Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) S-Attila


S-Attila
aktív tag

5 MB/s tempókülönbségért + 40 dollár?

[ Szerkesztve ]

(#2) Daywalker válasza S-Attila (#1) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem. +5MB/s és + 30 GB.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#3) S-Attila válasza Daywalker (#2) üzenetére


S-Attila
aktív tag

"A Corsair két darab 2,5"-es SSD tárolót dob a piacra, melyek 90 GB-os tárkapacitást kínálnak..." :F

(#4) Daywalker válasza S-Attila (#3) üzenetére


Daywalker
addikt

Ja, hogy te a két család közti különbségről beszélsz, én valamiért a korábbi (60GB) modellekre gondoltam...eh, korán van még :DD . Na igen, érdekes a Corsair árazása.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#5) F34R


F34R
nagyúr

hhúú ezért kiadni plusz pénzt :) pedig a szürkés kék az jobban bejön.

(#6) Male válasza S-Attila (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Nem! 5MB/s és a piros festék felára! :DDD

Mondjuk az elődöknél a vezérlő sem volt ugyan az (2280 vs 2281)

(#7) kerelo


kerelo
senior tag

A 90 GB méret tényleg jó ötlet :K

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#8) Shady313


Shady313
aktív tag

159 dollár... alakul :)

(#9) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Az áruk full jó:)De ameddigre ideérnek :(

[ Szerkesztve ]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#10) LordX válasza S-Attila (#1) üzenetére


LordX
veterán

Nem - a szinkron vs. aszinkron SSD a 40 dollár, az az 5 MB/s különbség az kb. elméleti, a gyakorlatban kb. kétszeres különbség van a kettő között. [link]

(#11) F e Z o válasza CoDWaW07 (#9) üzenetére


F e Z o
veterán

Lesz abból 159 euró is sajnos. :(

H2O über alles!

(#12) Male válasza LordX (#10) üzenetére


Male
nagyúr

Na ez érdekes.... nem igazán reklámozzák ezt...

(#13) banhammer


banhammer
veterán

5 mega plusz sebességért 40 dodót elkérni RABLÁS!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#14) Shady313 válasza banhammer (#13) üzenetére


Shady313
aktív tag

Három hozzászólással feljebb le van írva, hogy miről van szó :)

(#15) Daywalker válasza Male (#12) üzenetére


Daywalker
addikt

Hát nem is:) Mert gyakorlatilag a tesztek szerint a két tároló között alig van sebességkülönbség, viszont jót lehet kaszálni rajta. 40 dollárt nem ér meg az a minimális (hol kimérhető, hol nem) teljesítménykülönbség, ami a két drive között van. A GT akkor gyorsabb jelentősen, ha nem vagy csak kis mértékben tömöríthető adatokat kell mozgatni...na akkor megéri a különbözetet, egyébként nem. Mindenféle szintetikus dologgal mérve nem látni a különbséget, tehát a lineáris és iops adatok nem mondanak semmit ebben az esetben.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#16) LordX válasza Daywalker (#15) üzenetére


LordX
veterán

Amit linkeltem a 4. oldalon levő nem szintetikus tesztek nem épp ezt mondják - vagy az 5. oldalon levő másolásteszt sem..

[ Szerkesztve ]

(#17) Daywalker válasza LordX (#16) üzenetére


Daywalker
addikt

Amit te mutattál, abban nincs benne, hogy mivel teszteltek. Ellenben a GT és F3 között tényleg nincs sok különbség.

MOD: ellenben adtál egy jó ötlet tesztre:))) Abból majd kiderül! :C :R

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#18) LordX válasza Daywalker (#17) üzenetére


LordX
veterán

Már várom is :)

(#19) jap


jap
aktív tag

De jó, már ilyenre is figyelni kell:
szinkronos <-> nem szinkronos...

Remélem erre is készülnek táblázatok, melyik ssd (milyen vezérlőre alapoz és) szinkronos-é?

