvatosan agymosós blabla hülyeség, amint azt megszokhattuk...egyszerűen nem is értem, hogy miért van mégis egy rakat ember, aki újból és újból beugrik neki ennyi év után is...ja, nem pontosítottam, hogy a cég nyilatkozataira vagy a cikkíróra gondoltam...talán nem véletlenül...

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#70) GodGamer5 válasza Hopkins95 (#39) üzenetére


GodGamer5
addikt

A melegedése és a throttling. Főleg, hogy a 85fokot pikkpakk elérte... Persze rá lehetett tolni a fordulatot, de minimum 2600rpm felett kellett járatni, az meg elég gázos.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#71) kromatika


kromatika
veterán

Ez így elég gáz sajnos.

(#73) UnSkilleD válasza Anaren91 (#61) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

igen, sok a funkcionális analfabéta sajnos

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#74) Noukoum válasza Anaren91 (#61) üzenetére


Noukoum
veterán

Amiről nem tudsz az nem fáj. :C

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#75) hokuszpk válasza #60061184 (#72) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

jo lesz az 300W korul is. de majd terjunk vissza ra, ha megjott.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#76) D1Rect


D1Rect
félisten

Várjuk ki a végét, de túl sok jóra nem számítok.

(#78) Bici válasza #32839680 (#77) üzenetére


Bici
félisten

Az AMD-nél (GPU téren inkább) ez már hagyomány. Ha néha valami jól, vagy legalábbis nem rosszul csinálnak, akkor is olyat lúzernek tűnnek, hogy borzalom.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#79) Noukoum válasza #32839680 (#77) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem kell maguk alatt vágni a fát, még manapság is azt hiszi rengeteg ember hogy amd=kazán. (és nem csak poénból mondják)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#80) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Erre mondják, hogy boldogok a tudatlanok. Itt is vannak páran.

Marketing szempontból viszont ez kissé öngól. Én értem, hogy AMD részéről ennek mi a pozitív üzenete, de valószínűsíthető hogy a legtöbb felhasználó mást gondol a magasabb kijelzett hőfokok láttán.

(#81) envagyok válasza MeszesKPT (#80) üzenetére


envagyok
veterán

Hogy mit gondol?
Hogy iszonyú magas a vga hőmérséklete.
És sajnos ez így igaz.
Azért ha a gpu-z 70 fokot, de egy infrahőmérő 90 fokot mutatna, az sok embernek feltűnne.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#82) Bici válasza envagyok (#81) üzenetére


Bici
félisten

Az infra hőmérő nem fogja neked megmutatni a szilicium hőmérsékletét a magon lévő fémkupakon és a hűtőn keresztül.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#83) envagyok válasza Bici (#82) üzenetére


envagyok
veterán

Konstans terhelésnél igen, főleg ha rendesen rá van téve a hűtés.
A nyák hátoldalán mérve pár fokkal kevesebbet mérek mindig, mint amit a gpu-z mér.
Viszont innentől kezdve hülyeség a cikk témáját komolyan venni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#84) Bici válasza envagyok (#83) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem ez csak akkor lehetséges, ha a GPU minden pontja nagyjából egyforma hőmérsékletű. A fém kupak nem csak vezeti, de szét is oszlatja a hőt, így jelentősen csökkenti / elfedi a szilicium hőmérséklet különbségeit a hűtő irányába.
Persze lehet, hogy az nVidia GPU-k szilicium rétegén nincsenek nagy hőfok különbségek...

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#85) MeszesKPT válasza envagyok (#83) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Pont ez a lényege, hogy eddig nem tudtad megmondani a szilícium legforróbb pontjának hőfokát. Infra hőmérővel meg pláne.

(#86) Hopkins95 válasza GodGamer5 (#70) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ez hülyeség. Ezt akkor éri el max. ha overclockoltad. Mióta megvan, gyári beállításokon használom és semmi probléma nincs vele.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#88) velizare válasza #60061184 (#87) üzenetére


velizare
nagyúr

nem merik elmondani, hogy félremér a hőmérő, mert benne maradt egy offszet, ezért bevallanak valami sokkal kínosabbat? :F

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#89) #38075904 válasza noPublicFG (#50) üzenetére


#38075904
törölt tag

Várj még vele fél évet.

(#90) #38075904 válasza velizare (#88) üzenetére


#38075904
törölt tag

2-3 év mulva mennyire semmit nem fognak érni ezek a kártyák... Custom még csak csak, de ezek aztán semmit. Lejár a gar, ugy fognak hullani mint a dög.

(#91) velizare válasza #38075904 (#90) üzenetére


velizare
nagyúr

majd vesz másikat.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#92) #16939776 válasza #38075904 (#90) üzenetére


#16939776
törölt tag

Akinek telik, vesz rá full cover blokk-ot, ami 50-60C°-nál megfogja az egész hóbelebancot..

#mindmegdöglik

Ha a user tologathatná a temp. target-et, akkor meg az lenne a baj, hogy nincs meg a 4K 60 FPS 50C°-on 500 RPM ventilátorral és azért szar.

Én arra várok hogy jöjjenek azok a játékok, amik kihasználják a sokmagos CPU-t és kiderül, hogy az is #mindmegdöglik.

[ Szerkesztve ]

(#93) #38075904 válasza #16939776 (#92) üzenetére


#38075904
törölt tag

Igen ez a kiteszem télen a hóba stb elmélet. Mindent lehet fokozni.

(#94) BerserkGuts válasza #32839680 (#43) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Majd saját fórumon lehet tesztelgetni aztán látni melyik jó és melyikek a gyengébb darabok
pl: superposition-al
1660 topikban is néztuk ott az egyik olcsóbb asus Phoenix bukott ki nagyon melegszik és megy a throttling

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#95) gduck


gduck
addikt

Nekem anno a 8800GTX is 110 fokon üzemelt... Pl. Crysis alatt :)

(#96) #38075904 válasza gduck (#95) üzenetére


#38075904
törölt tag

Azok emlékeim szerint 105 fokon kikapcsoltak. Vagy ha nem is kapcsolt ki, de kép az már nem volt.
Moddingoltam párat sokéve, zavart hogy 80-90 fokig felment a hőmérsékletük, inkább átírtam a biosában a venti szabályozást, legyen hangosabb, de 90 fok semmiképp ne legyen.
És csodák csodájára akár 75 fokon is simán megtartotta, de az fix hogy még akkor sem volt 50 decibel mint a mostani amd-k. ( vagy az idő megszépíti a hangját is)
https://www.youtube.com/watch?v=X4F7ihgZlu8

[ Szerkesztve ]

(#97) #38075904


#38075904
törölt tag

A radeon 7 et 4 hó alatt már nyugdíjazta is az amd.
https://www.youtube.com/watch?v=IfdW-obzHQg

(#98) Vesa


Vesa
veterán

Az AMD új órajel-szabályozási rendszere viszont úgy tud stabil működést kínálni, hogy közben nem kell teljesítményt hagyni a lapkákban.

Ezzel együtt sem képesek beérni a zöldeket a felsőházban, tehát nem mennek vele semmire. Már ha nem eleve csak a szokásos AMD nagyotmondás és magyarázkodás van a háttérben.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#99) Predatorr válasza GodGamer5 (#30) üzenetére


Predatorr
őstag

Nyugodtan vehetsz ref kártyát, csak nV legyen. A ref. 2080-am OC sem melegebb az 1070ti Armoromnál.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#100) Yutani válasza Vesa (#98) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem tudom, az megvan-e, hogy a Navi10 nem Tier1? Tehát hogy versenyezne a felsőházban?

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.