Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) emmm


emmm
senior tag

Tényleg felhasználóbarát módosítás, díjazom.

(#2) wolruf


wolruf
őstag

2018-ra ezt is megértük :) Szép, új Világ :D

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#3) Tyrel


Tyrel
őstag

Ötletnek nem rossz, de én eddig azt tapasztaltam hogy aki full digitális analfabéta az örül ha egyáltalán a WiFi ikon-t meg tudja különböztetni a térerő ikontól, és fogalma sincs róla hogy több féle WiFi van... Aki meg valamilyen IT területen mozog, annak tökre nem okoz nehézséget a mostani nevezéktan sem.

Értsd. szerintem ennek sokkal inkább marketing okai vannak, mehogy a "WiFi 6" plecsni valami könnyen megjegyezhető és reklámozható dolog lesz, kb. mint a tévéknél a 4K matrica. Ugyan úgy fogalma sincs róla a vevők 90%-nak, hogy neki tényleg szüksége van-e arra, csak hallotta hogy az a jó és azt kell venni...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#4) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A 802.11 tagot szerintem eddig se nagyon használta senki, csak a betűket és azok is csak ott váltak laikusan követhetetlenné, mikor elhagyták az ABC sorrendet és átnyaltak két karakterbe, ahol az első A a hex 11. Ohh! :DDD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5) Seat


Seat
tag

"Mindez kiegészül még új vizuális jelölésekkel, tehát abszolút felhasználóbaráttá válik a Wi-Fi kategorizálása.."

És itt mutatnak 18 féle ikont, amelyek soronként tök egyformák kivéve a beleírt számok. Hát ez eléggé vicces. :C

(#6) Sanya


Sanya
nagyúr

802.11 mit jelentett?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#7) -Skylake- válasza Tyrel (#3) üzenetére


-Skylake-
addikt

+1 , tokeletesen egyet ertek. Aki tudja, az tudja most is, aki nem annak meg a wifi ikon az a "van facebook" es a "nincs facebook" kozotti kulonbseg. Ha az lenne az ikon mellett , hogy WiFi - Q 6×8 SD-H 131 , akkor is ezt jelentene szamukra, szoval ja. Ez csak egy reklam, hogy jozsi nagyobb szamot lasson.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#8) Zoz válasza Sanya (#6) üzenetére


Zoz
őstag

802 alatt vannak a hálózatok szabványai, ezen belül a .11 vezetéknélküli (WLAN) (.3 a vezetékes ethernet, egyébként itt is van durva betű burjánzás, de a köznyelv csak azt használja, hogy hány mega/gigabites)

(#9) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Nekem "g" routerem van, ami "WiFi semennyi" ("n" alatt nem kaptunk számokat), ráadásul WPA2-es. Gondolkozzunk akkor laikus fejjel: írták az újságok, hogy a WPA2 sz@r, mert törhető. De sebaj, mert jön a WPA3, ami ugyan még sehol nem kapható, de milyen f@$z@ gyerek vagyok, mert nemsokára lesz úgyis WiFi4 meg WiFi5 meg WiFi6, ami nyilván több, tehát biztos jobb és biztonságosabb is...

El tudom képzelni, hogy ez most a WPA sérülékenysége miatti marketing alapú mentőakció lesz. :U

(#10) Kansas válasza Sanya (#6) üzenetére


Kansas
addikt

Az IEEE szabvány száma, ami definiálta a wireless hálózatok működését, mikor még nem volt Wi-Fi Alliance...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#11) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Óóó, már előre látom a különböző új eszközök topikjában az értetlenkedő hsz-ek, hogy az arab számmal kiírt érték nem egyezik a vonások/évgyűrűk számával! :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#12) joey04


joey04
titán

Helyes, ez végre egy jó ötlet.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) Patice


Patice
nagyúr

"Az igazi reformra majd az IEEE 802.11ax esetében kerül sor, amire már egységesen Wi-Fi 6-ként fog mindenki utalni, és az ezzel kompatibilis eszközök sem IEEE 802.11ax, hanem Wi-Fi 6 hitelesítést szerezhetnek."

Ez a hitelesítés pénzbe fog kerülni a gyártóknak?
Mert van egy olyan érzésem, hogy ezt az egészet csak azért találták ki, hogy drágábban lehessen majd eladni az újabb eszközöket. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14) nihill


nihill
őstag

"a potenciális vásárlók felé már sokkal kézenfekvőbb lesz ezek értelmezése"

A potenciális vásárlók 90%-a ezt úgy fogja értelmezni, hogy neked csak 4-es a térerőd, nekem meg 6os.

