Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

Most ti is átálltok már erre, hogy a flash-t is simán memóriának hívjátok? A mobilos vonalon volt ez jellemző, jól össze is kavarták vele az embereket...
(oké, persze ez is memória meg a RAM is, de simán csak memóriának az utóbbit szokás hívni sok-sok éve)

(#2) bitblueduck válasza Male (#1) üzenetére


bitblueduck
senior tag

nem akartam csak ezért kommentelni, de "jó érzés", hogy nem vagyok egyedül ezzel, hogy szerintem szerencsétlen elnevezés. nemrég trolin beszélgettek a gyerekek, hogy az ő telefonjában 1 vagy 2 GB memória van, a másikban 8 (tárhely), meg hogy az új iphone-ban meg 256GB. elég zűr van a fejekben. már nem is tudom honnét ered ez a katasztrófa. talán amikor a telefonokban 250MB tárhely volt a divat, és az kb a gépekben lévő 256-512MB RAM-hoz volt közel?

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#3) koby11h


koby11h
aktív tag

Nekem az a bajom inkább, hogy ott a user, van egy 240Gb vagy 500Gb SSD-je a laptopjában majd kap egy telefon 256Gb vagy 512Gb, ne adj Isten 1Tb tárhellyel, és jön fél év múlva, hogy csinált pár képet, videot meg van rajta pár céges anyag és nem tud backupot csinálni a telefonról a gépére mert a laptopján nincs elég tárhely...

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#4) erer1000 válasza koby11h (#3) üzenetére


erer1000
őstag

30GB és 62,5GB SSD laptopban?

windows sem fér rá kényelmesen :O

basszus egy "szakmai" fórumon a GB Gb fogalmak közti különbséget ne mossuk már el... ha már a K M és G betűk mennek naggyal, miért olyan nagy munka a B-t is utána nagy betűvel írni, de most komolyan...

vagy írjuk GB nak vagy lustába gb, de nehogy már az öszvér Gb-et írjuk ami k.rvára de mást jelent...

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#5) TeeJay


TeeJay
félisten

ezzel lassan ki is fogják végezni a microSD kártyákat
de ha így haladnak a komplett SD kártyák is megszűnnek mert minden eszközbe lehet majd 1terabájt tárhely alapból és az még 4K videóra is elég
mondjuk mivel egy 128gigás Samsung EVO Plus microSD 23dollárba kerül így még jóideig drága lesz az 512-es meg 1TB-os telefon
főleg ájfón szinten ott aztán sok százezret fog számolni erre az Apple :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6) Zotya84 válasza bitblueduck (#2) üzenetére


Zotya84
őstag

Figyelj, legalább jó helyen van, mert az adattároló rovatba került... :D

(Mondjuk itt is a helye, ha már háttértárról beszélünk, nem memóriáról... Bár én is elkezdtem majdnem örülni, hogy lassan lesznek igazán sok RAM-os gépek... És én meg csodálkozom, hogy amikor valaki memóriakártyáért jön, akkor a kezébe nyomom a memóriakártyát, és aszondja, hogy 'ez nem az' - 'de vazze, ez az!' Úgyhogy ezért is jó volna, ha már a laikus sajtó nem tudja a helyén nevezni, legalább az ezzel foglalkozó oldalak tudnák jól írni.)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#7) M@cika válasza koby11h (#3) üzenetére


M@cika
őstag

1.Oszt mi a retkes ***** keres céges anyag a mobilján? Amúgy meg minden valamirevaló telefon azonnal szinkronizálja a rátöltött xarokat a felhővel...
2. aligha dobálják majd a user után az 1 terás tárhelyes telókat 100k-ért...
3. pont pár napja láttam " terás Samu külső SSD-t, ha már... problem solved, ha valaki ilyet akar.

Nasit a kis fehér medvének!

