Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) luw2win


luw2win
őstag

Ismét igényes írás :R

Mennyit szívtam én a 6800 hűtőjével, amikor beleragadt a por meg a szösz :U

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#2) misx


misx
senior tag

Hát, vén rókák. :DDD Történelem kategóriában jó kis írás. De ki vesz már ilyet (használtan)? Inkább egy modernebb zsír új 10-15 ezres karit, kisebb fogyasztás, kisebb melegedés, kevesebb zaj, modernebb technológia, van SM3 (SM4 is). Akinek meg ilyen régi gépe van az úgyis addig használja, ameddig jólesik...
Ja és a P4 sem egy energiatakarékos fajta... :U

(#3) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Nagyon jó írás lett! :R

"Amint felraktam a részletességet és az élsimítást, el-el-kez-kez-dett-tt-tt akk-akk-akk-ado-zni az Nvidia kártyán a játék" -- :DDD

(#4) Yutani


Yutani
nagyúr

Gratula a teszthez Bacsis!

Viszont van egy nagy nyitott kérdés, amiről nem írtál: az Asus V9999GE csakúgy, mint a normál 6800, 12 pixel pipeline-t és 5 vertex árnyalót használ. A teszthez engedélyezve volt a teljes értékű Ultrához "illő" +4 és +1 egység, azaz 16 PP-on és 6 VS-en futtattad a teszteket?

#tarcsad

(#5) bacsis válasza Yutani (#4) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

még szép ;) :R különben a régiebbi játékoknál sem 10-15% eltérés lett volna ;]
misx! A tehetősebbek nem spórolás céljából vesznek 50 éves Mustangokat sem ;] hanem a feelingért :K amit nem tud egy HD3450,3650 vagy egy Geforce 8400-8500 :K

[ Szerkesztve ]

(#6) Balage21


Balage21
tag

Szép írás!Egy kérdésem lenne.A FarCry-hoz felraktad az 1.4-es patchet?Mert a SM3-at azt hiszem hogy csak a patchelés után támogatja.

(#7) bacsis válasza Balage21 (#6) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

természetesen, a legfrissebb javítás is fent volt, kivéve a HDR :DDD gondoltam az most elhanyagolható ;]

(#8) No-kia


No-kia
őstag

nem gondoltam, hogy ennyire jászhatók még ezekkel a karikkal a mai játékok, havernak is X800 volt, de januárban vett egyy 1GB-s 4970-et :C

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#9) bacsis válasza No-kia (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

mármint 4870-et ;)
igen, én is csodálkoztam rajta hogy ilyen szépen eldöcög egy 5éves kártyán sok relatíve friss játék... kíváncsi vagyok a mai kártyák 4-5év után mit fognak nyújtani ;]

(#10) No-kia válasza bacsis (#9) üzenetére


No-kia
őstag

hát remélem nagyon sokat nyújtanak, mert nem akarok jó ideig cserélni, nem vagyok milliomos :O :DDD

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#11) Drenadar


Drenadar
veterán

Bacsis !

"A kérdés több válaszom is van."

Fogalmazd újra, szerintem ez így nem értelmes :)

(#12) bacsis válasza Drenadar (#11) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

köszi, hogy jelezted :R

(#13) Drenadar válasza bacsis (#12) üzenetére


Drenadar
veterán

Szivesen nincs mit. Mást így hírtelen nem találtam és köszi a tesztet, kimerítő volt :)

(#14) finest


finest
őstag

"Az a legegyszerűbb, ha veszünk mindegyik kártyából, és játéktól függően felváltva használjuk őket." LOL, ez annyira bacsis

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#15) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Mégiscsak a sötétkék pulóvert vetted fel... Végül is neked kell viselni, remélhetőleg elfogadják. :)

2004 nyarán 2 hetet kockultunk barátokkal, akkor volt nagy sztár a 6800 Ultra (nekem csak egy sima 6600 jutott). Half-Life 2-t meg Far Cry-t toltunk rajta, nagy megelégedéssel.
Meglepő az X800 előnye, azt hittem erősebb a 6800U.
Így öt év után furcsa visszatekinteni (mekkora kockák voltunk:DDD)...
Köszönjük a tesztet! :R

Harrrr!!!!

(#16) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Épp ilyen tesztre volt szükségem, egy 6800 Ultrán gondolkodom a 6600-om helyett :C :R

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#17) Csaber


Csaber
senior tag

Én azt vettem észre a képeken hogy az Ati képein pár dolog nincs ott ami az Nv kártyája mutat (igaz nem mindegyik játékban) érdemes összehasonlítani a képeket
pl: Need For Speed Carbon maximális beállításon

[ Szerkesztve ]

(#18) ollie


ollie
MODERÁTOR

"Az a legegyszerűbb, ha veszünk mindegyik kártyából, és játéktól függően felváltva használjuk őket."

Vagy inkább az, ha veszünk egy modern kártyát. ;)

***

(#19) whiz


whiz
aktív tag

A carbon vagy a tdu nem azért ennyivel lassabb az nv-n, mert maximális részletesség mellett az benyomja az sm3-at is? Amit az Ati nem tud. Bár a tdu-ban nem látszik képminőségbeli különbség, de az nfs mintha részletesebb lenne a 6800-on.

