Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) quailstorm válasza D1Rect (#50) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ott voltam, hallható.
Nyilván ahhoz is drága, jól beállított, és egymáshoz illő szett kell, de kijön.
Fogyasztási csúcsidőben megy az ingadozás ezerrel a falban...

De akinél ezt hallgattam, az a DC tápokra is ráment, mindennek stabilizált tápja van, legyen az korrektor vagy DAC, meg ott a PC is.
Meg ebből a V2-est fogtam, miután kikerült a gépből, asszem V3 ment a helyére.

Amúgy meg kiemelném, hogy attól, hogy valaki gazdag és összevásárol sok ilyen fost 2 luxusautó áráért, attól még nem lesz jó hang. A szoba, a fal, a visszaverődések, a távolságok a hangfal körüli elemektől, mi van a hangfal alatt, hol van a fejed (magasság és távolság a hangfaltól) ezek mind sokkal brutálabbul számítanak, mint egy kábel. Általában.

Amikor már interconnect kábel, meg lineáris tápegység megy, ott már pici javulásért vagy árnyalásért kell sok pénzt fizetni...

Én nem vagyok benne ebben az őrületben, mert nem bírja a családi kassza, meg engem annyira nem is érdekel, de láttam és hallottam eleget, hogy tudjam, hogy a nagy része nem ezotéria. Persze próbálkoznak azzal is, mert sok pénzt akarnak keresni a gyártók. Azt a felhasználónak kell kiválogatni, és ez különösen nehéz, hogyha az illető nem elektronika zseni.

[ Szerkesztve ]

(#52) Lenry válasza Lacielvtárs (#30) üzenetére


Lenry
félisten

Írsz egy helyet, dátumot, egyeztetünk és kiderül

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#53) bkercso válasza quailstorm (#51) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát azér' a lineáris táp nem annyira kicsi változás szerintem. :B

A baj amúgy szerintem, hogy a készülékekben az integrált stabilizátorokkal szűrnek, a passzív LC-szűrés kiment a divatból. Az integrált sávszélessége viszont 100kHz alatt elfogy, és már nem szűr. Egy LC-szűrővel több 10MHz-ig is fel lehet menni, és kell is. A diódazaj és a kapcsolóüzemű tápok zaja is sok 100kHz-es.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#54) quailstorm válasza bkercso (#53) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Itthon nincs lineáris táp, mondjuk digitális zenehallgatás se, max CD. Meg próbáltam betömöríteni a mondandómat és úgy veszteséges.
Szóval azt akartam vele mondani, hogy azért elég messzire el lehet jutni lineáris táp nélkül is, és több pénzt beleborítani, mint az emberek 99%-a tesz a zenehallgatásba.
Itthon csak a phono korrektornak van valami barkács épített tápja, a többi az mint a beépített gyári. Hát olyan is, de ez van.

[ Szerkesztve ]

(#55) adapter07


adapter07
csendes tag

Próbáltam mérési eredményeket keresni a témában és ezt találtam:
https://www.lessloss.com/dfpc-series-p-213.html

Ez elég tudományosnak tűnik, de amíg mérési eredmények nem igazolják addig csak okoskodás. Ha valaki tudna konkrét mérési eredményeket linkelni érdekelne.

(#56) lezso6 válasza adapter07 (#55) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én úgy vagyok az összes hifiben felmerülő furaságokkal, hogy amíg a profi gyártók (tehát nem hifisek, hanem stúdiósok) amíg nem beszélnek róla, addig nem érdemes foglalkozni velük. A tápkábel-mizéria például pont ilyen.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#57) adapter07 válasza lezso6 (#56) üzenetére


adapter07
csendes tag

A profik valószínűleg azért nem foglalkoznak vele, mert olyan kicsi lehet a különbség (ha van egyáltalán), hogy az a legtöbb felhasználás során lényegtelen.
De olvasva ezt a sok tudományosnak tűnő magyarázatot érdekelne, hogy mennyi igazolható ebből mérésekkel is.
A legtöbb hifis furcsaság általában nehezen mérhető, de ez nem olyannak tűnik. Szerintem itt lehetne méréseket végezni.

