Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Televan74


Televan74
nagyúr

Nagyon jó retro bemutató. Köszönöm szépen.
Én 286 -on kezdtem valamikor 1991 -ben. Nálam azóta is töretlen a pc népszerűsége.Nekem pár évig csak a DOS volt. Windowst később telepítettek a gépemre.
Azok a régi szép idők.... 640K base memoria , a többi meg EMS és XMS.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#102) Penyus válasza Televan74 (#101) üzenetére


Penyus
senior tag

Jah, nekem sem volt rajta windows csak neha mikor kellett. Meg ugye anno nem a win volt a fo dolog amit az ember a gepen hasznalt. Egesz mas ido voltak azok :))

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#103) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

vaa, imadom az ockul jatekokat :) a cikkben szereplok tobbsegevel a mai napig jatszom DOSBox-szal.. mondjuk van par kedvenc, ami nem szerepel az irasban, pl a Titus-fele Fox, Xenon II Megablast, Golden Axe, Lemmings.. Titus jatekok amugy tok jopofak, ezzel az uzenettel inditanak:
"Yeaaa... My game is still working in 2009!! Programmed in 199x on AT .286 12MHz. ... Enjoy oldies!!"

in asm we trust

(#104) Penyus válasza sghc_toma (#103) üzenetére


Penyus
senior tag

Ugy indul a prehistorik 2 is. Viszont azert nem szerepelnek az altalad felsorolt jatekok a teszben mert HERCULES monitorra irt jateokokat szedtem csokorba, azok pedig nem azok. Egyik sem. A gonden axe is csak kiirja a herculest de ha arra nyomsz akkor szejjelfagy. De lesz majd meg cikk. ;)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#105) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Hú ez nagyon jó volt! :K

Stunts: mivel a Trackmania a kedvencem, ez nagyon jó emlékeket hoz elő!
Street Rod: egyike azoknak a játékoknak amire nagyon rá voltam kattanva.

Észkerék! Hű ehhez van egy nagyon jó sztorim :DD épp a szomszédban nyomultunk vele és a következő feladványra "tippeltünk" rá: R_PÜLŐGÉP. Beirtuk az "E" betűt és mit ad isten a gép azt mondja Ön vesztett! A helyes megoldás: RÖPÜLŐGÉP :C

És még valami ami nagyon szemet szúrt... nézzétek meg mikor indul a játék miket ír!

"Ha tetszett a játék add tovább másnak is!" :U :U Azok a régi szép idők...

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#106) Penyus válasza raskolnikoff (#105) üzenetére


Penyus
senior tag

Jaja, eszkerek. Az volt meg benne pojen hogy kiirta ugye a kisordogos szoveget, es olyankor cheksumot szamolt, es ha nem egyezett az eltarolttal vagyis valaki megturkalta az exet vagy virusos lett akkor kozolte hogy megtalaltam amgamban a kisordogot! Es kilepett.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#107) Mareek


Mareek
csendes tag

qrva nagy cikk!! Hatalmas időutazás!! Köszi! Stunts és Street Road... :D

(#108) Cyberb0b válasza Mareek (#107) üzenetére


Cyberb0b
tag

Mint az előző tényleg nagyon zsilett lett :R Prince of Persia a legjobb game máig elhülyülünk vele :DD

♦♣♠ A nő olyan, mint egy költői hasonlat. Ha szép, akkor az sem baj, ha nincs semmi értelme.. ;) I am 33% Geek ♦♣♠

(#109) torma99


torma99
aktív tag

A Lotusra emlékszik valaki?Turbó zóna, tankolások, lila, zöld és sárga espiritekkel lehetett benne menni, jellegzetes zenékkel. Meg ott volt a Cisco ott rendőrautókkal kellett versenyezni az idő ellen.

(#110) Tv


Tv
senior tag

Köszönöm. Öröm volt olvasni :) Bárcsak ma is készülnének olyan játékok amik le tudnak kötni félóránál tovább :(

(#111) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Amúgy most hogy újra átolvastam a teszted.... nincs az a macsaka kicsit túl hízlalva? Lehet túl sok volt az USB-s egér neki, mert hogy nem a hagyományosból evett be az is tuti, mert a soros, és a ps2-es nem hízlal ennyire :( :DDD

[ Szerkesztve ]

(#112) F e Z o


F e Z o
veterán

Gratuláció az iráshoz, és hogy kivártad a telepitési időt, anno középiskolában is rengeteg ideig volt win3.1.
Egér nélkül manapság már elég nehezen boldogul mindenki, annyira kötődik már a géphez.
'92-ben volt Zánkán egy 2 hetes számtech tábor, egy c64-es, meg egy IBM PC-s. Én már akkor letettem a voksom a pc mellett ("programozgattunk", meg nyomultunk a Prince of Persia-val), pedig c64-et jobban favorizálták anno.