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#20) Bálint85


Bálint85
senior tag

melyik jobb és miért?

- Corsair Force 3 120GB
- Corsair Force GT 120GB

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#21) Male válasza Daywalker (#15) üzenetére


Male
nagyúr

A linkelt teszt 4. oldala épp az ellenkezőjét mutatja... ott elég durva a különbség, és azok nem a szintetikus tesztek, így fontosabb is.

(#22) Daywalker válasza Male (#21) üzenetére


Daywalker
addikt

A linkelt teszten nem írnak típust :N . Lehet, hogy két különböző gyártó tök különböző cuccát tesztelték (gyanítom, ezért nincs is odaírva). F3 vs GT tesztet láttam már, és nem sok különbség volt, leszámítva amit írtam, hogy tömörített adatoknál mi a helyzet. Általános használatnál, ha nem stopperrel ülsz előtte, nem fogod észrevenni ;)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#23) LordX válasza Daywalker (#22) üzenetére


LordX
veterán

Elvileg írják az első oldalon, hogy ugyanazon gyártó, ugyanazon vezérlő, csak szinkron vs aszinkron termék. Mondjuk én is erősen hiányolom, hogy nem írták le melyik, csökkenti a hitelességét, szeretnék is látni másik tesztet erről a témáról.

Egyébként meg ok, hogy nem fogod észrevenni, mert már a lassabb is gyorsabb, mint egy standard usernek kell, de attól még a 2x sebesség az 2x sebesség. A "tömörített adat" az meg nem épp ritka kitétel, most megnéztem a céges gépen a lemezt, kb. 90%-a az adatoknak valamilyen módon tömörített.

(#24) Daywalker válasza LordX (#23) üzenetére


Daywalker
addikt

Jaja, ez igaz! :)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#25) Male válasza Daywalker (#22) üzenetére


Male
nagyúr

Valóban, de három párost sorolnak fel az elején (ami között pont ebben a hírben szereplők is vannak), az SF 2281 vezérlőről van benne szó, ami szintén egyezik... és ha megnézed a két adatlapot amit beszúrtak, az ha jól néztem 100%-ban egyezik a Force 3 és GT adataival.

Azért azt nem feltételezem, hogy két különböző gyártótól származót mértek így össze, az nagyon gáz lenne.

(#26) NogeOne


NogeOne
tag

Magyarország még rádob 1 kicsit az árra meg még 1 kis idő még megérkezik. .amúgy jó cucc :D

(#27) Slovak


Slovak
tag

használja már valaki a 60as GT-t?

(#28) Kroni1


Kroni1
veterán

Iponon a vásárlói vélemények közt olvastam olyat hogy a sata3-as ssd-knek problémája van még a javított, B3 steppinges intel alaplapokkal, és eltűnik még biosból is, kékhalál stb tünetek léphetnek fel randomszerűen. Ezt meg tudná valaki erősiteni v cáfolni? Most vettem egy Corsair Force 3 120GB-ost, remélem nem lesz vele gond!

[ Szerkesztve ]

(#29) kozi71 válasza Kroni1 (#28) üzenetére


kozi71
senior tag

Nekem 4 db. Force 3 60GB van. Két Raid tömb-ben.
Az inteles SATA3 vezérlőtömb jól működik. Bááár erre sem fogadnék azért, mert igazából csak a WIN7 van rajta. Nem igen mozgatom rajta az adatokat.
A másik tömb Marvell-es vezérlőn van. Na ez naponta 4-5 alkalommal, attól függően mennyit dolgoztatod egyszerűen hipp-hopp leválasztódik, és eltűnik a rendszerből. Csak a gép újraindítása után jelenik meg újra. Adatok megmaradnak szerencsére.
Corsair fórumát olvasva a 120GB-al is jelentkezik ez a probléma. Firmware frissítés nem segít.Talán csak csökkenti a leválásokat. Sajnos meg nem szünteti. (1.3 verzió)
Nagyon remélem még fogják frissíteni. Ha nem, akkor nagy csalódás volt ez a széria.

high tech, low life

(#30) Kroni1 válasza kozi71 (#29) üzenetére


Kroni1
veterán

nem lehet hogy a marvelles vezérlőhöz kéne valami frissités? Bár ha a többi SSD-t rendesen kezeli a Marvell is, akkor vsz a Force3 a ludas..

