Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) TomMusic válasza PuMbA (#97) üzenetére


TomMusic
őstag

Gondolom most az upgrade frissítésre gondolsz. Az csak egy része a felhasználóknak. De ott vannak a HW gyártók, akik kész, ropogós winnel árulják a laptopokat/PC-ket. Vagy ha "üresen" veszel gépet, és jogtisztát akarsz felrakni, akkor is meg kell venni, stb.
Üzleti világban olyan hogy "ingyenes" nincs. Főleg ha az egyik legnagyobb IT cégről beszélünk.
Próbáltam keresni grafikont, ami mutatja mennyi csillió win-t adtak el világszerte, de nyilván nem találtam. Mindenesetre ha a nagy képet nézzük, nincs olyan, hogy ingyenes windows.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#102) Clay válasza PuMbA (#97) üzenetére


Clay
senior tag

Olyan, hogy ingyen, az IT világában nem létezik. A felhasználói szokások monitorozásával rengeteg adathoz jutnak hozzá, amit aztán egy "kisebb" összegért el lehet adni.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#103) Zotya84 válasza Puma K (#100) üzenetére


Zotya84
őstag

Hát, a Win8 ugyan olcsóért, de még fizetősen volt csak upgradelhető 7-ről.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#104) PuMbA válasza TomMusic (#101) üzenetére


PuMbA
titán

"De ott vannak a HW gyártók, akik kész, ropogós winnel árulják a laptopokat/PC-ket."

Eddig is megvették ezek a gyártók a Windows XP-t, 7-et stb. Még mindig nem értem, hogy a 11 miért lenne plusz kiadás a felhasználók szempontjából, mint az eddigiek :)

"Vagy ha "üresen" veszel gépet, és jogtisztát akarsz felrakni, akkor is meg kell venni, stb."

Igen, de egyszer kell megvenni. Ha megvetted anno a Windows 7 Pro-t, akkor a mostani gépeden használhatod vele a 11-et, tehát neked semmiféle plusz kiadásod nem lett a 10 vagy a 11 miatt.

[ Szerkesztve ]

(#105) TomMusic válasza PuMbA (#104) üzenetére


TomMusic
őstag

Ez mondjuk jogos.
De biztos vagyok benne, hogy rengeteg eladásuk is van.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#106) guftabi96


guftabi96
addikt

Csak most tűnt fel, hogy milyen iszonyat vastag a tálca... És ahogy olvasom, nem is lehet változtatni ezen.
Falnak megyek ettől, hogy minden felhasználói felület ebbe az iszonyat elnagyolt irányba megy már évek óta. Chrome/Edge/Brave stb UI-ja is olyan helypazarló, hogy az valami félelmetes :W
Firefoxnál is az új UI megjelenése óta úgy kell előbányászni a kompakt módot...
Érintőképernyőn biztos jó, de asztali gépen meg a hajam hullik tőle.

#KeepFightingMichael

(#107) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Vajon mi kell neki majd ahhoz, hogy VM-ben fusson ? Ha ő maga is virtualizáltan mókol a VBS-el, akkor kellhet talán egy "nested VM" képesség ?

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#108) Zotya84 válasza Dißnäëß (#107) üzenetére


Zotya84
őstag

Most még egy kis mókolás registryben, hogy felmenjen rá SecureBoot és TPM nélkül (meg kevés rammal, meg kis tárhelyre, de ezek nem feltétlenül). Meg mókolás pl Home-nál, hogy be lehessen fejezni net nélkül az OOBE-t, és Helyi fiókod legyen MS acc helyett.

De a későbbiekben pl VirtualBox fórumon azt írják, hogy fog menni a TPM-passthrough a hamarosan érkező verzióban. Akkor már csak a SecureBoot lehet gond. A telepítéshez. De szerintem azt is megoldják. És akkor Pro+hoz nem fog kelleni semmi extra.

A nested VM-hez meg már nem konyítok. De probléma nélkül megy így most.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#109) vadkörte válasza #86564352 (#62) üzenetére


vadkörte
addikt

Core i5 6600 van a gépemben. Ugye "hivatalosan" ez már annyira elavult, hogy nem méltó a W11-re. Pedig kíváncsian vártam, mit villant a MS. Ez az első Win, ami nem érint meg, nagy valószínűség szerint a W10 lesz az utolsó Window-om (pedig az már legális :DDD)
Nagyon keveset játszok, a W10-et elsősorban munkára használom (grafikai munka (fotószerkesztés és feldolgozás), kiadványszerkesztés, videóvágás)
Évek óta fut a W10 mellett egy Manjaro tartalomfogyasztásra csak azt használom és nagyon elégedett vagyok vele. Ha a grafikai szoftvereimet át tudnám vinni linux alá nem lenne szükségem Win-re. Viszont ugyanezek a szoftverek futnak Mac alatt is. Most ot vagyok, hogy összedobok egy (kettő) hackintosh OS-t és a következő gépek valahogy majd Mac-ek lesznek...

