Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Ejj, de bitang pusztulatosan...gyönyörű.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

"olyan hatást kelt, mint ha egy kecses hegesztő- és egy targoncarobot nászának gyermeke vállalt volna el nyárra diákmunkát az EIZO-nál, hogy övé lehessen eme nemes feladat, és a képembe tarthassa ezt a remek kijelzőt."

nóóórmális? :D

Köszönjük, egyébként. Jó lett, mint mindig :R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3) Isual


Isual
veterán

Nagyszerű teszt, a szokásos alapossággal.

A near-white clippingen meglepődtem, a homogenitása viszont kifejezetten jó, ahogy néztem 20%-nál nagyobb eltérés nemigen van.
A harmadik PixPerAn képért - és a hozzá írt magyarázatért - meg külön köszönet, mindig jó végre látni is azt, amit elméletben hallott/tud az ember, az nagyon tetszett! :B

Jóvolt ez! :R

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#4) KAMELOT


KAMELOT
titán

Jó kis monitor. Szokásos EIZO ár/minőség. Ára kicsit magas. Minőségért fizetni kell. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#5) Isual válasza KAMELOT (#4) üzenetére


Isual
veterán

Nagyon jó áron van az (az cikkvégén említett helyen), rég volt az ilyen jó áron :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#6) #41133696


#41133696
törölt tag

A panel a lényeg, de akkori is:

Ami a külsőségeket illeti: elölről felejthető szépségű, oldalról borzalmas, de a hátulja az tetszik :D

Szóval a dizájnerek megint nem tettek ki magukért :D Persze láttam már más 200 k körüli, sőt masszívan afeletti monitort is ami egyszerűen olyan puritánságot sugallt, mintha egy TN paneles 40 k -s csoda lenne...

Azért elvárná az ember ha vesz egy drága monitort az megjelenésében is sugallja anélkül, hogy az ember a márkáját bámulná, hogy igen ez drága volt vazze.

[ Szerkesztve ]

(#7) Isual válasza #41133696 (#6) üzenetére


Isual
veterán

Most szépségről beszélünk? :U És, hogy Te mit találsz "szépnek", mert van 40k-s szép, és a 200k-s szép az 5x olxan szépnek kellene lennie? Mindegy, a lényeg, hogy szubjkektív, s a puritánság éppen másoknál profizmust sugall, ami ezeknek a monitoroknak egy jellemző vonása.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#8) miresz


miresz
veterán

Köszönjük,jó írás. Mondjuk a küllemét azt tényleg jól megfogalmaztad... :DDD

(#9) #41133696 válasza Isual (#7) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát ami azt illeti az én S-IPS-es monitorom például minden csak nem puritán. Igen ,szerintem fontos a megjelenés. Amikor monitort veszek - szerencsére bőven van márka választék, és még bővebb a kiváló paramétereket felvonultató paneleket tartalmazó típusok sora - akkor elsőként a specifikációkat nézem, de szorosan mögötte a külsőt is. Ha nem ttszik, akkor olyat keresek, amely hasonló specifikációkat tud felmutatni de külsőben előnyösebb megjelenésű. Mint mondtam volt van választék.

Másik négy betűs márka nálam eleve ezért szokott kiesni sorban a modelljeivel. Na és általában egy monitor úgy szoktam venni, hogy ne kelljen már 3 év után cserélni, tartós legyen, a mostani fő-t négy éve és 2 hónapja vettem, a másikat pedig már több mint 7 és fél éve. PHILIPS-ek egyébként.

Ennél a monitornál, mondjuk még a specifikációkat sem néztem át, majd megteszem, csak a képeken mutatott kinézetével kapcsolatban nyilatkoztam :)

Amúgy igen, ezek a panelek minőségiek szoktak lenni, de általában túl árazva van, itt megint a 4 betűt kell megfizetni.

[ Szerkesztve ]

(#10) Jim Tonic válasza #41133696 (#6) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én kimondottan azt várom egy professzionális monitortól, hogy így nézzen ki. Bennem azt a hatást keltse, hogy örökké működni fog, nem esik darabokra.

#9: más megbocsáss, de ezért nem vagy profi. Annak csak a kép számít. Magam sem vagyok az, de még én sem hajtok a kinézetre.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) miresz válasza Jim Tonic (#10) üzenetére


miresz
veterán

Ebben van valami. :K

(#12) #41133696 válasza Jim Tonic (#10) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ha már a professzionális monitornál tartunk... Az 400 k körül van nem 160 k, ez irodai használatra van. Professzionális monitort használnak a tervezők, és a grafikusok használnak én sem tervező, sem grafikus nem vagyok. Tévézek rajta / ehhez kell is a jó betekintési szög, hiszen néha ágyból nézem... , játszom rajta, Internetezek, blogot írok stb. Még mielőtt valaki azt mondaná, hogy erre jó, egy TN-es csoda is ,hát nem már rögtön a TV pontnál kiesne, meg úgy általában is, annál nekem több kell.