(#8) bteebi válasza M@cika (#7) üzenetére


bteebi
veterán

3. Én például rohadtul nem akarok semmit se felhőben tárolni, legfeljebb majd NAS-on. Persze így is, úgy is mindent tudnak rólam, és jobban tudják, hogy milyen cuccaim vannak, mint én, de akkor is jobb szeretem azt, hogy ha akarom, akkor fixen nem férnek hozzá az én adataimhoz, és nem pedig fordítva... :U

Jó dolog ez az 1 TB, de telefonnál döbbenetesen soknak tűnik, és nem kis mértékben fog hozzájárulni a digitális szemét halmozásához. Ettől függetlenül azért várós, bár sajnos valószínűleg százezreKbe fog kerülni a végfelhasználónak... :( Talán az SGS10-ben debütálhat majd, vagy esetleg a Note 10-ben.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#9) koby11h válasza M@cika (#7) üzenetére


koby11h
aktív tag

Céges telefon, céges laptopra szeretne backup, ssd a laptopban, külső ssd-t nem kap, és nem érti miért nem tudja lementeni...
Felhő meg egy országot járó kereskedőnél nem mindig van

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10) satz18


satz18
őstag

Lassan elkezdhetnének ilyesmiket PC alaplapra is pakolni. Mind tárhelyben, mind sebességben elég. Persze nem a NVMe SSD-s Pistikéknek, hanem az átlag usernek.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#11) Amacs válasza Male (#1) üzenetére


Amacs
aktív tag

UFS - https://en.wikipedia.org/wiki/Universal_Flash_Storage

(#12) Male válasza Amacs (#11) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi, tudom mi az UFS ;)

(#13) Amacs válasza Male (#12) üzenetére


Amacs
aktív tag

Akkor mégis honnan hiányolod a flash szócskát? Mert ahogy nézem a hírben mindenhol szerepel, ahol szerepelnie kell, ahol pedig ott az UFS, oda már értelemszerűen nem kell újra leírni, hiszen benne van a rövidítésben, hogy flash alapú memóriáról van szó.

(#14) bencze


bencze
senior tag

Bakker fél szemmel látom más is említette de első reakció volt a cím után kattintva, hogy már itt sem lehet tudni amikor memóriát mondotok memóriát értetek rajta vagy háttértárat.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#15) tibaimp válasza Amacs (#13) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Male-nak igaza van! Totál zavaró, mivel ez egy szakmai cikk, így ha még egyszer kiírja a jobb érthetőség kedvéért, nem számít szóismétlésnek! És valóban nagy káosz van a fejekben a ram és a flashmemória alapú háttértár összekeverése miatt.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#16) Amacs válasza tibaimp (#15) üzenetére


Amacs
aktív tag

A káosz a marketingesek miatt van, mert a reklámokban össze-vissza keverik a fogalmakat, nem pedig a prohardver szakmai hírei okozzák.
Nekem valamiért fel se merült, hogy ufs memóriát látva a címben operatív tárra gondoljak, pláne nem ha 1 TB-os méretről van szó.
De lehet tényleg velem van a hiba srácok, majd máskor nem gondolkozok olvasás közben, hanem inkább kommentelek egyet, annak nagyobb nyoma marad.

(#17) tibaimp válasza Amacs (#16) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igaz, főleg, hogy legtöbbjének fingja sincs, hogy mit is akar reklámozni/ eladni....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) Amacs válasza tibaimp (#17) üzenetére


Amacs
aktív tag

Én is ezt szoktam érezni, amikor valami ilyesmit látok. Vagy akár tudatosan arra mennek, hogy a nagy szám legyen kiemelve megtévesztő elnevezéssel. Az emberek pedig minél inkább azt látják, hogy érthetetlen számukra valami, annál kevésbé szeretnek azzal az adott témakörrel foglalkozni.

(#19) M@cika válasza Amacs (#16) üzenetére


M@cika
őstag

Jogos. Elég durva lenne 1 TB RAM egy telefonban, mikor az asztali gépek mai átlaga is mondjuk 16 GB. :-)
A sebességkülönbségről meg ne is beszéljünk ami a RAM és a háttártár között van.

Nasit a kis fehér medvének!

(#20) tibaimp válasza Amacs (#18) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez igaz :R !

