Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

Milyen piacot uralnak a chipek? Az iOS rendszerű termékekét?

(#2) Graphics válasza #06658560 (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

no, az alma feltalálja a big.LITTLE koncepciót?

egyébként csak én nem értem, minek egy plusz processzor ahhoz, hogy egy alvó gép ne csináljon semmit?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) [CsuCsu] válasza bambano (#3) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Olvasd el a cikket es rajossz, hogy a Power Nap alatt igenis van egy par alacsony szamitasigenyu, de elvegzendo feladat. Ezekert kar uzemeltetni a relative nagy alapfogyasztasu CPUt, toredek energiabol is elvegzi a kisteso.

[ Szerkesztve ]

(#5) Cyber_Bird válasza bambano (#3) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

pl feleleszti a wifit, lerantja a maileket, meg a notificationoket, majd lelovi a wifit es ennyi nem kell az egesz gepet feleleszteni, csak egy alacsony fogyasztasu procit, meg par egyeb chipet.
Legalabbis en erre gondoltam.

igy amikor bekapcsolod a geped, minden mail up to date lesz, minden notification ott lesz, stb.

(#6) Graphics válasza bambano (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pont ez a lényege, hogy csinál valamit.

Alacsony fogyasztású SoC megoldja a frissítést, szinkronizál, mindent némán, hőtermelés nélkül.

Én értem mit csinálnak, mondjuk ezt lehet szoftverrel és a fő procival meg lehetne oldani magletiltással és órajelcsökkentéssel.

Mondhatni előkészíti a terepet a használathoz. Én nem tartom olyan rossz gondolatnak, az elképzelés jó.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) Tigerclaw válasza bambano (#3) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A Power Nap pont arról szól, hogy bizonyos funkciók ebben a suspended/standy szerű állapotban is tovább működnek. Szóval ezért kell egy takarékosabb chip, hogy ellássa ezeket a funkciókat.

Az iPad és Mac vonal évről évre közelít egymáshoz mind hardverben, GUI-ban, OS tekintetében, szóval ki tudja mit hoz a - talán nem túl távoli - jövő. Talán lesz dual OS iPad Pro pár éven belül, vagy érintőképernyős iMac.

A Microsoft Surface Studio-ra szerintem szeretnének nagyon válaszolni. Ha az MS elvinné azt az alacsonyabb árszegmensbe és komolyabban venné az érintős szoftverek fejlesztését, akkor elég komolyan keresztbe tehetne az Apple-nek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) bambano válasza [CsuCsu] (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

elolvastam a cikket, és nem jöttem rá.
tehát azt értem, hogyha szinkronizálni akarnám a leveleimet, akkor erre egy armos proci is elég.
azt nem értem, mi a fenének akarnám szinkronizálni a leveleimet, amikor letettem pihenni a gépet. ha meg akarom nézni, hogy van-e levelem, akkor kinyitom a gépet, tizedmásodpercek alatt lerántja a leveleket, oszt jónapot.

a frissítésekkel kapcsolatban meg az a helyzet, hogy amekkora balfogások voltak frissítés területén általában (értsd: minden elterjedtebb desktop oprendszernél), eszembe nem jutna, hogy hagyjam háttérben felügyelet nélkül frissíteni, pláne, hogy nem ritkán új licenszfeltételeket is el kellene fogadni.

szerintem ez a cucc egy kiváló megoldás egy nemlétező problémára.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) Graphics válasza bambano (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Majd ha lesz kézzelfogható produktum, akkor megnézzük milyen is valójában.

Addig egy nemlétező dolog nemlétező problémáját akarjuk megfejteni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) zola96 válasza bambano (#8) üzenetére


zola96
senior tag

Nem csak arra lenne jó, hogy feléleszgessen. Most minek pörögjön a nagy ha safarihoz vagy filmezéshez tökéeltesen elég az ARM is.

(#11) #06658560 válasza Graphics (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Vagyis pont Apple és Microsoft vagyunk. Kitalálunk egy megoldást egy olyan problémára, ami a megoldásig nem létezett. De elhitetjük mindenkivel, hogy e nélkül nem lehet élni.

(#12) [CsuCsu] válasza bambano (#8) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A Power Nap most is letezik es mukodik, ezzel az uj megoldassal csak a fogyasztasra mennek ra a par extra funkcio mellett.

[ Szerkesztve ]

(#13) #06658560 válasza zola96 (#10) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha valakinek arra kell csak fell, annak ott az iPad. És soha nem pörög a nagy proci.