Egyébként meg: :R

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#20) bacsis válasza ollie (#18) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az nem választható lehetőség jelenleg :P ;)
whiz! Könnyen igazad lehet, azért is raktam be a képeket... Én mégsem látok különbséget, vagy csak nagyon minimális eltérés van a képek közt... Ha annyi miatt vissza esik ennyire drasztikusan a teljesítmény akkor inkább köszi, de kihagyom az SM3-at

[ Szerkesztve ]

(#21) Ndruu válasza ]Phobos[ (#16) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Talán egy 7600GT-vel (AGP-s DDR3 memóriával) jobban járnál. Modernebb technológia és csak egy tápcsati kell neki. [link] [link]

Csaber: Az lehet a különböző LOD miatt is, esetleg a driverben nem sikerült pont ugyanazokat a beállításokat elvégezni.

Harrrr!!!!

(#22) ollie válasza Csaber (#17) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Milyen dolgok? Az SM3 hiánya miatt lehetnek különbségek.

Egyébként én nem feltétlen értek egyet a teszttel, mivel lehet, hogy pont az SM3 használata miatt voltak lassabbak a játékok az Nvidia kártya alatt.

***

(#23) bacsis válasza ollie (#22) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ahogy fentebb írtam, igen, nagy valószínűséggel az SM3 miatt volt lassabb a játék az Nvidián. de lényegébe semmivel sem szebb a grafika az Nvidián, főleg nem annyival mint amennyivel a teljesítmény viszsaesett :W

(#24) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Én még mindig egy ilyen vga-val nyomom: [link] Én is meglepődtem, hogy Core 2 mellett egész jól megy. Persze csak nagyon ritkán játszom, akkor is főleg stratégiával+Trackmania Nations.

[ Szerkesztve ]

(#25) ]Phobos[ válasza Ndruu (#21) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Ez okés, de szerintem látatlanban az ultra odaveri a gt-t. Bár tesztet nem néztem még, távolabbi a projekt...

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#26) #31757056 válasza whiz (#19) üzenetére


#31757056
törölt tag

Carbon-ban SM2-es ATI kártyán pl nincs motion blur sem, ami az NV kártyát amúgy meg állatra visszahúzza. Ezt már pár éve kipróbáltam még egy 6600GT-vel és egy 9700Pro-val. TDU-ban NV alatt kéne lennie HDR-nek is, ami a képeken nem látszott.

Engem is megleptek a játékból kivett képek, alig lehet különbséget észrevenni. Mondjuk játékmenet alatt lehet jobban látszódna, de hiába a szebb grafika az Nvidia kártyán, ha a játék pont ezért játszhatatlan :(

(#27) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

A grafikonokra feldobtam volna a HD3850-est is. ;)

Az eredmény meglepő lehet, de nem az. A SM3.0 szaggatja szét az NVIDIA-t, ez nem kétség. Anno le is írták sokan, hogy pl. a HDR is földhöz vágja őket, még kevesek. Mindenki eldöntheti magának, hogy szerinte ki a győztes. Véleményem szerint a 2 kártya közül a 6800-as a nyerő (egy időben jelentek meg, az ATI-nak nem bocsájtható meg a SM3.0 hiánya).

:R

(#28) bacsis válasza #31757056 (#26) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

azért nem volt bekapcsolva a HDR, mert egyrészt a sebesség még jobban lecsökkent volna, továbá az ATI kártyánál érthető okok miatt nem tudtam bekapcsolni, s ha ATI-nál nem volt bekapcsolva akkor az Nvidiánál sem, így fer...
Athlon64+! Szerintem meg jól tette az ATI hogy nem rakta bele az SM3-at az X800ban, mert ha tudta volna, akkor az is olyan lassú lett volna.. így legalább egy X 800-al naygon sokáig el lehet(ett) játszani :R

(#29) Nunder


Nunder
őstag

Na ez egy remek írás, nagy gratula hozzá! Szeretem az ilyen írásokat, ilyenkor mindig felbuzdulok rajta, hogy hozzáfogjak a régi asztalim felturbózásához. Ám valami végül mindig meggátol benne. Legtöbbször az anyagiak :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#30) Daveedka


Daveedka
tag

újabb remek teszt, köszi :)

(#31) fekeandras


fekeandras
őstag

Azt tudtam, hogy jobb az X800XT de, hogy ennyivel verje a 6800at azt álmomban sem gondoltam... Beszarás :Y .
Én a mai napig egy ATI FireGL V7100-at használok módosított X850XT biossal.Munkakártya létére a CoD4 tök jól megy rajta (sosem esett a minimum 25fps alá) igaz csak 1024x768ben.A CS:S 1280x1024ben játékosok számától függetlenül átlag 80fps körül megy rajta (0 AA és 0 AF mellett, minden más maxon)(a minimum 45fps mindíg megvan, igaz ez egy jól optimalizált öreg játék már).Mással meg nem nagyon játszom szóval nekem marad még ez a jó öreg vas egy darabig.

