Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BlackSoft


BlackSoft
addikt

De szeretem az ilyen aukciókat, amikor jön egy rakás milliomos barom :U

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2) Prevent


Prevent
aktív tag

300.000 dollár kikiáltási ár. Hmm... Egy átlagos ember 40 évnyi munkával nem keres ennyi pénzt. Valaki dolgozik mint a robot, valaki meg ilyeneket vesz. És mindketten hús-vér emberek, mindkettőnek ugyan olyan gyorsan telik az idő.
Ha miliárdos lennék inkább festményt vennék :)

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#3) nakos1212 válasza BlackSoft (#1) üzenetére


nakos1212
senior tag

jaj te a titanjaiddal.... :) ;]

(#4) BlackSoft válasza nakos1212 (#3) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ha milliomos lennék sem vásárolnék ilyesmit, amihez nem értek. Esetleg valami jó fotósnak megvenném ajándékba :)

(#2) Prevent: Én meg inkább autókat vennék :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#5) nakos1212 válasza BlackSoft (#4) üzenetére


nakos1212
senior tag

én meg kecskét.

(#6) MongolZ


MongolZ
addikt

Szóval anyuci ajándékba kapott 50 évvel ezelőtt egyfényképezőt, amit most a fiácskája az öröklés után szinte azonnal árverésre bocsát. Mohóság szagot érzek.

(#7) nakos1212 válasza MongolZ (#6) üzenetére


nakos1212
senior tag

várjunk csak.. mit is akarnál vele csinálni ha tiéd lenne?

(#8) Jonesy84 válasza MongolZ (#6) üzenetére


Jonesy84
tag

Anyuci megtartotta, mert Neki egy emlék volt. De a fiacskájának már nem jelent semmit, akkor miért ne adná el, ha ráadásul egy rahedli pénzt ér.

(#9) Sanya válasza nakos1212 (#7) üzenetére


Sanya
nagyúr

egy múzeumnak adnám azzal a feltétellel, hogy nem adhatja/hagyhatja el.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10) Kiglerx válasza Sanya (#9) üzenetére


Kiglerx
tag

Ki tudja, h milyen anyagi körülményei vannak. Azért nem hiszem, hogy mondjuk Te egy múzeumnak adnál csak úgy egy ~68 milliós indulóárral rendelkező tárgyat.

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#11) Reggie0 válasza Sanya (#9) üzenetére


Reggie0
félisten

Muzeumba berbe kell adni. Hiszen abbol elnek es abbol szedik a belepot, hogy ilyen targyakkal becsalogatjak az embereket.

(#12) #22145024


#22145024
törölt tag

Ez a topic egy időutazás volt a '70-es évekbe... :(

(#13) KAMELOT válasza nakos1212 (#3) üzenetére


KAMELOT
titán

Ő megdolgozott érte! Azért van neki Titan-ja!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#14) nakos1212 válasza KAMELOT (#13) üzenetére


nakos1212
senior tag

oké, csak utaltam arra, hogy neki is van pénze bőven.

(#15) KAMELOT válasza nakos1212 (#14) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen van pénze olyan dologra amit használ. Ez amit elárvereznek semmi haszna, max nézheted milyen szép.
Mivel semmire nem használható ezért az értéke is annyi. kb. 15eurot ha ér.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#16) #09819904


#09819904
törölt tag

Mohóság ide vagy oda. Mégis hány ember tartaná meg azt amiből tudja, hogy ma biztos pénze van? Most függetlenül az anyagi helyzettől, hiszen nyilván aki csóró az örül, ha bármit eladhat és kajára futja.
A másik fele az emlék. Nyilván akinek az emlék a legfontosabb, abból nem is lesz hír! Maximum, ha esetleg egy kiállításon mutogatja.
Aztán lehet van egy olyan haverja aki konyít az aukciókhoz és átforgatják a pénzt. :)

(#17) A Zéé válasza #09819904 (#16) üzenetére


A Zéé
addikt

pont ez jutott nekem is eszembe. Amíg nincs a kezében valami, olyan, ami neki nem fontos, és amit 300k usd-re tartanak, addig marha okos itt mindenki, hogy oda kell adni a múzeumnak, meg nem nyerészkedni. Aztán ha meg esetleg ott lenne előtte... :)
Nem mohóság ez szerintem, szimplán csak egy olyan dolog, ami neki haszontalan/érdektelen átforgatása valami hasznosabbá. Legyen az kaja, vagy egy új Ferrari, igazából tök mindegy

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#18) nakos1212 válasza #09819904 (#16) üzenetére


nakos1212
senior tag

pontosan!
KAMELOT: Igazad van, belátom.

