Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vamzi


vamzi
őstag

Türelmetlenül várom a folytatást! Még valamikor 2000 környékén olvastam a Game Starban a game makerről és volt is a mellékletben egy játék, amit azzal készítettek. Akkor nyomogattam kicsit. Ilyen labirintus szerű játékig jutottam csak, aztán elfelejtettem.

(#2) szupermacs válasza vamzi (#1) üzenetére


szupermacs
veterán

Nekem is nagyon bonyolult, ezért végzem csak a grafikai részét a játéknak. Később lesznek majd concept artok is a bloghoz, amiket szeretnénk majd a játékban felhasználni.

Az előző ARPG játék is GM-el készült. Az viszont annyira összetett és szép volt, mint a diablo 2. Próbálok majd abból is videót linkelni a legutolsó fázisából ameddig eljutottunk vele. Köszi, hogy elolvastad!

(#3) sztanozs


sztanozs
veterán

Mindent bele!

Remélem nem egy újabb farkasos... :U

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4) peter9228


peter9228
aktív tag

Sok sikert!

Miért pont a Game Maker-re esett a választás? Unity nem lett volna jobb?

(#5) szupermacs válasza peter9228 (#4) üzenetére


szupermacs
veterán

GM már régi barátunk, haverom nem akart már beletanulni másba. Azért elég szép dolgokat lehet alkotni itt is. Tényleg próbálok előteremteni majd egy videót a régi játékból, mert elég jó lett. Tehát nem lehetetlen itt sem a helyzet.

(#3) sztanozs: Farkasos?

Egyébként köszi a bíztatást! :)

[ Szerkesztve ]

(#6) BoB


BoB
veterán

A majdnem befejezett játékról nem tudnál pár képet feltenni? Amúgy sok sikert!

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#7) sztanozs válasza szupermacs (#5) üzenetére


sztanozs
veterán

fórum + cikk - bocsánat a cinikus szkepticizmusomért :)

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#8) szupermacs válasza sztanozs (#7) üzenetére


szupermacs
veterán

Ezért is szeretnék blogot írni a folyamatról, mert jól jönne egy kis noszogatás, illetve érdeklődés, hogy lelket öntsön belénk ha esetleg megfáradunk vele és inkább kidobnánk a kukába.
Az előző gamma sajnos többször el lett kezdve elölről, mert többször is elértük azt a pontot, hogy a motorban annyi hiba volt, hogy már nem tudtuk kijavítani. Nem volt semmi ami alapján rendszerbe szedtük volna, hogy melyik folyamatot mi követi és nagyon sok dolgot ami eszünkbe jutott amik később bugoltak. Emiatt is lett egyszer a nulláról kezdve. Nem volt nagy cucc, egy olyan játékot kell elképzelni, mint a Diablo, csak poszt-apokaliptikus világban.

(#6) bob.zxr: Próbálok minél hamarabb képeket felrakni majd egy újabb blogban, ami csak arról a játékról fog szólni.

(#9) szupermacs


szupermacs
veterán

Akit érdekel a régi játék az itt megtalálja.

(#10) sztanozs válasza szupermacs (#9) üzenetére


sztanozs
veterán

:C

BTW van valami Game Maker szerű framework IOS-re?

A lányom már több, mint egy hónapja rágja a fülem hasonlón, de ahogy néztem a Game Maker Studio Windows only (viszont nincs kedvem dual-bootozni a MacBook Pro-mon). 2D, körökre osztott vagy realtime Construction Management típus volna az első projekt. Mivel még csak 9 éves és nincs konkrét programozási ismerete (az angol sem acélos még), így egy komplettem framwork kellene. Scratch-et próbáltam, de nekem elsőre túlságosan szimplisztikus; bár a magyar feljesztői nyelv elsőre előnynek tűnhet.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#11) szupermacs válasza sztanozs (#10) üzenetére


szupermacs
veterán

Nem nagyon ismerek ilyeneket. Van viszont a Game Maker Studionak egy Master változata is 799.99$-ért, amiben van iOS export lehetőség. Szerintem elkezdhetné az ingyenes GM:S-ban is, ha pedig komolyan gondolja megvásárolhatjátok a Mastert. Mi a 8-as verzióval próbálkozunk, de én tényleg csak a grafikai felelőse és ötletgazdája vagyok. A scriptelés nem az én területem.
Az egyetlen amihez értettem ilyen téren az a Comenius Logo volt, ha még emlékszel ilyesmire. :D
Ne haragudj, hogy nem tudtam érdemben segíteni.

(#12) sztanozs válasza szupermacs (#11) üzenetére


sztanozs
veterán

Sajna nincs most otthon Windows gépem, amin ki tudnám próbálni.
Lehet, hogy felhúzok valami VM-et - de nincs kedvem megvenni a 800 dodós Master változatot...
Köszi, hogy válaszoltál, az általános Programozás topikban is feltettem a kérdést, hátha tud majd valaki ott válaszolni.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#13) Bence_Monori


Bence_Monori
újonc

Sziasztok! A fejlesztés folyamatosan halad, ha itt nem is lehet közvetlenül figyelemmel követni, az alábbi Youtube csatornán, szépen szakaszosan végig lehet tekinteni videónként ahogy felépül a játék maga! :D https://www.youtube.com/channel/UCJEv0FwllGSDwqPymTEj9PQ/videos

Pontos leírásokat a videó leírásában találtok majd az aktuális fázisokról! :)

(#14) szupermacs válasza Bence_Monori (#13) üzenetére


szupermacs
veterán

Jó, hogy itt vagy! Legalább több lesz a szakmai hozzászólás is! :D

(#15) sztanozs válasza Bence_Monori (#13) üzenetére


sztanozs
veterán

szuper, este ránézek - Gamemakerre visszatérve - MAC-re találtam régi verziót (hetes, asszem), most azzal próbálkozunk :)

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#16) szupermacs válasza sztanozs (#15) üzenetére


szupermacs
veterán

Egy ideig mi is azt használtuk. Ha jól emlékszem az Akció-RPG még a 7-es változattal készült el. De majd a kolléga kijavít, ha rosszul tudom.

(#17) Bence_Monori válasza szupermacs (#16) üzenetére


Bence_Monori
újonc

Igen pontosan még nagyon nagyon régen a gm 6-al kezdtem aztán a komolyabb dolgok gm7-ben kezdődtek el.

(#18) Bence_Monori válasza Bence_Monori (#17) üzenetére


Bence_Monori
újonc

Sziasztok! Sokat haladtunk a progival emiatt frissült a blog "itten" : https://logout.hu/bejegyzes/szupermacs/egy_korokre_osztott_strategia_szuletese_3_resz.html

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.