Üdv. V. Körte

(#110) thedioda válasza Dißnäëß (#107) üzenetére


thedioda
tag

Hát ha a vm ben is akarsz vbs-t akkor elég valószínű, viszont ez esetben remélem megy már amd-vel is a nested hyper-v alatt is.

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#111) Gargouille válasza Dißnäëß (#107) üzenetére


Gargouille
őstag

Én az előbb simán felraktam egy Hyper-V-s VM-re, csont nélkül megy.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#112) thedioda válasza vadkörte (#109) üzenetére


thedioda
tag

Tekintettel arra hogy az apple milyen tempóval indult el az arm irányába, nem számitanék rá hogy 3-4 év mulva még lesz friss x86 os osx.

[ Szerkesztve ]

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#113) PCProfessor válasza Fecogame (#73) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Arra még várhatsz egy darabig.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#114) vadkörte válasza thedioda (#112) üzenetére


vadkörte
addikt

Igen. Tudom... :( Viszont az általam használt és preferált Affinity szoftverek Win mellett csak Mac-re elérhetőek (Wine-nal sem futnak linux-ban, próbáltam) az MS W11-es húzása betette a kaput. A jelenlegi munkahelyei gépem 13 éves, a csoda, hogy megy, az új elvileg pár hónapon belül érkezik. Elvileg. Azon W10 lesz és tuti frissítem majd W11-re, de az otthoni vonalat lassan át akarom állítani Mac-re de a linux is marad. :)

Üdv. V. Körte

(#115) anulu válasza Ciccuka (#86) üzenetére


anulu
félisten

minden zöld, kivéve a CPU-t, ami piros. grrrr!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#116) BiP válasza vadkörte (#109) üzenetére


BiP
nagyúr

nagy valószínűség szerint a W10 lesz az utolsó Window-om
A Microsoft is ezt mondta. :P ;]

(#117) siposz


siposz
aktív tag

Ez a tálca mizéria igazi WTF. Én is a képernyő jobb oldalán használom.

Majd szóljon valaki, ha végre megint lehet rakosgatni ahová szeretném, addig nem érdekel a W11.

(#118) csizo13


csizo13
tag

A windows assistant-tal frissítettem 11-re tegnap.
Működik.
Ha jobban értenék hozzá biztosan nyafognék valamiért, de egyszerű felhasználóként nincs miért.

(#119) Tuomas válasza csizo13 (#118) üzenetére


Tuomas
addikt

:DDD :C
+1

We were here

(#120) shapphire válasza csizo13 (#118) üzenetére


shapphire
tag

Milyen konfigurációra?
Ha az a néhány fórumon ismert hiba mondjuk nem lenne, nyugodtabb lennék.

(#121) Tuomas válasza shapphire (#120) üzenetére


Tuomas
addikt

Én egy 8. generációs I5-ös procis ASUS Zenbook-ra tettem fel, 8gb rammal, és integrált IntelUHD graf.kártyával. Frissítés után semmi probléma nem volt, majd csináltam egy gyári visszaállítást is (főverzió váltáskor én szoktam), és minden működik, hibát eddig nem tapasztaltam. A pár apróbb bugon kívül.
A notebook minden funkciója működik ugyan úgy, ahogy 10-el is működött.

We were here

(#122) Chibass


Chibass
tag

Vajon az a bug megvan még, ha a tálcát elrejtve használom, de a szimplától eltérően 3 sor magasan, akkor random átméretezi? Van, hogy újraindítom a gépet és 5 sor magas tálcát csinál belőle.

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#123) Balu77 válasza Chibass (#122) üzenetére


Balu77
őstag

Ez a bug már win10 alatt is volt. Nálam a dupla méretűt veszi sokszor önkényesen vissza szimplára.

izé

(#124) nokiauser


nokiauser
aktív tag

Most akkor hányas a kabát? :U

(#125) GSzORO válasza nokiauser (#124) üzenetére


GSzORO
csendes tag

Azért nem felel meg, mert nem ÚJ :D Vegyél ÚJ gépet!

(#126) nokiauser válasza GSzORO (#125) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Már megint?! :D

(#127) PuMbA válasza nokiauser (#124) üzenetére


PuMbA
titán

A PC-állapotellenőrzés jól mutatja. Majd javítják a Windows Update-es rossz éruékelést :) Úgyis jövőre kezdődik a frissítési hullám. WhyNotWin11 meg egy nem hivatalos, otthon összetákolt program, szóval nem mérvadó, hogy mit mutat. El kell felejteni.

