Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) dokanin


dokanin
aktív tag

Viszont örülhetnek a játékosok, hogy amikor szépen kipukkan ez a lufi, elárasztja a használt piacot a kártyák tömkelege.
Már csak annak kell drukkolni, hogy ez mielőbb bekövetkezzen.
A játékosokon kívül a Föld is hálás lesz érte.

(#52) siposz válasza Reggie0 (#46) üzenetére


siposz
aktív tag

De igen, a két tranzakció ugyanaz, pénzt rakok egyik számláról a másikra.

És elkezdhetünk vitatkozni, de a ez a társadalmi közmegyegyszés. Ha megkérdeznénk akkor az emberek 99%-a lát különbséget a két utazási cél között, és leszarja hogyan utalódnak a pénzek.

(#53) flexxx2 válasza Reggie0 (#44) üzenetére


flexxx2
őstag

"Viszont nincs is szukseged eljutni ciprusra, mig a tranzakciokat muszaj bonyolitani. "

Ha nem mennek Ciprusra akkor tranzakcióból is sokkal kevesebb lesz a világban :)

(#54) hokuszpk válasza Abu85 (#12) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

majdcsak kitalalnak ra a banyaszok valami optimalizaciot...

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#55) Abu85 válasza hokuszpk (#54) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Vagy szélesebb memóriabuszt kell rá rakni, vagy az Ethash algoritmust kell dobni. Ez a két opció van. Egyik sem egyszerű.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#56) [CS]Blade2 válasza Televan74 (#47) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Csak Bitcoin lenne. Nem lenne KP-d, a helyi takarékszövetkezet épülete lakóház lenne, nem lennének ATM-ek, stb. Ez lenne a lényege. Persze úgy lenne értelme, ha az összes ország, minden egyes ember 1 virtuális pénzre állna át, és semmi más nem lenne. Az egyik létező legrosszabb megoldás, hogy 100%-ban fenntartunk egy bankrendszert és még mellé ezeket a virtuális pénzeket. Ezért van, hogy meg kellene vásárolnod meg vissza kellene váltanod.

(#57) arn


arn
félisten

Jot rohognek, ha az nv azert bukna a pc piaci reszesedeset, mert nem jutnak el a kartyak a jatekosokhoz. Hosszutavon sokkal tobbe kerulne neki ez a kriptovalutasdi.

De addig legalabb elegetunk par orszagnyi energiat a levegobe, ami lehet a kov napon eltunik az arfolyamsulyesztobe.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#58) hokuszpk válasza Abu85 (#55) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

es mivan, ha valami zseni kitalalja, hogy az ethash algoritmusra hogyan lehet ugy megirni a minert, hogy ne 5% legye a cache hit, hanem 95% ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#59) janeszgol


janeszgol
félisten

Ez az egesz kriptovaluta dolog szerintem butasag. Az pedig nem igaz, hogy decemtralizalt, mert nem az.
Olyan, mint egy MLM.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#60) siposz válasza [CS]Blade2 (#56) üzenetére


siposz
aktív tag

Ebben az esetben akkor volumene lenne a bitcoinnak, hogy érdemes lenne állami szinten ráálni arra, hogy megtörjék. pl. Kína kötelezné rá az összes állampolgárát és bitcoin bányáját és szerverfarmját, hogy egy államilag írt szoftverrel kötelező bitcoint bányászni, amit központilag át lehetne állítani arra, hogy kamu tranzakciókat rakjon a főkönyvbe.

(#61) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Milyen (árú) konfig parktól érdemes már elkezdeni a bányászást? No ez az, hogy ez megint a tőkések játéktere. "Átlag János" (pénztárca értelemben) bele se szagolhat ebbe. Magam részéről nem is gond, valahogy a kezdetektől viszolyogtat ez az egész...

(#62) janeszgol válasza SunMount3r (#61) üzenetére


janeszgol
félisten

Mar nem eri meg. Minel elobb kezdtel bele, annal jobban jartal (bitcoin). Mint az MLM.
Ja es raadasul minel regebben banyaszol, a hitelesitesnel annal tobbet nyomsz a latba. Ezt valaki javitsa ki kerem, ha tevedek.
Tehat nem igaz, hogy decentralizalt.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#63) Reggie0 válasza siposz (#52) üzenetére


Reggie0
félisten

Dehogy. Hol tudsz smart contractot a bankszamlad tranzakciojaval csinalni? Hol van tobb alairasos tranzakciod/szamlad? Egy csomo mindent nem tud, amit virtualis valutaval meg lehet csinalni.

