Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ronson


ronson
őstag

Gratulálok. Nagyon szép munka. :R

(#2) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Alapos, szép munka, minden elismerésem! :R

(#3) SP!T


SP!T
addikt

Komoly! Ötletes! Nekem is mennyi ilyen ikeás szar lámpám van... Akkor nem dobom még ki őket. :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#4) fkenny


fkenny
senior tag

Nagyon profi munka! Jó sok időt el tudtál vele szöszmötölni, de megérte :) A Bari szó mára kezd egyfajta bizonyíték lenni a minőségre :DDD :C

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#5) invasio


invasio
tag

Szép munka, grat.

Én bútorlapba szeretnék tenni LED-eket. Fehéret, csillogót. Nem kell nagy fényerő, csak dekor célra. Mit tudnál javasolni?

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6) #65313280


#65313280
törölt tag

Nagyon jó, pofás lett! :)

Én is gondolkoztam egy LED-es lámpán, de eddig nem volt kedvem nekiállni, majd most. :)

(#7) Destructo


Destructo
aktív tag

Jól sikerült!Gratula!:)

(#8) zseko


zseko
veterán

Szép munka! A ledek mennyibe kerültek?

HR24.hu

(#9) Engineer086


Engineer086
Modder

Örülök, hogy ez a projekted is sikeresen zárult, jó volt így egyben elolvasni az átalakítás történetét :)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#10) Jarod1


Jarod1
addikt

Szép munka! gratula, A LEDEk milyen tipusúak és hol lehet beszerezni?

(#11) Male


Male
nagyúr

Szép munka!

Egyedül az a fényterelő ami nem tetszik rajta, szerintem az jelentősen rontja az összképet. Anélkül vakítanának oldalról a LED-ek?

A PWM meghajtás miatt a LED-ek tulajdonképpen 1kHz-en villognak?

Az elektronika a szélesebb bemeneti fesz tartomány, PWM és fényerő szabályozás miatt ilyen összetett? Mert én ilyen 3 LED-es modulokat vettem korábban, amik 12V-ról mennek, és ott az egész elektronika egy ellenállásban kimerül.

(#12) Apone33


Apone33
őstag

Grat, nagyon szép lett! :C

Play Hard!!!

(#13) Killer01


Killer01
őstag

Minden elismerésem, nagyon igényes munka :C

(#14) #16939776


#16939776
törölt tag

Gratulálok!

Csináltam ilyet pár éve, bár csak a két teleszkópot tartottam meg az ikea-s lámpából.

1db 5W luxeon star-al, CC (50-1000mA) step down DC-DC (40Khz).

Az ötletet átveszem az AC-DC- konverterel! :R
Lemezelt trafóval elég nagy a vasveszteség a terheléshez képest, így max 50%-os hatásfokot, tudtam csak elérni :B

Versenysúlya 1Kg.

[ Szerkesztve ]

(#15) telescreener


telescreener
tag

Gyönyörü nagyon szép munka, precíz, pontos.

"...Ha Chuck Norris Részt vett volna az X-faktorban akkor a mentorok esnek ki..."

(#16) Wyll


Wyll
őstag

Rohadt igényesek a munkáid. A burkolat festése is nagyon szép lett szerintem, a nyák és az elektronikai tervezés meg igazán értékessé és bizonyára élvezetessé tette a projektet.
:R

A nyákot magad készíted, vagy van rá vmi olcsó helyed?
Bár ahogy nézem, ez is a saját kezed munkája, mi? :)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#17) infectedmann


infectedmann
őstag

Profi munka. Élvezet volt olvasni.

(#18) xedos


xedos
addikt

Gratulálok hozzá!
Ugyanakkor ennyi munkát belefektetni, ez durva!
Összegben mennyibe került? Nem érte meg egy komplett LED-es lámpát venni?
Olcsóbbak vannak 2-4000Ft körül, 3-5 W-os max 10.000Ft, komolyabbak 7.5W-os 25.000Ft...

Fogyasztás: ugyanilyen lámpám van, ebben 12V 20W-os halogén izzó található.
Komoly 22W-ot vesz fel a konnektorból...

