Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) sasaittvanp válasza bacsis (#43) üzenetére


sasaittvanp
csendes tag

Ismét nagyot alkottál Bacsis! Grat!

S3trio64 1mb os kártyával 17" CRT -n netezve könnyes szemmel olvastam végig a core2 es gépemmel a tesztedet :), de megérte

P35C-DS3R_E8400(Előző:E4300@3200)_Sapphire Hd3850/512DDR3_Kingmax 1066

(#52) bacsis válasza sasaittvanp (#51) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

:R

(#53) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Jó kis teszt!

A Carbon alatt azért hasalt el a 6800, mert az játék már használja az SM3-at (míg ugye ATi-s "barátjának" ezzel nem kellett számolnia). A TDU-ben meg érdekes volt megfigyelni, hogy az NV karija mennyire kidolgozatlanul hagyja a távoli objektumokat.

Jah és a kepfeltoltes.hu egy hulladék (rohadt lassan jönnek a képek) :(

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#54) mave13


mave13
őstag

Jó írás. Grat.

Icewolf || kósza ||

(#55) ruti


ruti
Közösségépítő

hát azt azért nem gondoltam volna, h régi ATI-n ilyen jól elmozog közepesben a CoD IV!
elismerés neki :R , annak ellenére, h én nVidia párti vagyok

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#56) Dr. Romano válasza ruti (#55) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Anno unokaöcséméknek egy tuningolt Radeon 9550 (400/500) futott a CoD4 800x600-ban közepes/alacsony keverékű beállításokkal még játszhatóan.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#57) waithEard


waithEard
őstag

Újfent egy élvezetes írás Nagyérdemű Bacsis Mester tollából!
Gratula! :R :R :R

Annak idején nekem is csorgott a nyálam egy finom x800-ért. ;) Jó volt újra látni!

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#58) bacsis válasza waithEard (#57) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

köszönöm az elismerő szavakat :R

(#59) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Most akkor a 6800-as PCI-os, az X800 meg AGP-s?

Nem kell egy 9800 SE? :D Nagyon bika kari, jó áron. :DDD

(#60) bacsis válasza Vasinger! (#59) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Mindegyik AGP-s ;)
Köszi a felkínálást de most nem élnék vele :R

(#61) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Gratula Bacsis! :R
Jó látni ilyen kártyákat is működés közben, de a konklúzió nem új, egy 6600GT vagy akár sima 6600-as is, sok nem túl régi játékot viszonylag szépen elvisz :K (nem a Crysisre gondoltam)! :N

[ Szerkesztve ]

(#62) KillHates


KillHates
nagyúr

Nagyon jó cikk volt, köszönöm! :R
A 6800 Ultra nem dupla magas hűtővel volt szerelve? :F

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#63) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Érdekes. Mondjuk szivesebben láttam volna egy Vista SP2-vel, de inkább Win7 RTM-el futtatott tesztet, legrfrissebb driverekkel, ha már újrajátszás, akkor semmi se legyen korhű, hanem inkább lehető legfrissebb (gondolom tudod, hog ha az inf-et kiegészíted, akkor 190-es forceware-rel is megy az FX5800 ultra is, vagy épp 9.6-os catalystal a 9600Pro, bár ez utóbbi nem tuti, de a DNA modded driverek viszont tuti)

Azon amúgy elgondolkoztál, hogy a Radeon SM2.0_b, amihez ha nincs külön renderpatch (frissebb játékban minek is lenne, ha még akkor is lusták voltak ilyet írni), akkor sima 2.0-át ér, a Geforce viszont SM 3.0-ás, így lehet, hogy egyes effektek gyengébb minőségben futottak le a radeonon, és ezért volt gyorsabb, mint a geforce?