(#15) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

A g után jött az n, itt már elértünk egy olyan szintet ami az átlagfelhasználónak elég netezni meg fb-ra, tehát mindegy milyet vesz, az igényeinek megfelel a legolcsóbb kapható eszköz is (n). Akiknek meg számítanak a részletek, azok úgyis tudják a régi jelölést is. Szerintem felesleges de mindegy legyen. Inkább a WPA3-at kéne nyomniuk.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#16) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Ha ezt elmesélem anyámnak, végre boldog lesz, hogy egyszerűvé és érthetővé válik számára az IT.

Most raktam neki össze egy "új" netezős gépet, kérdezte, hogy az előző gépen lementett dolgaival mi lesz. Kérdeztem tőle, hogy

-Hova mentetted?
-Hát a gépre.
-A merevlemezre?
-Az mi?
-Hát ez a doboz amin minden van és épp most teszem át a régiből az újba.
-Nem tudom.
-Ok. kezdjük előlről. Mit mentettél és hova?
-Hát a fészbukról a fontos dolgokat.
-Vagyis a böngészőből a gépre?
-Mi az a böngésző?
-Az amin a fészbukot olvasod. Az a sárga rókás gomb alul.
-Az az internet nem?
-Nem, az a böngésző amin eléred az internetet. Szóval mit mentettél és hova?
-Hát az interneten mentettem amit még nem volt időm elolvasni.
-Akkor könyvjelzőzted?
-Mi az a könyvjelző?
-Az ami ott van a böngésző tetején egy csikban amikre rá szoktatok kattintani. index fészbuk meg a többi
-Hát a fészbukon mentettem. Az hol lesz ezután?
-Vagyis a fészbuk fiókodban nyomtál rá a "bejegyzés mentése" pontra?
-Mi az a fészbuk fiók?
-Hát az amit szoktál olvasni ahova be vagy jelentkezve és a telefonodon is ugyanazt olvasod amit a gépen.
-Ja akkor igen.
-Ok, akkor amint "mentettél" az ott van ahol eddig is, a fészbuk fiókodban ugyanott, nem az itteni gépen.
-Én ezt nem értem.

(#17) Hopkins95 válasza -Skylake- (#7) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nem értek egyet, az emberek azt is megjegyezték, hogy 4G az jobb, mint a 3G vagy 2G.
Számomra is zavart okozott a tesztekben a wifi szabványok megkülönböztetése, amit támogat a készülék, mindig elolvastam, de sosem tudtam meg nem érdekelt igazán, mert 1. nem tudtam értelmezi 2. tudom hogy a gyorsaságtöbbletet nem tudnám kihasználni, mert nincs olyan gyors internetem.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#18) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Persze lehet fikázni őket de az az igazság már a kezdet kezdetén is így kellett volna jelölni (vagy valami hasonló módszerrel)

memkárdok példája class 1,2,3, bárki számára átlátható neked nem fáj aki meg nem tudta követni most tudja a 4 lassabb elérésű mint a 6

nehogy már azért oltsátok őket mert egy évtizedekben mérhető lemaradást végre pótoltak?

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#19) Fred23


Fred23
nagyúr

Tetszik, előbb is jöhetett volna!

(#20) schawo válasza Patice (#13) üzenetére


schawo
titán

Eddig is pénzbe került, csak eddig IEEE 802.11xxx hitelesítést lehetett kapni. :U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21) body007 válasza arnyekxxx (#16) üzenetére


body007
addikt

hehe :DDD

Amúgy lehet kellene egy ff szinkronizáció is (hogy minden előzmény, könyvjelző átkerüljön)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#22) Silεncε válasza janos666 (#4) üzenetére


Silεncε
őstag

Kis megjegyzés, az A az 10 és nem 11 :K

(#23) Dr.NX válasza Lacika112 (#18) üzenetére


Dr.NX
addikt

Igen, a legjobb példa a memórakártya.
Ahol van az UHS-I -II -III kategória, sebességre a régi 2, 4, 6, 10, az UHS 1 és 3, néhol még a 1000x és a video class és az application performance class A1 és A2... ;]

Elfogadom a sütiket.