Látom te is inkább élvezed amit csinálsz, mint valójában megéri. :-)

[ Szerkesztve ]

(#19) janos1988


janos1988
addikt

Egy Ph!-s egérpadot csak megér ez az írás. Na meg azt a vászonos vackot is lecserélhetné :)

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#20) Wyll válasza xedos (#18) üzenetére


Wyll
őstag

+1 :K

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#21) xKacsax


xKacsax
aktív tag

Egy újabb igényes és profi munka! Gratulálok hozzá! Mondjuk ezt már megszokhattuk tőled. :R

Verba volant, scripta manent.

(#22) Auratech


Auratech
őstag

Alapos, szép munka.! Gratulálok! Élmény volt végigolvasni!

Auratech Field Recording

(#23) blasemarzo


blasemarzo
csendes tag

Pöpec lett, gratula hozzá!

(#24) lapa


lapa
veterán

(tudom, már a fúrósnál is okoskodtam feleslegesen, itt is inkább azért hogy mások figyelmét felhívjam pár lényeges dologra. ettől függetlenül persze maxi respekt, nagyon szép lett, és éljenek a power ledek.)

a drivernek 5w-nál (vagy 2,5w-nál?) tényleg borda kell? nekem vannak a 10w ledekhez 12v dc driverek, azokon gyak nincs is alkatrész ami tudna melegedni. ez a potméter miatt van? ez azért jelentős veszteség, nem?

nem láttam írva, de hővezető paszta van?

nem tudom, hogy most végül 5w-on hajtod-e őket, de ha igen akkor szerintem melegebb is lehet ott, mint 50 fok, mert nem sok átmenő légáramlat van. meg ez ventihez tervezett borda, nem passzívhoz. 80 fok maghőmérséklet (nem borda) felett már tartósan sérülnek.

de ezt csak érzésre mondom, ha kisebb a teljesítmény tuti nem gond. aztán lehet, hogy így se. csak abból indultam ki, hogy nekem az lentebb látható, optimálishoz közeli borda teljesen nyitott térben függőleges bordákkal a 10w-ot még éppen elzötyögteti 60-65 fokon.

és csak a poén kedvéért itt van ugyanez "elfoglalt ember vagyok, de van kábelkötegelőm" verzióban: 30w naturál white (2400lm) és ac driver. egyébként hűtés szempontjából ez pláne bőven necces (90 fok körül teljesen nyitva, búra nélkül), csak lusta vagyok leflexelni a búra tetejét.

az építésre-színre fújásra-polírozásra szánt fennmaradó 138,5 órában söröt ittam.

[ Szerkesztve ]

(#25) mfercso


mfercso
tag

Ügyes munka és a végeredmény is pofás lett sok sikert a jövőbeli esztergáláshoz is.

Teloszámot már az első pm-ben kérek !

(#26) zseko válasza lapa (#24) üzenetére


zseko
veterán

Azt a betyár mindenit, de durva :DDD Egyébként honnan lehet jó áron szerezni ilyen ledeket, mert én elég drágám találtam.

HR24.hu

(#27) Takhanto


Takhanto
őstag

Grat,nekem sajna nincs hozzá türelmem :)

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#28) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Nagyon jó, gratulálok a lámpádhoz!

(#29) lapa válasza zseko (#26) üzenetére


lapa
veterán

ebajen vannak 100w-osak is, azokba már nem akarsz belenézni. mondjuk ebbe se nagyon, mert csak 30 darab pöttyöt látsz utána percekig. de passzív hűtéssel már ez is túl sok. ledes topikban van, aki csendes ventivel csinált csillárt (van óccó foncsor meg lencse is), én végül maradtam a több db passzív 10w modulnál. nagyjából 4 ezer egy 10w led, a borda meg egy 12-24v dc driver, ledes topikban linkelve is lettek nemrég. azzal a megjegyzéssel, hogy a kukorica ledek olcsóbban kijönnek huf / lm. jellemzően még akkor is, ha van valami fölös adaptered.

[ Szerkesztve ]

(#30) Tibor92


Tibor92
tag

Így van, szép munka, gratulálok, bár a színe nekem nem jön be.

- 2001/9/11 WTC Never Forget -

(#31) ch003067


ch003067
addikt

LOL Ez marha jó lett ! :D Grat hozzá !

(#32) valaki654


valaki654
tag

Nekem is van itthon ilyen lámpám. Az átalakítás után sokkal jobban tetszik. Gratulálok, ismét jó volt olvasni az írásod :R

(#33) Louies


Louies
tag

Nice job!