#62) KillHates - De, viszont ez egy butított kártya, amit Ultra-ra moddolt. Ha nem szemetelnek a visszakapcsolt futószalagok, akkor nem zavar semmit, hogy nem valódi (vagy nem is tudom, ezen talán erre sincs szükség, nem megy már ez fejből biztosra, ha LE-n kellett futószalagozni, akkor itt simán tuningol, csak BIOS órajeleket ír át...).
Sőt, jobban megnézve ez ugyan az a hűtő, csak más matricával.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#64) KillHates válasza janos666 (#63) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az Ultra és a GT között csak órajel különbség volt. Ez dupla magas cooler, míg a GT-n szimpla magas volt.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#65) bacsis válasza KillHates (#64) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Sajnos a futószalagokból is le volt tiltva 4 meg a Vertex űrnyalókból is 1.. ezeket rivatunerben vissza tudtam kapcsolni, az órajel feljebb pakolása meg már gyerekjáték volt, így lett belőle Ultra :R
Amúgy jahh az Ultra dupla magas hűtéssel rendelkezett... A poén hogy mindegyik hűtés tök úgy néz ki mármint az GT-é és az Ultráé, csak az Ultra picit jobban meghízott, de felülről szinte észre sem venni :DDD
janos666!
Igen könnyen lehet hogy azért ment jobban za ATI mert az csak SM2-t nyomatott míg szerencsétlen Nvidia küzdött az SM3-al..
azért is raktam be a képeket, hogy megnézhessétek a különbségeket... amit én nem találtam.. ha van is különbség az annyira minimális, hogy nem magyarázat arra, hogy miért volt lassabb az Nvidia néhol olyan brutálisan sokkal :U

[ Szerkesztve ]

(#66) KillHates válasza bacsis (#65) üzenetére


KillHates
nagyúr

Poén az új avatarod! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#67) #65675776


#65675776
törölt tag

Az Asus doboztervezői mindig is idióták voltak...

(#68) bacsis válasza #65675776 (#67) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Miért, nem tetszenek a vágott szemű csajok? :DD
KillHates :R

[ Szerkesztve ]

(#69) L4rs válasza bacsis (#68) üzenetére


L4rs
tag

Az csaj? Úgy emlékszem, kis bajuszkácskája van neki. ;] :D Nem mint ha kizáró ok lenne, de akkor is. :)) :D

Egyébként a doboz nekem se nagyon jön be, "Az Asus doboztervezői mindig is idióták voltak..." (by daa-raa), de akik megpakolták a dobozt...
hm, azok bizony nagyon értették a dolgukat.

(#70) janos666 válasza L4rs (#69) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, hogyne. Volt 1-2 ASUS kártyám és alaplapom. A mellékelt vackok 90%-ához hozzá sem nyúltam. Nem használok PowerDVD-t, de azért mindíg volt vagy 3 eredeti kulcsom minden Cyberlink termékhez. A mellécsomagolt játékok eleve olyan tarkabarkák, hogy addigra már vagy rég vigigjátszottam, mire kivettem a dobozból, vagy eleve nem is érdekelt (de akkor már végigtolhattam volna, ha igen). És persze bundle, de valahol csak megfizetted, mikor ugyan azt a refkártyát drágábban adták, mint a többiek (csak is a szervízük jó hírneve miatt vettem néha ezt, mikor amúgy is gyártótól függetlenül túlárazott típust válaszottám - pl FX 5800-am, és P4P800 Delux deszkám tőlük volt, meg még pár amire nem emlékszem)

Ma már nem veszek többé se Zalman, se ASUS terméket.
VAG-ból nekem a Gainward GS tetszik legjobban, mert nem dúskál ugyan bundle DVD-kben (szemétben), és ehhez képest drága, de maguk a VGA-k tényleg jobban mennek, mint a sima OC példányok más gyártóktól, azonos áron (de ingyen játékkal a dobozban). ATI-nál pedig a Sapphirenak vannak eltalált cuccai. Radeont inkább akkor vesz az ember, ha jó ár/értékes (olcsó) terméket akar, és ennek megfelelően nem dúskál DVD-kben, vagy bármi kacatban, a refkártya ugyan úgy nem tuningos, mint a többi refkártya, de legalább olcsó, és a support is rendben van.

Jut eszembe! De jó lenne egy FX 5800 Ultra VS 9800 Pro tesztet is látni, korhű, és friss játékokkal (már amik elindulnak rajtuk). Friss 2009-es driverekkel, Win7 RTM alól... ;]
Kár hogy megszűnt a csatlakozók visszafelé kompatibilitása, pedig úgy sincs most VGA a lapomban. Felkutathatnám, és fillérekért visszavásárolhatnám a saját régi kártyáim, és csinálhatnék ilyet.
Bár az most folyamatban van, hogy beszerzek egy 8800GTX-et átmeneti pótkártyának, míg garis cserén van a 4870x2, lehet kerítek majd mellé egy 2900XT-t is.
Ez nem annyira retró, de ez is majdnem akkora jövőjósló kérdés volt, mint az FX vs 9800 :DDD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#71) #65675776 válasza bacsis (#68) üzenetére


#65675776
törölt tag

Inkább a doboz oldalarányaival van bajom. Szinte szállíthatatlanok emiatt a dobozok, egy átlagos táskából kilógnak. Nyilván úgy gondolják, hogy egy átlagember nem képes egy dobozon belül két szintet felfogni. Tunereik is idióta dobozokban vannak.

