Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) AllTheBest válasza Shing (#49) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Kicsit későn reagálok, de azért leírom... :D
tudom, vannak ilyen emberek, akik egyáltalán nem bírják a vért, én sem, csak nekem van annyi önuralmam, hogy nem pánikolok be és tudom, hogy mit kell tennem.
Sajnos egy balesetemnél egy régi barátom is ott volt aki nagyon nem bírja a vért, kint voltam az erdő közepén(épp túráztunk) és előbb szegény srácot kellett mentálisan összekaparnunk, hogy azért ő mégse maradjon kint az erdő közepén :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#52) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

A fórum aláírásodból kiindulva jutottam el eme logout bejegyzéshez.

Sorstársak vagyunk, 5 éve én is elvesztettem az egyik ujjamat.

Akkoriban egy asztalosnál dolgoztam, és éppen egy vas oszlopra készítettem borítást, oly módon, hogy pallónak a közepébe martam (asztali felsőmaróval) a zártszelvény helyét. Szerettem volna úgy megoldani, hogy a két darab összeragasztása után felülről ne látszódjon a lyuk, ezért a végétől 5 cm-re kezdtem a marást. Igen ám, de nem gondoskodtam arról, hogy ne tudja hátracsapni az anyagot, ahogy belekap, csak kézzel tartottam ellen.
Hát persze hogy kivágta hátrafelé az anyagot, és a bal kezem is ment vele hátrafele. És igen, útba esett az ujjam. Szerencséra csak a kisujjam.
Olyan érzés volt, mint amikor hirtelen kirántanak egy tüskét a kezedből. Konstatáltam, hogy vérzik a kezem, mondom oké, gép leállít, belekapott a kezemre, leragasztom.
Aztán megnéztem jobban. Ide kevés lesz a sebtapasz. Az alsó percből nagyjából a csont maradt meg, az is kihegyezve. Szerencsére nem vérzett annyira. Nosza, ide mentő kell, biciklivel kicsit soká érnék be a kórházba.
A helyi sintértelepre beérve persze röntgen, meg minden, ami ilyenkor szokásos. Majd a baleseti sebész közölte, a diagnózist. Meg tudja csinálni a kezemet, kiveszi a maradék csontot, de tőből, úgy, hogy a tenyeremből is kivág egy darabot (minek oda a mozgató csont, ha ujj már úgy sincs alapon). :Y :W

Vagy átmehetek egy másik kórházba, ahol van kézsebészet. Hóhóhó, akkor köszi, irány a másik intézmény. Ott volt ismerős is, így már vártak engem, gyakorlatilag egyből vittek a műtőbe.
Ők szépen visszacsiszolták a megmaradt csontot, majd a lifegő bőrt rávarrták 4 öltéssel. Fájdalom igazából csak műtét után volt az első kötözésig. Ugyanis annyira szorosan kötözték be a kezem, hogy az fájt, nem is a sérülés. Két napig tartottak bent, és 3× kellett visszamenni kötözésre, illetve varratszedésre. Szerencsére flottul mentek a dolgok.
Most a bütyök fölött van egy kb 1,5 cm-es ujjacskám, amit tudok mozgatni, de persze semmire se jó, csak arra, hogy ha beütöm valahova, akkor csillagokat látok. ;]
Szerencsére én "olcsón" megúsztam, lehet nélküle élni, csak kisebb lett a markom, és az ömlesztett árú könnyen kihullik belőle. :D

Miért mindig én???

(#53) PRO_KoRa


PRO_KoRa
tag

Durva sztori, rögtön ez jutott eszembe. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.