Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LackoMester


LackoMester
addikt

Nagyon jó deszkák. :C Nekem pl. sosem volt szerencsém az MSI termékeivel, nemmondom, h. rosszak, de inkább Asus. ;)
Köszi a tesztet, jó írás. :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#2) audi100td


audi100td
nagyúr

bejövős az MSI lap :)

(#3) waporka


waporka
tag

nagyon tetszetős db! kár hogy kék a konfig:D

a privire illik válaszolni....

(#4) Angel1981


Angel1981
veterán

Jó lapoknak tűnnek, de ez a "Thermal Armor" engem kicsit megmosolyogtat.... :)

(#5) Gonz0


Gonz0
tag

Tud valaki olyan üzletet, ahol 5 év garanciával árulják az asus deszkát?

“I can’t see an end. I have no control and I don’t think there’s any escape - I don’t even have a home anymore. It’s time for a new keyboard.”

(#6) yakuza.tora válasza LackoMester (#1) üzenetére


yakuza.tora
addikt

MSI deszkám még nekem sem volt, de ebben a felállásban inkább azt választanám. Mondjuk az ára elég kemény! :B

Alléz Olympique de Marseille!

(#7) shteer


shteer
titán

én szeretnék visszatérni ASUS-ra, de ha a 2 közül kellen választani akkor maradna MSI lap a gépházban :)

..szerintem jónak tűnik

(#8) LackoMester válasza yakuza.tora (#6) üzenetére


LackoMester
addikt

volt, elszállt és még 2 vga... Ja, elég durva az árcédulájuk, bár adtam deszkáért 70 rugót, szóval, no comment... :U

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#9) Franklin válasza Angel1981 (#4) üzenetére


Franklin
addikt

Nekem nagyon tetszik, egyrészt sokkal letisztultabb kinézete lesz a lapnak, másrészt tényleg védi az alkatrészeket, pl. gépben matatáskor.

(#10) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

LOL, az MSI-nél a BIOS-nak nekem kicsit DOS ablak beütése van. :D
"Hőpáncél" ... Istenem ... :) Erről meg a Ford Fairlane jut eszembe: "Szopogassad ... faszkalap!" :DD

(#11) mpierre válasza Franklin (#9) üzenetére


mpierre
veterán

Lehet, hogy védi - nem csőfogóval kell bent matatni - de szerintem meg is főzi az alkatrészeket. Még a kopter se tud annyi levegőt megmozgatni, hogy jó legyen a hőmérséklet. Kevés hely, sok áramlást rontó alkatrész, ráadásul a gravitációs szellőzéssel szemben akar dolgozni a beszerelhető kopter.
Emiatt kár, hogy kimaradt egy alaplap hőmérsékleti grafikon, hogy tuning, meg terhelés alatt, hogy viselkedik ez a műanyag hőszigetelés.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#12) Tikakukac


Tikakukac
titán

Hővédő pajzs. Hmm, ezt a NASA-tól lopták, de mint tudjuk ott sem működik mindig, én hanyagolnám. Szvsz kukta lesz abból az alaplapból egy idő után :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#13) Cobb


Cobb
tag

Nagyon tetszik mindegyik lap! :)
Épp jókor a teszt...!Pont most vettem át az új, MSI P67A-GD65-ös lapomat!! :) :(((

performance, cool and quiet

(#14) sNORh válasza Angel1981 (#4) üzenetére


sNORh
addikt

nagyon durcán néz ki pedig rajta. nameg a gari nem kevés.. :U

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#15) Móci


Móci
addikt

Én inkább az Asust venném, nekem az tetszik jobban. Ez a hővédő pajzs meg... hát, ilyet is láttunk. :)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#16) psyho85


psyho85
aktív tag

Azért az MSI linkelt oldalán az, hogy 12+ év géming és 40+ év offísz júzt kibír, hát, vakulok megfele tőle azonnal. :))

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#17) Peter13 válasza Cobb (#13) üzenetére


