Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zdanee


zdanee
őstag

Képes már úgy frissíteni Win7-ről, hogy nem gyalulja tisztára előtte a lemezt (opcionálisan egyedül meghagyva a Dokumentumok mappát)?

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#2) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Akkor megragadom az alkalmat es mielott ez a topic is tele lesz marha erdekes infokkal miszerint ( ez a driver meg fagy a jatek alatt.
Valaki venne a faradtsagot aki tesztel es leirna hogy a WIN10 ujdonsagok elerhetoek mar tesztelesre vagy meg mindig ott tartunk hogy kekhalal, reboot je most mas alaku az ikon es egyeb erdekfeszito informaciok? Ami az uj rendszer kapcsan a tesztelokon kivul tul sok infot nem hordoz illetve el lehetne kuloniteni a BUG informaciokat az uj feature-ok infoitol.

Amik erdekelnenek:

beepitett Two factor auth mukodik mar?
Trusted apps funkcio mukodik?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3) Воланд válasza zdanee (#1) üzenetére


Воланд
titán

frissites eseteben minden megmarad (kepek, dokumentumok, telepitett alkalmazasok, beallitasok).

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4) Воланд válasza Snoop-y (#2) üzenetére


Воланд
titán

egyik sincs meg benne.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

ksotelefonok működése megváltozik, ha nagy képernyőre vannak kötve
Wut? Mégis melyik WP-t lehetett HDMI-vel vagy akármilyen wifi castinggal használni?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#6) Воланд válasza Blindmouse (#5) üzenetére


Воланд
titán

A telefon képernyőjének kivetítése tévére vagy számítógépre

persze ennek semmi koze nincs a continuum-hoz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7) Heller2 válasza Blindmouse (#5) üzenetére


Heller2
aktív tag

Nokiákhoz már van ilyen cucc, aztán, hogy használható e....

GTA V Online: Lepke77 vagy valami hasonló(k)

(#8) rambustibi


rambustibi
őstag

Most pattintom fel és a hozzá frissen kiadott Nvidia drivert is: [link] Megnézem mit tudnak így együtt... ;)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#9) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Na, majd este beizzítom. Kíváncsi vagyok, egy pár buildet kihagytam.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#10) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Kezd bizony, de még messze van a tényleg élvezetesen használhatótól... a kinézet még mindig gagyi, ez az Aero Glass-es fanszervíz dolog meg elég idiotizmusul lett kivitelezve. Mintha nem lennének igényes designereik, vagy nem tudom... jelen formában elég viccesnek hat az egész, néhány jó dolog ellenére.

Nagyon elkapkodják, pedig ez a Windows elég sorsdöntő lenne nekik.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#11) Cooley18 válasza Heller2 (#7) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Tudtommal USB-n tuti nem fog menni, mert nem csak szoftveresen nem támogatott a dolog, de majd egy szaki megmondja, viszont miracast van.
Szerk.: Hopp, woland linkje alapján akkor USB-n keresztül is támogatott. Az király.

[ Szerkesztve ]

(#12) Heller2 válasza rambustibi (#8) üzenetére


Heller2
aktív tag

Én holnap a 10102 build-et fogom kipróbálni. Állitólag ez hasonlit a legjobban a végleges verzióra. Aztán ma, hogy olvasgattam mindenféle fórumot, felvilágositottak, hogy nem sok különbség van a két kiadás között.
Na mindegy, ha egyik nem, majd másik.. ;)

GTA V Online: Lepke77 vagy valami hasonló(k)

(#13) Воланд válasza Cooley18 (#11) üzenetére


Воланд
titán

de, megy usb-n is.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14) tDr1v3r válasza Heller2 (#12) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A 10074 frissebb a verziószámtól függetlenül és közel ugyanazt tudja. Én inkább ezt szedem.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#15) Heller2 válasza tDr1v3r (#14) üzenetére


Heller2
aktív tag

Csak az Aero miatt akarom kipróbálni.