Ami nekem számít, hogy jók legyenek a betekintési szögek, de ha megveszek egy monitort akkor nem kalibráltatom, mert nincs is itt rá lehetőség, külön meg nem veszek 60-70 k ért vagy még drágábbért kalibrátort. Tessék: egy normális kalibráló eszköz 100 000 Ft körül van .

Ezen kívül a színvilága rendben legyen. Illetve legyen rajta mindenféle csatlakozó, hogy időtálló legyen, és a csatlakozókból is a legfrissebb verziók, legújabb HDMI, Display port. Mondom ezt, úgy hogy most csak DVI-D van, de a jövőben erre is figyelnék. Na és fontos az ár is, mivel nem fogom fél millióért monitort venni, nekem a 80 - 160 k közötti ársáv a megfelelő. Olyat meg ne mond már, hogy ebben az árkategóriában csak ez a márka van ami ezt képes nyújtani, ez középkategória, és mint ahogy az lenni szokott, ott bődületes kínálat van, nyilván van olyan köztük, ami ugyanezt tudja és még a dizájn elvárásaimat is kielégíti. Na most már majd tényleg megnézem ezt a monitort mit tud :XD

[ Szerkesztve ]

(#13) Nyugdíjas válasza #41133696 (#12) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

El kell tölteni sok időt monitorokkal hogy rágyere, hogy nagyon jó monitorokat csinál a Philips, vagy a DELL pl. Tényleg baromi jók, de van egy rakat kis apróság amit csak egy NEC, vagy egy EiZO tud. Igen, már ezek az olcsóbbak is. Kérdés, hogy ezekért te hajlandó vagy-e fizetni. De ezek azok a dolgok amik nem fognak neked kiderülni még második ránézésre sem. Vagy huzamosabb használat után fogsz elmosolyodni ujra, és ujra a kis apróságokon, amiktől igazán profi egy ilyen monitor, vagy pedig megtudod vásárláskor ha megkérdezel valakit aki már szánt erre sok időt az éltéből, és nem csak átnézed a specifikációkat.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#14) Isual válasza #41133696 (#9) üzenetére


Isual
veterán

ÉRtelek, pont máshogy közelítünk ehhez a kérdéshez és nyilvánvalóan más is az ízlésünk, ami rendjén is van. (Nekem pont azek a "puritán, egyszerű" - szerintem profi és robosztus design-nal rendelkező darabok jönnekbe, mint NEC PA sorozat, EiZO SX, CG széria [különösen az új CG-k].) Így ezzel a vonallal nem is mennék tovább, téged ez, engem más tesz boldoggá belül, ha ránézek.

Ellenben ezzel ettől függetlenül nem tudok egyetérteni, hogy "Azért elvárná az ember ha vesz egy drága monitort az megjelenésében is sugallja anélkül, hogy az ember a márkáját bámulná, hogy igen ez drága volt vazze." - ugyanis szerintem ezeknek a profi monitoroknak pont az az egyik előnye - ami a kinézetet illeti - hogy nem hivalkodóak, szerények. Az én monitormról is a baráti köröm egyik tagja se tudná megmondani, hogy mennyit ér, sőt akad, aki csúnyának tartja, s olyan is aki legbelül azthiszi, hogy ez az NEC valami kínai ócskaság. Ellenben amikor eléülnek rendre megjegyzik, hogy ember valami brutális képe van ennek a cuccnak. S szerintem ezt várja el az ember ezektől a monitoroktól, s nem azt, hogy "megjelenésében is sugallja, hogy igen ez drága volt vazze" :)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#15) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Az a kisáutós-muksó-teszt honnan szerezhető be?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#16) sz0k3e_ válasza ledgeri (#15) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

google: pixperan

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#17) raus


raus
aktív tag

Nagyon jó a teszt és örömmel olvastam.
Eizo a király és ez így is marad. A dizájn meg nekem nagyon bejön. Szolid és ipari forma. Nekem ez jelenti a szépet. Egy ilyen monitor mindig jól fog mutatni az asztalon. Mindegy mit teszel mellé. De ezt meg kell fizetni.
Eizo rulez :R

(#18) Jim Tonic válasza #41133696 (#12) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én egy 400k-s monitortól is ezt a kinézetet várom. Pont ez sugallja, hogy drága volt.
A megállapításnál nem professzionális monitorról, hanem professzionális felhasználóról beszéltem. Itt most nem kell hozzávenni, hogy mit engedhet meg magának, hanem azt, hogy mit tart igazán fontosnak.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#19) Isual válasza raus (#17) üzenetére