(#14) Graphics válasza #06658560 (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Így működik az üzleti élet :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) zola96 válasza #06658560 (#13) üzenetére


zola96
senior tag

Nem fogok ipadet venni mert: nincs fizikai bill. (nem játszik a gagyi 30ezres tok), filmet rakni rá felér egy körülmetéléssel és akkor meg minek azon nézném? De ha kell PS vagy vágni akkor meg ott van a gép. de ha csak este filmet akarok nézni akkor is ott van. Ha van egy félmilliós prom tényleg minek vegyek hozzá még egy nagy semmit? Mert az én szememben nincs létjogosultsága a tableteknek. Legyen az apple vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#16) [CsuCsu] válasza #06658560 (#13) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Mi a bubanatnak vegyek iPadet a Macbook melle? Vagy egy Macbookot csak 100%ban munkara lehet hasznalni?

(#17) arminlok


arminlok
senior tag

Azért nagy itt a homály a számítógép működéséről és hogy hogyan is működik egy operációs rendszer :D. Attól még mert te nem csinálsz semmit vele és nincs bekapcsolva a kép nem jelenti azt hogy ne pörögne le másodpercenként pár millió utasítás. Tudom nehéz elképzelni de mielőtt kommentelnétek művelődjetek a témában. Nagyon gyorsan kiderül, hogy elméletben mi az előnye egy kissebb teljesítményű processzornak és a big little architektúrának. Az hogy a gyakorlat mit mutat és menniyre nehéz rá programozni az más kérdés.

(#18) Tin válasza bambano (#8) üzenetére


Tin
veterán

nem gondolkozol almásan. van egy bikaerős vasad, ami még akkor is működik, ha valójában nem használod.

a koncepciónak még lehetne is értelme, ha azt mondaná, hogy az ARM magon natívan képes iOS alkalmazások futtatására, mert csak, mert miért ne.

de erre, hogy még kevesebbet fogyasszon, amíg alszik? az ssd-k meg az U procik idejében?

(#17) arminlok: mesélj nekem erről
Attól még mert te nem csinálsz semmit vele és nincs bekapcsolva a kép nem jelenti azt hogy ne pörögne le másodpercenként pár millió utasítás.

[ Szerkesztve ]

(#19) bambano válasza Tin (#18) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"nem gondolkozol almásan": ez tény, pontos megfogalmazás.
meg fészbukosan se meg 2010-es évtizedesen se. nem érzem, hogy intravénásan kellene magamba tölteni a neten fellelhető marhaságokat.

(#12) [CsuCsu] "A Power Nap most is letezik": látom, nem értetted meg, amit írtam. Nem azt vitatom, hogy a powernap létezik-e vagy sem. Azt vitatom, hogy olyan felhasználói igény létezik, amire a powernap meg a segédproci való.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) zola96 válasza Tin (#18) üzenetére


zola96
senior tag

Egy Pro masinában most is gyengének mondhatók a procik, hát még ha beleraknak egy U-t... Nagyobb benne a fantázia, minthogy nem. Mivel megmarad az erő ha kell, de ha nem kell akkor nem fogyaszt feleslegesen arra amit a kisebb is eltud végezni fele olyan fogyasztással, hiába veszi le az i5 az órajelét.

(#21) Tin válasza bambano (#19) üzenetére


Tin
veterán

ja, én se:D

(#20) zola96: jaj igen ennyire nem értek hozzá. szóval akkor azokban valami HQ proci van. de akkor meg miért az akkuidő a fontos szempont? most szerinted csinálni akarnak majd egy hibrid oprendszer, ahol a feladatok egyik felét az ARM proci végzi, a többit meg az Intel? és majd közben mindegyiknek lesz saját memóriaterülete vagy adatbusza meg háttértárja, vagy majd a közöset használják? vagy hogy? vagy beleraknak egy iOS-t az OSX mellé, és akkor lesz egy 2in1 géped?

értem a kisnagy architektúra lényegét, és az ennyire akku-érzékeny alkalmazási területeken, mint a mobiltelefon, látom is értelmét, de itt... nem lenne sokkal egyszerűbb saját fejlesztésű processzort használniuk amibe olyan magokat pakolnak amilyeneket akarnak?

és tudod miért fa..ág az egész? mert rámentek ezekre az 1 kilós szarokra, mert a design az első, miközben a probléma nem lenne probléma, ha hozzácsapnának 20-30 dekányi plusz akkut. akinek a teljesítmény kell, az fogadja el a súlyát is.