#53 flexxx2: A lenyege az, hogy ha mas is szennyezheti a kornyezetet onzo hobbibol, akkor a banyasz is.

[ Szerkesztve ]

(#64) dokanin válasza Reggie0 (#63) üzenetére


dokanin
aktív tag

Meg lehet csinálni, csak minek?

(#65) Televan74 válasza [CS]Blade2 (#56) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az országok nagy része nem adja fel a nemzeti fizetőeszközt. Még az EU -ban is voltak kilengések, az euro sem annyira egységes. :))

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#66) [CS]Blade2 válasza siposz (#60) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Már, ha csak egy virtuális pénz lenne? Minden ország belemenne, Kína is, és valahogy az eddigi rendszert átváltanák.

(#67) milkabrams


milkabrams
őstag

Ilyenkor örülök, hogy előfizetttem Nvidia Now-ra és havi kb. 2 ezer forintból megúszom. Nem kell egy hónapig dolgoznom egy rohadt videokártyáért és akkor még hol a többi...

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#68) Reggie0 válasza dokanin (#64) üzenetére


Reggie0
félisten

LOL :))

(#69) #72042496 válasza milkabrams (#67) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jól jártál vele. Én kiváltképp utálom ezeket a kazán a VGA-kat (illetve otthoni hardvereket általában), és többszörös áron is inkább szolgáltatásként kéne a dolog. De sajnos a GeForce Now és társai messze nem ugyanazt nyújtják. :(

Így "kénytelen" leszek next-gen konzol és gamer PC vonalon maradni.

(#70) Reggie0 válasza #72042496 (#69) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem szolgaltataskent a legnagyobb orultseg. Lassan mar az alvashoz is berelni kell az a'gyat es semmi szabadsag sem marad. Majd a jatekkal is akkor jatszunk, amikor epp mukodik a szolgaltatas es a szolgaltato ugy akarja. Ha mindent kiadunk a kezunkbol, akkor erosen ki leszunk teve a nagyvallalatok kenye-kedvenek, odaig nem kene eljutni. A szolgaltatas is csak addig lesz olcsobb a hardvernel, amig kapni hardvert, aztan lehet nyugodtan arat emelni.

[ Szerkesztve ]

(#71) #72042496 válasza Reggie0 (#70) üzenetére


#72042496
törölt tag

A közműszolgáltatásokhoz képest nulla kiszolgáltatottságot látok egy játékplatformban, főleg ha utóbbinál pár kattintás beinteni vagy átmenni egy másikra. A színvonalától függően felőlem aztán nyugodtan lehet drágább a hardvernél, ezt írtam az előzőben is.

Viszont éppen a színvonallal van az alapvető problémám. Pedig tele a farkam a két PC és konzol karbantartásával, amelyek ráadásul fűtenek, zajonganak és a helyet is foglalják. Számomra megfelelőbbet viszont nem tudok most, ezért ezek maradnak.

[ Szerkesztve ]

(#72) Tian66 válasza Reggie0 (#70) üzenetére


Tian66
senior tag

Van türelmed, de szerintem ne fáradj!
Nem tudod meggyőzni azokat akik eldöntötték hogy ez az ördögtől való dolog...

(#73) g@norbert válasza dokanin (#51) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Persze, a föld biztosan hálás lesz, de a játékosok nem biztos... :DD
Nem véletlenül írják bele a használt vga hirdetésekbe, hogy a kártya bányászmentes, ami ugye megint egy érdekes történet, mert konkrétan nem a bányászat felelős a hardver gyors elhasználódásáért, hanem az a bányász úriember, aki nem tudja, vagy nem akarja alulfeszelve tartani hűvösen a kártyákat, mert nem érdekli, vagy szimplán nem ért ennek a folyamatnak a szakszerű hardveres részéhez, és a folyamatos magas hőfokon járatás, és a rendszeres hőingadozás okozza a hardverkomponensek, és a forrasztások halálát, aminek az idejét bőven ki lehet tolni, ha valaki ugye odafigyel.. :K
És bizony itt a bibi, mert ugye kit érdekelne, hogy mit csinál hősünk a hardvereivel, de bizony ezt a kártyát el fogja adni, és le fogja tagadni, hogy úgy bányászott vele,hogy a hozzánemértése miatt tönkretette a kártyáit. :))
Ez pedig nagy probléma, mert igen drága mulatság ez manapság.. Rengeteg embert átvertek a széthajtott kártyákkal,és nem hinném hogy ez a következő tömeges bányászkártyák megjelenésekor ez másképpen fog történni, a gerinc megléte kuriózum ebben a témában, mert nem akarják bukni a hardverbe beleölt sok pénzt.
De természetesen nem mindenki ilyen, tisztelet a kivételnek, de ezt már sajnos cseszhetik a normális, és szakszerű bányászok, az általánosítás miatt.. :K
De ez csak az én véleményem.