[ Szerkesztve ]

(#58) D1Rect válasza adapter07 (#57) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerinted, ha van értelme és van ~végtelen pénz, miért nem foglalkoznak vele? :U

(#59) Hieronymus válasza D1Rect (#58) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Vélhetően a berendezés tápegységébe eleve terveznek frekvencia/zavar szűrést. Illetve a berendezések hegyekben állnak egymás mellett, jobban kell tervezni az eszközök egymás zavarása elleni védelmet.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#60) adapter07 válasza D1Rect (#58) üzenetére


adapter07
csendes tag

Nem állítottam, hogy van értelme, csak próbálok nyitottan hozzáállni a kérdéshez. Egy csomó hifi rajongó hiszi, hogy működik a dolog. A gyártók különféle tudományosnak tűnő magyarázatokkal próbálják eladni a csillagászati árú cuccaikat. Csak kíváncsi vagyok, hogy Mark Twainnek van igaza mikor azt mondta, hogy "könnyebb becsapni az embereket, mint meggyőzni őket arról, hogy megtévesztették őket", vagy tényleg van fizikai alapja a dolognak.

(#61) quailstorm válasza adapter07 (#60) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azt én is szeretném, ha lenne kutatás a témában. Nem tudom, hogy ilyen doktorit lehetne-e írni, hogy az "audiophile hangjavítók hatásainak objektív műszeres mérése". Mindenesetre én mérnökinfós vagyok, ha el is jutok a doktoriig, akkor se lesz meg a tudásom ehhez szerintem. Másik, hogy lehet anyagilag se érné meg erre fordítani az időt, energiát.

(#62) Thunder78 válasza D1Rect (#58) üzenetére


Thunder78
senior tag

Szerintem ne hasonlítsuk a stúdiós cuccokat a hifi-hez. Olyan értékű berendezéseket nem sokaknak van esélye megvenni.
Ráadásul létezik olyan ismert hangmérnök (több is), aki egy bizonyos típusú kábelezéshez ragaszkodik, ha egy stúdióba hívják dolgozni. Szóval ott sem teljesen ismeretlen ez a történet.
Arról nem is beszélve, hogy vannak olyan stúdiók, ahol csak jó felvételek készülnek, néhány olyan, ahol ritkán eltalálnak valamit, és a többi. Szóval tényleg ne általánosítsunk le a stúdiókra, és azt se mondjuk, hogy ott minden fasza. Mert nem.

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#63) adapter07 válasza quailstorm (#61) üzenetére


adapter07
csendes tag

Doktorit olyan témából szokás írni, ahol biztos az eredmény. Már ha tényleg szeretnél doktori fokozatot. :)

(#64) Csabroncka válasza quailstorm (#61) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szakdolgozat készült ilyen témában.

Az audiofülek által hangoztatott "jelzők" sokszor fizikailag nem mérhetők, értelmezhetők, ráadásul részben szubjektív véleményeken nyugszanak.

A tudomány objektív és a mérésen alapul - amit lehet mérni abból lehet mérnöki doktorit írni.

"in medias res"

(#65) Depression válasza Lacielvtárs (#18) üzenetére


Depression
veterán

Hívj meg engem, mint nagyothalló, és garantálom, hogy nem veszem észre. :O

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#66) lezso6 válasza Thunder78 (#62) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A stúdiós cumó nem csak az ATC-t foglalja magában. Már 100k-tól kapsz belépő stúdió monitorpárt, melyek már igen jók, igaz általában viszonylag színezett, hifis hanguk van, így legfeljebb hobbistúdiónak jók. Igazán profi stúdiósnak inkább a középkategóriától lehet nevezni (300k+ / hangfalpár) a cuccokat. De ezek az árak egyáltalán nem drágák, ha azt nézzük, hogy hifire mennyit képesek elkölteni az emberek. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#67) Armahun


Armahun
addikt

Ha még a konnektortól a villanyóráig is kicserélnéd ilyenre akkor mekkora javulás lenne.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#68) quailstorm válasza Csabroncka (#64) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kösz, átolvasom majd mindenképp.