(#24) Lacok


Lacok
őstag

Kicsit sokáig tartott de megértük. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#25) Zanik válasza arnyekxxx (#16) üzenetére


Zanik
addikt

Szerintem a PH! fórumozók többségére igaz, hogy a szüleik rendszergazdái...

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#26) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

Ha már egyszerűsítünk, fontos, hogy 4-től kezdjük a számozást, elvégre Star Wars-ból is az az igazi első, nemde? ;]

A másik gond egy számmal, hogy a térerősséggel keverhető, ikon méretben pedig légypiszok méretű és így olvashatatlan is (illetve az adatforgalmat szimbolizáló kis nyilacskák mellett el sem fér).

A legjobb lesz tehát, ha az ikonokra ki sem írják, csak a specifikációkban.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#27) schawo válasza hardzsi2 (#26) üzenetére


schawo
titán

1: 802.11
2: 802.11b
3: 802.11g

Ha az elavultak is érdekelnek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán


Simple user interface visuals, hamár ;]


És az az 5-ös mi a bánatos f@szért nem tud középen lenni?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#29) Tyrel válasza Carlos Padre (#28) üzenetére


Tyrel
őstag

Azért hogy a kis pöcs 5x5 pixeles ikonon ne keverd össze a 6-ossal. :P

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#30) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ha a régieket nem változtatjuk -kötelezően-, és úgy is mindegy, hogy hányas Wi-Fi van a legújabb iphone-on, úgy is állni fognak érte sorba amikor kijön. akkor miért nem 1-es az új, és 0-ás minden régebbi.

-Így nem lesz az új soroláshoz köze a réginek
-több generációt kibír az új sorolás
-Ha a régit nem ismerte valaki, tök mindegy neki, hogy 3-as vagy 5-ös... a specifikációkat így sem úgy sem ismeri...
- nem lesznek szétmatricázva a már legyártott, de fel nem használt csomagolások...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#31) Ueda válasza Dr.NX (#23) üzenetére


Ueda
senior tag

+ USB 3.1 gen 1 / gen 2 is fárasztó. :))

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#32) Gabesz84


Gabesz84
őstag

Hát ezzel megint nem vagyunk sokkal előrébb...
- Single-Band, Dual-Band, Tri-Band hol látszik?
- MIMO konfiguráció hol látszik?

Ha egy eszköz AC-s, de nem ismeri mondjuk az N-et, az milyen számot kap? Csak mert eddig fel volt sorolva a dobozon az összes betű, amit támogat.

(#33) Tyrel válasza Gabesz84 (#32) üzenetére


Tyrel
őstag

A magukra valamit is adó eszközökén eztán is fel lesz... :U

Turenkarn

(#34) Komplikato


Komplikato
veterán

És akkor a tájokozott vevő kap a szemee alá egy WiFi4-et 65Mbit sebességgel, vagy egy WiFi5-öt 150-el, mert úgy az igazi egy antennás verzióban és boldog, hogy milyen gyors? :D
Olyat nem lehetett volna, hogy WiFi 150, 300, 1750, akármi, meg mellé a jelzés, hogy 2.4 vagy 5GHz?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#35) schawo válasza Komplikato (#34) üzenetére


schawo
titán

Az a túloldaltól is függ, hogy milyen lesz az átvitel. Ezt nem merték bevésni a specifikációk közé.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36) TeeJay


TeeJay
félisten

Amelyik router meg tudja az n és ac-t is az wifi 4+5 lesz?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#37) janos666 válasza TeeJay (#36) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem nagyon láttam még olyat gyakorlatban, ami ne lett volna visszafelé kompatibilis (esetleg külön kell engedélyezni a beállításoknál, de inkább láttam olyat hogy kikapcsolható pl. N-en a B és G kompatibilitás, aztán mégis fel tud csatlakozni a B/G eszköz).
Sőt, ha pl. letiltod a Basic Rate módokat, akkor sokszor az azonos szabványú (vagy egyforma) eszköz se csatlakozik (legalább is hagyományos consumer kütyükön, komolyabb cuccokon egymás közt működhet a dolog), mert valahol még mindig benne van a szabványban, hogy tudni kéne a 6Mbps módot is (és alapvetően azon megy a multicast adás is, stb).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#38) Zanik válasza TeeJay (#36) üzenetére


Zanik
addikt

Az úgy már 9!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#39) Male válasza Zanik (#38) üzenetére


Male
nagyúr

Marketinges matekkal meg 20 :)