(#72) fulcrum


fulcrum
tag

Szép írás, gratula! :R
X800-am van, és ha már erről van szó, eladó lett, ha érdekel valakit :U

Linux for human beings

(#73) PuMbA válasza #65675776 (#71) üzenetére


PuMbA
titán

"Jut eszembe! De jó lenne egy FX 5800 Ultra VS 9800 Pro tesztet is látni, korhű, és friss játékokkal (már amik elindulnak rajtuk). Friss 2009-es driverekkel, Win7 RTM alól..."

Win7 és Vista alatt hivatalosan nem támogatott az FX sorozat...

[ Szerkesztve ]

(#74) janos666 válasza PuMbA (#73) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Részletkérdés. ;]
Vagy ha mégsem sikerült beüzemelni, akkor hát XP alatt is jó lenne.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#75) Dízeles


Dízeles
aktív tag

Kösz a tesztet.
VGA most & mindörökké...

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#76) bacsis válasza L4rs (#69) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hát a mostaniakon már csaj van neem?
rájöttek, hogy arra jobban buknak a népek ;]

(#77) Kris87


Kris87
aktív tag

Jó kis írás, bár azt hittem, hogy odacsapod a HD3850 eredményeket is mellé, ha már az egyik képre összehasonlítás végett odabiggyesztetted.

(#78) bacsis válasza Kris87 (#77) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a 3850 mellett a többi eredmény nagyon eltörpólt volna, nem láttam értelmét belevenni a tesztbe :B

(#79) kamikazeoh


kamikazeoh
csendes tag

Hali!A megszokott igényes teszt.Gratula bacsis :C :C
A kedvenc mondat:Az a legegyszerűbb, ha veszünk mindegyik kártyából, és játéktól függően felváltva használjuk őket. :DD

(#80) Adiking válasza bacsis (#5) üzenetére


Adiking
tag

50 éves Mustangja senkinek sincs, mert az első 1964 március 9.-én gördült le a futószalagról.

(#81) bacsis válasza Adiking (#80) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

értsd jól ;]

(#82) Adiking válasza bacsis (#81) üzenetére


Adiking
tag

Hát sajnos nem volt még lehetőségem megtapasztalni milyen is az a PCI-Express power :B

(#83) Allien válasza ollie (#18) üzenetére


Allien
veterán

Nem feltétlenül! Egy single player-s gammában majdnem mindegy, melyik gyártót vesszük, ott az FPS NEM számít (ha nem esik egyszer se 30 alá). De, egy multi player-s játéknál igenis sokat számíthat, mekkora tartalék van benne, mert néha előfordulhat, hogy a beállításokkal plusz dolgokhoz juthatunk (pl árnyékok, élsimitás). Persze, van, amikor ez se számít, mint pl CS, de anno, pl a Battlefield 2-nél az X800 GTO-mmal bizony trükközni kellett, hogyan állítsam be, hogy "megfelelően" fusson. :B :K
Bár, szerintem inkább azért kellene két gép, hogy az egyik tényleg csak játékra legyen, a másik meg ugye lehet a netes, letöltögetős, SIM 1-2-3-s, stb. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#84) ben800


ben800
aktív tag

gg jó teszt:)

(#85) RootRulez


RootRulez
félisten

Anno, mikor döntenem kellett AGP-s X800GTO mellett döntöttem, akkor az tűnt jó választásnak, tény hogy nyers erőt sugárzott a kártya. Nem volt olyan okos, mint az nVidiák, de mégis elég volt mindenre, én azóta PCI-E-re váltottam, de unokahúgom sokáig használta még. Az első játék ami nem indult el rajta a Crysis - Warhead volt :( Gyorsba intéztem is neki egy 66GT-t... Ettől függetlenül sokkal jobban komálom az X800ast :K

═════════════════════════════════════════

(#86) Janika!2


Janika!2
aktív tag

Végre nem csak a HD5.... meg GTX2.... kártyákról lehet olvasni :R Jó kis teszt lett! :K

It's In Your Nature To Destroy Yourselves

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.