Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Hieronymus válasza dolon75 (#50) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Mivel nem kérdezett újra, nem indult újra a folyamat.
Azt mondta, hogy számokat kér. Vélhetően a nem tudom benne van a lehetséges válaszok listájában.
Hosszan nem lehet neki magyarázni, mert az ötödik szó környékén dobja a kommunikációt. Úgy tekinti nem neki szól a beszéd.
A nagymama nagyon választékosan beszél vele, nem a lényeget mondja. Alexa dobja is a kommunikációt, ha "azt szeretném kérdezni" kezdettel indulna a dolog.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#52) peppa válasza Hieronymus (#49) üzenetére


peppa
tag

Én arra különbségre gondoltam, hogy ha valamilyen lény képes megváltoztatni a viselkedését az nem ugyanaz, minthogy tud gondolkodni, vagy érezni.

pl.: a kutya az emberből érzéseket vált ki, ami hatással van az ember lelki működésére, ahogyan viszonyul az érzékszervi tapasztalatokhoz (ugyanez visszafelé is működik).

A gondolkodás képessége nem feltétlenül jelent nagy innovatív dolgot. pl.: a leeső tárgyak megfigyelésével fel tudom fedezni a gravitációt, mint univerzálisan ható erőt és erről képes vagyok fogalmat alkotni. Ilyet az állat nem tud, de képes a viselkedését megváltoztatni és érezni.

Az A.I. egy ember által alkotott gép, bizonyos szempontból bekorlátozza a lehetőségeit. Ebből a szempontból az élővilág növényi szintjét sem éri el. Az ennél magasabb szintű állatvilág képes az érzésekre és az ember a gondolkodásra. Más szempontból viszont sokkal többre lesz képes amire az növény, az állat, vagy az ember.

(#53) Hieronymus válasza peppa (#52) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A gondolkodás képessége nem feltétlenül jelent nagy innovatív dolgot. pl.: a leeső tárgyak megfigyelésével fel tudom fedezni a gravitációt, mint univerzálisan ható erőt és erről képes vagyok fogalmat alkotni."

Ez éppen hatalmas innovatív dolog. Az emberiség is csak az 1600-s évek második felében fedezte fel. Newton volt, aki felismerte a tömegvonzás törvényszerűségét.
Egyszerűen annyira természetes, hogy fel sem tűnik. A gravitáció mentes állapotot nem tudták kipróbálni. Aki fáról esett le, csak egy pillanatra tapasztalhatta meg. Aki hosszabban, már nem tudott beszámolni az élményről.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.