Peter13
senior tag

Sose bánd...jó az a GD65 (meg a GD55, sőt még az 53 is). Ha jól emlékszem ugyanazat nyújtja a GD65 mint a 80-as, csak kivették belőle az olyan extrákat mint pl feszöltságmárő pontok. Tápellátásban-potenciálban ugyanazt kapod...enjoy! :K

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#18) Kiflinger


Kiflinger
tag

Hááát nem tudom... Azért az ASUS-nak közel sem a Sabertooth a teteje. Az egy erős közép kategóriás, míg az MSI-nél a GD80 az nagyágyú. Nekem kicsit sántít ez az összehasonlítás. Inkább egy Deluxe-al eresztettem volna össze. Már az ára is sántít... azonos kategóriában olcsóbb ASUS az nagyon ritka! :-)

(#19) shteer válasza Peter13 (#17) üzenetére


shteer
titán

feszmérő pontok a GD65-ön is vannak - még az enyémen is

..szerintem jónak tűnik

(#20) proci985 válasza mpierre (#11) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

főleg, hogy azt az 50mmes ventit nem is egyszerű beszerezni, a gyártó meg nem mellékeli a laphoz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21) manoarc válasza psyho85 (#16) üzenetére


manoarc
senior tag

A harmada talán reális :DDD

{。^◕‿◕^。}

(#22) Oliverda válasza Peter13 (#17) üzenetére


Oliverda
félisten

Pont fordítva. A GD65-ön fele annyi fázis van. Számszerűen hat.

Kiflinger: Az MSI-nél sem a GD80 a csúcs. Benne is van is cikkben, hogy náluk a Big Bang az abszolút csúcs.

proci985: Igen. Többek között ezért nem is lett kipróbálva ez a rész.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Jófélék, de a kettő közül inkább az ASUS amiért pénzt mernék adni.

...

(#24) V.Dave


V.Dave
senior tag

ez igen jó teszt lett. Szívesen llátnék még ilyen összehasonlításokat más márkákkal is :)

Xiaomi mi 8 6/128

(#25) mikej95 válasza Angel1981 (#4) üzenetére


mikej95
aktív tag

Szerintem az ASUS lap jobb, de ez a Termal Armor egy vicc. :Y
Elsőre azt hittem, hogy aluból van, a lapra van rögzítve és érintkezik az alatta lévő bordákkal így elvezet egy kis hőt. :))
De nem, ez műanyag és most nem a VGA meg a CPU hője főzi a lapot, hanem a sajátja. :(

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#26) Forestal válasza mikej95 (#25) üzenetére


Forestal
tag

Pedig sokan ráfognak harapni a szokatlan dizájnra, de szerintem is felejtős ez a műanyag burok, az alut meg valszeg. sajnálták rá...

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#27) Eddie141


Eddie141
senior tag

Azok a SATA kábelek gyönyörűek az MSI laphoz :) Nekem nagyjból csak az kellene, bár a lap sem rossz. Az Asus nekem kifejezetten nem tetszik.
Levéve a műanyag borítást nem tűnik valami komolynak a hűtése. Főleg nem ennyiért :)

[ Szerkesztve ]

(#28) proci985 válasza Oliverda (#22) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

sejtettem:) külföldi oldalakon se szokták próbálgatni, illetve talán léghűtésesben is keresett valaki rá ventit... sikertelenül.

pl scythe árul 50x10est a mini kaze szériában, illetve van a Deltának is ilyen modellje... de gyakorlatban 50x10 annyira nem elterjedt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#29) Vuk-T


Vuk-T
csendes tag

Hát nem tudom nekem ugyanilyen B3-as sabertooth-om van és nincs a dobozon a tetszetős "5 year warranty" matrica és a kapott garlevelen is csak 3 év szerepel :F. ASUS oldalán is néztem ott sem írnak semmit és az ottani dobozképen sincs feltüntetve az az 5 év gar. Más külföldi oldalakon viszont ugyancsak 5 évet írnak, szóval én már nem tudom hogy mit higgyek.

