Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

R.I.P. Futuremark, remelem nem a Nokia sorsa ismetlodik meg.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2) #72042496


#72042496
törölt tag

Nem mondom, hogy sajnálom vagy hogy "félek" tőle mi lesz most (majdnem egy évtized telt el azóta, hogy bármelyik termékük a gépemen lett volna), mindenesetre váratlanul jött a hír.

(#3) putti


putti
aktív tag

- Camelot.
- Camelot.
- Camelot.
- Hmm. csak egy makett.

(#4) CJ4567


CJ4567
veterán

R.I.P, remélem nem lesz ugyan az mint a Nokiával :R

(#1) miklosss2012 Jéé, ki van itt :DDD

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#5) Akybron


Akybron
aktív tag

Még Mad Onion is voltak anno.

73&DX HA5OJN

(#6) nap


nap
addikt

Valaki elment nyugdíjba.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#7) MiklosSaS válasza Akybron (#5) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jaja, a bolod hagymara en is emlekszem.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#8) Dr. Romano válasza MiklosSaS (#7) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Számomra a legemlékezetesebb alkotásuk a 2000-nek a demója. Csak ámultam ahogy ezt a grafikát a 16MB-os Savage 4-esem 800x600-ban 32biten pörgeti (S3TC rulz!), a zene meg zseniális.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#9) Akybron válasza Dr. Romano (#8) üzenetére


Akybron
aktív tag

Nekem is a kedvencem.
MX400-hoz adták nekem annak idején. Asus V3000 (Riva128, 4MByte VRAM) nem bírta :)
Ki kéne próbálni mit visz egy GTX970-nel :DDD

[ Szerkesztve ]

73&DX HA5OJN

(#10) _Scythe_ válasza Akybron (#9) üzenetére


_Scythe_
aktív tag

Win7/8 alatt nem indul el :(

(#11) bacsis válasza _Scythe_ (#10) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

kompatibilitási módban pöcc-röcc, még a 2000-es is :K a 3Dmark99-et nem próbáltam :DDD

(#12) Reinkz válasza Dr. Romano (#8) üzenetére


Reinkz
senior tag

És valóban a legnagyobb alkotásuk szvsz a 3dmark 2000 volt, akkor meg tenyleg látszott h a látványra mennek rá nem pedig a pontokra, es a zene sem volt semmi;)

(#13) stratova válasza Dr. Romano (#8) üzenetére


stratova
veterán

Amellett, hogy kellemes bench volt a én zenéjét szerettem nagyon :K (a későbbiekét már nem igazán).

[ Szerkesztve ]

(#14) Akybron válasza stratova (#13) üzenetére


Akybron
aktív tag

Na igen. A 99-es és a 2000-es volt demo jellegű, az újjabbak inkább "filmrészlet" hatást részesítették előnyben.

73&DX HA5OJN

(#15) #65675776 válasza Akybron (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Figyelembe véve, hogy a T&L volt a fő attrakciója szegény 2k-nak, nem csoda, hogy az ezzel egyáltalán nem rendelkező TNT-n nem igazán futott.

[ Szerkesztve ]

(#16) Dr. Romano válasza #65675776 (#15) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A 2000-ben volt szoftveres T&L beállítás ezért tudtam én is vígan futtatni a Savage 4-esemen.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#17) #65675776 válasza Dr. Romano (#16) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az egyik teszt ha jól emlékszem akkor sem futott le.

Egyébként meg DX6 kártyákhoz nem is volt értelme a 2k-t használni. Eleve összevethetetlen eredményt adott a DX7 kártyákhoz viszonyítva. Plusz ha egy játék kérte a hw T&L-t, akkor az úgysem futott a DX6 kártyákon. Hiába volt tehát egy nagyon erős kártya akkoriban a Rage Fury MAXX. Semmit nem ért pl CoD alatt, az ugyanis el sem indult rajta.

(#18) Dr. Romano válasza #65675776 (#17) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nem. A T&L hiánya a 2000-ben még nem okozta a tesztek a futásban. Egyedül a legvégén lévő hardveres Environment Bump Mapping nem futott (de az még a később meglévő GF MX440-es kártyámon sem).

CoD? Amikor még a 2000 volt a sláger a CoD még sehol sem volt.
Inkább a Max Payne, AvP2, GTA3, AquaNox, Giants miatt szívta a fogát az akinek nem volt T&L a kártyájában . Az AvP2 kegyetlen módon csak diavetítésként ment még 640*480-ban is full lowon.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#19) #65675776 válasza Dr. Romano (#18) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az EMBM azért nem futott le, mert ahhoz szintén hw támogatás kellett, ami akkoriban csak a G400-ban volt.

Akkor még nem volt sehol, valóban. Ettől függetlenül mikor megjelent a 3trémárk következő verziója, már alig volt olyan játék, ami ne igényelte volna kötelezően. Szóval szép és jó az sw T&L, ami egyébkétn mindig is volt, csak éppen addigra már kb irreleváns volt.

(#20) nap válasza #65675776 (#19) üzenetére


nap
addikt

Eszembe jutottak a régi szép idők, mikor megjelentek 3DMark-ra optimalizált driverek, az nVidia meg az ati abban versenyzett, hogy kinek lesz több pontja bizonyos játékokban, de ha átnevezted a 3dmark.exe-t valami másra és úgy indítottad el, akkor rosszabb pontszámokat kaptál (viszont jobb lett a kép). :D

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.