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#34) vigyori78


vigyori78
őstag

Gratula szép munka :C
Még jó,hogy ennyi cuccod van nekem a fele hiányozna hozzá :D

(#35) guppy


guppy
őstag

Nagyon szép munka. GRAT ! :K

(#36) Bari


Bari
Modder

Sziasztok

Köszönöm mindenkinek :R

#5 invasio: Ha csak dekor célra kell elég sima 5-10mm-es huzallábas nagy fényerejű led is ellenállásos áramkorláttal.

#8 zseko, #10 Jarod1: A ledeket ebay-en vetem, közösen egy barátommal és feleztük.

#11 Male: Nem tetszhet mindenkinek minden :DDD, a fényterelőre szükség volt, mert ha kicsit magasabban van a lámpa oldalról elég zavaró a fénye, kissé szükségmegoldás, mivel a teleszkópokat rögzítő csavar miatt nem tudtam beljebb süllyeszteni a ledeket tartó alu lemez. A ledek a pwm miatt lényegében 1KHz-en "villognak" de a villogást egyáltalán nem lehet látni, a tekercs és a kimeneten lévő kondi kompenzálja.
A meghajtást el lehetett volna intézni simán áramkorlátozó ellenállással is, de akkor nincs fényerő szabályozás, vagy teljesítmény huzalellenállást kellene alkalmazni (jó drága). Teljesítmény ledeket szerintem illik áramgenerátorral hajtani. A panel felét foglalják el kimondottan az áramgenerátor alkatrészei (vízszintesen elfelezve a panelt, a felső részen lévő alkatrészek), az másik felén vannak a pwm-es alkatrészek, amiket akár el is lehetne hagyni ha nem lenne szükség fényerő-szabályozásra, de én direkt e miatt építettem meg ezt a kapcsolást, igaz még lehetne zsugorítani kicsit a panelon, de fele ekkora biztosan nem lesz.

#16 Wyll: A nyákot magam terveztem és készítettem :D

#18 xedos: A lámpát ha jól emlékszem postaköltséggel együtt 1500Ft-ért vettem, a ledek kb 170ft/db volt, üres maradék kis nyákom volt itthon korábbi beszerzésből, az alkatrészek a kapcsoláshoz kb 2000-2200ft körül voltak, nem számoltam pontosan ki egy áramköre vonatkozóan, mert többhöz rendeltem meg egyszerre, festék és alapozó szintén volt itthon korábbi festésből maradék. Összességében kb 4500Ft-ot költöttem rá, ha a rááldozott időt nem számolom, de mivel ez amúgy is hobbi és az építés öröme is sokat nyom a latban így nekem bőven megérte. Amit néztem ledes lámpákat egyik sem jött be, vagy az ára miatt vagy nem volt fényerő szabályozás, vagy ha volt is de kimerült két lépésben, félfényerő és teljes.

#19 janos1988: Azt a zöld rongyos egérpadot idő közben lecseréltem egy Mionix Alioth 320-ra, az utolsó két képen látszik valamennyire, ezt viszont nem cserélném le semmi pénzért :D

#24 lapa: A driver 5W-nál sem melegszik igazán, így könnyebb volt rögzíteni. A ledek és a hűtőborda alá természetesen került hővezető paszta is, igaz a cikkben elfelejtettem megemlíteni.
A ledeket alap esetben kb 1/3-ad fényerőn hajtom (a gép mellé gépeléshez így is bőven elég), még festés előtt volt tesztelve mennyire melegszenek, a kilyuggatott lámpafejben teljes fényerőn 67°C volt a maximális hőmérséklet (hőmérős multiméter hőmérőjével a borda felületét mérve) ami nagyjából 1 óra után maximalizálódott és nem ment már feljebb.
A 10W-os leded alatt szép nagy borda van :D

#30 Tibor92: Nekem az eredeti színe nem jött be, az új szín viszont megy a monitorom kávájához, nekem tetszik :DD

[ Szerkesztve ]

Üdv: Bari

(#37) Fórum tag


Fórum tag
csendes tag

Szép munka! :R
Kíváncsian várom a folytatást, ha lesz.

[ Szerkesztve ]

Számítógép, laptop, tablet és mobil új és használt, adás-vétel, szerviz.