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#74) TTomax válasza Reggie0 (#3) üzenetére


TTomax
nagyúr

Jahh,csak nem 24/7 játszanak az emberek,de bányászni azt igen...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#75) bunfi válasza Reggie0 (#63) üzenetére


bunfi
őstag

Bizony, Paypass-szal nehezen tudnék fizetni 150 Kg 98% tisztaságú kokainért. Vagy egy frankó kis merényletért, mert én másban hiszek, máshogy élek, mint Kitudjaholisztánban ;)

Nem is rég cikkeztek róla, hogy mi lett azzal a kb. 1 milliárd dollárnyi coinnal, amit a Silk Road buktában foglaltak le. Vagy hogy terrorszervezetekhez köthető számlákat foglaltak le 2 millió dollár értékben.

Szóval lehet, hogy frankó ez a koncepció, csak a gyarkorlatban soha nem fog működni. Amint anonimitást biztosítas az egyén számára azt soha nem fogja jóra használni, lásd. internet.

#74 TTomax
+1

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#76) genlog


genlog
junior tag

Ha rajtam múlna, a bányászat is, és a videojáték is redukálva lenne jelentősen, világviszonylatban. ;)

(#77) wattafaka válasza kenwood (#21) üzenetére


wattafaka
senior tag

A pcn játék miért nem rendes szórakozás? Lemaradtam valamiről, és már erre is kitaláltak valamilyen definíciót, aminek nem tesz eleget?

(#78) g@norbert válasza bunfi (#75) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Mindennek lehet nézni a jó oldalát, akkor a dark webnek miért ne?
Ebben a mai világban mutass még egy olyan felhasználóbarát, és egyszerű megoldást arra, ha éppen vennél magadnak egy szexrabszolga gyereket, vagy éppen egy bérgyilkost fogadnál fel, vagy szimplán fegyvert vásárolnál gyorsba, mindezt adómentesen, számla nélkül, viszonylag teljes anonimitást élvezve egy tor szerveren keresztül :DD
Azért viszonylag, mert ugye ha nagyon akarják azt is törik, csak nagyon nehéz, de mint tudjuk, nem lehetetlen :))
Elképesztő ez a világ amiben élünk, de amíg van kereslet, addíg kínálat is lesz sajnos...
Ugye arról nem is beszélve, hogy nagyon nagy meglepetés lenne mindenki számára, ha kiderülne, hogy külföldön (mert nálunk biztos hogy nem) kormány közeli szervek, lásd elhárítás, milyen gyakran használják ki ezt a lehetőséget az anonimitás fenntartására.. :DD
De ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#79) wattafaka válasza g@norbert (#78) üzenetére


wattafaka
senior tag

Azt mondják, a dark weben bármit meg lehet venni. Hátha van Ampere kártya is óccóé ;] AK47 mellé grátisznak.

(#80) g@norbert válasza wattafaka (#79) üzenetére


g@norbert
aktív tag

A normál neten is megveheted horror pénzért :)), de a dark weben sem lehet olcsó, egy átlagos ,, tranzakció, vagy egy árverés " :DD

