Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Én pár hete használom prewiev-t, szerintem teljesen jó, azt hülyeségnek tartom hogy a "jobb klikk" menüt megváltoztatták, de ezen kívül nincs vele gondom

Napi 24 órában fut, stabilan :K

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) PuMbA


PuMbA
titán

"Részben a VBS az oka annak is, amiért a Microsoft viszonylag szigorúra szabta a minimum igényeket, ugyanis így a vállalat elérte, hogy amelyik gépre hivatalosan telepíthető az új operációs rendszer, azon biztosan működhet a VBS, ezzel pedig mindegyik Windows 11-es PC megfelelhet az Amerikai Védelmi Minisztérium biztonsági kritériumainak."

Remélem mindenki megnyugszik most már és nem jönnek a "miért csinálta ezt a Májkrémszoft, mikor elég erős sok nem támogatott proci a futtatásához" típusú morajlások :)

[ Szerkesztve ]

(#3) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ez annyira kimaradt nálam, hogy fingom sincs az egészről. Valaki le tudná írni két sorban, hogy a tíz viszonyában mi szól e mellett?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4) KaitouP válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


KaitouP
veterán

Szintén, talán már 1 hónapja is megy nálam az Insidernek köszönhetően, remek, letisztult rendszer a 10 alapjain, én nagyon szeretem. Megy is fel a final release amint pittyog az Update. :K

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#8) CabalX válasza PuMbA (#2) üzenetére


CabalX
aktív tag

Nem fognak lenyugodni, mert az emberek csak azt látják hogy a pár éve vett hardverükre nem lehet ingyen frissíteni a Win10-et Win11-re. Rengeteg commentet, postot olvastam ma azza hogy "miért!?!".
Nekem nincs bajom ezzel az egésszel, a családban van legalább 3 olyan gép amit ez okból nem lehet majd frissíteni, azokat használjuk amig a Win10 támogatott lesz (vagy még tovább is) és valami úgyis lesz.
Szerintem senki nem tart pisztolyt a user fejéhez hogy frissíteni KELL.

(#9) PCProfessor válasza Plazmacucci (#3) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Új dizájn, semmi más. Játékok alatt a 10-es jobban teljesít(néhány játékban ez csak 5-10 fps, néhol max 20 de pl. cs:go-ban majdnem átlag 100fps és 40fps 0,2% különbség van). Ezt mások is észrevették akik tesztelték. Ami munkát illeti adobe, discord skinnel meg obs is gyakran crashelt és ez csak pár dolog. Alt tab néha feketedett, freetube programban nem tűnt el a tálca. Dupla és tripla monitornál is random minimalizálta, átrakta a programot/játékot ha úgy gondolta. Ezek a legfeltűnőbbek és leggyakoribbak voltak nálam.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#11) nyunyu


nyunyu
félisten

Win10 fejlődésének ütemét elnézve kell még vagy 3-4 év, mire a 11 félkész GUIját befejezik.

Most nyáron vett gépemen ugyan futna a 11, de még a 10-re upgradeet sem emésztettem meg...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14) Capt.Obvius


Capt.Obvius
aktív tag

Nekem ez tetszik a legjobban :D

:DDD :DDD

(#15) bence1024


bence1024
tag

Most akkor kell ehhez a TPM dolog?
Illetve megy pl. egy 6. gen Intel cpu-n, vagy újabb kell?
Nem követem a dolgot.

(#16) Laraxior


Laraxior
titán

classic shell elérhető rajta? :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#17) -FreaK- válasza PCProfessor (#9) üzenetére


-FreaK-
veterán

Valszeg a csodálatos VBS az oka.. [link]

Próbálnám kikapcsolni, de ha keresővel megyek az opcióra, azt írja: lap nem található.

Érdekes amúgy hogy amikor kijött az insider verzió, akkor még sokan írták hogy gyorsabban futnak a játékok (igaz mérést nem láttam)

(#19) --ka válasza Capt.Obvius (#14) üzenetére


--ka
senior tag

Erre mondhatjuk: sakk-matt. :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#20) Zotya84 válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


Zotya84
őstag

Örülök, hogy neked csak ennyi gondod van vele. Én csak virtuálisan mertem tesztelni. Van még vele pár gondom ezen felül, ami miatt élesbe nem raknám fel, és ebből elég komoly ok az elbaszott új start menü. Elrendezése, méretezhetetlensége egyaránt vacak. De, legalább az elhelyezkedését lehet állítani. Hűűűűű, aztaaa.... :D

A helyi menüt asztalon egérrel grafikusan, billentyűzetről klasszikusan, SHIFT+F10-re klasszikusan, grafikusból választhatóan klasszikusan jeleníti meg. Egy így hibridebb, mint a 10 vagy akár a 8 volt. Igaz vacakabb is. Vannak dolgai, amik jobban tetszenek, mint 10-ben. De azt hiszem marad a virtuális még egy darabig. Majd...