H2O über alles!

(#113) Drenadar válasza F e Z o (#112) üzenetére


Drenadar
veterán

Jaj de szép is volt :) Én első gépem egy C64 volt, utána egy 286-os :) Én a windowst nem erőltettem, nem kellett nekem semmire, Stunts, street rod, prince, majd 386-oson civ1, dűne2 ... vagy valami ilyesmi :) régi szép idők. Csak én még sárga-fekete monitorral nyomtam. hú de undorító volt...

(#114) Ygg


Ygg
senior tag

Hehehe...hétfő reggeli vidítónak tökéletes volt..köszi:)!

(#115) marositech


marositech
senior tag

Gyönyörű-gyönyörű cikk! Bravó!!! Jólesett olvasni! Mennyi-mennyi emlékek! Köszönöm Neked! :C

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#116) celeron


celeron
senior tag

Kössz szépen a visszatekintést!
Kellemes emlékeket hozott elő nálam is :D 486-os gépemen is DOS, Win 3.1 volt azok voltak az idők :D

(#117) Penyus válasza bacsis (#111) üzenetére


Penyus
senior tag

Szerintem a vezetek nelkuli volt! Meg a sok trackball. Amugy rendben van a sulya. Allatorvos szerint is. Csakhat herelt szegenykem ezaltal egesz nap csak eszik meg alszik, aztan azert ilyen szep kerek. De igy a jo, van rajta mit fogni :DD

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#118) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

A vicc az, hogy nem is volt ez olyan régen. Nem kell 30-40 évvel visszanyúlni, hogy kőkorszakinak tűnő számítógépeket lássunk. A frissebb generációk el se tudják képzelni, hogy mennyire kényelmes nekik a mai windows-okkal, a szeléssavú net, a wikipedia, a youtube...

Ui: a Dos Navigator volt a shell programok királya.

(#119) Duree


Duree
veterán

Szép korrekt írás.Jó újra látni mivel is nyomtuk 15-16 éve.Akkor még nem gondoltam volna hova jutunk

duree54

(#120) Penyus válasza Johnny Cage (#118) üzenetére


Penyus
senior tag

Hat igen. De ne szerettem azt a kort is:) Meg akkor ugye nem is volt mas. A cikkben azert van nc mert olyan regen meg nemigen volt dn, vagy en nem ismertem. Persze kesobb enis azt hasznaltam mar. Sajnos a cikken keresztul nem jon at hogy mennyire kis teljesitmenyu volt ez a gep a maiakhoz kepest, es megis mennyi mindent lehetett vele kezdeni.

Es igen, en sem gondoltam volna hogy ide jutunk. Nagyon nem :)

[ Szerkesztve ]

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#121) Duree


Duree
veterán

Egyébként egy pár régi játékot szívesen vennék most is persze mai grafikával.
Pl:Stunt amiben remek pályaépítö volt,mai ilyen játék nincsen sajnos

duree54

(#122) Penyus válasza Duree (#121) üzenetére


Penyus
senior tag

Hat a stuntsot meg a street rodot ha megcsinalnak az nagyot utne most is szerintem. Csak ehhez az kene hogy tenyleg csak annyi hogy a mai grafikaval! Es masba ne nyuljanak, mert abbol csak rossz dolgok lennenek.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#123) Duree


Duree
veterán

Ennek a gépnek az akkor árából ma egy komoly cucc vehetö,Ha relatív nézzük akkor akár egy autó is kijönne belöle(Akkor egy ilyen gép 5-6 havi fizetés volt)

duree54

(#124) sghc_toma válasza Penyus (#104) üzenetére


sghc_toma
senior tag

ja, tudom, Pre2 is Titus jatek..
CGA monitorom volt, nem tudtam, hogy ezek a cuccok nem mennek Hercules-sel.. :) mindenesetre varom a kovetkezo cikket, jo olvasni ilyeneket..

in asm we trust

(#125) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Mondjuk egy darabka múltat a mai napig őrzök: a 20 éves 101 gombos billentyűzetemet nem adnám el semmiért, a legtökéletesebb, legkézreállóbb konstrukció.

