Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Reggie0 válasza bunfi (#96) üzenetére


Reggie0
félisten

Elegge konnyen, azert ahhoz kemenyen meg kell dolgozni, hogy valaki anonim tudjon maradni a tranzakcioival. A big data elemzesek eleg hamar ramutatnak a kapcsolati halora.

(#102) arn válasza #54625216 (#100) üzenetére


arn
félisten

A szep az egeszben, hogy amibe ma beleoltek az energiat, lehet rovid idon belul tizedet eri. Tehat meg az sincs, hogy megoriztek volna belole vmit - az emberiseg meg sose pazarolta ilyen szinten az energiat.

Ilyenkor megfordul az ember fejeben, hogy mi ertelme van a villanyt lekapcsolni, tobb penzt kiadni energiasporolosabb eszkozokre, csokkenteni az autok fogyasztasat stb. Amit europaban igy megsporolnak, azt elegetik a masik oldalon.

Erdekes, hogy a nagy, mindenkit folyamatosan ekezo kornyzetvedok, a klimalannyal az elen ezen nem akadnak fenn.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#103) genlog válasza arn (#102) üzenetére


genlog
junior tag

Az emberiség egyre több energiát, erőforrást használ el, és egyre inkább értelmetlenül. Maga alatt vágja a fát, hiszen minden globális folyamat negatív, semmi nem tart pozitív irányba.
A szennyezettség, a természet- és környezetkárosítás, a problémák technikai megoldásai, ami még nagyobb problémákat szülnek a társadalmi folyamatokkal, változó életmódunkkal összhangban egy nagy (végső) összeomlás felé hajtják a szekeret.
Ebből kiemelni a Bitcoint, a klímahisztit vagy bármi mást önállóan mint a rosszat, álszent, legalábbis téves hozzáállás.

[ Szerkesztve ]

(#104) Reggie0 válasza arn (#102) üzenetére


Reggie0
félisten

Egyeni szinten a villanyt lekapcsolni szinte semmi ertelme, legalabbis sporolas szempontjabol, olyan keveset fogyasztanak a LED-es fenyforrasok.

[ Szerkesztve ]

(#105) arn válasza genlog (#103) üzenetére


arn
félisten

A tobbi pazarlo dolog legalabb az emberek kenyelmet, vagy vmit szolgal, nem egy szurkezonat folyamatosan ingadozo arfolyammal. Sose lesz ebbol igazi fizetoeszkoz.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#106) arn válasza Reggie0 (#104) üzenetére


arn
félisten

Az is fejlemeny volt, hogy most ledes izzot hasznalunk izzoszal helyett.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#107) Reggie0 válasza arn (#106) üzenetére


Reggie0
félisten

Igy van. Mondjuk a LED-es cucc nem izzo :)

(#108) Z10N válasza Yutani (#85) üzenetére


Z10N
veterán

Meglehet, de mar masfel eve volt. Aki akart vett azota egy halommal olcson. Vagy Vega56-t $200 alatt. Szoval ahogy tetszik lehet nezni $90-os Polarishoz vagy $200-os Vegahoz. Szerintem ezek a price/perf ertekek 2021-ben mar alapnak fognak szamitani. Nyilvan jobb fogyasztasi mutatokkal es par uj feature-rel, hogy legyen valami ertlme.

Ha nem, akkor vesznek konzolt majd az emberek. Vegig olvastam az utobbi idoben jo par forumot es mindenhol a Polaris tulajdonosok ezt mondjak. Nem fognak valtani ilyen tularazasnal. Rajuk fog rohadni...

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#109) gabber01 válasza Reggie0 (#101) üzenetére


gabber01
addikt

Még soha senki nem tudta megmagyarázni, hogy mi értelme ennek az egész bányászás baromságnak. Tudom tudom, nem kell a rizsa, rengeteg olvastam róla, és minél többet olvastam, annál inkább rájöttem, hogy ez egy oltári nagy humbug.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#110) Dr. Akula válasza #54625216 (#100) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A kriptovaluta leginkább a nagybani bűnözőknek jó, nem az évente 1 bitcoint kibányászó kisembereknek. Egy drogkartellnek bőven megéri a ráfordítást, mert náluk az alternatívája az hogy lefoglalja az egészet a rendőrség, szóval náluk az energiaráfordítás egy kalkulált költség csak. Ahol dollármilliárdokat kell dugdosni, ott ez nem pálya.

