Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tntmax


tntmax
aktív tag

Sok sikert hozzá! Várom a végeredményt.

(#2) ezsolti


ezsolti
tag

Ez érdekesnek ígérkezik. Várom a folytatást!

(#3) BigManus


BigManus
addikt

Fanatic :C

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#4) nagysandor88


nagysandor88
tag

Szép elképzelés. Várom a folytatást. Én is építenék ilyet, de az a fránya idő... Valahogy sosem elég.

Apró észrevétel. A majdokra majd egy kicsit majd nézz rá, kicsit elszaporodtak.

Amúgy jó lett a cikk. Sok sikert hozzá.

Általában telóról írok, így gyakran elgépelek dolgokat, találd ki mit akarok! #### Kedvenc hirdetéstípusom: Eladó laptop, Ár megegyezés szerint Aztán álmodd meg mit adna el és mennyiért!?

(#5) Espla


Espla
aktív tag

A fa jó választás, mert szigeteli a hangot.
Én a szekrényben tartom a gépet, persze szellőzés megoldva.

(#6) laczo


laczo
tag

Hajrá :C kérjük a folytatást :)) és köszönjük hogy megosztod velünk ! :R

[ Szerkesztve ]

Gandalf mondja a Hobbitoknak: Jó nektek Hobbitok, mert a munkátok a hobbitok !!

(#7) RMZ250


RMZ250
senior tag

Jövőre én is szeretnék csinálni egy fa házat annyi különbséggel, hogy "igazi" fából.
Érdekes, hogy az elrendezés és a hűtési megoldásokat egy az egybe így képzeltem én is. Tehát a procinak külön légcsatorna a HDD-nek pedig a táp ventije adna huzatot egy elkülönített emeleten.

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#8) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

Várjuk a kész terméket! Sok sikert hozzá!

Mit is kéne ide írni?

(#9) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Zsír! A 16mm rétegelt lemezből azért lehet kihozni némi masszivitást :D
Én 3mm-est használok oldallapnak, de az én házaimnak van váza is :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) aram01


aram01
nagyúr

Várom a folytatást

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11) Kantorpe


Kantorpe
tag

Szep terv, varom a veget.
Arnyekolasnak vastagabb alufoliat a ket reteg koze, olcso egyszeru, es a vastagabb nem szakad gyurodik olyan konnyen. Nem ?

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#12) Sankoo


Sankoo
csendes tag

Hello,
Nem kötekedésképp,de miért számítógépformára készíted?
Hasonlóban gondolkodom,csak épp egy fekvő L alakú polcba fogom/szeretném elrejteni a gépet.

Szintén várom a folytatást!

[ Szerkesztve ]

(#13) Bari


Bari
Modder

Sziasztok

Köszönöm mindenkinek aki elolvasta :R

Engedjétek meg hogy így név nélkül ömlesztve válaszoljak.

Sajnos a moddingra szánható időm nekem sem túl sok, legtöbbször az alvásból csípek le, hogy tudjak haladni is, de hát az embernek arra van ideje amire szakít :DDD

A választásom azért esett a rétegelt lemezre, mert a megfelelő vastagságban viszonylag olcsón megvásárolható, könnyű vele bánni, nem vetemedik, és elég masszív. Az elképzeléseimhez ez illet a legjobban, a tervezés megkezdésekor gondolkoztam én is táblásított fenyő vagy tölgy anyagon, de győzött a rétegelt lemez.

Az árnyékolásnak én is vastagabb alufóliát vagy rézfóliát gondoltam, hajlok a réz felé mivel lesznek olyan csatlakozási pontjai melyeket forrasztani kell, bár manapság az alumínium házilagos forrasztása sem megoldhatatlan, bár a fólia vastagsága nagyban befolyásolja a végeredményt. Amennyiben nem sikerül vékony réz fóliát értelmes áron beszerezni, akkor maradok a vastagabb alufóliánál.

A forma adta magát a rendelkezésre álló hely miatt. A gyerkőc szobája egy fél padlástér beépítve, ez valamennyire látszik is az első két képen, na meg nem is akartam túl variálni a dolgot, táblás anyagból a téglatest jön ki a leggazdaságosabban.

Mivel elég részletesen szeretném dokumentálni a munkálatokat, elég sok bejegyzés lesz mire minden teljesen elkészül majd, szóval lesz mit olvasgatni.