Én úgy gondolom, hogy ami létezik, azt lehet is mérni, legfeljebb nem hétköznapi probléma. Nyilván az emberi tényezőt azt pont nem lehet mérni.

Valamilyen módon az eredeti digitális hullámképpel kellene tudni valami összehasonlíthatót begyűjteni, akár kábelen, hangfal helyett. Ehhez kéne a feladathoz optimalizált és nagyon pontos ADC. Na azzal lehetne veszteséget mérni, vagy ha az eredeti fájllal nem is, de a kábeleket, izolátorokat egyebeket egymással összehasonlítani. Már csak azt kell kitalálni hogy mi mit jelent.

(#69) Lenry válasza Armahun (#67) üzenetére


Lenry
félisten

konnektortól Paksig

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#70) Thunder78 válasza lezso6 (#66) üzenetére


Thunder78
senior tag

A hangmérnök ismerőseim általában szidják is az olcsó stúdiómonitorokat :D
A színezés nem jön jól ott, ahol az lenne a feladat, hogy mindent meg kell mutatni. Pont az olcsó stúdiótechnikával lehet szinte a hallgathatatlanságig rontani a felvételek minőségét.

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#71) Thunder78 válasza Lenry (#69) üzenetére


Thunder78
senior tag

Aha ... az antennát is az adótoronyig vezeted. Nem?

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#72) Lenry válasza Thunder78 (#71) üzenetére


Lenry
félisten

egyenesen a műsorvezetőig.
az alatt fölösleges is rádiót hallgatni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#73) lezso6 válasza Thunder78 (#70) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezt írtam én is, hogy középkategória alatt komoly munkára nem használhatók, de hát ezek a legolcsóbbak. Mindenestre zenehallgatásra igen jók, mert azért mégis csak stúdió monitorokról van szó, ahol a részletezés a fő szempont. De persze mindent ezek még nem mutatnak meg, s a legtöbbször eléggé színezett hangjuk van. Utóbbi megfelelő részletezés mellett egyébként nem feltétlenül gond, az a lényeg, hogy a hangmérnök számára jó legyen a karakter, tudjon vele dolgozni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#74) bkercso válasza adapter07 (#55) üzenetére


bkercso
nagyúr

Multi GHz rangeben el is hiszem, h a skin-hatás sz?r, de alatta nem. A GHz meg bőven nem kábelen terjed elsősorban: GSM, wifi, bluetooth. :)
Szóval süket duma.

Csabroncka: Nem biztos, h ez jelenleg mérnöki témaként ragadható meg, pontosabban attól, h a mögöttes hatások nem ismertek, még lehet kezelni egy jelenséget. Pl. Lekvár ízének beállításából is lehet diplomázni.
Csak sok humánteszt kell hozzá, lehetőleg nem tök süketekkel. Lehetne plusz beinjektált zajjal is növelni a kábelek hatását a hangra...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#75) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Látom felporog a téma :C
Hamarosan elolvasom az összes hszt :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#76) moha21 válasza Thunder78 (#15) üzenetére


moha21
addikt

Ha mérnök vagy , akkor nem is értem, hogy miért a középsulis fizikára hagyatkozol :-)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#77) moha21


moha21
addikt

Az meg , hogy " Például a mostani tápkábel után a zenei hangerő, ami korábban - 20-18 decibel értéken volt, most igen csak felmegy - 10-11 decibelre".