(#111) Reggie0 válasza gabber01 (#109) üzenetére


Reggie0
félisten

Johat, van akinek meg az integralast nem lehet megmagyarazni. :)

(#112) arn válasza Reggie0 (#107) üzenetére


arn
félisten

Tisztaban vagyok a mukodesi elvukkel :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#113) gabber01 válasza Reggie0 (#111) üzenetére


gabber01
addikt

Persze persze... nézzük hülyének a másikat, nyilván az a helyes hozzáállás.
Tudok, vagyis valaha tudtam integrálni, deriválni, stb., amikor még foglalkoztam vele, úgyhogy nem kell a szar szöveg.

De ez a mesterségesen irgalmatlan szintre feltornázott számítási igény, amit teljesen felesleges támasztanak a semmiért, egyszerűen nonszensz. Az egész háttere, műkődése, indoka egy badarság. Semmilyen módon nem támasztható alá, hogy ez a rendszer így ebben a formában szükséges és, hogy hatékonyabban nem oldható meg.
A lényege a spekuláció, nem más. A többi csak rizsa.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#114) Reggie0 válasza gabber01 (#113) üzenetére


Reggie0
félisten

Nyilvanvaloan nem erted, hogy miert alakult ez igy ki, szoval nincsen ebben semmilyen hulyenek nezes, tenyleg nem erted.

(#115) wooqt


wooqt
csendes tag

Mindig fura ilyeneket olvasnom. A 3080 rtx 95 mhs-t tud ethereum alatt közel félmillió forintért 250watt fogyasztás mellett. Az 5700-5700xt pedig 60 mhs-t tud 140 watt fogyasztás mellett 150 ezer forintért. Valaki megmagyarázná nekem miért éri meg jobban az nvidia? Aki szerintem bányászott már az eléggé megmosolyogja az ilyen cikkeket. :DD

Ja azt már nem is mondom, hogy az rx 570-ekből 30 mhs kihozható 100 watt alatt es 60ezer környékén utánad dobják.

[ Szerkesztve ]

(#116) hegedis válasza dokanin (#16) üzenetére


hegedis
tag

Látszik, hogy nem értesz hozzá. Micsoda baromság, amit mondtál.

(#117) Reggie0 válasza wooqt (#115) üzenetére


Reggie0
félisten

2x annyi videokarihoz 2x akkora hely is kell, 2x akkora legtechnika es tobb hw korites, tobb munkaero. Par szazaleknyi elteres hatasfokban boven kompenzalhato az egyeb sporolasokkal. Es az uj kartyakra meg csak most kezdenek optimalizalni kodot, javulni fog.

[ Szerkesztve ]

(#118) hegedis válasza dokanin (#24) üzenetére


hegedis
tag

Jelenleg kérdéses, hogy megéri-e, de folynak kutatások és fejlesztések, hogy megszűnjön ez az energia pazarlás. Lásd ethereum 2.0 PoS

(#119) Reggie0 válasza hegedis (#118) üzenetére


Reggie0
félisten

Az eddigi tapasztalatok alapjan batran mondhatjuk, hogy ugysem szunik meg. Ennyi szamitasi kapacitas mar nem marad parlagon, majd az ethereum helyet atveszi masik coin. Mar volt par ilyen ciklus es a vegen mindig maradt a gpu banyaszat.

(#120) hegedis válasza Televan74 (#47) üzenetére


hegedis
tag

Bitcoint nem is éri meg videókártyával bányászni, mást szoktak vele pl ethereum, zcash. De ethereum meg már teljesen más kategóriába esik, mint btc felhasználási lehetőségeiben.

(#121) hegedis válasza Reggie0 (#119) üzenetére


hegedis
tag

Ez szerintem a network effectől is fog függeni. Ha ethereum beváltja benne rejlő lehetőségeket, akkor kevésbé lesznek olyan kriptok, amik valamit nyújtanak és bányászni kellene őket.

(#122) wooqt válasza Reggie0 (#117) üzenetére


wooqt
csendes tag

Tiszteletben tartom a véleményed de maximum a fizikai méret különbséggel tudok egyetérteni. A 3080-anak 2x fogyasztásához komolyabb táppigény és a nagyobb fogyasztással több hő is párosul. A Radeon Vll többet hoz eth alatt mint egy 3080 (ha csak a teljesítmény számít). Mégse lett slágerkártya pedig olcsóbb is volt. :N

(#123) dokanin válasza #54625216 (#100) üzenetére


dokanin
aktív tag

Kb :)
Várjunk csak! Neked van diplomád?