Isual
veterán

Már vártalak! ;]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#20) ledgeri válasza sz0k3e_ (#16) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Nekem ilyen monitorom van, csak a másik lábbal .
Leginkább munkára használom (2D térképszerkesztés), ahol fontos a minél kisebb képpontméret (éles kép), így ez a felbontás ezen az átmérőn majdnem ideális, de ugyanakkor rengeteg filmet is nézek rajta és 1080p felbontáson sem láttam problémát! :N Játszani nincs időm, így ehhez nem tudok hozzászólni, de szerintem ez a monitor minden más tevékenységhez ideális, hogyha nem professzionális szinten nézzük.
Drága, az igaz, viszont nyújtja az EIZO minőséget és az 5 év helyszíni garancia sem lebecsülendő!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22) KAMELOT válasza Isual (#5) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen azért írtam ár / minőséget. Tehát ez most jó ár az EIZO-hoz képest. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#23) raus válasza Isual (#19) üzenetére


raus
aktív tag

Helló :)
Azért a NEC moncsid odaverhet rendesen színekben a VA paneleknek, főleg a 3x16 bites feldolgozás végett. Nagyon jó képe lehet.
:R

(#24) madgie


madgie
titán

S-PVA, 16:10, EIZO, jujj, be elfogadnám :K :DDD

(#25) Isual válasza raus (#23) üzenetére


Isual
veterán

egyrészt 3x14, másrészt meg nekem úgy nem az igazi, hogy nem fél évig tanítják itt be a dobozoló munkásokat... valahogy így odavan a dolog varázsa... :( nameg csak 3 év garancia... nem jó ez így

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#26) Nyugdíjas válasza Isual (#25) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#27) KAMELOT válasza Isual (#25) üzenetére


KAMELOT
titán

Közben megtaláltam a monitort amit szeretnék venni!
22.5 "EIZO CG232 7700euro :DDD
Ha már itt tartunk ez miért is ennyire drága?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#28) Isual válasza KAMELOT (#27) üzenetére


Isual
veterán

Én azt nem értem, hogy miért fürkészed Te ezt a témát menthetetlenül, amikor nyilvánvaló, hogy számodra irreleváns, esetleg érthetetlen dolgok miatt kerülnek ezek a high-end monitorok annyiba, s teljesen felesleges árvadászkodni, hogy melyik a legdrágább és miért. Engedd el :D

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#29) #41133696 válasza Isual (#14) üzenetére


#41133696
törölt tag

Oké, több dolgot nem vettem figyelembe, és a drága volt vazze kicsit nagy képűnek hathatott, de bocsi amikor megláttam ez jött ki reakcióként. Egyik dolog amit a cikk író is ír, azaz ,hogy ez irodai munkára van kihegyezve - persze ekkor még nem is néztem meg a specifikációit -, és nem igazán arra, hogy az ember igazi multimédiás központ megjelenítőjeként használja, azaz játsszon rajta, tévét és filmet nézzen. szóval nekem tökéletesen alkalmatlan lenne. Gondolom egy ilyen tervező vesz otthonra is egyet, melózik rajta, de ha szórakozni akar akkor egy másik monitort használ.

Egyébként meg a cég megveszi az irodába, aztán jó napot, ott minden más nem fontos.
Ennél a monitornál előny talán, hogy 22"-on jelenít meg Full HD-t a kisebb pixelméret miatt, ahogy itt már valaki a fórumban említette. Ez is annak tudható be, hogy teljesen eltérő a monitor célközönségének az elvárása az enyémtől.

Magam részéről soha nem vennék 22", vagy 23 " -os monitort, mert vagy 1680 x 1050 -ben van - amely felbontás a legjobban a 20"-osokhoz illik - és ebben az esetben böhöm nagy pixelek vannak, vagy ugye Full HD, de akkor meg kifolyik a szemem az apró pixelek miatt.

Nálam a 24" a nyerő, annál nagyobb a jövőben sem igen kell, főleg, hogy most is 20"-on vagyok, de kisebb sem.

Ami a paneljét illeti, gondolom a kedvezőbb kontraszt arány miatt választották a PVA-t IPS helyett, maga a panel olcsóbb is, színhűség szempontjából az S-IPS a jobb.

(#30) KAMELOT válasza Isual (#28) üzenetére


KAMELOT
titán

Én csak érdeklődtem miért is ennyi ez a monitor. Kíváncsi vagyok mi az a technológia amiért ennyit kell kiadni!
Nekem teljesen megfelel egy 150euros 24-es BENQ is.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#31) Isual válasza #41133696 (#29) üzenetére


Isual
veterán

Szerintem azért választotta az EiZO ezt a panelt, mert annakidején még azthitték, hogy lehet valamit kezdeni a PVA-kkal. Ma már - főleg, hogy rengeteget fejlődött az IPS technológia az S-IPS-ek óta - kétlem, hogy PVA-hoz nyúlnának, még ebben az S/SX kategóriában sem.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Komoly írás :R

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.