(#38) raziel01


raziel01
veterán

Az állam leesett, iszonyú profi dolgot hoztál itt össze. Grat. :)

(#39) Puma K


Puma K
veterán

Szép munka!

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#40) bmollszeptim


bmollszeptim
aktív tag

Gratula,ügyes vagy :K

üdv.

(#41) vamzi


vamzi
őstag

Lenne egy laikus kérdésem.

Mikor kell alkalmazni led meghajtókat? És miért? Miért nem elég neki egy stabilizált áramforrás néhány ellenállással, mint egy normál lednek?

Előre is köszi.
Ádám.

(#42) Male válasza Bari (#36) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi a részletes választ! :)
...de ez mit takar: "Teljesítmény ledeket szerintem illik áramgenerátorral hajtani."? Van valami negatív következménye a LED-re nézve, ha nem így járok el, vagy csak a fogyasztás miatt?

(#43) lapa válasza Male (#42) üzenetére


lapa
veterán

a fogyasztás miatt. kicsit vékonyabb dróttal ugye led se kéne, és kész az izzó.

(#44) tvamos


tvamos
nagyúr

Le a kalappal!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45) Bari válasza Male (#42) üzenetére


Bari
Modder

Teljesítmény ledek esetén jóval nagyobb áramok folynak mint a sima "átlag" 3, 5,10mm-es ledeknél, 20mA vs akár több A-is. A soros korlátozó ellenálláson átfolyik a ledek árama is, mivel ebben az esetben az ellenállás értékével állítjuk be a ledekre jutó feszültséget, ami van hogy 4-5V-os vagy nagyobb feszültségesést is eredményezhet a korlátozó ellenálláson, ez nagy áram esetén elég jelentős melegedéssel párosul. Mivel a ledek nem fix feszültség/ áram értékkel működnek, hanem a melegedéssel jelentősen változhat adott feszültségen a leden átfolyó áram értéke, extrém esetben (pl hibás méretezés) akár visszafordíthatatlanul megszaladhat az áram értéke, még jobban felfűtve a ledet mi az örök elektronmezőkre vándorol.
Áram generátort azért alkalmazunk ilyen esetben, hogy ezt az ellenálláson elfűtött teljesítményt megspóroljuk, másrészt jóval tágabb határok között mozoghat az üzemi feszültség is (step-up, step-down kapcsolások). A ledek működéséhez szükséges feszültség és tápfeszültség értéke jelentősen is eltérhet kapcsolóüzemű áramgenerátor alkalmazása mellett. De ez igaz kis teljesítményű ledes áramkörökben is, ahol sok ledet karunk egyszerre használni és csak alacsony tápfeszültség (4-5V) áll rendelkezésre, ellenállásos áramkorláttal minden egyes led elé korlátozó ellenállás kellene ami nagyban megnöveli az ellenálláson hővé alakuló felesleges teljesítményveszteséget, ez ott gond főleg ahol minél alacsonyabban kell tartani a fogyasztást, pl elemes/akkumulátoros táplálás esetén.
Remélem kielégítő volt a válasz #41 vamzi kérdésére is :D

Üdv: Bari

(#46) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Nagyon szép és igényes munka gratulálok.

Nekem is itt van az asztalomon egy ilyen rettenet csak "szép okkersárgában".

Viszont én 2 db 10W osból készítettem lámpát egy AthlonXP bordával, és egy 8cm es venti kb5V ról forgatja a levegőt rajta. Böszme fénye van, csak még valami külcsínyt kell neki adnom, akkor majd lehet hogy posztolom.

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#47) Bari válasza HalasKYO (#46) üzenetére


Bari
Modder

Köszönöm :R

Kíváncsian várom a lámpádról a beszámolót.

Üdv: Bari

(#48) asci


asci
tag

Óriási respect! Csak ámolok és bámulok, hogy mikre vagy képes... (azért egy kis irigység is van bennem :) )

(#49) jones965


jones965
Modder

Ismét egy remek írás.
A mögötte levő munkáról nem is beszélve. :C

(#50) tvamos


tvamos
nagyúr

Jut eszembe... Bocs, ha figyelmetlen voltam, de azt leirod (-tad) valahol, hogy lett 1 gep + 3 monitor?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.