[ Szerkesztve ]

(#128) --ka válasza PuMbA (#127) üzenetére


--ka
senior tag

"...egy nem hivatalos, otthon összetákolt program..."

Ahhoz képest sokkal többet tett a Windows 11 terjedéséért, mint maga a Microsoft, bocs'. :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#129) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

A mostani gépemre nem lesz W11, még ha clean installal meg is tudnám oldani, de az újon már bizosan ez fog futni. Addig meg csiszolhatnak rajta, pl. a sokak által kifogásolt tálca elhelyezésen szerintem fognak is, ha elég sokan verik az asztalt. (Én alul használom Winen, de Ubuntun baloldalt, így megértem a létjogosultságát.)

#104 PuMbA Tudtommal a jogtisztán megvett Windows kulcs csupán egyetlen egy gépen aktiválható, ami épített, asztali PC-k esetében az alaplapot jelenti. Vagyis aki új gépet vesz, annak ki kell fizetni az OS árát is, ha nem akar vízjeles Windows verziót magának. Az illegális megoldásoktól most tekintsünk el.

#67 martonx Szerintem most nincs ilyen nyomás alatt a MS, mert a W8 egy eléggé gyűlőlt rendszer volt (a desktop változtatás jól működött érintőképernyőn, de hagyományos PC-n hiba volt erőltetni), viszont a W10 már elfogadottabb lett. Ja, és jövőre szerintem már csak W11-el csak előtelepített gépeket lehet majd kapni, ezzel is lassan növelve a részesedését.

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#130) PuMbA válasza Necroman_Mk2 (#129) üzenetére


PuMbA
titán

Home verziónál igen. Retail Pro verziónál én alaplapot cseréltem az év elején és nem volt baj :)

[ Szerkesztve ]

(#131) Zotya84 válasza Necroman_Mk2 (#129) üzenetére


Zotya84
őstag

Ez már nem teljesen igaz. Ha összekötöd MS fiókkal, ugyan nem aktivál magától, de újra belépve a fiókba, a "Nemrég hardvert cseréltem az eszközön" opció választása után átkerül még az OEM kulcs is az új harvderre.
1 Useres licenc esetén ez nem igaz, ahogy a dobozos, FPP termékek esetén sem. Én legalábbis kb a 4. gépemet hajtom ugyanazzal a kulccsal.

#130 Pumba: A kulcsszó nem a Pro, hanem a Retail.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#132) Hintalow


Hintalow
senior tag

Na, ezt is megéltük. Majd pár év múlva rákukkantok, mivé fejlődik :D

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#133) Necroman_Mk2 válasza Zotya84 (#131) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Ó, ezt nem tudtam! :R

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#134) nemlehet válasza Zotya84 (#131) üzenetére


nemlehet
őstag

Ez amúgy már régen is így volt, én emlékszek hogy fater vagy 10-15 éve telefonálgatott valami ügyfélszolgálattal akiktől kapott egy kódot amivel újra tudta aktiválni a windowst az új gépen. Nem céges volt, saját, szóval én valamilyen MS supportra tippelnék.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#135) Zotya84 válasza nemlehet (#134) üzenetére


Zotya84
őstag

Ja, de a hivatalos álláspont az volt, hogy OEM kulcs max 1 hardverre tehető fel. Meg egyszer lehet meghibásodás miatt újraaktiválni. Aztán még telefonon 1-2 alkalommal. Gyakorlatilag meg elég sokszor megcsinálták telefonon. MS fiókkal már nem kell telefonálgatni. Anélkül még igen. (Többek között ezért is erőltetik az online fiókot a Home-ban. Mert így a fiókhoz tartozik a licenc, nem a hardverhez. Tehát ezzel is menne a WaaS irányba, hogy egy ember rendelkezzen annyi licenccel, amennyi gépet egyszerre használ. Ha csak egyet, akkor elég egy.)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#136) Kansas válasza anulu (#115) üzenetére


Kansas
addikt

Próbálj ki akkor piros CPU-t(3000-es sorozattól fölfele), majd az zöld lesz... :D

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#137) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

"Ez akkor is így van, ha a háttérben egy processzort erőteljesen terhelő alkalmazás fut, vagyis összességében a felhasználók elindíthatnak különböző, megterhelő háttérfolyamatokat, de a valós munkavégzést így is folyamatosabbnak fogják érzékelni, mivel az új ütemező az aktív programokra fókuszálja az erőforrásokat."

Ajaj. Tehát ha jól értem, itt is random lesz majd egy-egy alkalmazás, ami gondol egyet, véletlenül 'beragad' és elkezdi pörgetni a procit a háttérben? :((( 'Nem kell!' (by Vályi).