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#21) Male válasza Amacs (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Eleve nem kéne oda a memória szó túlzottan... de igazad van, itt szerepel az UFS előtte a címben is, valószínűleg a mobilarénás verziót olvastam előbb, aztán ehhez szóltam hozzá :B

(#22) bteebi válasza satz18 (#10) üzenetére


bteebi
veterán

"Lassan elkezdhetnének ilyesmiket PC alaplapra is pakolni. Mind tárhelyben, mind sebességben elég."

Nem sok értelme vagy előnye lenne. Mi van, ha neked már nem elég az a tárhely? Meg lenne egy alaplapnak 3-4 féle verziója, a tárhely függvényében? És mi van akkor, ha behal a flash/vezérlő? Vagy az alaplap, de a tárhely amúgy még jó lenne?

Nincs semmi baj az NVMe-vel, nem sok helyet foglal, belerakod az SSDt és kész. Ha tönkremegy, vagy szebb-nagyobb-gyorsabb kell, akkor meg lecseréled. Laptopba még el tudnám képzelni a forrasztgatást, de oda is inkább egy NVMe-s SSD-t képzelnék el, a fentebbi okok miatt. A mobiltelefónia persze teljesen más, oda jó ez is :K.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#23) Amacs válasza Male (#21) üzenetére


Amacs
aktív tag

Valóban, most látom, hogy abban a hírben nem olyan pontos a megfogalmazás, mint itt.

(#22) bteebi: laptopoknál költségcsökkentés címszó alatt régóta megy az alaplapra forrasztott RAM, amit adott esetben plusz foglalatokkal lehet bővíteni.

Léteznek eMMC, vagy talán már UFS tárolóval rendelkezdő költséghatékony laptopok is, olyan területre szánva, ahol az elképzelések szerint elég a kínált kapacitás, és akár még a bővítés lehetőségét is ki tudják spórolni.

A gyártóknak egyértelműen megéri, mert olcsóbban be tudják építeni a modelljeikbe, az időtállóság meg nekik amúgy is csak addig lényeges, amíg a gari él. Addig pedig szerintem intenzívebb használat mellett is kitartanak ezek a komponensek.

A DRAM nem az a kifejezetten elhasználódós fajta, a NAND ami problémás lehet ebből a szempontból, valamint új kérdések merülhetnek fel, mégpedig hogy mi van akkor, ha mondjuk tönkremegy egy ilyen az alaplapon. Lehet-e tovább használni úgy, hogy a szabad bővítő foglalatba helyezünk plusz egységet vagy kuka az egész.

Majd a piac eldönti. Pár éve mi is volt, amikor azt lehetett hallani, hogy az intel egy idő után kivezeti a foglalatos processzorait, és csak forrasztottak lesznek desktop fronton is? Kellettek a foglalatos processzorok, maradtak is. Notebook fronton nem volt rá igény, azóta forrasztott processzorok vannak.

(#24) bteebi válasza Amacs (#23) üzenetére


bteebi
veterán

"Léteznek eMMC, vagy talán már UFS tárolóval rendelkezdő költséghatékony laptopok is"

Persze hogy vannak. A Chromebook-ok is ilyenek, és sajnos kb. annyit is érnek... Csak annyit forrasszanak, amennyit nagyon muszáj. A többit majd eldöntöm én. Ha épp nincs pénzem a szebbjobbnagyobberősebb cuccra, akkor majd fejlesztek később. Persze ez csak nekem (lenne) az érdekem, sajnos :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#25) bteebi válasza Amacs (#23) üzenetére


bteebi
veterán

"Kellettek a foglalatos processzorok, maradtak is. Notebook fronton nem volt rá igény, azóta forrasztott processzorok vannak."

Inkább úgy fogalmaznék, hogy ott jobban magyarázható volt a forrasztás. Nem lett volna semmi baj azzal se, ha az ember alkalomadtán cserélheti a processzort. Mert most így akár (nem javítható) alaplap, akár processzorhiba esetén ki kell dobni az egész gépet, ami nem annyira környezetbarát. Persze legalább pörgeti a gazdaságot, na hurrá... :U

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.