Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45) norbert1998 válasza orion1025 (#42) üzenetére


norbert1998
veterán

az RTL felirat beuszására gondolsz például, többek között? engem is meglepett:
békésen vagyok a konyhában, család nézi az x-faktort, értelemszerűen ahhoz már megy minden hangcucc, mert egy lapostévéből nemigen jön ki semmi jó, hirtelen reklám, (jóval nagyobb hangerő, mint ahogy azt megszokhattuk, mint a műsor), beúszik az RTL felirat, és olyan mélyet produkál a két 25 centis mélysugárzó, hogy majdnem beborultam a hűtőszekrénybe :D

EQ-ról lévén szó még egy kicsit, PC-men alaplapi hangkártya van, realtek második legjobbja, rajta meg egy 5.1-es orion ht-550, kis tuninggal (bélés, frontok lecserélve kétszer nagyobb teljesítményű párra), de vagy 6 dB szoftveres mélykiemelést kell adnom rá EQ-ban a szobakisztásnál elkovetett, mélyláda csatorna 9 dB-es plussza mellé, ekkor szólt értelmesen, végre lecseréltem sztereó magnatra(150 w csúcsérték, gondolom a szabványhoz megadott minimális, ez esetben biztosan maximális, 0,1 s idejéig adható maximális terhelés (ami a megjelenő cikkem főszereplőjének eleme) és egy (a tényleges főszereplő) háziépítésű sztereó erősítőre(2*50 w), igaz, hangerőben alulmarad egy kicsit, ellenben nulla EQ-val porba gyalázza minden téren a hangerőt leszámítva. hiába volt az orion-on natív 5.1 bemenet használtban, soha nem éreztem rajta értelmes térhatást, pedig be is volt konfigurálva a hangkártyán

iMaverick:
pont tegnap néztünk olyan filmet, magyar szinkron(család miatt muszály, csak én értem az angol szinkront ;]) gagyi DD 5.1 (pedig az összes filmemen ott az angélus DTS-HD hatszoros bitrátával a DD-hez képest, de ennek ellenére olyan hangja volt ezen*, hogy mikor hitler elrepült felettünk konkrétan a lábammal éreztem a kanapén a repülőgép motorjának fordulátszámát a slo-motionben, mert a 10-15 hertz-et már semmi nem adja le hallhatóan, a kanapé huzata mozgott olyan sebességgel.
vagy a másik film, mikor a mesterlövész amerikai csávó leszedte az arab terroristát hangtompítóval. egy qrv@nagy lökést éreztem hátamon, meg egy halk magas kattanást hallottam, és már meg is halt az arab. a lökés pedig a mélyhangszóró mozdulása volt

*az alsó hangfal 150 wattos változata

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.