Jó írás.Szeretek az ilyen öreg cuccokról olvasni. :C

[ Szerkesztve ]

(#32) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Uff, az ATI hűtése meg pont az a jó kis megoldás, hogy a ramokat nem hűti, pedig szoktak halni :(

Amúgy hasonló kártyája volt barátnőmnek is, akkoriban az X800 nagyon is jónak számított :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#33) bacsis válasza fekeandras (#31) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

gyönyörű példányod van :R

(#34) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

RivaTuner-rel rá lehet venni a 6800-ast, hogy eszébe se jusson használni az SM3.0-át. Futtatsz teszteket? :))

(#35) fekeandras válasza bacsis (#33) üzenetére


fekeandras
őstag

11db :DDD

(#36) bacsis válasza Peter Kiss (#34) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ezt nem is tudtam :Y már indítom is a vasat ;]

(#37) eastsider


eastsider
nagyúr

ilyen nekem is volt, igaz sima 6800 ment rajta a 16/6, emlékszem mekkora szám volt. igaz nem volt csúcs kari akkor sem, vmi 45K volt
gép akkor :D a táp azóta is itt megy a gépembe.. :))

emlékszem, hogy meghalt, s az árából lett egy PCI-E lap, meg egy 7600GST 256mb, ami mai napig is megy a gépemben (bár már haldoklik szegény, netes videóknál becsíkozza a képet, játékoknál meg GPU hubát csinál (vonalak lógnak ki az emberek fejéből stb...)

[ Szerkesztve ]

(#38) L4rs


L4rs
tag

Ismét egy nagyszerű írás. :R
Meglepett az eredmény, de ennek tudatában is sokkal szimpatikusabb a 6800GE. Valahogy jobban átgondoltabb. Külsőleg főleg. Gyönyörű kártya. Bele lehet szerelmesedni. (De a Gainward Bliss 7800GS+-ba is. ;] )
Örülök, hogy jó kezekbe került.

:R :R

(#39) bacsis válasza L4rs (#38) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

relatíve jó kézbe... azé' oda kentem neki rendesen ;]
most azon agyalok, merjek-e 1,5V-ot adni oszt hátha menne magasabb órajelen is ;]
bár kétségkívül, nem fogom agyon használni, kihozom belőle a plafont és szépen megy vissza a dobozába :K

[ Szerkesztve ]

(#40) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

,,Az a legegyszerűbb, ha veszünk mindegyik kártyából, és játéktól függően felváltva használjuk őket." - szép kis konklúzió :D

Kimerítő és szép cikk :C Egyébként nem értem mért kell meglepődni, ha az SM3 és SM4 között sincs szinte különbség képminőségben, akkor itt miért lenne ;]

sweetlou6.wordpress.com

(#41) PuMbA válasza Peter Kiss (#27) üzenetére


PuMbA
titán

Semmi.

[ Szerkesztve ]

(#42) szab0729


szab0729
tag

Jó kis írás, gratulálok.

Az x800xt végéről lemaradt, hogy Platinum Edition(kicsit magasabb órajeleken megy mint a sima) Nálam is járt 2 hetet a kártya, jó eresztés, amúgy azt nekem köszönheted, hogy a hűtést el tudod távolítani, az eredeti csavaroknak a hornyai 1 szemvillanás alatt elrágódtak, kénytelen voltam keresztülfúrni a fejüket, hogy a hűtést leszedhessem, a csavarok 1 floppy meghajtóból vannak :) A hűtés vezetékét viszont nem én barmoltam el, hanem az előttem való tulaj a Linux alatti szabályozhatóság miatt kicserélte alaplapira a csatit....

Jó látni, hogy rendesen műkszik, amit továbbadtam!

[ Szerkesztve ]

(#43) bacsis válasza szab0729 (#42) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

úgy látszik, akkro sok embernél megfordult már ez a kártya ;]

(#44) Napfénysüti

Nagyon jó írás a szokásos magas minőségben. A végeredmény elég meglepő számomra is. :)

Més que un club!

(#45) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

A jó kis bacsis minőség. :R Érdekes, hogy az SM2-es kártya jobban teljesít új játékok alatt, mint az SM3-as Nv. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#46) aram01


aram01
nagyúr

jó irás :C

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#48) Puma K


Puma K
veterán

Nagyon jó retrós írás!
Nekem anno volt Inno3D 6800GT-m de már PCI-E-os. 410/1100-ig birta utánna megdöglött mert valami eszméletlen szar az a hűtés ami rajta van :DDD
Nagyon szerettem azt a kártyát. Imádtam a dobozát eszméletlen jól nézett ki.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#49) dzsambo


dzsambo
tag

Szokásos Bacsis féle minőség :R :R . Én inkább a X800-at választottam volna. AGP-s gépekbe egyik sem rossz választás.

(#50) kmarton válasza eastsider (#37) üzenetére


kmarton
tag

Nekem a mai napig megvan és üzemel is a 6800LE-m 16/6ban rivatunerrel 5 kattintás átmókolni. Nagyon jó vétel volt abban az időbe

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=HKGiOY72ru4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.