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#81) g@norbert


g@norbert
aktív tag

Egy szó mint száz, ezt az egész mostani piacpolitikát én nagyon gusztustalannak tartom, mert egyáltalán nem tisztelik az átlagos felhasználókat :N, és visszaélnek a helyzetükkel, sőt presszionálnak, hogy gyorsan, sőt akár sokkal drágábban vedd meg a terméküket, ha haladni szeretnél a fejlődéssel, és szeretnéd élvezni az új technológiai vívmányok által kínált előnyöket, amit az új játékok konkrétan alkalmaznak, mert ha nem vagy elég gyors, akkor lúzer vagy, mert mire megveszed, elavulttá válik, és közben már jönnek az újabb termékek,és abból is nagyon kevés lesz elérhető :((( ... Ez egy konkrét savas felbüfögéssel egyenértékű hozzáállás, a kínálat részéről, amit szerintem nem szabadna így ebben a formában megengedni, és ennek a tekintetében ezt szabályozni kellene, mert ezt így egyáltalán nem tartom korrektnek, mivel ez a kripto valuták megjelenése előtt, egyáltalán nem volt jellemző ez a lekezelő hozzáállás.
Értem én, hogy a sz@ros gamer kussoljon, és örüljön, mert ha a csodaterméket megveszi, akkor pazar élményben lesz része, és a kínálat ugye adott, de sajnos vagy anyagi szempontokból vezérelve nem veszi meg mert drága, vagy termékellátottság szánalmas szintje miatt nem tudja megvenni.
Szerintem ez nagyon gáz.
De ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#82) SunMount3r válasza g@norbert (#81) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Régebben többen vettek olcsóbban, most kevesebben vesznek drágábban (játékra). Annyival bőven van drágább, hogy behozza a lemorzsólódást, van az a biztos bázis + a bányászok. Árazásban meg így gyak. azt csinálnak amit akarnak.

(#83) milkabrams válasza #72042496 (#69) üzenetére


milkabrams
őstag

Újabban havonta ha 5 órát játszok, arra felesleges ennek többet költeni, persze, ha kijön a Cybenpunk és Witcher 3 friss grafikával, lesz több játék is. Minden esetre Metro Exodus minden maxon stabil 60 FPS 1080p...

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#84) Z10N válasza dokanin (#51) üzenetére


Z10N
veterán

Ez mar tavaly nyar ota megtortent a Polaris kartyakkal. $50-70 ebay-n.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#85) Yutani válasza Z10N (#84) üzenetére


Yutani
nagyúr

Volt valamikor. Most $90+szállítás. Aliexpressen ugyanez. Nem tudsz már fillérekért RX 470-et venni.

#tarcsad

(#86) genlog válasza milkabrams (#83) üzenetére


genlog
junior tag

Tök mindegy hány órát játszol havonta, a játékhoz gamer gép kell, ha csak egy percet is.
Csak neked dilemma, hogy mindez megéri-e.

(#87) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Dehát kik azok az örültek, ha csupán napi [link] 500ft-ot termel egy Geforce 3070, ilyen túlzott btc ár mellett?

(#88) hokuszla


hokuszla
aktív tag

Engem nem érint, várom a 75W-os kártyát, ami az 1050ti-nél kétszer gyorsabb. Lesz ilyen?

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#89) janeszgol


janeszgol
félisten

Én inkább azért vagyok picit mérges, mert az NV szabadkozott, hogy nem rajta múlik, meg igyekeznek, sőt ezek előtt nagy csönd volt a készletekről. Aztán kiderült, hogy többszázezer darabot eladott már bányászfarmokra. Ráadásul akkor bolton kívül. Tehát ezek meg sem jelentek a boltok polcain.

hokuszla, 3060 eddig a legkisebb bejelentett. Az sokkal többet eszik. Annyiban érint téged, hogy lehet felmarkolnak majd mindent a bányászok. Anno lementek a középkategóriáig.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#90) genlog válasza hokuszla (#88) üzenetére


genlog
junior tag

+1

#89 Engem CSAK az alsókategória érdekel, remélem nem felejtik el annak gyártását. Remélhetőelg AMD-nek lesz egy, ami olcsó lesz és elviszi az AV1-et, kiszolgálja a változó frekiket, lesz benne egy kis kraft stb. Nekem más nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#91) wattafaka válasza g@norbert (#81) üzenetére


wattafaka
senior tag

Erről a fejlődéssel való haladásról az jutott eszembe, hogy vajon más is megfigyelte-e már, hogy a játékok grafikája egyáltalán nem fejlődik arányosan az indokolatlan hardverigény növekedésével.

Persze ezt a hardvergyártók gyönyörűszépen megoldják mesterségesen.
-Te Gazsi, nem túl erősek már ezek a kártyák ilyen szintű grafikához?
-De igen. Valamit ki kellene találni, különben az emberek még a végén nem váltanak kártyát 3-4 évente.
-Igazad van. Kellene valami, ami megfekteti a jelenlegi csúcskártyákat is. Mit gondolsz?
-Hibátlan, mondjuk ööö, hmm, izééé, sugárkövetés esetleg?
-Toljuk.