A tavaly frissen vásárolt céges Dell Vostro 3670 asztalimban (i5-9400) sincs TPM 2.0 chip (legalábbis a checker és a BIOS szerint nem), majd idővel ha kényszerítenek rá beszerzek hozzá egyet...Azért meg egyelőre nem frissítek, hogy lassú és megbízhatatlan legyen.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#138) Prosectura2 válasza PuMbA (#97) üzenetére


Prosectura2
tag

Végülis az adatok is, amit a használat közben átadsz a Microsoftnak, csak ő utána pénzt csinál belőle.

(#139) anulu


anulu
félisten

hivatalos MS reg kulcs workaround a nem támogatott CPU és TPM 2.0 hiány kikerülésére:
https://support.microsoft.com/hu-hu/windows/a-windows-11-telep%C3%ADt%C3%A9s%C3%A9nek-m%C3%B3djai-e0edbbfb-cfc5-4011-868b-2ce77ac7c70e

csak fű alatt kérdezem: akkor ennek az erőltetésnek mi a búbánat értelme volt?

tesztelve, 7700K telepítő (upgrade) simán tovább engedett. fel még nem raktam, használatban van a gép, de rá fogom az upgrade-et engedni.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#140) Kansas válasza Prosectura2 (#138) üzenetére


Kansas
addikt

Erre láttál valami bizonyítékot is, vagy csak egy default, konteó kompatibilis előfeltételezésed, ha nagyvállalatról van szó?
Az, hogy a Google és Facebook kereskedik az adataiddal egy dolog - ők máshonnan indultak, eleve a hirdetésekből élnek, nincs meglepetés - a Microsoft az enterprise ügyfeleiből él(és a felhős előfizetőikből), az otthoni desktop csak a beetetés, semmi szükségük az adataidra, arra van szükségük, hogy a munkahelyeden is az ő termékeiket akard használni. Amihez az kell, hogy jó termékeik legyenek a célra... amihez meg manapság az kell, hogy adatot gyűjtsenek arról, hogy hogyan és mennyit használod.
Lehet felmondani a divatos anti-MS dumát, de a céges termékeik java része baromi jól használható, különösen a domain-támogatott része.

Ha lenne bárkinek olyan konkrét bizonyítéka, ami arra utalna, hogy az MS konkrétan felhasználói adatokkal kereskedik, attól lenne hangos a sajtó, ahogy hangos volt a Cambridge Analytica ügytől is.

Szóval azért csínján a vádaskodással...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#141) PCProfessor válasza Prosectura2 (#138) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

WAT. Be lehet ám állítani, hogy ne szivárogjanak...

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#142) Kansas válasza anulu (#139) üzenetére


Kansas
addikt

Az, hogy fölrakod nem támogatott vasra a Win11-et, ők hárítják a felelősséget, és amikor majd jönnek a gondok a támogatott vas hiányából(pl. mert olyan appot használnál, ami már a Win11-re lett írva és valamiért igényli a HVCI-t), akkor ne vissza akarj váltani Win10-re, hanem inkább csak cseréld a nem kompatibilis komponenseid kompatibilisekre.
Magyarul egy átmeneti időszak létrehozására, a felelősséget elhárítva.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#143) Psychopeti válasza nokiauser (#124) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Én ezt le sem tudom futtatni mert, még a Win7-et használom. Pedig kíváncsi lettem volna hogy nekem is mit írt volna ki. :DD

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#144) martonx válasza Necroman_Mk2 (#129) üzenetére


martonx
veterán

Úgy érted, még többen fognak Chromebook-okat venni? :D

Én kérek elnézést!

(#145) martonx válasza Zotya84 (#135) üzenetére


martonx
veterán

Ezért kell 2K-ért szürke kulcsot venni, és máris megoldva a drága a windows probléma :D
És ha netán valamelyik hardver csere után reklamál, hogy aktiválni kell, akkor 2K-ért megint elkussol.

Én kérek elnézést!

(#146) PCProfessor válasza martonx (#145) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Ezért a kijelentésért van aki ölni tudna. xD

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#148) #86564352 válasza PCProfessor (#146) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az élet nevű játékban sok a chaotic good karakter :D szürke kulcs még mindig jobb mint kétes kalózverziót torrentezni. Egyébként most nincs hivatalos akció a Win11 örömére? Amikor 2012 őszén a Win8 jelent meg, volt olyan rendes Microsoft akció, hogy 30 euróért Pro retail kulcs. Azzal költöztem Win10-re is.

(#149) PCProfessor válasza #86564352 (#148) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Nekem semmi gondom vele. Nem mindenki engedheti meg magának. A leárazós dolog biztos később lesz majd.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#150) HELLAFLUSH válasza HELLAFLUSH (#27) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

erre valakinek valami ötlete? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.