(#19) pulutodurumo válasza KAMELOT (#15) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Így van. :W
Egy festmény sem jó semmire csak nézheted. Tiszta hülye aki képes érte fizetni. Nyilván vannak tárgyak amiknek van ún. eszmei értéke. Furcsák ezek az emberi társadalmak mi?

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#20) BlackSoft válasza pulutodurumo (#19) üzenetére


BlackSoft
addikt

Vannak szép festmények, de általában azok, amik milliókért kelnek el, olyanok, mint amiket óvodában pingáltam. Érdekes nekem 1FT-ot sem adtak érte, pedig lehet szebbeket is alkottam...

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#21) #09819904 válasza pulutodurumo (#19) üzenetére


#09819904
törölt tag

"Agyból gyönyörű képet lehet festeni, de ennek gyönyörűségét én még nem biztos, hogy átérzem."

(#22) .mf válasza nakos1212 (#3) üzenetére


.mf
veterán

:DD Touché. ;]

KAMELOT: "Ez amit elárvereznek semmi haszna, max nézheted milyen szép.
Mivel semmire nem használható ezért az értéke is annyi. kb. 15eurot ha ér.
"

Amikor a tudatlanság dölyffel párosul... Nagyformátumú tájfotóknál talán még ma is a filmes a domináns. S gugli a barátod, hogy mennyibe kerül egy ilyen, keress csak rá az alcímre.

BlackSoft: "Vannak szép festmények, de általában azok, amik milliókért kelnek el, olyanok, mint amiket óvodában pingáltam. Érdekes nekem 1FT-ot sem adtak érte, pedig lehet szebbeket is alkottam..."

No comment. Csak az 1. --> 3. hsz fényét emeli...

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23) Reggie0 válasza .mf (#22) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig reszben igaza van. Szerinted ez mitol a legdragabb festmeny? Minden szombat ejszaka 100 ilyet hanynak a jardara csak Bp-en.

(#24) Normi™ válasza Reggie0 (#23) üzenetére


Normi™
őstag

:DDD

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#25) BlackSoft válasza Reggie0 (#23) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hagyd, már megszoktam, tőle is csak ilyen kommenteket látni. Atomfizikus, és mindent jobban tud, mindenki hülye tudod...

Ilyet most is csinálok zsírkrétával, de nem fog 120millió dollárt érni (amennyi ez):

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#26) .mf válasza Reggie0 (#23) üzenetére


.mf
veterán

Szerintem viszont ez egy eléggé szűklátókörű vélemény. A modern képzőművészet, főleg az elvontabb darabok esetében, a nyers esztétikum mellett vagy akár helyett sokszor egy mögöttes elgondolásra, üzenetre helyezi a hangsúlyt. Nem a valóságot ábrázolják, hanem egy gondolatot, képi feladványt; egy absztrakt dolgot megfogni sokkal nehezebb feladat is lehet. Nem ismerem a konkrét képet, annak történetét és hátterét, valamint mondanivalóját, és főleg nem azt, hogy menyire és mitől drága (erősen kétlem, hogy a legdrágább lenne). Bár valószínűleg én sem akasztanám ki a szobámba, mivel más irányzatokat jobban kedvelek, de mégsem nézem le, ha egy kiállításon látnám és valaki elmagyarázná vagy rájönnék, azt azért biztosan méltatnám, és próbálnám visszakövetni a gondolatmenetet.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#27) Wiz Khalifa válasza Prevent (#2) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én meg inkább utaznák, körbejárnám a világot de úgy hogy minden országba kb 1évet lennék hogy mégis milyen.

