Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csabi2008


csabi2008
tag

En egy 435-os Athlont hasznalok 4 magositva,de nekem a 4.mag csinalt egy kis pluszt a jatekokban is :)
Jo a cikk :K

Xbox Series S •• gamertag: junior777

(#2) Repsol600


Repsol600
addikt

Azért van már jópár játék (és egyre több lessz) ami igencsak szereti a 4 magot. 4 vagy több magos procival észrevehető különbségek vannak már több játékban is.
Am egy jó hűtő kell neki és nem lessz gond a hővel sem. ;)

(#3) ebegab92


ebegab92
senior tag

Jó a cikk!Nekem egy Sempron 145-öm van,de kétmagosítva,akárhogy próbálom stabilizálni,nem sikerül.Valószínűleg L2 cache hibás (AIDA64 cache stress testje nem indul)

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#4) Balrog


Balrog
tag

Ez egy jó cikk volt és nagyon tanulságos is. Nem számítottam rá hogy a 3 mag 10%-os tuning hatására képes lesz behozni a 4 magot, erre mégis. :)

(#3) ebegab92 Kitartás hátha majd a következő biostól észhez tér és sikerül stabilizálni. Vagy ahogy a FB-on is írtuk próbáld ki másik lapban is. Lehet nem csak a proci a ludas.

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#5) #65675776 válasza Balrog (#4) üzenetére


#65675776
törölt tag

Inkább csak arról van szó, hogy nem olyan alkalmazásokkal lett tesztelve, mi ki is használná a négy magot.

A hőmérsékletek viszont nyilván nem reálisak. A stock coolerrel sem megy fel egy X4 80°C-ra.

(#6) pocokxx válasza Repsol600 (#2) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Hűha nem is számítottam arra, hogy mire reggel visszanézek, már 2000 felett lesz a megjelenések száma....:R
(#2) Repsol600
Ebben igazad, és valószínűleg előbb-utóbb nagyobb előnye lesz a 4 magnak. Bár a hűtésre nem tudom mit lehetne még "kitalálni". Azért a Freezer 13 elég jól hűt szvsz. Mondjuk egy alapból "melegre" felkészített prociról van szó 75 °C ra van hitelesítve, míg mondjuk egy 4 magos Athlon 55-71 °C. Bár nem tudom ennek van-e jelentősége.

(#4) papesz90
Hát pedig játékban behozta. Valószínű, hogy, ha több szintetikus teszt lett volna, vagy több olyan alkalmazás, ami képes kihasználni a 4 magot (ahogy ezt daa-raa kolléga jelezte), akkor árnyaltabb lett volna a különbség. Ugyanakkor a cikk motivációja nem az volt, hogy szintetikus tesztekben jobb-e a négy mag. Egyébként engem is meglepett, hogy ilyen csekély a különbség, sőt olykor nem is a négy mag javára.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#7) Viktor77


Viktor77
titán

Lehet, hogy vaksi vagyok, de az elején említett Prime tesztet nem találtam.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#8) pocokxx válasza Viktor77 (#7) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A primeot csak a hőmérsékletek teszteléséhez használtam.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#9) kenand


kenand
veterán

Érdekes, én négymagosítottam egy Black edition 2 magsot, az érezhetően sokkal gyorsabb úgy, és mivel szoezózár nem kötött a memória jelet is lehet min fsb emelés nélkül növelni több száz MHz-vel.

Egy dolgot nem bír csupán: XP alatt nem lehet az energia takarékos, órajel csökkentő üzemmódot bekapcsolni, mert olyankor megfagy a gép (Az AMD saját alkalmazása nem indul el, az Asrocké meg fagysztja a gépet)

(#10) Black-core


Black-core
aktív tag

Ha feloldod a 4. magot,nem lehet tuningolni a procit? :R

(#11) gbal65


gbal65
aktív tag

Ha tudtam volna a tesztről, én is mértem volna a saját konfigommal, proci 3,75GHz + HD6790 társaságában :K

iPod Touch 6. gen., 10.2 <<>>DIY 2x50W Bipolar Transistor AMP w. Infinity Alpha 5 speakers

(#12) kenand válasza kenand (#9) üzenetére


kenand
veterán

Az enyém Phenom nem Athlon az igaz...(alig volt drágább) 18000Ft volt

(#13) azozo


azozo
senior tag

Én a fogyasztára lettem volna kiváncs ;)

[ Szerkesztve ]

(#14) pocokxx válasza kenand (#9) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Hát 2 és 4 mag között biztos nagyobb a különbség, különös tekintettel arra, hogy az Phenom (nagyobb cache). Most látom, hogy ezt már te is írtad...:)

(#10) Black-core
A 4. magot feloldva is lehet tuningolni, de nem akartam, mert függetlenül attól, hogy valószínűleg fake hőmérsékleteket mutatott, nagyon magasra felszökött, és nem akartam tuninggal tovább növelni...