[ Szerkesztve ]

(#124) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Nézzük a jó oldalát. Pár év és fosért hugyért fogják szórni őket mikor már nem lesz rájuk szükség :DDD

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#125) gabber01 válasza JoolsNOS (#124) üzenetére


gabber01
addikt

Sajnos ez az elmúlt években sem jött be a régebbi szériás kártyáknál.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#126) shteer válasza JoolsNOS (#124) üzenetére


shteer
titán

jah, mint most a 20k-s 1070-eket. ja nem :D

..szerintem jónak tűnik

(#127) Reggie0 válasza shteer (#126) üzenetére


Reggie0
félisten

$150-ert mennek a 1080-ak most is.

#122 wooqt: Lehehet mert AMD-vel banyaszni nagyobb macera volt mindig is.

[ Szerkesztve ]

(#128) regener válasza Reggie0 (#127) üzenetére


regener
veterán

Csak nem idehaza :D

(#129) Reggie0 válasza regener (#128) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, itthon eladni kell, nem venni, annyira felfele nyomottak az arak.

3090 ar is rohejes itthon. Csatira nemreg feldobtak 2000 dollarert 3090-et es a fel csati kirohogte, hogy ilyen dragan ugyse megy el. Nalunk mar sirna mindenki ilyen alacsony arert :)

[ Szerkesztve ]

(#130) Yutani válasza gabber01 (#125) üzenetére


Yutani
nagyúr

Alig 1 éve 20k alatt lehetett RX 470-t venni Aliexpressen, itthon drágább volt. Azóta felment az ár, és persze a dollár is.

#tarcsad

(#131) gabber01 válasza Yutani (#130) üzenetére


gabber01
addikt

Alirol nem vennék ilyesmit. De az nevetséges hogy itthon mindig minden sokkal drágább.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#132) Reggie0 válasza gabber01 (#131) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem minden, hasznalt laptopok olcsobban szoktak menni itthon vagy jobb allapotban vannak.

[ Szerkesztve ]

(#133) gabber01 válasza Reggie0 (#127) üzenetére


gabber01
addikt

Hol mennek annyiért? Ebayen is 200eur, de inkább 300 körül vannak.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#134) Reggie0 válasza gabber01 (#133) üzenetére


Reggie0
félisten

discordos aprohirdetesek

(#135) arn válasza Reggie0 (#129) üzenetére


arn
félisten

Europabol rendelve miert nem jo? Az utobbi hetekben 1600+ euroert mentek raktarrol. A 3090 az, amibol nem igazan volt hiany, es normal arban megy.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#136) Reggie0 válasza arn (#135) üzenetére


Reggie0
félisten

Nincs vele gondom, csak nem nezem, mig az aprot igen.

(#137) gabber01 válasza Reggie0 (#134) üzenetére


gabber01
addikt

Nem nagyon használok discordot, nem is tudom hirtelen ott hogy meg hol hirdetnek.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#138) JoolsNOS válasza shteer (#126) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Azért lesz más a helyzet, mert elvileg nem lehet már bányászni tovább bitcint. Az 1070 is még bőven tud most is bányászni, de ha nem lesz mit akkor fogják "kiszórni" őket.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#139) shteer válasza JoolsNOS (#138) üzenetére


shteer
titán

BTC-t most sem bányászol GPU-val. Van helyette 100 ALT amit lehet.
Az ETH POS nem hozza el a bányászat végét - pl ETC is éppen forkol, hogy a 3-4 GB kártyákat is vissza lehessen állítani POW-ba, persze leginkább az 51%-os problémáik miatt húzták meg ezt a lépést.

..szerintem jónak tűnik

(#140) Darmol válasza Z10N (#108) üzenetére


Darmol
senior tag

RX580-ammal ezt csak megerősíteni tudom.
Sőt, hozzátenném, ha hirtelen tönkremenne, jelenleg akkor is új RX580-s, vagy egy 1060-as lenne a csapásirány. :K

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#141) Emilió


Emilió
junior tag

Ha belegondolok mennyi fika hozzászólást olvastam az nv paper launchról egyesektől - nos (megint) sokan sikerrel pályáznak az év hülyéje címre. :C

Több százezer kártya a bányákba, és azért a boltokba is nagyságrendekkel több jutott mint radeonból....