És természetesen a szegény rászorulókon segítenék mert nem bírnám azt nézni hogy nekem van nekik nincs. És nem azért mert lusták dolgozni. És azért segítenék főként mert ott motoszkálna a gondolat hogy ha fordítva lenne a helyzet Én is örülnék a kis segítségnek. :)

Smoke some weed nigga!

(#28) notafa3 válasza BlackSoft (#1) üzenetére


notafa3
tag

Mondja az, aki a gépére költ miliókat, mert az menő! Ja bocsi, biztos grafikus vagy és nem elég gyors a redtube, miközben fut valamelyik tervező program.

(#29) atok666 válasza BlackSoft (#4) üzenetére


atok666
őstag

Befektetes? Ha elkel ez a gep $1m aron, akkor az annyit fog erni valszinuleg 20ev mulva is, mig a te sportkocsid... (hacsak nem vmi gyujtoi doarabot veszel). Masik dolog, hogy aki ennyi penzt ad ilyen dologra, az mar reg tul van a " van sok penzem, veszek rajta sportkocsit fazison"....

Atok

(#30) #67977536 válasza .mf (#26) üzenetére


#67977536
törölt tag

Egy dolog a mögöttes elgondolás ténye, és egy másik,hogy mennyit ér.
Anyagár+órabér áron talán még én is vennék párat.( najó, őszinte leszek, ùgy sem biztos).
Milliókért biztos nem.
Csak szörnyülködni tudok rajta hogy valaki ezt teszi a pénzével.

[ Szerkesztve ]

(#31) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Az én régi HP kamerámat mikor árverezik el ennyiért? :))

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#32) BlackSoft válasza atok666 (#29) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nem mai autókra gondoltam, hanem ritka, 1 darabos példányokra :K Na azokból lenne pár, amit szívesen megvennék :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#33) atok666 válasza BlackSoft (#32) üzenetére


atok666
őstag

Aki regi fenykepezot vesz az miliomos barom, aki oreg autot az meg... :U ? :)

Atok

(#34) BlackSoft válasza atok666 (#33) üzenetére


BlackSoft
addikt

Az öreg autót lehet vezetni :K
Jó, igen, azzal is lehet még fotózni... Ma láncfűrészt használunk, de persze lehet kőbaltával is kibarmolni egy fát -> nem fogja senki sem használni. Az autó pedig ugyan olyan volt a 60-as években, mint most.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#35) jedis


jedis
senior tag

Hát ha én milliomos lennék ( dollárba ), lenne olyan cucc, amiért kiadnék százezreket ( dollárba ) ! Az eredeti Darth Vader szerkóért, amit James Earl Jones viselt 77-ben az első Star Wars film forgatásán !
:D :D :D :D Kinek a pap, kinek a papné ! :Y

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#36) notafa3 válasza atok666 (#33) üzenetére


notafa3
tag

Nem érted. Az a lényeg, hogy mindenki barom akinek sok pénze van. (Kivétel az, aki számítógépre költi a sok pénzét, mert az okos és bölcs dolog.)

[ Szerkesztve ]

(#37) BlackSoft válasza notafa3 (#36) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nem érted a lényeget te sem... Kiadni megkereshető összegeket (Százezrekről beszélünk, max 1millió körüli összegekről) valamiért, ami munkaeszköz, napi használatban van, és dolgozunk vele, nem épp ugyan az, mint százmilliókat kiadni mondjuk egy vasdarabért (pénzérme), vagy ebben az esetben egy használhatatlan fényképezőért (használható, de csak annyira, amennyire egy gőzmozdony- szakértő kell hozzá, és nem túl effektív), főleg olyasvalaki fogja megvenni, aki egy Galaxy S5-tel se tud normális képet lőni (legalábbis ilyenekhez szoktak kerülni az ilyen aukciós dolgok).

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#38) bbTamas77


bbTamas77
aktív tag

Ez csak egy kacat, egy forintot nem ér.

