Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán

a hatóság kezdi elgaloppírozni magát ezzel a gyerekvédelem dologgal, de kb. minden szinten.

idézet a 2003. évi C. törvény 149A paragrafusából:
(1) Az internet-hozzáférés szolgáltatást nyújtó szolgáltató köteles valamely, a kiskorúak védelmét lehetővé tevő, magyar nyelvű, könnyen telepíthető és használható szoftver (a továbbiakban: szűrőszoftver) internetes honlapjáról való ingyenes letölthetőségét és ezt követően annak ingyenes használhatóságát biztosítani.

vagyis az isp vegyen több ezer vagy százezer user számára szoftvert. ezek komolyan gondolták, vagy a maradék józan eszük is elment?

és most tekintsünk el attól, hogy ez egy teljesen hatástalan intézkedés.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) Lenry


Lenry
félisten

egy szülő azzal kereste meg őket, hogy tehetetlenek a lányukat érő internetes zaklatásokkal szemben, és valaki a gyermekük nevében, annak fényképével tesz közzé posztokat a világhálón

és tényleg van szülő, aki ezt elhiszi a gyerekének?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) bambano válasza Lenry (#2) üzenetére


bambano
titán

miért ne hinné?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Hogy most mi van? A KIM akar fellépni egy közösségi oldal ellen, mert egy gyerek lejáratja a másikat? :F
Költői kérdés, látom, hogy ez történik, csak nagyon nem értem mi a franc van a háttérben.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#7) Lenry válasza bambano (#3) üzenetére


Lenry
félisten

igazad van... elhiszik. bár ettől még nem lesz igaz. vagy legalábbis nem jobban, mint amikor bármely random celeb - miután önmagát adta valamely közösségi médiumban - azzal védekezik, hogy feltörték a profilját.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) Rickazoid válasza Lenry (#7) üzenetére


Rickazoid
addikt

Szerintem itt, konkrétan ebben az ügyben az a legkevésbé jelentős kérdés, hogy igazat mond-e a gyerek. Normál esetben nyilván az lenne az első, de ez abnormális.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#9) Alexios válasza Lenry (#7) üzenetére


Alexios
veterán

de itt spec nem arról van szó, hogy feltörte, simán csak leszedhette valaki a képét teszem azt facebookról, majd az ő nevét adta meg regisztrációnál, én spec ismerek olyat aki csinált már ilyet.

(#10) Lenry válasza Alexios (#9) üzenetére


Lenry
félisten

tudom, és el is hiszem, hogy ilyen van, de nagyságrendekkel valószínűbbnek tartom, hogy a gyerek egyszerűen csak ezt mondta a szüleinek, akik meg - mivel helikopterek az egész témához - azonnal elhitték, mert a szülők általában ilyenek.

amennyiben a lány sztorija meg igaz, akkor minden bizonnyal a fenti oldalon is van lehetőség arra, hogy bejelentsék az adatokkal való visszaélést, ami után az oldal üzemeltetői a profilt törlik. end of story.

hogy állambácsi miért üti az orrát legmagasabb szinten ilyen "pitiáner" ügyekbe, azt nem tudom.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) pigster


pigster
senior tag

...ám az kérdés, hogy miért egy minisztériumnak kell ez ügyben lépnie, amikor megvannak erre a bejáratott jogi utak...
Ezek után, ha bárkit, bármilyen sérelem ér, akkor szóljon a megfelelő minisztériumban, és ott intézkednek? Tényleg?

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#12) leviske


leviske
veterán

Ha már ebbe annyira bele akar szólni a Magyar kormány, akkor inkább alakítsák át az aktuális informatika oktatást az iskolákban annak megfelelően, hogy ilyesmit egy gyerek meg tudjon előzni, ha akar. Nevetséges, hogy már egy 9 éves kis takony fejét is a MS Office használatával tömik, mikor az internethasználattal kapcsolatos ismeretek még felnőttek közt is hiányosak.

(#17) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Elöször is ez nem csak nevelés kérdése....hanem életkori és felfogás kérdése
Meg talán ha az iskolában oktatnának info biztonságot is,akkor könnyebb lenne

Nem mindig a szülő a hibás,hanem a nem oktatás és nem odafigyelés hibája

Az ilyen közösségi oldalakon pl miért nincsennek olyan pszichologusok,akik tudnának foglalkozni a fiatalok lelki bajaival pl?