[ Szerkesztve ]

(#22) Ribi


Ribi
nagyúr

Szóval beleraktak egy buta telefont elfuserált hosszú kijelzővel a notebookba?
És jobban megéri bedrótozni a teljesen más architektúrába mintsem megoldani a mostani proci alacsony fogyasztását? Érdekes, hogy desktopnál egy i3 mindenre elég, de telefonnál már lassan 12 magos szörnyeket tenyésztenek mindenféle hülye indokkal? Valahol valaki nagyon sokat szipuzik :U

(#23) [CsuCsu] válasza Ribi (#22) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

i3 mindenre eleg... LOL. Azt is mondd mar meg, hogy az Apple hogyan oldja meg az Intel procijanak a fogyasztasat. A 12 telos mag pedig egy i7 magot sem tesz ki. A parhuzamositas miatt pakoljak, ami a sok szart egyszerre futtato telefonon jol jon. Annyira vicces hogy ezen a forumon az emberek fele okosabb az osszes sziliciumvolgyi mernoknel.

[ Szerkesztve ]

(#24) Tin válasza Ribi (#22) üzenetére


Tin
veterán

nem érted. az a szempont, hogy a legerősebb legyen a gépük, a legvékonyabb, a legkönnyebb, és legyen valami barom fícsör, aminek az értelme kb nulla - ha csukva van a gép, úgyse dolgozol rajta.

ezeknek az erős gépeknek is megvan a létjogosultsága, pl. játékra (ja, bocs, mac..), na de akkor mondjuk videovágásra meg ilyenekre, de ha dolgozol vele, úgyis leszopja az akkut, másrészt meg amikor nem vagy a gépnél, kijönnek az értesítéseid a telefonra. amikor kinyitod, akkor meg leszinkronizál.

fájdalmas, hogy az apple mennyire kifogyott.

(#25) bambano válasza Tin (#18) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

egyébként a fordított koncepciónak lenne értelme.
egy erősebb arm proci, akár szintén big.LITTLE verzióban, ami hajtja az alap dolgokat, meg egy bikás intel. A programoknál meg be lehetne állítani, hogy melyiken fusson. A napi átlag netezéshez elég egy jobb arm, amikor meg videót akar vágni, bebootolna az intel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) Tin válasza bambano (#25) üzenetére


Tin
veterán

vagy csak simán szólni az intelnek, hogy a HQ modelljeibe rakjon már alacsony fogyasztású gyengébb magokat is... nem?

(#27) zola96


zola96
senior tag

oké én elengedtem... mindenki okos, de gondolom ebből a sok hsz-ből 99%ig mindenki macet használ.. :W

(#28) Tin válasza zola96 (#27) üzenetére


Tin
veterán

jaj itt csak azok szólhatnak hozzá akiknek van macjük?

(#29) zola96 válasza Tin (#28) üzenetére


zola96
senior tag

jaj nem, de akkor minek kell beleszólni, hogy nem lesz értelme, ha a büdös életbe nem fogjátok megvenni. jó szidni mi? :C

[ Szerkesztve ]

(#30) Tin válasza zola96 (#29) üzenetére


Tin
veterán

az orbánra se fogok soha szavazni, mégis lehet véleményem, nem?

figyelj, ez egy tech fórum, és egy tech hír volt. miért ne lehetne véleménye az embereknek róla? ha mondjuk egy tök újonnan induló cégről szólna, aki ezt akarja csinálni, akkor üres lenne a fórum, mert senkinek sincs?

ez nem az apple elleni támadás, hanem a baromság elleni. már, hacsak nem csinálják meg értelmesen.

(#31) zola96 válasza Tin (#30) üzenetére


zola96
senior tag

de miért hülyeség még mindig nem értem. szóljanak az intelnek.. minek szóljon ha ő maga is megtudja csinálni?

(#32) Ribi válasza [CsuCsu] (#23) üzenetére


Ribi
nagyúr

Desktopon szerinted nem fut kb. 40 service, alkalmazás meg miatököm egyszerre?
Én csak nem értem, hogy megy ennyire más irányba a két platform. Vagy fogyasztás miatt kénytelenek dinnyét csinálni erős magok helyett? De miért nem csinálnak akkor 2 jó erős magot és mellé 2-3 gyengét idle módra? Mint alma? Akkor a mobil miért nem ezt a vonalat követi? Legtöbb alkalmazás képtelen sok magot kihasnzálni egyszerre, vagy ez csak desktop vonalon érvényes? Amint valaki mobilra fejlesz hirtelen rájön, hogy multithread alkalmazást hogy kell fejleszteni? :F
Tényleg csak az egymásnak totálisan ellentétes feljesztési vonalat nem értem. :K

[ Szerkesztve ]

(#33) Tigerclaw válasza #06658560 (#11) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nincs erről szó. Ez OS X / Mac OS része már pár éve és nem kértek érte semmi pénzt. Ki is lehet kapcsolni, vagy beállítani hogy csak töltőn lévő gépen legyen aktív. Elvileg tud frissíteni, biztonsági mentést készíteni, felhős dolgokat szinkronizálni, e-mail, naptár szinkronizálást és hasonlókat.