(#39) jedis


jedis
senior tag

Hát ha én milliomos lennék ( dollárba ), lenne olyan cucc, amiért kiadnék százezreket ( dollárba ) ! Az eredeti Darth Vader szerkóért, amit James Earl Jones viselt 77-ben az első Star Wars film forgatásán !
:D :D :D :D Kinek a pap, kinek a papné ! :Y

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#40) A Zéé válasza bbTamas77 (#38) üzenetére


A Zéé
addikt

:D :D :D :D Sírok a kommenteken :D
Nézd meg még ma is mibe kerül egy ilyen kacat... Aztán válassz hozzá egy objektívet, és akkor megtudod, hogy a történeti-eszmei értékét leszámítva se nagyon tudod 10k $ alatt megúszni.

szerk: amúgy egyikőtök se vett még sose semmit, ami nem volt forintosíthatóan hasznosítható, csak tetszett, megkívántad? Na most miért fáj nektek, ha valaki ugyanezt csinálja, csak nem 2 gombóc fagyival, vagy egy 2000 Ft-os ikea vázával, hanem egy ilyen fényképezővel? Csúnya dolog ez a nagy irigység.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#41) notafa3 válasza jedis (#39) üzenetére


notafa3
tag

És miért küldted el ezt a hozzászólást mégegyszer? :U

(#42) jocomen válasza A Zéé (#40) üzenetére


jocomen
aktív tag

Első termék ára: "$10,331.95"
Nem értem miért írták ki 5 tizedesjegy pontossággal az összeget... :P

@BlackSoft: vagy 15 milliárdért pár ezüst kanalat...

(#43) Reggie0 válasza .mf (#26) üzenetére


Reggie0
félisten

Megfilozofalni minden hulyeseget lehet, akar a fingreszelest is...

(#44) .mf válasza #67977536 (#30) üzenetére


.mf
veterán

Írtam, hogy én sem akasztanám ki a szobám falára, más irányzatokat kedvelek; tehát szubjektíven nekem sem ér sokat. De ettől még lehetnek érdekesek (a szó pozitív értelmében), elgondolkodtatóak. S elfogadom, hogy lehet, hogy másnak ez többet ér, vagy befektetési céllal vagy műgyűjtőként veszi. Amit én vitattam, az az, hogy e kép és egy útszéli hányás közé egyenlőségjelet tenni.

Reggie0: "Megfilozofalni minden hulyeseget lehet, akar a fingreszelest is..."

Saját műveltséged, kulturáltságod minősíted :( Bár már ezt az előző hsz-eddel is megtetted. A nagy különbség az, hogy ezek tehetséges, képzett, tanult művészek, ha a valóságot akarnák lerajzolni, villámgyorsan olyan képet készítenének, hogy csak ámulnál.

sz.balazs.95: "Az én régi HP kamerámat mikor árverezik el ennyiért? "

Majd ha a fotózás úttörője, híres mestere és tanítója leszel; s talán az se árt, ha közben a dollár értéke ezredére inflálódik ;]

BlackSoft: "Az öreg autót lehet vezetni :K
Jó, igen, azzal is lehet még fotózni... Ma láncfűrészt használunk, de persze lehet kőbaltával is kibarmolni egy fát -> nem fogja senki sem használni. Az autó pedig ugyan olyan volt a 60-as években, mint most.
"

A hasonlatod ott sántít, hogy mint írtam, a nagyformátumú (mint ez, 4"×5" méretű negatívok) tájképezésnél még mindig az ilyen gépek a dominánsak. Ekkora méretű és felbontású (közel) hibátlan digitális szenzort legyártani ugyanis gigászi költség (már a valós középformátumú, azaz 6×4.5 - 6×7 cm-es digitális hátfalak is több tízezer dollárba kerülnek, ez pedig ennek méretben többszöröse).
Az autó pedig rengeteget fejlődött a 60-as évek óta: gumik, motorok tervezése és megmunkálási pontossága, alapanyagok, felfüggesztés, váz, aktív és passzív biztonsági elemek, ergonómia, stb stb.
Tehát pont fordítva van: míg egy ilyen gép ma sem elaggott a szokásosan használthoz képest, addig egy 60-as évekbeli sportkocsi a jelenleg futókkal szemben nagyon is.
De ezt felesleges is hasonlítgatni, mert:

"vagy ebben az esetben egy használhatatlan fényképezőért (használható, de csak annyira, amennyire egy gőzmozdony- szakértő kell hozzá, és nem túl effektív), főleg olyasvalaki fogja megvenni, aki egy Galaxy S5-tel se tud normális képet lőni (legalábbis ilyenekhez szoktak kerülni az ilyen aukciós dolgok)."

