Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Penyus


Penyus
senior tag

Udv ujra! A kritikakat szivesen fogadom, ha esetleg hiba van a szovegben szoljatok! Jo szorakozast!

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#3) Badman 4ever válasza Penyus (#1) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nagyszerű látni ezeket a régi dolgokat. A Prehistorikot annyira szeretem, hogy néha előveszem, hogy játszak vele a mai napig, de a Stuntsot és Prince Of Persia-t is nagyba játszottam Win 3.11 alól. :) Nagyszerű írás. :C

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#4) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

én ugyanilyenre csak 6mhz-es(turbo=12mhz) esre felraktam a win98t és az The Need For Speed : SE-t:DDD kicsit akadozott de jobb szórakozás volt, mint a paint és a kicsit ragadós egérrel az aknakereső :B

Szeressük a régi masina teszteket, köszönöm! :)

Szerk.:Elkezdtem nézegetni a videókat. A Grand Prix circuit-ra emlékszem még apuval játszottuk:DDD

[ Szerkesztve ]

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#5) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Kicsit kurta és furcsa az írásod. Nem csak játékokból állt akkor a világ. :) A 6-os word és 5-ös excel például egész jó kis progi volt. Többet is megérdemelt volna két sornál

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#6) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Nagyon szép, korrekt összefoglaló, minden elismerésem! :R
A Játék bemutatókért külön köszönet!
Az észak és dél nevű játékot hogy mióta keresem... Még C64en nyomattam haverommal...
Kezdtem félni, hogy a Stunts-t kihagyod :B Imádom a zenéjét, mindig attól féltem, hogy a speaker szét szakad olyan visító hangot adott :C

(#7) Penyus


Penyus
senior tag

Hat igen, itt inkabb a gep kepessegeit akartam bemutatni es leginkabb a jatekokon at. Igy is kihagytam a pascalt, a qbasicet meg meg egy csomo mindent. A gameplay videok nehol lamak, bocsi.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#8) eclipse006


eclipse006
őstag

Nagyon jó lettt ez a teszted! :R előjöttek a régi emlékek.dos,fdisk :) , az Észkerékről ne is beszéljünk,azzal toltam a legtöbbet!

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#9) Penyus válasza eclipse006 (#8) üzenetére


Penyus
senior tag

Egyebkent most szandekosan sokak regi emlekeire akartam rarepulni. Meghat a sajat multamat felidezni, mert a jatekok amit a tesztben szerepelnek azokat nyomtam enis legtobbet annakidejen. :D

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#10) gyga


gyga
senior tag

Nem tudom emlékeztek-e de volt 1 autó versenyzős amiben fel lehetett fegyverezni az autókat és az ellent kilehetett lődözni. az is nagy játék volt.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#11) DBob


DBob
őstag

Köszönjük az írást :))
:R

(#12) Penyus válasza DBob (#11) üzenetére


Penyus
senior tag

Nagyon szivesen :DD

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#13) bacsis válasza gyga (#10) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Az már angyon modern játék volt, a Death Rally-ra gondolsz, akkortályt már tombolt a Pentium őrület :K Tök jó poén volt, hogy bene volt Duke Nukem is, az már elég erős ellenfél volt :D

(#14) Tituka


Tituka
senior tag

hihetetlen mik voltak... :Y

Skizofrén vagyok, és én is...

(#15) gyga válasza bacsis (#13) üzenetére


gyga
senior tag

jaja az volt :) már emléxem 486-on nyomtam

[ Szerkesztve ]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#16) olanor


olanor
tag

Nem semmi... az én első gépem egy 386 volt. Azon mennyit játszottam a Stunts-al meg volt még egy nagyon jó játékom, nevét nem tudom sajnos. A lényege az volt hogy ősemberekkel kellett motorozni :DDD

(#17) revan93


revan93
csendes tag

Szép írás grat hozzá.bár én ekkor még nem éltem :)) de mégis ebből lehet látni milyen gyorsan fejlődünk