[ Szerkesztve ]

(#30) shteer válasza Vuk-T (#29) üzenetére


shteer
titán

welcome to Hungary :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#31) _Atesz


_Atesz
addikt

A cmos reset gomb a hátsó panelen egy tuning lapnál nagyon okos húzás. :C

[ Szerkesztve ]

(#32) kerelo


kerelo
senior tag

nekem az asus kellene,tetszik

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#33) Archer


Archer
őstag

Asusnál ez a hőpajzs, jájjj... Tettek volna rá kis samott téglákat, egy kemény tuningnál télen legalább kellemesen melegítene, de így... MSI jobban bejön de inkább az aktuális RoG lappal (van ilyen?) kellene összehasonlítani.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#34) Georg17


Georg17
tag

Mindkét lap jó, de a kettő közül az ASUS éri meg jobban szerintem. Hiszen olcsóbb, egyedi dizájn, egyedi színek.
Pedig MSI lapom van. DE! Én erről a kettőről írtam, hogy az ASUS éri meg jobban.
A GD-80 szerintem egy kicsit too much, fölösleges ennyi pénzt költeni. A GD-65 a telitalálat, árban és szolgáltatásban egyaránt. Amúgy érdekes, hogy valahogy ezekről az MSI lapokról nem tudnak igazán jó képeket csinálni. Nem tudom miért, de élősebb sokkal-sokkal jobban néznek ki.
Oké! Nekem 1156-os lapom van, de mégis csak MSI (P55-GD65) és nagyon meg vagyok elégedve a teljesítményével és a kinézetével is.
Amúgy jól sikerült cikk. Vagy teszt? lol :B

(#35) Boxi88 válasza Angel1981 (#4) üzenetére


Boxi88
őstag

Szintén! Mosoly jelent meg az arcomon a "pajzstól"... :U

(#36) shteer válasza Archer (#33) üzenetére


shteer
titán

:K

maximus IV extreme

..szerintem jónak tűnik

(#37) Joe.36


Joe.36
addikt

Jók ezek az új biosok,,, Nem semmi lapok.. Az én régi harcosom a közelébe sem jöhet már...

Már az enyémen is van cmos reset gomb... :)

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#38) Endreas


Endreas
tag

"Páncél" az alaplapon.. mi jöhet még?
Mini bazooka? :))

Kérdezz.

(#39) Endreas válasza Forestal (#26) üzenetére


Endreas
tag

:K

Kérdezz.

(#40) proci985 válasza shteer (#36) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

annak a big bang lenne az ellenfele. nem a 80as széria már a csúcs, mint ahogy a gigánál sem a dq6osok.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41) Móci válasza Archer (#33) üzenetére


Móci
addikt

Inkább valami fémlapot, hogy lehessen rajta grillezni. ;)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#42) Csorosz


Csorosz
aktív tag

Szerintem meg tökjó ötlet ez a pajzs.
Véd mechanikusan, megvédi a lapot a VGA hőjétől, nem porosodik a lap.
Aki dolgozott már számtechboltban, az tudja, mekkora porral jár ez a szakma. És a por, vezeti az áramot...
A feteken és az alaplpi chippen kívül más nem igazán termel a lapon hőt. Ha ezek nem melegszenek tulságosan, akkor biztos hogy nem okoz gondot a teljes lefedettség.
Amúgy nem igen hiszem, hogy megférne egymás mellett egy elbaltázott hősapka és az 5 év gari. A vezető alaplapgyártónál.

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#43) shteer válasza proci985 (#40) üzenetére


shteer
titán

csak a kollégának válaszoltam, h létezik rog lap a szériában

..szerintem jónak tűnik

(#44) Oliverda válasza shteer (#43) üzenetére


Oliverda
félisten

Kár, hogy durván 80K az ára. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#45) Gonz0 válasza Vuk-T (#29) üzenetére


Gonz0
tag

Szerintem az 5 év garancia csak az amerikai piacra vonatkozik: usa site vs global site

Szóval mi itt a balkánon örüljünk, hogy 3 évet kapunk, mert van ahol még annyit se adnak..