(#19) tatararpad


tatararpad
őstag

Ostoba pulyák ostoba játékaival kell foglalkozni, a m.t. KIM-nek nincs jobb dolga?

(#21) Rickazoid válasza leviske (#12) üzenetére


Rickazoid
addikt

Hisz pont szerintük nincs szükség informatika oktatásra az iskolákban, mert "a gyerekek már tudnak mindent"...

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#25) tatararpad válasza aprokaroka87 (#17) üzenetére


tatararpad
őstag

Ezért nem is értem, miért az Ask.fm lett a hunyó. Akit az képes öngyilkosságba taszítani, hogy azt mondják neki a neten random emberek, hogy kövér vagy, meg fölösleges, az mit akar a való életben? Ott is így fognak viszonyulni hozzá, csak arra sem fogják már venni a fáradságot, hogy leírják, vagy kimondják. Pont hogy elsősorban szülői feladat, hogy megtanítsa a fiatal gyereknek, hogy mi az értékes vélemény, értékes ember, hogyan és milyen emberek között találja meg a helyét a világban, valamint hogy szelektálja a fölösleges baromságokat. Ha ez nem sikerül, onnantól tökmindegy, hogy a FB-n, Twitteren, Ask.fm-en, gyakorikérdések.hu-n, stackoverflow-on, vagy a buszmegállóban trollkodnak neki. + Annyi igazság van a korábban leírtakba, hogy bizony a fiatalságot sem kell félteni, gyártják ők maguknak az alapanyagot ehhez dögivel.

(#26) bambano válasza Rickazoid (#21) üzenetére


bambano
titán

valóban, amit az illetékesek szükséges informatikai oktatásnak hisznek, azt a kölök tényleg tudja.
az más kérdés, hogy az élet által állított igények meg a tanterv mennyire fedi egymást. de office menük bemagoltatására eddig se volt valódi szükség.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) dajkopali válasza Ph895 (#27) üzenetére


dajkopali
addikt

"És minek sír azon a cikk, hogy Lettországban úgyse találják meg?"
nem sír, csak azt mondja, hogy nincs arra lehetőség, hogy a KIM egy Lettországban működő weboldallal szemben fellépjen - ezt csak a lett kormány tudja megtenni, és ők is csak akkor, ha a helyi törvényekbe ütköző a működése - amit erősen kétlek, mert az oldalnak nem a működése miatt van rossz híre, hanem amiatt ahogyan és akik használják

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#30) bambano válasza Ph895 (#27) üzenetére


bambano
titán

nyugi, ha valamit véletlenül jót tesznek (sic!), abba nem kötünk bele.
ez viszont még véletlenül sem jó cselekedet, így tehát a fikacunami indokolt.

"És igenis jó, hogy kötelezik a szolgáltatókat az ingyenes szűrősoftware ajánlására,": sajnos tele van az internet funkcionális analfabétákkal, érezd magad megszólítva. nem ingyenes szűrőszoftver ajánlására kötelezik, hanem szűrőszoftver ajánlására és használatának biztosítására ingyen. ez bazi nagy különbség. megint azt hiszik, hogy nagyvállalatok kasszája az a kormány számára felkínált entitás, abban kedvük szerint turkálhatnak és ami megtetszik, azt vihetik.

ha a kormány bele akar szólni a családok életébe, oldja meg saját pénzen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) dajkopali válasza MarQs (#29) üzenetére


dajkopali
addikt

"Ha az én kölkömről lenne szó, a kerítésemig perzselném az egész világot, arra most letennék egy lyukas garast. Ebbe ti is gondoljatok bele..."
ha a buszpályaudvarra a reggeli csúcsban eljár egy mutogatós bácsi, akkor első dolgod az, hogy a közlekedési vállalatot pereled, mert helyet adott erre a tettre, vagy inkább szeretnéd megtalálni a mutogatós bácsit?

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#32) MarQs válasza dajkopali (#31) üzenetére


MarQs
senior tag

...ezért elb@szott ez a topik és sehova mutató, mert számos komment prekoncepciókat költ a történet mellé! Te is ebbe a hibába esel. Egy problémára többségében nem egy megoldás létezik, természetesen nem a válaszom a kérdésedre! Nem ott kezdeném a terrort, ahol már csak ránézésre is fölösleges...
De ezzel együtt érteni vélem kérdésed lényegét, abszolút van létjogosultsága, nem is ezzel szemben értetlenkedek....