(#18) peti_s


peti_s
addikt

Cimbora, minden elismerésem!! :R :R Nagyot alkottál, nagyobbat mint az Ipon egyik hivatalos szerkesztője a régi játékok összefoglalásával!!! :C :C

(#19) Penyus válasza olanor (#16) üzenetére


Penyus
senior tag

B.C. Racers volt az a jatek szerintem. Megvolt nekem is kesobb, de soha nem indult el valamiert

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#20) geprombolo


geprombolo
senior tag

Valahol lehet, hogy még megvan nekem is a Stunts. Ilyen régi gépem sose volt, de 486-ossal volt dolgom. P1-es volt az első gépem, a mostanihoz képest... juj, de lassú, de akkor menő volt. Jaj, majd' elfelejtettem, van valami régi DOS-os játékom, magyar fejlesztés, valami ralli, ha valakit érdekel, írjon privit és előkerítem.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#21) Penyus válasza peti_s (#18) üzenetére


Penyus
senior tag

Koszi az elismerest, de azert tenyleg egy kicsit pongyola a dolog szerintem is. Mondjuk az iponos cikket nem is emlitenem, az nagyon egyoldalu es osszecsapott.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#22) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Én már 386-ossal kezdtem, de cirka ilyen szinten. Akkor még kevés volt a guru, mindenre magunknak kellett rájönni. Jó iskola volt.
Ami a játékokat illeti, a Stunts volt a kedvencem.

Jó volt egy kicsit nosztalgiázni, köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23) gyga válasza gyga (#15) üzenetére


gyga
senior tag

rákerestem a yutubon, mégsem az volt mert az felülnézetes, amire én gondolok az belső nézetes volt

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#24) Penyus válasza gyga (#23) üzenetére


Penyus
senior tag

Esetleg Quarantine - Road warrior?

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#25) olanor válasza Penyus (#19) üzenetére


olanor
tag

És tényleg !

Sokat veszítettél , testvéremmel rengeteget nyomtuk. A Stunts meg ez volt a két nagy kedvenc. :)

Remélem lesznek még hasonló cikkeid. Jó volt olvasni. :R

(#26) Penyus válasza olanor (#25) üzenetére


Penyus
senior tag

Na orulok neki hogy tudtam:) Lesz meg, lesz:) Hasonloan retro tema. Es ott is lesznek jatekok ;)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#27) peti_s


peti_s
addikt

Kicsit bánom hogy nem születtem előbb, ezek nekem totál kimaradtak. :) Majd VirtualPC-n bepótolom. :)

(#28) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Fasza írás grat :C
Régi szép emlékeket idéz fel :U menyit toltuk anno a Grand Prix Circuit-ot emlékszem mekkora élmény volt végre színes monitoron játszani vele az addigi monokrómhoz képest :C

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#29) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Mi úgy hívtuk, hogy:
- ablax
- sznóva malagyec
- norton nacsalnyik

:) lehet találgatni, mi micsoda:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"...A windowson kívül más nem követelte meg az egeret akkoriban..." - és még a Ventura nevű, DOS-os kiadványszerkesztő. XT-n irgalmatlan lassú volt...

Jah, egyébként, 286-osból ez volt a leggyorsabb, jellemzően az AMD-től, mint ahogy 386/486/Pentium I idején is.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#31) bambano válasza sh4d0w (#30) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

természetesen nem ez volt a leggyorsabb 286-os.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) peti_s


peti_s
addikt

Annak a játéknak nem tudjátok a nevét, amiben egy hajóban voltál belső nézetben, irányítani lehetett, és ha jött szembe egy hajó azt le kellett lőni, de a végén a legnagyobb "főellenséget" sehogy sem lehetett lelőni. Plusz ha felbukkant egy hajó mindig a Gotcha! -t kiabálta az ürge. :)) 166-os MMX-en játszottam rajta. :)

(#33) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Régi szép idők, ezekre a játékokra még emlékszem is... :D

Köszi az írást. :)

Véleményem szubjektív...