Üdv: Bari

(#14) RMZ250 válasza Bari (#13) üzenetére


RMZ250
senior tag

Azt had kérdezzem már meg, hogy miért kell "árnyékolni" a gépet. Mi történne ha nem tenném, mi kár származna belőle :F

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#15) Bari válasza RMZ250 (#14) üzenetére


Bari
Modder

Kár nem származik belőle ha nincs árnyékolva. Sokan használják plexi házban vagy ház nélkül a gépet, a hardverekre nézve nem probléma, inkább a külvilágnak lehet 'gondja' ezzel. Mint minden elektronos eszköz ez is termel elektromágneses hullámokat, amik zavarhatják a közelben lévő más eszközök működését. Bár nem bizonyított de hatással lehetnek az emberi szervezetre is. Mivel a házikó a gyerkőcé lesz, jobb a békesség alapon inkább árnyékolom, a környezetünk így is tele van már elektroszmoggal, nem szándékozom én is növelni. Az árnyékolás jó hatással van a gépben lévő tv tunerre is, ha le van véve a jelenlegi ház oldallapja, kicsit zajosabb a kép, de ennek lehet ezer más oka is.

Üdv: Bari

(#16) hcl válasza Bari (#15) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg levett oldallapokkal :)

". Mint minden elektronos eszköz ez is termel elektromágneses hullámokat, amik zavarhatják a közelben lévő más eszközök működését."

Utoljára a K6-osom zavarta a rádiót, de az fém házzal is :D Azóta meg nem nagyon zavarja egyik gépem sem. A kábeltv-t, azt igen, de az is, ami fém házban van...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) korion


korion
senior tag

ötletes!
nekem nagyon tetszenek a fa házak szépen lelakozva!
én is kíváncsian várom a végeredményt!:)
üdv!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#18) hcs0924


hcs0924
tag

Ez igen! Várjuk a továbbiakat, sok sikert :R

Never blame anyone in your life. Good people give you happiness. Bad people give you expirience. Worst people give you a lesson. & Best people give you memories.

(#19) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Fa számítógép"ház" :D

Amúgy jópofa, kíváncsi vagyok a végeredményre.

(#20) Stef3


Stef3
csendes tag

Mindig is irigyeltem a kreatív asztalos vénával megáldott embereket. Csodát tudnak tenni a fával. Kíváncsian várjuk a végeredményt. :C

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#21) Crystalheart válasza Stef3 (#20) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én neobarokk PC-házra pályázom. Bár nem saját készítésűre, az is igaz. :D

(#22) KAMELOT válasza Espla (#5) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem a gépem mellettem van és alig hallani :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#23) Kantorpe


Kantorpe
tag

Ha mar itt tartunk en laptopot hasznalok. Tudom tudom azt is lehet moddolni fara, ahogy nehanyan azt mar bemutattak. :)

Koltseghatekonysag szempontjabol a vastag alu biztosan verhetetlen, ilyen rez arak mellett szerintem nem opcio, de legyen szerencsed. ;)

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#24) hcl válasza Kantorpe (#23) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az alut macerás forrasztani... Más nincs ellene :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#25) Carl97


Carl97
csendes tag

A minőség garantált, sok sikert Bari! :R már nekem is bekellene fejeznem a faházat :))

Lada, egy vírus, amely ha megfertőz; örökké rabja maradsz..

(#26) aram01 válasza Crystalheart (#21) üzenetére


aram01
nagyúr

az milyen? dobhatnál valami linket róla :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#27) justflash


justflash
tag

Jól néz ki,remélem látjuk majd készen is, én a sima moddingommal se haladok... :D De: hogy fogod átvinni a csatikat a többrétegű nyák másik oldalára úgy hogy egyrészt stabilan ott is maradjanak, másrészt hogy ne égess át adott esetben 1-2áramkört? :F

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#28) Bari válasza justflash (#27) üzenetére


Bari
Modder

Azok a csatlakozások amik átmennek az alaplapon, pl táp csati, ide csatlakozók és a ledek kapcsolók csatlakozója ilyen, amit be tudtak a gyárban forrasztani azt ki is lehet, cseréltem már alaplapot tápcsatlakozót, agp foglalatot, ethernet/usb kombós csatlakozót, így nem lesz gond vele. A tápcsatinál és az ide csatlakozóknál trükközni kell majd, mert borul a bekötési sorrend , de azt megoldom majd. A konfig ami a házba kerül nem mai darab, így nem igazán sajnálom ha még is balul sülne el az áthelyezés.