A cikket meg ennek fényében érdemes olvasni, így a végkövetkeztetés is más lesz szerintem.

“I can’t see an end. I have no control and I don’t think there’s any escape - I don’t even have a home anymore. It’s time for a new keyboard.”

(#46) shteer válasza Oliverda (#44) üzenetére


shteer
titán

az nem lenne baj, ha 3 napi fizu is annyi lenne :))

így kb 3x annyi mint amennyit lapra szánni szoktam :)

..szerintem jónak tűnik

(#47) GypsFulvus2 válasza Oliverda (#22) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Tuti, hogy a GD65-ön csak 6 fázis van? Hasonló lapot szeretnék venni, csak Z68-al. A GD65-nek most elég jól lement az ára, a GD80-at drágállom, de ha kétszer annyi a fázis az a stabilitás és élettartam szempontjából nagyon nem mindegy. Nem találom az erre vonatkozó infót az MSI honlapján. Megköszönném, ha elárulnád, vagy linkelnéd, hogy te honnan vetted.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#48) proci985 válasza shteer (#43) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

persze, csak kissé drágább:)

egyébként igaz, egyik sem csúcskategória, ahhoz képest meg azért elég drágák. főleg, hogy NB sincs rajtuk.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#49) Locutus


Locutus
veterán

Egy olyan tesztet nem akartok csinálni, hogy jobbfajta Core2Quadról átállás i5/i7-re?
Kiváncsi lennék mik a különbségek...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#50) #16939776


#16939776
törölt tag

Az ASUS szerint ez a különböző (elsősorban grafikus) kártyák által generált meleg levegőtől védi a NYÁK-on található komponenseket, melynek segítségével a rendszer élettartama és stabilitása is megnő.

inkább a vízhűtés definíciója lenne ez :DDD

Ha rakok a VGA fölé egy ventilátort ami nyomja be a levegőt a "paplan" alá akkor ugyanúgy megfő minden a nyákon :W venti nélkül szintén :W

Ez a műanyaghulladék nélkül egész pofás :DD

[ Szerkesztve ]

(#51) Archer válasza proci985 (#48) üzenetére


Archer
őstag

Minél kevesebb cucc van rajtuk, annál drágábbak, logikus nem?

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#52) shteer válasza #16939776 (#50) üzenetére


shteer
titán

és ha az a venti kifelé húzz a levegőt? :P

..szerintem jónak tűnik

(#53) mpierre válasza shteer (#52) üzenetére


mpierre
veterán

A beépítés helyét nézve... Placebo. ;] A proci foglalat mellől szívná a levegőt...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#54) Forestal válasza Csorosz (#42) üzenetére


Forestal
tag

A portalanításra szerintem jobb megoldás a "portalanítás" :)
Én ezt max. 2 havonta egy Makita légfúvóval oldom meg a szabadban. Utána mintha új lenne a gép. Még a mosható porszűrőt sem kell mosnom úgy kipuceválja. (Thermaltake Swing)

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#55) shteer válasza mpierre (#53) üzenetére


shteer
titán

jó ez anélkül is - nem adnák ki ha veszélyt jelentene a lap élettartamára

a többi meg marketing

..szerintem jónak tűnik

(#56) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Elsőre azt hittem, hogy egy egységes hőelvezető felület van az Asus lapon. Erre meglátom a képet, hogy műanyagból van :Y Biztosan jó alaplap de ennyire gagyi hatást kelteni ezzel a műanyag lappal...