Ez csak egy sokadlagos opcionális kényelmi funkció. Van akinek jól jön, másnak meg lényegtelen.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#34) #06658560 válasza Tigerclaw (#33) üzenetére


#06658560
törölt tag

Chipet kényelmi opcióként kezelni jelen esetben? He? Általános értelemben pedig bizony megáll a mondat.

(#35) [CsuCsu] válasza #06658560 (#34) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nem ertem mi a problema a kenyelmi opciokkal, barmi legyen is az alapja.

(#36) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Az ég egy adta világon semmi baj nincs ezzel az elképzeléssel, de én inkább a gyakorlati hasznára lennék kíváncsi. Ha csak az említett funkciókat tudja, akkor a tényleges üzemidőre kötve hiszem, hogy sok befolyással lesz.

(#37) [CsuCsu] válasza -Faceless- (#36) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

En el tudom kepzelni, hogy frissitesekkel felokositjak es az egesz inkabb egy hosszabb tavu strategia resze.

(#38) Tin válasza [CsuCsu] (#37) üzenetére


Tin
veterán

a hosszabb távú stratégiájuk hogy saját procit használnak a macjeikben. szóval ez kilőve. mondom, szerintem ez inkább egy jelzés az intel felé, ohgy csináljon hibrid socot

(#39) Wwax


Wwax
csendes tag

Majd végzi a lebegőpontos számításokat, mert az i7 nem tudja ;]

[ Szerkesztve ]

(#40) strogov válasza Ribi (#32) üzenetére


strogov
senior tag

Desktop vonalon nagyon mondvacsinált az egész. Ha egy laptop-ot lecsukok akkor az vagy töltőn van, vagy a táskámba kerül. Táskában nekem ne csipogjon meg szinkronizáljon, mert nem kell. Amikor felnyitom kb. másfél másodperc alatt lehúzza a leveleim, szinkronizálja a naptárat, és főz egy kávét. Dróton meg majdnem mindegy, hogy 0,01W, vagy 3W. Mert ez nem fogyasztás pl. a tv készenlétijéhez képest sem.
Telefonnál egész más a helyzet. A kommunikációs funkcióknak ugyanúgy menni kell "alvó" módban is. Ezek nagyon kis erőforrás igényű feladatok, de nagyon fontosak.

Nyilván nincs szükség ezer magra telefonnál sem csak normális energiatakarékos megoldásra. Ahoy írod is iphone-nak "csak" 2 magja van. Talán egyszerűbb megoldani az alacsony fogyasztású magok miatt, hogy idle-ben csak át kell kapcsolnia a gyenge magokra.

(#41) Robert07


Robert07
aktív tag

Telefonoknal felhoznam az SD820-at peldanak. 2+2 mag, es mind a teljesitmenye es a fogyasztasa nagyon jo. Es attol fuggetlenul, hogy egy processzor HQ-s, nem feltetlenul fogyasz idle-ben jelentosen tobbet az U-s processzoroknal, mert lenyegeben ugyanaz az uncore resz, csak van benne plusz ket mag, amit ugyanugy le tud venni 800Mhz kornyekere ha nincs szukseg a teljesitmenyukre. Tehat ilyen szempontbol ugyanannyi ertelme lenne a dolognak U-s es HQ-s processzoroknal is.

Amugy szerintem soncs tul sok ertelme, eleg gyorsan lehet szinronizalni azt a par dolgot, en ezert nem hagynam bekapcsolva a wifit stb. A frissites meg vegkepp nem tetszene, mert mi van, ha amikor bekapcsolnam meg mindig frissit es en mar hasznalnam. Az nem igazan lenne hasznos.

(#42) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Szóval két központi egység kevesebbet fogyaszt mint egy.
Aha, értem?! Wtf?

plus ça change, plus c'est la même chose

(#43) Misi1979


Misi1979
őstag

Én szeretem (és használom is) a power nap-funkciót. Hasznos, mert nem kell pl. reggelente felnyitnom a gépemet ahhoz, hogy X órával később, akár teljesen offline is minden levelem, naptár-frissítések, új icloud-anyagok ott figyeljenek rajta.