Ez meg ilyen Egely György féle "magasságokba" emeli a történetet. / azért van idézőjelben, mert ez inkább mélység /.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#78) Thunder78 válasza moha21 (#76) üzenetére


Thunder78
senior tag

Látom kicsit félreérthető volt :)
Arra próbáltam célozni, hogy a fórumokon a legtöbb kísérlet a fizikai magyarázatra (hogy miért van vagy nincs különbség) nem lát tovább a középsülis fizikai alapoknál.
Mivel nem ez volt a szakterületem, én sem értettem korábban. Most meg nem érdekel annyira a fizikai háttere ;)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#79) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Én csak laikusként szkepticizálok, de engem is (legalábbis) érdekelne, hogy pl. egy ilyen tápnak lenne e bármi haszna, hatása akár a kép a kár a hangminőségre egy médialejátszó esetén (Q10 Pro). Tudom hangilag nem Hi-Fi kategória (legalábbis a drágább cuccokkal rendelkezők szokása attól távolian megkülönböztetni ezt az árkategóriát), de azért érdekel lenne e bármi effekt a placebo-n kívül. Ez a gyári tápja.

(#80) bkercso válasza SunMount3r (#79) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem, ez kamu. Lineáris tápot vegyél!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81) quailstorm válasza SunMount3r (#79) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azzal biztosan többet tud egy ilyen, hogy földelt, a zajosság más kérdés. De ez a hobbibarkács, van otthon egy felesleges laptoptöltő kategória, erre pénzt nem érdemes áldozni. Simán csak raktak egy másik kanócot egy teljesen másra tervezett olcsó konzumer tápra. Szóval ez pont az én kukázott kínai tápom kategóriája, bár az csak 5A.

Jobban utánanézve ennek a terhelhetőség (túlméretezés, túltervezés) és a stabilitás a lényege, nem a hangzás. Az a telefontöltő egyszerűen kevés sokszor (alultervezés).

Kiragadott tapasztalat földeletlen izé és laptoptöltő közt: [link] [link]

Ami rádugtam az SC-55-re, az egyik egy noname 12V-os kapcsolóüzemű táp, külsőre össze lehet keverni egy régi laptoptöltővel, belsőre is hasonló, csak 12V (ezért be lett iktatva még egy DC-DC step down is). Ennek volt valami cicergése amit fent említettem, szóval sokáig nem maradt.
A másik meg egy Gophert CPS-3205 v1-es táp, ezzel tökéletes a hang.

A többit meg neked kell kitapasztalni. A Roland is meg a te cuccod is nagyon messze van az audiofiltől, én is csak a földeléses búgás miatt cseréltem tápot. Ettől függetlenül előfordulhat különbség a tápok közt, ha az is annyira érzékeny, mint a Roland.

[ Szerkesztve ]

(#82) SunMount3r válasza quailstorm (#81) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Futeko-n is azt írta a Support hogy max akkor lenne értelme, ha gondok lennének a mostani tápellátással. De akkor is max egy a gyárihoz hasonlót javasoltak, csak mondjuk 2A helyett 4A-est. (Pl. ha nem bírná a rádugott winyókat). Mert amúgy ezzel sincs gond és se képi, se hang béli anomáliát nem tapasztalok. De furcsállva és kíváncsian állok az ilyesmik előtt, amit a tuning táp leírásában is olvasni és amiről részben ez a blog jegyzet is szólt, meg amiket olvasok itt néha a Topic-okban (bár konkrétumot ritkán írnak, hogy mi és mitől lett jobb).

(#80) bkercso Majd utána nézek én is, de egy-két konkrét tápot tudnál linkelni?

[ Szerkesztve ]

(#83) bkercso válasza SunMount3r (#82) üzenetére


bkercso
nagyúr

Sajnos nem. Nagy hoány van jó tápban. A TME-féle Zs12-t szoktuk ajánlani, meg eBay-ről a STUDER900-koppintásokat, illetve, ha találsz, LT1083/84/85 családot. De a kínai zsákbamacskás.
Én passzív szűrőt építek a kapcsolóüzeműek után, nekem ez vált be. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84) moha21 válasza bkercso (#83) üzenetére


moha21
addikt

Egy passzív szűrőre nem kell áldozni százezer forintokat. :-)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.