(Oda nem kell windows billentyű, mert felesleges és túlzsufolttá teszi a billentyűzetet.)

[ Szerkesztve ]

(#126) Geller72


Geller72
veterán

A cikk nagyon jó. Ami nem igazán jött át, az az autoexec.bat és a config.sys függőség, ami még sokáig megmaradt. Az emm386.exe későbbi simerete és használata, függőség az alapmemtől, plusz mem kicsikarása. Felső mem területre betöltés..stb. De ez már egy másik korszak. Egyébként, ha jól emléxem a norton commander és talán még a dos navigátor is használta az egeret, ha az egér driverét betöltöttük. A batch fájlok írásának művészete, a nagy betűs MENÜ SZERKESZTÉS!!..:D..L.O.L. Ez mind beugrik ilyenkor. A conner vinyókról lenézett adatok a bios beállításához..:D. Egyébként, halkan megjegyzem, hogy a 40-es vinyó akkoriban nagyon nem volt kicsi a 286-hoz. Jó néhány 486 is jött ki még ekkora vinyóval. Az igazi ugrás az un. 5x86-os korral jött, akkoriban volt a 850-es Quantum Fireball dömping. Annak ellenére, hogy ekkor már rendszer admin voltam egy non profit szervezetnél, az első saját gépem mégis egy Pentium 1-200 MMx volt. Számomra is meglepő, hogy a következő asztali gépem egy Pentium négyes AMD volt..:D.

Hozzátenném, hogy a 3.1-es win azért annyira nem volt szar, abban az időben maga volt a csoda. Emléxem, hogy már a Win ME bontogatta a szárnyait, de az egyik meg nevezni nem kívánt munkaügyi központban az egyik haverom még 3.11 alatt futó Winampal hallgatta a zenéit...DD..Már rég volt w95..95/OSR2, W98/ W98SE de még tömegével dobták ki ezen platformokra írt programok win 3.1-es verzióit.

[ Szerkesztve ]

(#127) Penyus válasza sghc_toma (#124) üzenetére


Penyus
senior tag

A hercules "butabb" volt mint a CGA. Felbontasban mondjuk nem, de joval tobb jatek tamogatott CGA-t mint herculest.

Oh igen a regi billentyuzetek. A kedvenceim! Azokhoz kepest meg amik most vannak foleg! Osszevissza osszetolva meg atpakolva a gombok, grr! Nem veszik figyelembe hogy en pl mar majd 20 eve ilyen 101es kiosztassal dolgozok. Kepesek egy sorral lejjebb tenni az insertet meg ezeket, agyatlansag!

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#128) Pörp válasza Penyus (#122) üzenetére


Pörp
senior tag

Szerintem is jó lenne egy Stunts: Reloaded vagy Stunts 2010 mondjuk az EA-tól, egyébként ők kebelezték be azt a csapatot akik a Stunts-ot készítették, lehet hogy az NFS szériákban működött olyan kéz, ami annó a Stunts megírásában is...

[ Szerkesztve ]

(#129) Drenadar válasza Penyus (#122) üzenetére


Drenadar
veterán

Tudod... mai jtékok nem arról szólnak. Idegenkednek az emberek a bonyolult dolgoktól.
Gondolj bele a street rod és a NFS játékok tuningolásához. A SR nagyon jó volt ujságból hirdetésekkel megvenni az alkatrészeket név szerint... NFSben? meg valami tuning csomag 1 - 2 -3 -4 meg ilyen vackok... röhej. De a népnek ez kell. Meg a sok szines matrica. Egyszerü játék és kell mindenkinek.

Én a düne2-őt akarnám látni mai grafikával, az eredeti zenével, eredeti elgondolással.

(#130) Johnny Cage válasza Geller72 (#126) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Hardcore júzerek úgyis QEMM-et használtak.

(#131) Penyus válasza Geller72 (#126) üzenetére


Penyus
senior tag

Igen, abba nem akartam belemenni. Lehet kene irnom egy kevesbe illusztralt cikket az akkori dosos vilagrol, congfigsyssel autoexec battal meg ilyenekkel. nemtom. elvileg bele akartam venni ezeket ebbe is, csak mar igyis eleg hosszu lett. igen hasznalta az egeret a dn meg az nc is. az 5os nc mar drag and dropot is tudott, dehat kit erdekelt :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#132) Johnny Cage válasza Penyus (#131) üzenetére


Johnny Cage
addikt

...sok értelme nem volt, mert az egér karakternyit mozdult el és az nem volt valami nagy élmény... :U

(#133) Geller72 válasza Johnny Cage (#130) üzenetére


Geller72
veterán

Rengeteg HC user lehetett akkoriban..:DD. Ha jól emléxem a számlára, a nyomtatóval együtt a 286 akkoriban a cégnek 220.000 forintjába került, a havi fizetésem meg 12 volt.:D...