Vagy adott esetben egy napok óta táskámban pihenő laptop is naprakész lesz.. Jó, tudom, mindenhol van wifi/mobilnet és normális esetben le lehet húzni ezeket az adatokat, amint használni kezded a gépet. De jártam már úgy, hogy bizony mentem valahova, wifi nem volt, mobilnet is csak EDGE.. namármost, mire 10 darab 4-5 megás mail lejött volna, megőszülök...

Ja igen, akkumulátorról történő egész napos power nap nagyjából 7-10%-ot vesz le az aksiból. Ha ezt redukálni tudják az ARM-prockóval, hajrá!:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#44) [CsuCsu] válasza noPublicFG (#42) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Javaslom a cikk ujboli ertelmezeset. #PISA

Mikor lett ennyire meno az esz nelkuli fikazas? :F

[ Szerkesztve ]

(#45) sb válasza bambano (#8) üzenetére


sb
veterán

És 10 percenként felnyitod, hogy jött-e valami? A telefonod sem jelzi, ha hívnak vagy sms jön? :)
Ez kicsit fordított gondolatmenet... én azt várom mikor oldják már meg Wines gépeken is ahogy droidon egész jól megy ez az egész.

És mondom, ezt úgy, hogy se egy messenger, se fb nem volt még a telefonomon soha.

(#46) bambano válasza sb (#45) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"És 10 percenként felnyitod, hogy jött-e valami?": minek nyitnám fel?
pontosan az a lényeges különbség köztem, meg néhány másik itteni fórumozó között, hogy NEM AKAROM TUDNI, hogy jött-e valami. ha meg akarnám tudni (de nem akarom, csak 2 másodpercre feltételezzük), hogy mi jött, akkor ott lenne az üzemelő gép.

a telefonom nokia 6230i. a többit találd ki.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#47) cog777


cog777
senior tag

Fuggetlenul hogy hasznos v nem hasznos vkinek ez a ficsor... mar egy ideje magamban kuncogok mert akkora epic faceplam lehetosegek vannak benne... mindenki (khm.. MS esetleg :D ) el kezdi utanozni hogy ez mekkora jo ficsor es ahogy Bambano emlitette.. korabban lekapcsolt laptopot bekapcsolod aztan ra lehet csodalkozni hogy A) jobb esetben ujraindult az OS mikozben osszes megnyitott program es doksik eltuntek B) kevesbe jo esetben nehany hardware pl. videokartya csak reszlegesen mukodik C) legrosszabb esetben boot loopot kaptal. :DD

Sot! ha eleg eros az ARM proci, meg a ransomware is vegezhet amig le van kapcsolva a gep. ;]

Tovabb gondolva:
Irjunk kemprogramot ami a lakapcsolt notin bekapcsolja a mikorfont es tovabbit minden elhangzott adatot. Aksit persze nem lehet majd kivenni..

[ Szerkesztve ]

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#48) sb válasza bambano (#46) üzenetére


sb
veterán

Értem. De nem a többi pár mrd ember a helikopter azért azt lássuk be.
A telefonod sem értem miért nem vonalas. ;)

Egyébként a titok nyitja az, hogy vannak fontos,hasznos infók is amik esetleg jöhetnek, nem csak az fb szarok de ehhez már okosuser kell.

(#49) bambano válasza sb (#48) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

parancsolj :))

szerintem meg okosuser ahhoz kell, hogy az ember képes legyen határt szabni a munkaidőnek. ha mindenféle szolgáltatások felhasználásával megoldom, hogy mindig elérhető legyek, akkor mindig el is akarnak majd érni. vagyis lőttek a magánszférámnak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#50) sb válasza bambano (#49) üzenetére


sb
veterán

Őőő, és ha engem...
1. mondjuk munkában elérnek ha úton vagyok akkor is, viszont este kikapcsol automatikusan a push?
2. mondjuk nem csak munkában érnek el, hanem a család is, pl. ha nem vagyok telefonképes helyen? Az SMS miben jobb mondjuk egy chat üzenetnél?
Ördögi egy dolog ez, valóban. :)

Nem tudom, persze van aki a repüléstől is fél, mer' az nem az embernek való, nincs helye a levegőben. Jobb lenne a világ ha mindenki élne a saját kontinensén és át se jutottunk volna a másikra. Vagy TV-t se szabad nézni, mert az is az ördög műve, a VV22 nyilván pont ugyanúgy mint egy ismeretterjesztő film.

De befejeztem. Szerintem kár tovább ragozni, elég érthető talán. Vannak önmagában is szar technológiák, pl. a hidrogénbomba. De a döntő többségükben azért csak annyira szarok amennyire szarul használjuk.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.