És ugyanez a beszélgetés már számtalanszor lejátszódott, csak cserélgetni kell a sugárkövetés szót 4K-ra, Hairworks-re, satöbbi. A lényeg, hogy megoldják, hogy minden évben indokolt legyen a váltás, és pont ne legyen elég a jelenlegi csúcs se a maxra.

Az RTX-re csak annyit, hogy nem láttam még a gyakorlatban, biztos csili-vili, de valahogy sosem éreztem a hiányát. Nem töröltem még le játékot amiatt, hogy "Picsába, hát nem hiszem el, hogy nem tükröződik a bögréről lefolyó vízcseppen a fegyverem torkolattűzének füstje. Ez így élvezhetetlen. :("
Amiatt viszont már igen, hogy ez egy szar.. Lehet inkább a történetmesélésbe, vagy a játékmechanikába kellene ezt az elpazarolt energiát fektetni. Csak ugye ezekkel nem lehet eladni az új kártyákat..
Szerintem.

(#92) gejala válasza hokuszla (#88) üzenetére


gejala
őstag

Aligha. Az Ampere sokat fogyaszt. 3060Ti is 200W-os kártya lesz. 3050 talán lemegy 100W-ig, de az se biztos.

(#93) regener


regener
veterán

Ilyenkor a "régi" felszereléssel mit csinálnak?

(#94) Yutani


Yutani
nagyúr

Én asszem megvárom, míg az 5700-at dupla áron el tudom adni a bányászoknak.

#tarcsad

(#95) Reggie0 válasza #72042496 (#71) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, at tudsz menni mashova, csak a kozmuveknel nem kell ujra kifizetned az osszes vizet, amit eddig fogyasztottal, mig a jatekokat ujra meg kell venned.

#74 TTomax: Viszont nehany nagysagrenddel tobben jatszanak, ami ezt kikompenzalja. Mint irtam a gaming usaban 23 millio tonna co2-t termel, mig a bitcoin vilag szinten 63 millio co2-ot. Teljesen osszemerheto a ket dolog.

#75 bunfi: Paypassal nem is, de atutalassal ugyan ugy tudsz. Szerinted a bankszamlak elott megtorpannak a bunozok? Eleg naiv feltetelezes... A keszpenzen es bankszamlakon mosott penz nagysagrenddel nagyobb merteku. Penzmosas mar akkor irdatlan nagy tetel volt, amikor virtualis valuta meg nem is letezett.

[ Szerkesztve ]

(#96) bunfi válasza Reggie0 (#95) üzenetére


bunfi
őstag

Természetesen, a pénzmosás már régebbóta van, de a kérdés az, hogy egy teljesen anonimizált tranzakciót hogyan lehet felderíteni? Sehogy. Itt a probléma...

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#97) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Megérdemelné az Nvidia hogy közben az AMD letarolja a VGA piacot. Csak hát azoknak sincs semmijük bemondáson kívül.

(#98) Dr. Akula válasza regener (#93) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az kerül az apróra, mint megkímélt, nullkilóméteres, garázsban tartott, 1. női tulajtól...

(#99) LLam válasza Dr. Akula (#97) üzenetére


LLam
senior tag

(#100) #54625216


#54625216
törölt tag

A "Galaxis útikalauz stopposoknak"-ban van egy rész, amikor egy csomó marketinges, közgazdász, bankár, stb. hajótörést szenved a történelem előtti Földön.
Mivel ittragadnak, meg kell teremteniük a civilizáció alapjait.
Az első, amit bevezetnek a pénz, amire faleveleket használnak. Mivel azonban a falevél bárki számára korlátlan mértékben elérhető, ez hiperinflációt eredményez és hamarosan egy szál gyufa 10 hektár erdőnyi levélbe kerül.
Összeül a nagytanács, hogy megtárgyalják a kérdést és eldöntik, hogy fel kell égetni az erdőket, hogy csökkentsék az inflációt.
Amikor a sztori főhőse felszólal, hogy ez egy őrült baromság, megvonják tőle a szót, mert neki nincs közgazdász diplomája.

Na kb. ez történik most a kriptovalutákkal: elképesztő mennyiségű energiát égetnek el csak azért, hogy egy nem létező pénz nem létező értékének illúzióját fenntartsák.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.