Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81) quailstorm válasza SunMount3r (#79) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azzal biztosan többet tud egy ilyen, hogy földelt, a zajosság más kérdés. De ez a hobbibarkács, van otthon egy felesleges laptoptöltő kategória, erre pénzt nem érdemes áldozni. Simán csak raktak egy másik kanócot egy teljesen másra tervezett olcsó konzumer tápra. Szóval ez pont az én kukázott kínai tápom kategóriája, bár az csak 5A.

Jobban utánanézve ennek a terhelhetőség (túlméretezés, túltervezés) és a stabilitás a lényege, nem a hangzás. Az a telefontöltő egyszerűen kevés sokszor (alultervezés).

Kiragadott tapasztalat földeletlen izé és laptoptöltő közt: [link] [link]

Ami rádugtam az SC-55-re, az egyik egy noname 12V-os kapcsolóüzemű táp, külsőre össze lehet keverni egy régi laptoptöltővel, belsőre is hasonló, csak 12V (ezért be lett iktatva még egy DC-DC step down is). Ennek volt valami cicergése amit fent említettem, szóval sokáig nem maradt.
A másik meg egy Gophert CPS-3205 v1-es táp, ezzel tökéletes a hang.

A többit meg neked kell kitapasztalni. A Roland is meg a te cuccod is nagyon messze van az audiofiltől, én is csak a földeléses búgás miatt cseréltem tápot. Ettől függetlenül előfordulhat különbség a tápok közt, ha az is annyira érzékeny, mint a Roland.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.