Az meg hogy "hekkölni" kell a Home-ban, hogy lehessen local accot létrehozni, mert őfelsége úgy döntött, hogy mostantól net nélkül nem telepíthető, hát, izé, pont a tegnapi FB-leállás mutatta meg, hogy mennyire nem jó, ha minden szarhoz net (itt épp FB) kell. Nem, engem nem nagyon érintett, mert ennyire nem vagyok nagy használója...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#21) fatpingvin


fatpingvin
őstag

ez a VBS ez egészen olyan mintha a Qubesből nyúlták volna az ötletet... legalábbis én ott találkoztam vele :P

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#22) Plazmacucci válasza PCProfessor (#9) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Köszönöm. Az is előrelépés lenne, ha azokat a gusztustalan drótikonokat elhagynák, és eldöntenék végre hogy gépház van, vagy vezérlőpult. A tízben szerintem ezek a leg szörnyűbb dolgok.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23) nyunyu válasza Zotya84 (#20) üzenetére


nyunyu
félisten

Emlékeim szerint már a 10-et is kihúzott hálókábellel kellett telepítenem, hogy ne fárasszon az MS fiókkal.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24) Zotya84 válasza nyunyu (#23) üzenetére


Zotya84
őstag

Az itt már nem elég... A Home-nál. A Pro-nál igen. ;)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#25) Dr. Romano válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nekem a preview fut egy 3.gen procis gépen notpm-el.
Beton stabil és még fel is ismert minden eszközt is.

A menüre (mint mindenre is) van megoldás.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#26) nyunyu válasza Dr. Romano (#25) üzenetére


nyunyu
félisten

A menüre (mint mindenre is) van megoldás.

Aztán majd itt is azzal kezd telepítés után az ember, hogy felrakja a Win11 Spy Disablert, hogy a bloatware háromnegyedét kib*ssza a kukába, meg a GUI hülyeségeit kijavítgassa, hogy legyen egy használható rendszere?

Vissza fogjuk még sírni a Win7-et

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

Az miért van, hogy be van kapcsolva a BIOS-ban a Secure boot és az Intel PTT is és az alkalmazás még is azt írja, hogy a TPM nem található :F

Alaplap: Gigabyte Z370MDS3-H
Processzor: Intel i5 8400

(#28) PCProfessor válasza bence1024 (#15) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Bármelyik gépre fel lehet rakni, csak kókányolni kell.

Plazmacucci: azt a megoldást sosem használtam. Csak alap vezérlőpultot nyitottam meg mindig.

-FreaK-: Tessék, itt van egy videó róla. Rendesen, becsületesen megcsinálta. Elképesztő mennyi információval látja el a népet, teljesen ingyen.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#29) Litván Zongora


Litván Zongora
aktív tag

Nekem már a PCHealth Check se megy föl, azt mondja, 1803-as build kell ahhoz, hogy ő települjön... Természetesen a rendszer ennél sokkal frissebb. Arra bezzeg van esze, hogy a billentyűzetet angolra állítsa át, miközben nem települ... :((
Nem találkozott valaki ilyen problémával? Fórumokon nemigen találtam választ eddig... :F

[ Szerkesztve ]

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#30) syIex válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


syIex
veterán

Igazából elérhető a régi forma is csak plusz egy kattintás lett. :)

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#31) Gargouille


Gargouille
őstag

Egyedül ez a taskbar gombok csoportosításának kikapcsolhatatlansága kerget az őrületbe, egyszerűen nem értem miért fáj az az MS-nek, ha nekem szétbontva lenne kényelmes használni. Egyszerűen ebben tényleg nincs semmi racionális. :(((

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#32) gabor7th


gabor7th
addikt

" Microsoft sok szempontból a biztonságnak rendelte alá az új operációs rendszerét."

Miújság azzal, hogy védjenek attól, hogy ők maguk gyűjtenek be rólunk mindent?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#33) GSzORO válasza CabalX (#8) üzenetére


GSzORO
csendes tag

Nem fognak lenyugodni, mert az emberek csak azt látják hogy a pár éve vett hardverükre nem lehet ingyen frissíteni a Win10-et Win11-re.

Én lenyugodtam. Mondjuk, most látom, hogy 7 éves a vasam (hogy szalad az idő, mintha most vettem volna), beb_szna, ha ki kéne dobnom... :)

[ Szerkesztve ]

(#34) Brandynew válasza PCProfessor (#28) üzenetére


Brandynew
őstag

Hogyan lehet felrakni 6th gen CPU-ra?

(#35) CabalX válasza GSzORO (#33) üzenetére


CabalX
aktív tag

Jó, te fel tudod rakni - gondolom image-ből - sok szipla user ezt nem fogja, csak zsörtölődik hogy nem megy.
Ugyanakkor azt kommunikálta a Microsoft hogy azoknál a gépekre amik hardverileg nem felelnek meg, nem fognak security updatet kapni - ami valahol öntökönlövés mindenkinek mert biztonsági szempontból egy sokkal sebezhetőbb rendszert használnak majd a userek mint egy updatelt, karban tartott Win10 esetén.