(#34) waithEard


waithEard
őstag

Nice! :) Prince Foreva! :R

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#35) Penyus válasza bambano (#31) üzenetére


Penyus
senior tag

A leggyorsabb 286 a Harris ceg altal keszitett 25MHz-en futo peldany volt. Abbol is van itthon egypar :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#36) bambano válasza Penyus (#35) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Én is így tudtam, nekem egy 20MHz-es harrisos at volt az első pc-m, két(!!) mega rammal:) kicsit későn indultam:)

közben meglett a link.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) kriszbon


kriszbon
őstag

Jó multidézés volt köszönet érte :R Ja igen ha jól emlékszem a qbasic alatt is volt pár játék, valami gorillás bumeránggal meg nible akármi meg már mit tom én mi :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#38) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Jó ez a kis retró teszt nagy grat érte! :R
Emlékszem nekem egy 133Mhz-es 486-os volt az első gépem 8MB rammal, ezen az említett játékok közül sokat nyomattam én is. A Prehistorik 2-t, bár nem biztos, hogy elindul rajta, megnézhetted volna, iszonyú nagy játék még ma is, jobb mint sok mai csili-vili játék! :K

[ Szerkesztve ]

(#39) Penyus válasza kriszbon (#37) üzenetére


Penyus
senior tag

Igen, ezek alap jatekok voltak a dos 5.0ban. A gorilla.bas es a nibbles.bas. Az elobbibe gorillak dobaltak egymas banannal, nem bumeranggal :D A nibbles meg olyan volt mint a regi nokiakon a snake

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#40) Penyus válasza Fücsök007 (#38) üzenetére


Penyus
senior tag

A kettonek vga monitor kell. Azert nincs a cikkben. Az majd a jovo zeneje lesz :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#41) Fücsök007 válasza Penyus (#40) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ja igen, emlékszem, régen volt, de úgy volt. Még megvannak régről floppyk nekem is, szerintem megnézem őket, hogy jók még-e.(még mindig van floppy meghajtóm) :C

(#42) Killing


Killing
addikt

Nem semmi cuccos. A szoftver honnan van? Vagy még akkor vetted mikor a gép készült?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#43) Penyus válasza Killing (#42) üzenetére


Penyus
senior tag

Hat innen onnan. Vaterarom 4Mbol haveroktol. De a dos lemez az majdnem annyi ideje megvan mint a gep. :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#44) Móci


Móci
addikt

Sört a kutyának! :R
Nagyon jó cikk lett, öröm volt olvasni! Pláne amikor megláttam az Észkerék, Prehistorik, Prince of Persia képeket... mennyit játszottam én ezekkel anno a suliban, vagy ismerősöknél!
Még egyszer köszönet érte!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#45) Penyus válasza Móci (#44) üzenetére


Penyus
senior tag

Szivesen! :) Youtubeos videok is ajanlottak!

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#46) Lewzke


Lewzke
őstag

Nicsak mit látnak szemeim , a Pipe Dream ... vagy ahogyan mi hívtuk "csöves játék"
:R

(#47) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hehe, nekem pont ilyen BIOS-ú 286-om volt, igaz egy késői 24MHz-es (szakított ám mint atom).

Amúgy meg a TD1-2, F15, Stunts, SR, AlleyCat :) Ezekkel menyit nyomtuk :) Prince-t meg az iskolai XT-ken :) Mondjuk azon már lassított felvétel volt rendesen :D

Amúgy ha az embernek volt egy VGA moncsija akkor meg Retal :)

@Sh4dow : Jaj a Ventura-ra én is elékszem... plakátgyártás általánosban, mátrixnyomtatóval :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#48) hcl válasza HyP3b0y (#4) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

286-osra Wn98? Na azt megnézném :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) Penyus válasza hcl (#47) üzenetére


Penyus
senior tag

A Venturat meg a Vagasi Feri is emlegette a Szomszedokban :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#50) JoeYi


JoeYi
őstag

régi szép idők. Mikor megjött a doom2 egy doboznyi 1,44" floppyn :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.