Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) Bari


Bari
Modder

Sziasztok

Köszönöm mindenkinek aki elolvasta :R

Engedjétek meg hogy így név nélkül ömlesztve válaszoljak.

Sajnos a moddingra szánható időm nekem sem túl sok, legtöbbször az alvásból csípek le, hogy tudjak haladni is, de hát az embernek arra van ideje amire szakít :DDD

A választásom azért esett a rétegelt lemezre, mert a megfelelő vastagságban viszonylag olcsón megvásárolható, könnyű vele bánni, nem vetemedik, és elég masszív. Az elképzeléseimhez ez illet a legjobban, a tervezés megkezdésekor gondolkoztam én is táblásított fenyő vagy tölgy anyagon, de győzött a rétegelt lemez.

Az árnyékolásnak én is vastagabb alufóliát vagy rézfóliát gondoltam, hajlok a réz felé mivel lesznek olyan csatlakozási pontjai melyeket forrasztani kell, bár manapság az alumínium házilagos forrasztása sem megoldhatatlan, bár a fólia vastagsága nagyban befolyásolja a végeredményt. Amennyiben nem sikerül vékony réz fóliát értelmes áron beszerezni, akkor maradok a vastagabb alufóliánál.

A forma adta magát a rendelkezésre álló hely miatt. A gyerkőc szobája egy fél padlástér beépítve, ez valamennyire látszik is az első két képen, na meg nem is akartam túl variálni a dolgot, táblás anyagból a téglatest jön ki a leggazdaságosabban.

Mivel elég részletesen szeretném dokumentálni a munkálatokat, elég sok bejegyzés lesz mire minden teljesen elkészül majd, szóval lesz mit olvasgatni.

Üdv: Bari

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.