Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor7th


gabor7th
addikt

Az hogy kamerán át nézik a gyerekek, ahogy a tanár magyaráz nem digitális oktatás, hanem távoktatás.... Szerintem.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#2) bLaCkDoGoNe válasza gabor7th (#1) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szerk. Inkább bele sem megyek, de messzemenőkig egyetértek.

Ja, és kedves cikkíró: észszerű, nem ésszerű

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#3) RangerFox


RangerFox
veterán

"a felsőoktatásban működő digitális oktatási hálózatok, eszközök és módszerek a világ élvonalához tartoznak "

Mesélhetne még ilyeneket, jót nevettem :N

(#4) UnA válasza bLaCkDoGoNe (#2) üzenetére


UnA
Korrektor

Már 2015 óta mindkét írásmód helyes. ;)

(#5) bLaCkDoGoNe válasza UnA (#4) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Akkor nem szóltam – én abban a hitben voltam, hogy az "új" írásmód a helyes, ill. ezt sehol nem találtam meg egyértelműen leírva (pl. itt sem).

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#6) HdRew válasza RangerFox (#3) üzenetére


HdRew
őstag

"Magyarország kormánya megbízásából." :)

Addig én ma adtam a volt sulimnak egy laptopot, mert én nem használom, örömmel fogadták.

(#7) tomcat78 válasza RangerFox (#3) üzenetére


tomcat78
őstag

Most mi ezzel a baj? Ez itt a tejjel, mézzel folyó Kánaán! Itt minden IS a világ élvonalába tartozik! Ha valami meg mégsem működik rendesen, akkor hackerek, mig...............Ehhhhh, szóval, na... Meg miért is hazudna? :D

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#8) Silεncε válasza RangerFox (#3) üzenetére


Silεncε
őstag

Neptun likes this :))

(#9) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

én azt nem értem, hogy a minisztérium miért mások felajánlásait koordinálja. miért nem adja meg ő a felajánlott cuccokat default?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) forumpista válasza tomcat78 (#7) üzenetére


forumpista
tag

"Itt minden IS a világ élvonalába tartozik!"

Ezen most jót röhögtem :D De már vigyázni kell az ilyenekkel nehogy lecsukjanak 5 évre rémhír terjesztésért... :)

(#11) cinemazealot válasza bambano (#9) üzenetére


cinemazealot
addikt

és (#6) Hunreeth
+1

Miért érzem úgy, hogy amikor a kormány kerül összefüggésbe bármilyen jótékony célú akcióval, rögtön úgy érzem, hogy amit jótékonykodnék, az nem megy majd a megfelelő helyre, vagy valamelyik nagyképű politikus a saját fényezésére fogja felhasználni...? :U

(#12) kisfurko válasza cinemazealot (#11) üzenetére


kisfurko
senior tag

Khm... vörösiszap...

(#13) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Gondolom már fogalmazzák a pályázat szövegét a 4ig-el közösen, a leendő távoktatási platform megalkotására, ami természetesen pontosan X milliárd Ft-ba fog kerülni, hogy kerek legyen. Különösen ügyelnek majd azoknak a feltételeknek a megalkotására, amivel mindenkit mást ki tudnak majd zárni a 4ig kivételével. Előtte persze pár milliárdért tanácsadást kérnek valamelyik másik haver cégétől, mert ők annyival jobban értenek hozzá mint a minisztérium, meg az összes tanár együtt véve. Sajnos minden mininsztériumban majmok dolgoznak, sosem értenek semmihez, nem is várható el tőlük ez a szint, ezért mindig szükség van külsős tanácsadásra bármiről is legyen szó. Ja és ofc a külföldi működő megoldások nem játszanak, még ingyen sem, mert Hungarisztán nem kompatibilis senki mással. Belőlünk csak egy van, a többiekből meg sok. Ja és persze az open source is a "távozz tőlem sátán" kategóriába tartozik.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14) weiss válasza bambano (#9) üzenetére


weiss
addikt

Ennyi. F@szságokra van pénz, legyen erre is.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#15) floatr válasza bambano (#9) üzenetére


floatr
veterán

Mert ahhoz ez a kormány nem ért.