(#40) TeeJay válasza Zanik (#38) üzenetére


TeeJay
félisten

ráadásul N-es wifi = wifi4 de ott sem mindegy hogy 2,4GHz N vagy tud 5GHz N wifit is
egyik wifi 4 másik wifi4+?
meg wifi5 = AC wifi na de 80MHz vagy 160MHz? kicsit át lehetett volna gondolni
mert ha simán csak azt írják a dobozra hogy wifi 5 az még elég harmatos infó :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41) zsolt501 válasza TeeJay (#40) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Pontosan ez az egész átnevezés többet árt mint használ.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#42) woodworm válasza TeeJay (#40) üzenetére


woodworm
veterán

Az ax, vagyis a Wi-fi 6 is menni fog mindkét spektrumban.

(#43) TeeJay válasza woodworm (#42) üzenetére


TeeJay
félisten

Ezzel a WiFi 5-el jól át lehet majd vágni a népet, simán az 1 antennás is wifi 5 lesz meg a 4 antennás 160MHz tudású is...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#44) mepet


mepet
addikt

LOL, ez nem egyszerűsítés, ez egy rossz vicc. Minden IT helpdeskes rémálma. Mostantól az egész világ által jelszintként (wifi vagy mobil) ismert jeleket akarják használni egy teljesen más célra is.

A magyarázat is hatalmas bullshit.
Túl bonyolult: "IEEE 802.11". Miért??? Kinek? Ki az, aki összezavarodik a következők megkülönböztetésétől:
IEEE 802.11a
IEEE 802.11g
IEEE 802.11n
IEEE 802.11ac

Ez szög egyszerű! Az ábécében később szereplő betű a nagyobb. A "z" betű után pedig az "aa" jön, aztán az "ab", stb... Ugyanúgy, mint pl. a excelben a sorok számozása.

Akinek ez nem megy, annak ajánlom az általános iskola alsó osztályt. Nem csak a számokat tanították ott 4-től 6-ig, hanem az ábécét is, tudom, akkor biztos hiányzott, aki ezt kitalálta...

[ Szerkesztve ]

(#45) Vesa


Vesa
veterán

Basszus, egy ilyen állás kell nekem! Ennyi idióta hülyét egy rakáson. A világ leglogikusabb megoldásáig sikerült évek alatt eljutniuk...parádés tényleg. Remélem minimum egyetemet kell végezni ahhoz, hogy valaki egy ilyen un. "szövetségben" döntő pozícióban legyen.

Ráadásul még most is sikerült agyatlan módon megoldani, mert a logo-ban a szám egyjegyűre van tervezve, de amint eléri a 10-et, akkor vagy át kell tervezni, vagy pedig akkora fontmérettel kell majd operálni, amit senki nem fog látni.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#46) dabadab válasza mepet (#44) üzenetére


dabadab
titán

"Ez szög egyszerű! Az ábécében később szereplő betű a nagyobb. A "z" betű után pedig az "aa" jön, aztán az "ab", stb"

Ez tényleg tök logikus, a szótárban is így van.

Ja, nem. Egyébként meg a 802.11a az 54 Mbps-ig ment el, a b meg csak 11-ig, szóval még csak ez a logika sem stimmel.

DRM is theft

(#47) E.Kaufmann válasza Sanya (#6) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nekem azt mesélték, hogy a 802 egy szobaszám volt valamelyik szervezetnél, mikor/ahol a LAN szabványokat készítették.
Magyar Wiki szerint csak simán az első szabad szám volt az IEEE szabványok sorában, mikor lefoglalták a LAN/MAN szabványokhoz

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#48) ledgeri válasza mepet (#44) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Na ezt az A-Z-AA-AZ-ZZ-AAA--t nem is tudtam... de csak annyi kellett, hogy egyszer lássam.
Köszi érte! :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#49) mepet válasza dabadab (#46) üzenetére


mepet
addikt

Ez informatikai kérdés, nem irodalmi. ;)

Igen, a "b" (amit ma már nem használunk) kivétel. Ez sem véletlen, hanem azért van így, mert ezesetben a későbbi szabvány a lassabb. Ettől még a fenti analógia fennáll a szabványok időrendiségével kapcsolatban.

(#50) woodworm válasza mepet (#49) üzenetére


woodworm
veterán

Meg az "m", mert az a standardoknak van fenntartva és ott ma, mb, mc a sorrend. Tényleg egyszerű! Vagy mégsem? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.