Ha már autós példát hoztál az előbb fel: legyen pl. Senna F1-es kocsija. Normál halandó nagy valószínűséggel nem tudná elvezetni. De kellene azt vezetni? Úgy való egy múzeumba, gyűjteménybe, ahogy van, nem pedig egy használati tárgy lenne.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#45) sixpak válasza A Zéé (#40) üzenetére


sixpak
nagyúr

Feleslegesen koptatod a billentyűzeted...kár minden szó itt, ahol egy galaxy s5 a fényképezőgépek császára. :D

Amúgy nagyon szép a gép és biztos vagyok benn, hogy hozzáértőhöz kerül.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#46) BlackSoft válasza .mf (#44) üzenetére


BlackSoft
addikt

Sokat dolgoztam analóg gépekkel, tudom, hogy lehetne még használni ezt ma is. Viszont ez annyira elavult, hogy már nem fogják használni. Nagy formátumok is fejlődtek azóta, mióta a cikkben szereplőt legyártották. :K
Ez simán azért drága, mert az volt a tulajdonosa, aki... Mellesleg, ha egy ismeretlen tulajdonostól származó ilyen gépet előbogarásznánk, akkor az nyilván jelentősen olcsóbb lenne, mint egy hasonló képességekkel bíró, digitális szenzorral szerelt gép. Na de az nem szabad elfelejteni, hogy ezek annyira öregek, hogy nem olyan képeket csinálnak, mint egykor. Hiába a hatalmas nagyítás jelentősége, nem lesz az igazi a kép... Ha meg most legyártunk egyet az meg már nem régi, és ugye itt a "régi"-n van a lényeg.

Ami meg az autókat illeti, én nem F1-esekre gondoltam, a fényképező is egy közönséges gép, nem valami extrém, amit a holdra vittek (hasselblad 500).
Például egy 1965-ös Mustang nem feltétlen való múzeumba, szép számmal van belőlük hazánkban is. Ha milliomos lennék nekem is lenne, és néhány hasonló legendás kocsi is, és vezetném is őket, azoknak az a lényegük :K

(#45) sixpak: Nem, a Galaxy S5 az, amivel egy majom is tud értelmes képet csinálni. Na az ilyen aukciókon akad elég sok olyan, aki még azzal sem tud képet csinálni...

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#47) notafa3 válasza BlackSoft (#46) üzenetére


notafa3
tag

Te voltál ilyen aukción, ahol az emberek mobillal fotóztak, és az elkészült képeket is megnézhetted, amik szarul sikerültek? Közhelybajnok. Vagy te vagy az az ember, aki bárkit megítélhet és lebarmozhat? Ja, bocs!
Ezek után azt gondolom szomorú az életed és szegényes a lelkivilágod.

[ Szerkesztve ]

(#48) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Jó lett volna egy link legalább, hogy milyen képek készültek a géppel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#49) notafa3


notafa3
tag

Nem akarok senkit sem elkeseríteni de a prohardveres cikkíró nagyon elnézett valamit. Jelenleg 650 dollárnál tart a licit. A 300.000 dollár a becsült maximum ár, a 150.000 pedig a minimum. Szóval a kettő közé várják a nyertes licitet. [link]

:W

[ Szerkesztve ]

(#50) BlackSoft válasza notafa3 (#47) üzenetére


BlackSoft
addikt

Igen voltam aukciókon, ellenben veled (gondolom eltaláltam). Tele van pont az olyan fickókkal, akiknek kevesebb agyuk van, mint pénz a zsebükben, na róluk beszélek... Mert, amikor valaki megvesz egy kínai vázát 50 millióért (forint), mert megtetszett neki (és több pénze volt, mint azoknak a műkincsekkel foglalkozóknak, akik pont azért mentek oda licitálni), akkor fogni tudod a fejedet...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.