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#33) LordX válasza Ph895 (#27) üzenetére


LordX
veterán

Iszonyú aránytévesztés van, az a baj. Az Ask.fm zaklatott, vagy egy usere?

Vagy örülnél neki, ha téged azzal hajtana el a rendőr amikor bűncselekmény áldozata vagy, hogy ááá... kicsi az esély, hogy megtaláljuk a bűnözőt.
Törték már fel kocsidat? :(

(#34) haxiboy válasza bambano (#1) üzenetére


haxiboy
veterán

Az a vicc hogy vannak szolgáltatók ahol ezt külön lehet igényelni.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#35) Khelben válasza tatararpad (#25) üzenetére


Khelben
nagyúr

Megkérdezhetem, hány gyereked van?...
Amúgy valóban nem az askfm-et kellene feljelenteni, hanem kötelezővé kellene tenni, hogy ilyenkor kiadják a hatóságnak a zaklató ip címét. Nemzetközileg is, mindenhol a világban.

(#36) LordX válasza Khelben (#35) üzenetére


LordX
veterán

Miért is "kellene tenni"? Az.

(#37) WinPho


WinPho
senior tag

Dósa Fannykaaaa szülei panaszkodnak, vagy mi? ;]

Én személy szerint használom az Ask.fm-et, csak sok a kis búzavirágszál, akik tönkre teszik az oldal élvezhetőségét... :(((

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#38) dajkopali válasza Khelben (#35) üzenetére


dajkopali
addikt

erre megvan a lehetőség - épp ezért érthetetlen(?) a felhajtás
ha igaz a történet - remélem, igen -, akkor ez nem túl bonyolult: az ilyen gyerekkori zaklatásoknál 99,99 százalékban a közvetlen környezetben található a zaklató, aki vagy egy féltékeny osztálytárs, vagy egy neveletlen iskolatárs (esetleg: a szomszéd anyuka, mint a legnagyobb port felvert amerikai ügyben kiderült), de mindenesetre a szűk ismeretségi körben található az elkövető - egy idegennek mi érdeke fűződne hozzá?
a technikai része meg egyszerű: belföldön is le lehet kérni az IP-ket és a hozzá tartozó előfizetőket, földrajzi helyeket, és a nemzetközi egyezmények következtében ezt külföldről is meg lehet tenni - Lettország esetében ez nyilván nem gond
és pontot lehet tenni az ügy végére minisztériumi beavatkozás nélkül
(vagy a kislány kamuzott, de ezt szerintem egy tapasztalt nyomozó tíz perc alatt leveszi, esetleg a posztok logjai alapján ezt bizonyítják is - és akkor megint vége van)

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#39) WinPho válasza leviske (#12) üzenetére


WinPho
senior tag

+69
Mondjuk erről a védelemről jobb lenne mondjuk osztályfőnöki órán beszélni. Vagy a szülők tanícccsák már meg a gyereknek, hogy ne tegyenek má' ki fürdőruhás képet, mert jönnek a kis tesztoszteron-túlfűtött partvisok, azt még csodálkoznak.. :(((

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#40) Egon


Egon
nagyúr

Nem értem miért kell összemosni a személyes adatokkal való visszaélést, az anonim regisztrációval: a kettőnek kb. semmi köze nincs egymáshoz...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#41) Khelben válasza dajkopali (#38) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mivel külföldön működik, ezért nem hiszem, hogy a magyar hatóság egyszerűen hozzájut ahhoz az ip címhez.

(#40) Egon: amikor valaki más nevében regisztrál, az személyes adattal való visszaélés.

[ Szerkesztve ]

(#42) dajkopali válasza Khelben (#41) üzenetére


dajkopali
addikt

ha bűncselekmény gyanúja merül fel, és az előírt úton kérik az adatot (interpol, europol stb. - sokféle lehetőség van), akkor kötelező kiadni
(ehhez egyébként valószínűleg nem is kell az ask.fm-ig elmenni...)