GTA V Online: Lepke77 vagy valami hasonló(k)

(#16) Snoop-y válasza Heller2 (#12) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ezt ketlem Woland hozzaszolasa kapcsan miszerint a beharangozott alap ujdonsagok meg nincsenek is benne...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#17) Heller2 válasza Snoop-y (#16) üzenetére


Heller2
aktív tag

Nekem az Aero, meg az új csempe animációk már elegendő újdonságtartalommal birnak.

GTA V Online: Lepke77 vagy valami hasonló(k)

(#18) zdanee válasza Воланд (#3) üzenetére


zdanee
őstag

Kipróbáltam, de csak új telepítés vagy valami 'dokumentumok megtartása' opciók vannak, de sima frissítés tuti nem volt az opciók között. Eredeti, gyári W7, mindkettő 64 bites... Elvileg lenne olyan megoldás is, hogy a 10-est sima Windows Update-ként lássa és onnan telepítse, de nekem ez sem működött.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#19) icon


icon
senior tag

oksotelefon :W

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#20) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Nem azért mondom, de kétségeim vannak a nyár végi megjelenést illetően.

A Win 7 esetében már fél évvel a megjelenés előtt béta (amikor már az összes funkció fix volt) volt 3-4 hónappal megjelenés előtt meg RC verzió.

Ellenben itt még az insider previewnál tartunk, meg ott, hogy beígért alap funkciók hiányoznak. Nah most vagy összecsapják, hogy "kész" legyen nyár végére és még egy fél évig pachelgetik az ordító hibákat, hiányosságokat (DLC-k ;] ), vagy a megjelenés lesz eltolva évégére. Megjegyzem ez utóbbi lenne a jó döntés.

A megjelenést egyszer lehet elszúrni, ha hibásan, hiányosan jelenik meg, lehozzák az újságok a sok tesztet, utána hiába foltozgatják fél évig mindenki elkönyveli hogy szar, fagyogat és kész a hatalmas bukás.

Jobban örülnék, ha év végére lenne tolva a megjelenés és tényleg kész rendszert kapnánk nem egy féligkészet.

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#21) JamesHun


JamesHun
addikt

Nagyon jó, de mi lenne ha magától nem kezdené el frissíteni és restartolni a gépet!
Ez baromi idegesítő még mindig.

De legalább már a FIX IP címemet nem állítja át és lehet is szerkeszteni a LAN beállításokat :D

SeriesX: JamesSHun

(#22) Воланд válasza SaGaIn (#20) üzenetére


Воланд
titán

a rendszer allapotahoz semmi koze annak, hogy eppen insider preview-nek hivnak egy teszteloi programot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23) tDr1v3r válasza SaGaIn (#20) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Lehet összecsapják... igaz most is csepegtetnek változtatásokat a GUI-ba (pl. az új Cortana) de az ikonokhoz, ablakkerethez, notification centerhez (a feketére váltást most hagyjuk) alig nyúltak. Félő hogy nem is akarnak majd...

Nagyon jó rendszer lenne, csak ez a vizualitás dolog megöli az egészet... legalábbis nálam. De másnak biztos tetszik.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#24) alevan válasza JamesHun (#21) üzenetére


alevan
őstag

Ez viszont benne marad kiadásig, hogy minden frissités biztos települjön.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#25) SaGaIn válasza Воланд (#22) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Úgy látom nem olvastad el rendesen amit írtam.
Nem az zavar, hogy minek hívják. Hanem, hogy közel sincs olyan állapotban, mint a Win7 ugyanennyivel a megjelenés előtt. Annak meg jelenésekor én már fél éve az atomstabil utolsó bétát nyúztam és minden funkció működött nem fagyott meg emlékeim szerint egyszer sem a fél év alatt. Tegyük hozzá hogy egy akkor korszerű új hardveren futott.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#26) rambustibi


rambustibi
őstag

Engem egyenlőre csak a DX12 érdekel, azt nézem, hogy javult-e az előző nvidia driver és 10049buildhez képest az API Overhead eredményem..