(#36) villamos válasza nyunyu (#26) üzenetére


villamos
őstag

Vissza fogjuk még sírni a Win7-et

Igazából folyamatosan sírják vissza. Az a baj, hogy némely tekintetben olyan szinten el lett találva, hogy egyszerűen képtelenek annál jobbat összehányni, akkor is ha belepusztulnak.
Ez ami itt folyik, jóformán csak fingreszelés...
Persze a motorháztető alatt biztosan szebb, jobb, ügyesebb okosabb stb...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#37) GSzORO válasza CabalX (#35) üzenetére


GSzORO
csendes tag

Üzletpolitika. Vegyél új(abb) számítógépet, olyan ez mint a CSOK/OTF/Zöld hitel ==> pörgeti a gazdaságot. Vagy inkább "tervezett avulás" Micro$oft-módra.
Igen, image-ből raktam fel. Nem kellett sokat keresnem, és tulajdonképpen 1-2 kattintással (meg a telepítés során pár dolog beállításával) feltelepült. Bő másfél hónapja stabil, 1-2 kékhalálom volt csak, de az már előtte is, szerintem az egyik memóriamodulom hibás, de ezzel együtt tudok élni.

(#38) Dr. Romano válasza nyunyu (#26) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Igen sajnos itt is ezzel kell kezdeni kilőni egy rahedli telemetriát.
Egyébként csak kíváncsiságból raktam fel a gépre, de az új felületen kívül semmi előnyt nem látok használhatóságban.
Talán annyit hogy ez mutatja a vezeték nélküli fülesem töltöttségi százalékát, de kb ennyit hoz a konyhára nekem...

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#39) Ringman


Ringman
nagyúr

ez valami rossz vicc, hogy nem lehet a taskbart a jobb oldalra tenni és nincs never combine taskbar buttons?
(legalábbis ami hírt olvastam, abban ez volt, hogy egyik feature sem működik, nem próbáltam még ki a 11-est, de ha így van, akkor nem is fogom)

ez a jobbklikkes dolog is tragikomédia.

[ Szerkesztve ]

(#40) PCProfessor válasza Brandynew (#34) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Tessék, így lehet felrakni.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#41) GSzORO válasza Ringman (#39) üzenetére


GSzORO
csendes tag

hogy nem lehet a taskbart a jobb oldalra tenni

Miért kéne jobb oldalra tenni? A Windows 11-ben középen, - kvázi MacOS-t másolva - van. Simán megszokható.

(#42) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Milyen jó lenne ha androidos tabletre támogatná a microsoft a telepítést :))

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#43) GSzORO válasza vodrosjozsi (#42) üzenetére


GSzORO
csendes tag

Én inkább Android-ra iOs-t tennék...ha már lúd...

[ Szerkesztve ]

(#44) martonx


martonx
veterán

Régebben mindig első nap repültem rá az új Windows-okra. Ez a 11-es az első win, ami fikarcnyit sem mozgat meg, pedig a gépem alkalmas lenne rá. Szerintem megvárom az első komolyabb patch halmot hozzá, vagy fél éves frissítést vagy SP1-et, vagy hívják majd, ahogy akarják, és majd akkor felrakom.

Én kérek elnézést!

(#45) anulu válasza PuMbA (#2) üzenetére


anulu
félisten

nem, rohadtul nem nyugtatott meg. 7700K-val és Z270E Gaming ASUS lappal b@xhatom a csoda W11-et, pedig RTX mellé még valós hozzzáadott értéke is lenne. W95 óta zero day/early adopter vagyok, de ez most nekem évekig ki fog maradni.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#46) PCProfessor válasza vodrosjozsi (#42) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Lehet rá rakni más romot.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#47) Puma K válasza Litván Zongora (#29) üzenetére


Puma K
veterán

Amiket említettél azok közül semmit sem tapasztaltam. Naprakész Windows 10 alatt azaz minden eddig megjelent-kiadott frissítést fent van.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#48) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Évek óta nem érdekelnek a hw, sw dolgok, szóval ezért kérdezek ilyen hülyét.
Akkor az én i5 6600-as procimmal sose fog feltelepülni a Win11?
Nem fontos nekem az új rendszer, mert böngésző, Plex fut csak a gépen, ha be van kapcsolva. Csak kérdezem.
Aztán meg ha a Win10 nem lesz támogatva, akkor lesz helyette valami Linux. :)

Amúgy jó húzás az MS-tól ez a hardver check, pont most amikor ilyen árak vannak.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#49) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Nálam amikor a VBS-t ki szeretném kapcsolni azt írja ki, hogy a lap nem érhető el. Az elérni kívánt lapon nincsenek kívánt szolgáltatások, ezért nem érhető el. Amúgy Ryzen 2700-am van, win 11 pro- val. Superposition benchmark-al gyors lemértem és kb ugyanannyit ért el mint win 10 alatt.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#50) mycso válasza Capt.Obvius (#14) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Szintén... :C

“The Night is Dark and Full of Terrors”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.