(#134) Johnny Cage válasza Geller72 (#133) üzenetére


Johnny Cage
addikt

"Rengeteg HC user lehetett akkoriban..:DD"

Mondjuk a többség. Occasional júzereknek nem volt könnyű életük annó... :)

[ Szerkesztve ]

(#135) Geller72 válasza Johnny Cage (#134) üzenetére


Geller72
veterán

..végülis...jogos..:DDD....a mai usereknek az, hogy elérési út, nem sokat mond...hacsak nem használnak liunuxot..:DDD. Ott meg, ha vmi nem volt benne, és nem tudta, hol van, akkor annyi..:D...

(#136) Geller72


Geller72
veterán

Azt hiszem, az első wareznek számító dolog a magyar DOS 5.0 után akkoriban az NC volt..:DDD:

(#137) Penyus válasza Geller72 (#136) üzenetére


Penyus
senior tag

MAGYAR Dos 5.0????? :F

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#138) Geller72 válasza Penyus (#137) üzenetére


Geller72
veterán

Pontosan...Nem a 6.22 volt az első magyar dos...

húúú, itt most ne a parancsszavak magyarra fordítására asszociálj ám..:D...nem arra gondoltam..:DDD

[ Szerkesztve ]

(#139) nightmare13


nightmare13
senior tag

Jó öreg 286 :) nekem van egy lapom egy 16 mhz-es procival, meg memóriám is van hozzá :) ha valakit érdekel, egy-két csokiért viheti :)

A 286-os olyan, mint a jó bor: Az idő múlásával egyre csak nemesedik :)

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#140) Put2


Put2
tag

Azért még a 90-es évek elején még az Amiga volt az úr...! :) Haverommal mindig vitáztunk, h meyik a jobb :) Jó kis gép volt az annó.. De már csak múlt.. :(

(#141) Johnny Cage válasza Put2 (#140) üzenetére


Johnny Cage
addikt

...meg a C64! :K

(#142) hcl válasza Johnny Cage (#125) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem meg a Linux miatt úgysem működik a winkey :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#143) Geller72 válasza hcl (#142) üzenetére


Geller72
veterán

Úgy rémlik van lino, aminél a winkéyre felugrik a linuxos "start menü".

(#144) LackoMester


LackoMester
addikt

nemértem AMD gyártotta az Intel procit :F jó a teszt :C köszi :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#145) Penyus válasza LackoMester (#144) üzenetére


Penyus
senior tag

Neem, amd proci az csak az inteltol liszencelve, kotelesek voltak rajta feltuntetni a jogtulaj vagyis az intel nevet!

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#146) hcl válasza Penyus (#145) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Licencelve a halált. Felcsiszoltak egy Intelt, hogy meglegyen a felépítése -a legenda szerint. :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#147) Put2 válasza Johnny Cage (#141) üzenetére


Put2
tag

Ja ja :)

(#148) Suker10 válasza gyga (#10) üzenetére


Suker10
aktív tag

Az a MegaRace, nem? :F
Szerintem a Lotus Turbo Challenge volt akkoriban a legszebb és legjobban irányítható autós játék. A Scorched Earth előtt jelent meg a Tank Wars (Bomb).

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#149) LackoMester válasza Penyus (#145) üzenetére


LackoMester
addikt

aha,köszi értem :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#150) coyote55


coyote55
őstag

Az első, igazán nagy durranás a Sinclair ZX 81 volt!
Az az ötletes Basic interpreter a mai napig csúcs, a bámulatos karakteres játékokkal ;)
Volt hozzá 16/32 kB -os(!) memóriabővítő, és azon olyan sakkprogram futott, hogy a bábuk ugyan csak karakterek voltak, de játszani azt tudott :(((
Mivel ULA itthon nem volt beszerezhető, ki lett váltva egy marék LS TTL IC -vel, a hamar tönkremenő fóliatasztatúra pedig igazi billentyűzetre lett lecserélve :D
A Spectrum ULA -ját nem tudtuk kiváltani, sajnos :((
A következő gép már az Apple ][e volt, de az már egy másik történet :B

Memento Mori!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.