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#27) rambustibi


rambustibi
őstag

Egyébként a hiberfil.sys fájlt is csodálatosan le lehet tiltani, ugyanúgy mint Win7-nél, ez pozitív. A pagefile.sys-t is átállítottam. A C:/-ről letiltottam. :C
Feleslegesn foglalta a helyet az ssd-n :B

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#28) Воланд válasza rambustibi (#27) üzenetére


Воланд
titán

igen, teljesen logikus egy olyan fajlt athelyezni az ssd-rol, amit amugy eleg surun hasznal az os.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#29) JamesHun válasza alevan (#24) üzenetére


JamesHun
addikt

azzal nincs gondom, hogy erőlteti a telepítést, de, hogy otthagyom a géept 1 órára pl ebédszünet és mire visszajövök 30% nál tart az újraindításkori telepítője az picit gáz
És persze a munkamenetemet nem menti el, megnyitott dolgokat nem nyitja meg újra stb

SeriesX: JamesSHun

(#30) jerry311 válasza Воланд (#28) üzenetére


jerry311
nagyúr

pagefile.sys-t le kell tiltani teljesen oszt jóvan. Nem kell az se SSD-re, se vinyóra.
Persze ebben az esetben érdemes sok* RAM-ot tenni a gépbe.

* persze kinek mi a sok... 8 GB volt az első olyan gépemben ahol ha letiltottam a pagefile-t, akkor sem sírt a windows, hogy kevés a memória. Most 32 GB-vel, meg teleszemetelni sem tudja. Kár hogy a Firefox 1.8-2 GB RAM használat mellett belassul.

(#31) rambustibi válasza Воланд (#28) üzenetére


rambustibi
őstag

Több éve már, hogy átméretezem a lapozófájlt és átrakom egy másik meghajtóra, semmivel nem lassabb a rendszer, viszont így tárhelyet lehet felszabadítani a C:/-n. Alapból 24GB-ra teszi, mivel ennyi a memóriám. Természetesen ezt is átállítom egyéni méretre. A hibernációs fájlt pedig alapból tiltom, mióta egyszer csak hirtelen elkezdett nőni a mérete, mint a bolondgomba.. ;)

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#32) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Az ikonok még mindig rikító sárga színben pompáznak?
Komolyan mondom, ez kissé elrettent az egésztől...
:))

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33) Moonline. válasza zdanee (#18) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Win updateről majd a véglegeset lehet telepíteni, nem ezt.

(#34) Vigilante


Vigilante
őstag

Ezt, ha felrakom, utána már a végleges megjelenésig is, csak ezt kell frissítgetni, azt kész!? :U Egyébként, mennyi helyet foglal, jelen terjedelmében!?

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#35) tDr1v3r válasza TigerCat (#32) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Most őszintén, visszaváltanál?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#37) zdanee válasza Moonline. (#33) üzenetére


zdanee
őstag

Ez akkor mi lenne? [link] Vagy csak próba volt és már nem működik?

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#38) TigerCat válasza tDr1v3r (#35) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha jó, miért ne? Simán!
Azt kell használni, amivel a legproduktívabb az ember. Céges környezetben különösen igaz... Az összes gépen Windows 7 fut, ketten futtatunk OS X-et, de csak nekem ez a fő gépem. Ne érts félre, nagyon szeretem, de pl. játszani is, amihez másik gép kell. Szóval gondolkodom, hogy ha tényleg jó lesz, akkor veszek vagy egy bika PC-t alá, vagy Mac Pro-t és azon futtatom BootCamp-pel. A Battlefield szerintem elmenne rajta...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#39) xmaas válasza Vigilante (#34) üzenetére


xmaas
őstag

Igen ez maradhat siman a veglegesig mert frissiti magat meg az is lehetseges hogy majd engedelyzik hogy veglegesre is frissitse magat ha rendesek lesznek:)

(#40) Döglött Róka válasza rambustibi (#31) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Megmosolyogtato ez a hozzaallas.:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#41) Reggie0 válasza rambustibi (#31) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez azt jelenti, hogy nem is hasznalja a geped a lapozofajlt, tehat egyszeruen tilthatnad is.