[ Szerkesztve ]

A józan ész nem ajándék, hanem büntetés, mert nap mint nap meg kell küzdened azokkal, akiknek nincs. Főleg a kis trollokkal, akik lenyúlják az idézeted, és azt hiszik, ettől okosnak tűnnek majd.

(#142) arn válasza Emilió (#141) üzenetére


arn
félisten

ez a vegeredmenyen mit valtozatott, ha vki jatszani akar egy kartyat venni?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#143) bunfi válasza arn (#142) üzenetére


bunfi
őstag

RTX van 50-100 ezer forint felárral itt-ott :D
(én is ugyanolyan cserelehetőségre várok, mint te, csak szarkazmus volt)

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#144) nexwo


nexwo
őstag

Csak képzeljétek milyen lenne ha hash helyett az űrből/űrről készített fotókat kellene illeszteni és feldolgozni, az így felfedezett új égitesteket/jelenségeket és/vagy azok mozgását lehetne pénzzé tenni.... (memória gyártók biztosan örülnének)

Virologia téren is biztos van olyan számítási eredmény amit pénzért lehet tenni ;) Múltban azt hitték a jövő a repülő autókról szól, de inkább röviden áramból csinálnak pénzt és hőt fura kütyükkel :D

Szuperszámítógépről van toplista, "bányászokról" is van? (csodálkoznék ha nem lennének erősebbek...)

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#145) Reggie0 válasza nexwo (#144) üzenetére


Reggie0
félisten

Van toplista, illetve poolokrol is van toplista, de nincs rendes atlathatosag, sok a rejtett farm.

(#146) Darmol válasza Emilió (#141) üzenetére


Darmol
senior tag

Hűűű, neked van adatod a globális piacokról is, és a forgalmazott darabszámokról!
Na villantsál, és hozz fényt a sötétségbe!
Vagy csak a szád jár? :U

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#147) dokanin válasza nexwo (#144) üzenetére


dokanin
aktív tag

Csodálkozom is, hogy még nem tiltották be a bányászatot a fejlettebb országokban, ahol azért van klímacél. Nevetséges, hogy erőlködünk itt-ott pár százalék energiát megspórolni, a farmokon meg országnyi áramot használnak fel a nagy semmire.
Ja bocs. Nem a nagy semmire. Végre megoldódott, hogy lebukás veszélye nélkül fizethetünk a drogért, fegyverért meg kedvenc terroristáinkat is támogathatjuk.
Nekem aztán ne mondja senki, hogy a bankok által nyújtott anonimitás ne lenne elég egy jogkövető embernek.

[ Szerkesztve ]

(#148) Silenzio


Silenzio
addikt

Egészen szánalmas, ahogy a cikk alatt egymásnak ment a sok, többé-kevésbé zöld mentalitású, illetve a rengeteg establishment-ellenes, globalizáció ellenes, kvázi-konteós, a civilizált vívmányokkal és totalitárius szervezetekkel szemben bizalmatlan fórumtárs. No és persze az a nem elhanyagolható kisebbség, aki ilyen-olyan módon érdekelt a kriptovaluták bányászatában.

Nyissátok ki az összes szemeteket, fületeket:

1. A fenti három halmaz k*rvára fedi egymást világnézetileg, erkölcsileg, és még sorolhatnám.
2. A kriptovaluta is ugyanolyan idealisztikus baromsággá vált, mint az összes többi a lánglelkű 68-asok generációjának hőzöngésétől a nyugat-európai és amerikai marxizmus-felfogásokig. A célja a pénzmozgás decentralizálása volt biztonságosan, pénzintézetek, politikai és gazdasági csoportosulások árgus szemei nélkül. Aztán nekiállt centralizálódni és hierarchizálódni, mint minden emberi vívmány. Mert az emberek két dologra fogékonyak: a hierarchizálódásra és a hülyeségre. "A magukhoz való eszük megvan." - szokták erre mondani.

A kriptovaluta mint idea tehát epic fail, de legalább a nem-bankár, élelmes, vállalkozó szellemű wannabe szerverfarm tulajdonosok is meggazdagodhattak.

Salve!

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#149) g@norbert


g@norbert
aktív tag

215-ezerért már van fennt új 3060ti a hardveraprón. :DD

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#150) Vikthor válasza g@norbert (#149) üzenetére


Vikthor
nagyúr

no komment :W

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.