Üdv: Bari

(#29) hcl válasza Bari (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az már nem rossz, ha nagyobb csatikat cserélsz... mondjuk én rühellek alaplapot forrasztani - persze gondolom azért, mert egy szál Wellerem van :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) justflash válasza Bari (#28) üzenetére


justflash
tag

Pont erre gondoltam, hogy borul a bekötési sorrend, de ha megcsináltad egy kis tutorial érdekelne, ezen most elgondolkoztam, ilyenről még nem hallottam :) Viszont marha jó moddingoláshoz is, persze nem kis meló. AGP-csatinál pl nem fog megfordulni a sorrend, mert ha jól tévedek ott is más funkciója van a kártya 2oldalán lévő "lábaknak". :F

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#31) Bari válasza justflash (#30) üzenetére


Bari
Modder

Az AGP csatit mint példát hoztam fel, hogy cseréltem már olyat is (csupán 124 láb 4 sorban közel egymáshoz :Y ).
Az alaplapon ami a faházba kerül majd, csak a tápcsatlakozások, ventilátor csatlakozók, kapcsolók és a ledek csatlakozói, és ha minden jól egy az ide csatlakozók fognak majd átköltözni a túloldalra. Amint eljutok odáig a készítésben, hogy ezekről a munkafázisokról készül bejegyzés, elég részletes leírás lesz róla, szeretek mindent dokumentálni. Annak idején a Radikalmodon a pincegépem blogja 40 bejegyzést ért meg. A pincegép kisebb kihagyásokkal 7 hónap alatt készült el. A faház némiképp kevesebb munkafázist tartalmaz az eddigi tervek alapján, de kb 20 bejegyzésre itt is lehet majd számítani, remélhetőleg nem 7 hónap alatt :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv: Bari

(#32) dave666


dave666
aktív tag

Jó ötletnek tartom :R
Kíváncsi vagyok, ha elkészül :)
Lehet, hogy én is beneveznék egyre :K

Dave666

(#33) justflash válasza Bari (#31) üzenetére


justflash
tag

Értem, azért azt kemény lett volna átforrasztgatni... :D Most meghoztad a kedvemet, nekiállok énis a moddingnak végre :D :R

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#34) Bari válasza justflash (#33) üzenetére


Bari
Modder

Hajrá, moddingra fel :DD

Üdv: Bari

(#35) hernor02


hernor02
tag

Az ötlet nagyon jó! ;]
Sok sikert hozzá!

Nem jegelek olyannak, akivel még nem üzleteltem, mostanában elég sűrűn "elolvadt" a jég...

(#36) zso85


zso85
tag

Sok sikert hozzá!!Várom a folytatást!!
:R :R :R

Aki szivárványt akar látni, annak el kell viselnie az esőt is.

(#37) Crystalheart válasza aram01 (#26) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Soha nem láttam még neobarokk, klasszicista vagy bármilyen eklektikus, historista stílusú számítógépházat, csak néhány viktoriánus stílusból eredeztetett steampunkot, mint amit fentebb linkeltem. :) De attól még tudom, hogy nekem egy neobarokk munkaállomás kell. (Mondjuk lehet, hogy a gépház éppen nem fog látszani.)

(#38) Hellboy4 válasza Crystalheart (#37) üzenetére


Hellboy4
tag

Hát erre én is kíváncsi leszek!! Sok sikert! :C :R

(#39) Z$ee


Z$ee
csendes tag

Jól hangzik! Kíváncsi vagyok a továbbiakra.

zsee

(#40) Harigata


Harigata
tag

Érdekes projekt.
Ha jól emlékszem, pár hónapja is volt egy faházépítős blog itt a Logout-on.

(#41) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Remélem mi hamarabb sikerül és jön a beszámoló is az eredményről:R

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#42) Bari válasza JR.CSé (#41) üzenetére


Bari
Modder

A második bejegyzést már megírtam, még nem tudom mikor kerül majd ki, remélhetőleg hamarosan.

Üdv: Bari

(#43) szabi911


szabi911
csendes tag

ez igen te aztán tudsz, jól megoldottad és a képet is láttam jól néz ki le a kalappal :D
a 2. cikket majd holnap olvasom el grat :C :R

szabi

(#44) jones965


jones965
Modder

Jé!!!!!
Egy régi-új arc. Gratulálok, jó hogy ismét látni a munkáidat! :C

(#45) RMZ250 válasza szabi911 (#43) üzenetére


RMZ250
senior tag

Már meg jelent a 2. cikk? Vagy hol akarod elolvasni :F

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#46) Bari válasza RMZ250 (#45) üzenetére


Bari
Modder

Szia

Igen már megjelent itt találod :D

Üdv: Bari

(#47) RMZ250 válasza Bari (#46) üzenetére


RMZ250
senior tag

:R

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.