(#13) azozo
Fogyasztásmérőm nincs, így csak a HWmonitor számadatait tudom bemásolni, ha érdekel.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#15) azozo válasza pocokxx (#14) üzenetére


azozo
senior tag

Jöhet :))

(#16) Vincent_ válasza pocokxx (#14) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Jó ötlet a 3/4 mag összevetése, de kicsit komolyabb/mélyebb is lehetett volna. A 4magosnál tapasztalt 80 fokos hőmérséklet elég brutál, akár igaz, akár nem.

A +10%-os tuningot sem mondanám erősnek; +20-25% az, ami még stabil, de érdemi gyorsulást is hoz. Ahogy már más is írta, a 4 magos tuningot mindenképp megnéztem volna én is.

BIOS-frissítéssel lehet, h megjavulna a hőmérséklet-probléma, és egy emberesebb CPU-hűtéssel a melegedéssel sem lenne gond. :R

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#17) mdraco


mdraco
őstag

Mekkora fesszel megy 4 magosan?
Nekem egy 445 van 4 magosítva, eredetileg 1,42v kapott s gyári hűtővel elérte a 60 fokot.
Aztán levittem a feszültséget 1,26v-ra és nem éri el az 50 fokot.
Fogyasztást is mértem (teljes konfig) : idle:50-52w. Aida-val 100% terhelés: 1,42v- 134w, 1,35V- 125w, és 1,26V-112w.

[ Szerkesztve ]

(#18) azozo válasza mdraco (#17) üzenetére


azozo
senior tag

Abból mennyi lehet csak a proci ...? :B

(#23) Balrog válasza pocokxx (#6) üzenetére


Balrog
tag

Örülök neki, hogy nem raktál bele több szintetikus tesztet. Egyáltalán nem tartom őket mérvadónak. Arra talán jók, hogy az eredményeket összehasonlíthassák a felhasználók, hogy tuning hatására kinek hány pontal lett több. Egyedül a játékteszteknél hiányoltam 1-2 népszerű játékot(pl BF3 vagy Skyrim) amik kitudnák használni a 4 magot. Néhány plusz ilyen játékkal vagy alkalmazással amik jól skálázódnak több magon már kapnánk egy képet hogy érdemes-e még 3 magos procit venni 2-3 esetleg 4 évre.

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#24) Tibor92


Tibor92
tag

Jó cikk, nem hittem volt 3.6 tuningolva ilyen erős prockó lesz.

apropó, 4 magosítva alap órajelen ment ?

- 2001/9/11 WTC Never Forget -

(#27) aram01


aram01
nagyúr

érdekes eredmények

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#30) Innox


Innox
tag

Szia!
Jó cikk, tanulságos.
Ami szerintem kicsit zavaró:
-a cikk elején a diagramokban célszerű lenne 0-ról indítani az értékeket. Ahogy írtad is, elég zavaró így.

A többi rendben volt szerintem :)

(#31) mfercso


mfercso
tag

3-4 mag ide vagy oda használtan már kapsz egy négymagos procit 20e-ért és amit tud és teljesítmény erősen függ a tunigolástol persze aki szeret tuningolni annak hajrá de én nem javaslom mert hosszútávon 120-140%-on használni a procit az kicsit necces de ha megvan a megfelelő (vízhűtés) akkor hajrá. anno én is gondolkodtam hogy 3 vagy 4 magyosat vegyek de mivel a procik nem 1 napra szolnak érdemes 4 magosat választani.

Teloszámot már az első pm-ben kérek !

(#32) psylocke


psylocke
tag

Szerintem azért gyorsabb kicsomagolásnál az alapórajelű, mert az szinkronban van a memóriával.

(#33) #65675776 válasza psylocke (#32) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szerintem amióta IMC van, azóta nincs olyan, hogy szinkron. Nincs mivel szinkronizálni.

(#34) kenand


kenand
veterán

Már írtam én 2 magos black Edition Phenomot vettem 20 000 alatt bolti garanciával, 4 magot simán oldottam fel, jól működik.
Mivel szorzó lock mentes simán tudom a szorzóval (fsb állítás nélkül) emelni az órajelet
Szerintem megérte. Alaplap is jóval olcsóbb volt, mint egy inteles variáns.

(#35) CimbiX


CimbiX
aktív tag

Hasznos cikk!

A hömersekletet viszont nem ertem, negymagosan 85C°? Nem kellene itt mar lekapcsoljon egy Phenom II?

Tovabba egy Katana3-ast jo szivvel tudok ajanlani, azzal viszonylag hangtalanul 40C° körül tudod tartani a procit.

(#36) Expulso


Expulso
tag

köszi a tesztet.. némi ihletet adott is :DD

> ne menj még! míg benned van a zene.. a Te zenéd!

(#37) pockhome


pockhome
senior tag

nekem tetszik a teszt, jó írás.
még több ilyet! ;) :C

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.