(#42) Vigilante válasza xmaas (#39) üzenetére


Vigilante
őstag

Elv ingyenes lesz, szal nem kizárható! :K

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#43) rambustibi válasza Reggie0 (#41) üzenetére


rambustibi
őstag

Miért ne használná...

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#44) tDr1v3r válasza TigerCat (#38) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Játszani konzolon kell. ;]

Viccen kívül, én most a 2007-es MacBook-om leváltása előtt állok, és nem tudok dönteni hogy mi legyen... a W10 pont azokat a feature-ket hozza amiket OS X alól hiányolok, cserébe elég viccesen néz ki. Nem tudom elképzelni azt hogy szívesen használnám, úgy ülnék le elé... hát hiába, asszem' ilyen az amikor pixelbuzerátor valaki. Szegény telefonomat is fel kellett törnöm az iOS ikonográfiája miatt. Csak a W10-é még elcseszettebb...

Produktivitásban már ugyanott lennék mindkettővel amúgy. Csak az esztétika mint olyan nekem (mint öltözködni nem tudó, kifejezetten ocsmány emberi lénynek) nagyon számít. Én beveszem a geekebb dolgokat is, sőt, de a W10 még attól is messze van.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#45) Khan13 válasza xmaas (#39) üzenetére


Khan13
senior tag

Gabe Auriel már többször is hangoztatta, hogy ez a cél. Sőt, valószínűleg az RTM után is megmarad az Insider program, és lehet visszajelzéseket küldeni az RTM utáni új érkező funkciókról.

(#46) TigerCat válasza tDr1v3r (#44) üzenetére


TigerCat
nagyúr

BF3 is van konzolon?
Az is van olyan jó, mintha gépen tolnám?
Multizni is lehet?
Életemben nem láttam közelről konzolt, de hallottam róla, hogy létezik Play Station, meg Xbox...
:))

Dettó ugyanígy vagyok én is a dologgal. Ráadásul, már egy rakat ikont készítettem magamnak, szóval az OS X felülete nagyon tetszik, míg a Windows 10 aktuális megjelenése inkább elborzaszt. De ettől függetlenül biztos jó és megszokható. A Windows 7-et is szerettem.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#47) Geller72


Geller72
veterán

Árban hogyan fog kinézni, ha egy W7 64 bit Pro-ról szeretnék frissítnei/megvenni a W10-et? :U

(#48) Воланд válasza Geller72 (#47) üzenetére


Воланд
titán

a megjelenest koveto elso evben ingyenes lesz a frissites.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#49) Gusztáv válasza SaGaIn (#20) üzenetére


Gusztáv
addikt

A MS alapkoncepciója, hogy a Win 10 az utolsó számozott kiadás, és a kiadás után folyamatosan (3-6 havonta) érkeznek majd a Windowshoz az olyan frissítések, amik új funkciókat tartalmaznak. Így simán lehet, hogy kiadják MS Hello/Passport nélkül. A kétfaktoros beléptetés a bejellenkezéshez szerintem elég idegőrlő lenne.
Nálam eddig elég stabilnak mondható (Acer W700), egyedül a BT nem akar működni. Meg a Dell USB 3.0 dokkolóval voltak gondok, de 10061-óta az is jó. Épp most rakom újra a 10074-et, mert elég szeméttelep volt szegény gép (volt rajta egy Android is :DD ).

[ Szerkesztve ]

Laci

(#50) Fiery válasza SaGaIn (#20) üzenetére


Fiery
veterán

+1.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.