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#43) Huma válasza tatararpad (#19) üzenetére


Huma
addikt

Nekem elhiheted, hogy nincs jobb dolga. Jártam már a KIM-ben és a legnagyobb munka ami ott folyik az a dohányzóhelyiségig való elvánszorgás. Állami intézmény. Asszem ezzel mindent elmondtam...

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#44) Egon válasza Khelben (#41) üzenetére


Egon
nagyúr

:W
Felfogtam. Attól még értelemszerűen az anonim regisztráció nem jelent feltétlenül más nevében történő regisztrációt (persze jelenthet, de nem feltétlenül).
Ha valaki teszem azt asdf nickkel regel valahova, az anonim regisztráció, de vélhetőleg nem él vissza senkinek sem a személyes adataival... :U

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#45) Egon válasza Huma (#43) üzenetére


Egon
nagyúr

LOL. Én is jártam már a KIM-ben, sőt, dolgoztam KIM-es jogásszal együtt (törvénytervezet közigazgatási egyeztetésén). Fogalmazzunk úgy, hogy igen távol áll a valóságtól a kijelentésed (bár nyilván ahogy a legtöbb állami cégnél, úgy a KIM-ben is előfordulhatnak bizonyos anomáliák, ez messze nem jelenti azt, amiről beszélsz).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#46) Huma válasza Egon (#45) üzenetére


Huma
addikt

Hát én több mint egy hónapot ténferegtem ott és a naplopáson kívül mást nem nagyon láttam. Ment a tévénézés és a facebook ezerrel. Persze néha azért szakítottak időt a bagóra is.

Szóval annyira messze mégsem áll a valóságtól a kijelentésem. Persze minden állami cégnél vannak olyan mindenesek akik kidolgozzák a belüket míg a többiek (kb a 80-90%) csak a lábukat lógatják.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#47) Egon válasza Huma (#46) üzenetére


Egon
nagyúr

Dolgoztam a versenyszférában éveket, és több mint 10 évet lehúztam állami szektorban (minisztériumi háttérintézményben), ergo van összehasonlítási alapom. Az arány kb. pont fordított, ami a dolgozókat/naplopókat illeti, bár az is tény, hogy a legtöbb esetben nem éri el a munka intenzitása a versenyszférában megszokottat, de ez azért messze nem jelent egész napi semmittevést.
Ez kb. ugyanaz a történet, mint a "minden vállalkozó adócsaló". nem mondom, hogy nincs alapja, de általában barokkos túlzásokkal lehet találkozni, hála az általánosításoknak.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#48) Huma válasza Egon (#47) üzenetére


Huma
addikt

Lehet hogy csak a munkáról alkotott fogalmunk nem egyezik. Én pl nem tartom munkának azt ha valaki egy két-három órás feladatot nyolc óráig elnyújt.

"Ez kb. ugyanaz a történet, mint a "minden vállalkozó adócsaló". nem mondom, hogy nincs alapja, de általában barokkos túlzásokkal lehet találkozni, hála az általánosításoknak."
Erről is tudnék mesélni. Az általam ismert vállalkozók ezek szerint a barokkos túlzások kategóriájába esnek.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#49) tatararpad válasza Huma (#43) üzenetére


tatararpad
őstag

Ez kísértetiesen emlékeztet a NAV-os tapasztalataimra, úgy tűnik csak egy kutya kölyke mind.

(#50) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

Én ez alapján inkább vagy mellett a facebook ellen indítanék eljárást. Mégis mi a fenét képzelnek magukról, hogy lehallgatnak mindenkit? Azt meg nem tudom ki veszi be nekik., hogy párbeszédet nem tudnak azonosítani, csak a háttérben futó tévéadásokat, filmeket, zenéket... továbbá ki hiszi el azt, hogy ez csak és kizárólag akkor működik amikor a felhasználó kattintgat és nem akármikor amikor az NSA akarja pl. vagy csak szimplán a facebook érdekei úgy kívánják, mert névre szóló reklámokkal tudnak bombázni miután kiismerték a fogyasztók szokásait ezúttal már nem csak a netes tevékenységüket megfigyelve, hanem az otthonaikba is bepofátlankodva. El sem hiszem, hogy ezt legálisan teheti meg bárki. A gyanú esetén is komoly szankciókkal kellene számolnia mindenkinek aki ilyen alkalmazás megírására törekszik.

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.