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#57) shteer válasza M@trixfan (#56) üzenetére


shteer
titán

de miből kellene legyen? karbonból? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#58) GypsFulvus2 válasza shteer (#57) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Gadolinium-prazeodimium ötvözetet javaslok. :D

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#59) mpierre válasza GypsFulvus2 (#58) üzenetére


mpierre
veterán

Végül is neutronelnyelőnek tökéletes lenne az is... ráadásul még a baktériumokat is megölné... bár óvatosan vele, mert véralvadásgátló tulajdonsága is lenne.. :DDD :W

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#60) M@trixfan válasza shteer (#57) üzenetére


M@trixfan
addikt

Természetesen fémből, megfelelően illesztve a melegedő chip-ekhez, vrm-ekhez. Így csak jó kis dunsztolást tud, az is feature :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#61) shteer válasza M@trixfan (#60) üzenetére


shteer
titán

de minek? ez nem a hűtést segíti - ez egy semmi
az alaplapon található alkatrészek pedig nem kívánják az extra hűtést

..szerintem jónak tűnik

(#62) shteer válasza GypsFulvus2 (#58) üzenetére


shteer
titán

:D

..szerintem jónak tűnik

(#63) KAMELOT


KAMELOT
titán

Jó lap mind a kettő!
MSI haveromnak van megbízhatóság 100%. 24/7-ben megy neki. Most lesz 3 éves a lap.
Proci benne 80%-on állandóan terhelve.
8GB-ból 7GB foglalt.
Gondolom ez elég meggyőző ok ,hogy megbízhatóak az MSI lapok.
ASUS azért mert ASUS..nagyon jók!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#64) #83381760


#83381760
törölt tag

Ez a ASUS Sabertooth P67 rohadt jól néz ki!!!!! :Y
Be kéne újítanom egy ilyennel! :C

(#65) rupyb563


rupyb563
tag

Ma vettem egy ilyet -- sikerült raktárkészleten maradt ÚJ-at, még mindig O.K. kis lap :)

+36202786385

(#66) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Akinek ilyen lapja van, és tele van a töke azzal, hogy a thermal radarhoz - ami ennek a cuccnak az egyik lényege - nem adnak win8 támogatást, csak mondom hogy van megoldás ;)

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#67) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ez a Sabertooth még mindig csuda guszta. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#68) zitrone88


zitrone88
aktív tag

Beszólok már ide arról a gépről, amiben ez ketyeg még mindig, 4,5ghz-en hajtva egy 3770K-t, 2133mhz-es ramokkal, na jó, igazából tegnap vették meg ezeket, de az alaplapot egyszerűen nincs szívem eladni, inkább veszek neki egy vitrint :D Asusról beszélek természetesen. Thermal Armorral használva, kisventilátorral, normál hőfokokkal, én személy szerint 3 éve, abból két éve 4,5ghz-en használva az i7-et, előtte 4,2ghz-en egy 2500K ketyegett benne. Jelenleg 1080 volt mellette, nagyon kevés játéknál bottleneckelt, akkor sem annyira a proci, inkább talán a ram, vagy az optimalizálatlanság :D Ez az alaplap egy hős, és kár, hogy idáig korcsosult a TUF széria.... :( Életem legjobb alaplapja volt, és valószínűleg marad is..
Most jutottam el oda, hogy beújítok a 4. gen ryzenre (ha tényleg villantanak nagyot), mert 144hz-re már kevés. De a 60-at még hozta az előző monitorral :)

[ Szerkesztve ]

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#69) hajnalbros válasza zitrone88 (#68) üzenetére


hajnalbros
tag

Beszólok már én is. 10 éve használom a lapot. Nincs húzás csak napi használat játékkal. Már a 3. proci van benne, természetesen 3770. Hibátlan termék !

Ketten jönnek ki az erdőből, az egyik FUTVA, a másik MEDVE !

(#70) zitrone88 válasza hajnalbros (#69) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Pedig egy K-s procival All Core még ha csak 4ghz is, de a 4,2 is játszi könnyedséggel elérhető, tök sokat tud számítani általános sebbességben is. Persze nem buzdítani akarlak, de, ha egyszer túl sok időd lenne, érdemes utánaolvasgatni, és, ha már biztos kezed van hozzá, felpiszkálni egy kicsit, igényli :D Hiányzik....... Ha lesz vitrinem, veszek egyet újra :D

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.