Viszont a Puskás nyert a stadion-szépségversenyen. Az is valami :)

(#16) tomcat78 válasza forumpista (#10) üzenetére


tomcat78
őstag

Rémhír terjesztésért elég sok emberszabásút le lehetett volna tartóztatni pár éve... Elvégre össze híreszteltek maguknak egy komplett országot, fejőstehénnek.
Én is arra leszek kíváncsi- mint itt már valaki feszegette- , hogy ebből ki fog hasznot húzni. Mert, hogy nem a diákok és intézmények, az kb biztos. Pláne, hogy most az EU gyakorlatilag szabad kezet adott a pénzek el tün.... khm.... költésére. Még a vírussal is fognak jól járni néhányan.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#17) mrhitoshi válasza RangerFox (#3) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Magyarország vezető műszaki egyetemén sem a pénz, sem az infrastruktúra nem akadály digitális oktatás bevezetésére, csak eddig szartak az egészbe. Hiába magyarázták az idős, begyepesedett vezetésnek, hogy tolni kellene a digitális anyagokat nem történt előre lépés. Most is csak a kapkodás megy. Erről az egyetem tehet. Jó példa: egy GDPR kellett ahhoz, hogy végre ne egy kicseszett pdf-be vezessék a hallgatók teljesítményét, hanem alkalmazzák a Moodle, és hasonló platformokat. Ez kész röhej.

PS4

(#18) this is life válasza gabor7th (#1) üzenetére


this is life
Ármester

Az még a jobbik eset , ha a tanár kamerán keresztül , online adja le az anyagot.
A saját illetve ismerősi körben szerzett tapasztalat , hogy inkább feladják az anyagot amit a gyerekeknek meg kell tanulni (semmi real time oktatás, ne adj isten elmagyarázni a tanulni valót) , aztán jöhet a feladott anyagból a házifeladat . Külön említést érdemel még az este nyolckor , vagy épp a hétvége valamelyik napján kiosztott feladat ami másnapra legyen készen . Az külön hab a tortán hogy nem is egységes felületen ,plattformon tanítanak pl : kréta ,classroom,zoom ...etc .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#19) tomcat78 válasza mrhitoshi (#17) üzenetére


tomcat78
őstag

Terveznek stadiont, közvilágítást? Na ugye :DDD

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#20) RangerFox válasza mrhitoshi (#17) üzenetére


RangerFox
veterán

Az a baj, hogy a moodle alapú elearning rendszerek is összefosták magukat a héten, rengeteg funkciója pedig nagyon kezdetleges még. Fun fact, hogy informatika karon tanulok, és itt se működik jól, valamint a tanárok kompetenciája se naprakész a távoktatást illetően. A legtöbben más felületeket használnak, van, amelyik egész hasznos (pl. twitch/Yt live, MS Teams).

(#21) Tigerclaw válasza RangerFox (#20) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Mi Discorddal és annak Go-Live funkciójával egész jól vettük az első akadályt, csak látható volt hogy óriási terhelés került rájuk meg persze az egész Internetre is. Ha egy tanár egy ilyen mellé beruház a legolcsóbb Wacom rajztáblába, egész produktív lehet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) Rodi 4.80 válasza this is life (#18) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Ezt megerősítem, saját tapasztalat!
Párszor már vissza is írtam a tanítóknak, hogy nálunk otthon nincs senki ügyeletben, majd küldjük a házit ha kész van. Az nem oktatás, hogy küldenek egy tankönyvből kimásolt oldalt meg egy linket és majd anyu/apu elmagyarázza...

[ Szerkesztve ]

(#23) this is life válasza Rodi 4.80 (#22) üzenetére


this is life
Ármester

Látszik hogy a tanárok számára is új terület a távoktatás , azt azonban nem értem miért tolják túl ennyire a követelményeket , feladott feladatok számonkérését .
Kérdés persze hogy fentről mennyire vannak nyomás alatt tartva . :F

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#24) hallador válasza bambano (#9) üzenetére


hallador
addikt

Ne legyél már naiv azt nem lehet ellopni, nem vagy már mai csirke Te sem, most nem Kádárnak hívják a karmestert, hanem Orbánnak a rendszergazdát. A lopás örök. Mi abban a business, ha adnak valamit, abból nem lehet lopni.

(#13) Tigerclaw

A forájdzsi oda megy ahol pénz van oda nem megy ahol nincs ezt ne felejtsd el, nem szóltak nekik, hogy itt lenne pénz.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.