(#31) kozi71 válasza Kroni1 (#30) üzenetére


kozi71
senior tag

Sajnos nem. Már próbáltam vagy 4 verziót.Egyszerűen nem szeretik egymást.

high tech, low life

(#32) Kroni1 válasza kozi71 (#31) üzenetére


Kroni1
veterán

na basszus! pedig az én giga 770TA-UD3as alaplapomon is marvell vezérlő van, és ezt találtam a leírásnál:

"SATA3 SSDs are not recommended for use in RAID 0 mode on Marvell SE9128 ports."

Korábban volt benne 1db Force F60-as SSD, és azzal csinált hasonló furcsaságokat, akkor lehet h ezzel a Force3-al is bajba leszek! :(

(#33) kozi71


kozi71
senior tag

Itt a Marvell, és az Intel közötti eltérés. [link]

high tech, low life

(#34) Kroni1 válasza kozi71 (#33) üzenetére


Kroni1
veterán

ahha, hát ez jelentős.. :(

(#35) Logicman86


Logicman86
tag

Helo.

Nekem egy Gigabyte GA-P55A-UD3 lapom van.

Marvell 9128 chip:
Support for SATA RAID 0 and RAID 1
2 x SATA 6Gb/s connectors (GSATA3_6, GSATA3_7) supporting up to 2 SATA 6Gb/s devices

Akkor ne is gondolkodjak egy Corsair 60Gb Force-3 (CSSD-F60GB3-BK) vásárlásán?

Lehetőleg törekedj a feltett kérdésekre válaszolni...

(#36) Kroni1 válasza Logicman86 (#35) üzenetére


Kroni1
veterán

nekem kb. 1 hét és megjön, majd megmondom ha leteszteltem..

(#37) Kroni1


Kroni1
veterán

Megjött a Force3 120GB, szerencsére műxik, de a Marvell Sata3 portot szerintem nem szereti túlzottan, mert ilyen értékeket ad:

(#38) Kroni1 válasza Kroni1 (#37) üzenetére


Kroni1
veterán

Ha a CnQ és a C1E be van kapcsolva, akkor ilyen eredményeket kapok:

kikapcsolva pedig ilyet:

De még ez sem az igazi szerintem..

[ Szerkesztve ]

(#39) Kroni1


Kroni1
veterán

Na közben rájöttem, hogy ha a CnQ bekapcsolva marad, elég a C1E-t kikapcsolnom és akkor már nem lassul az SSD, a gigabyte saját drivere pedig még javitott is egy kicsit a dolgon:

Amugy az ideiglenesen nálam lévő 3 SSD-ből a Windows7 élményindex szerint a Kingston V100 60GB 6.9 pont, a Force F60 7.7 pont, ez pedig maximális 7.9 pontot kapott. (bár érzésre mindegyik egyformán villámgyors)

(#40) Kroni1


Kroni1
veterán

Lehet hülye kérdés de ha megformázom a SSD-t amit rendszerdisknek szánok, akkor mekkora foglalási egységet állítsak be? Vagy SSD-nél mindegy? A windows alapértelmezett az a legmegfelelőbb?

(#41) csirkés11


csirkés11
tag

Van valakinek force, vagy force gt ssd-je, ha igen milyen tapasztalatai vannak vele?

(#42) horatio válasza csirkés11 (#41) üzenetére


horatio
tag

Nekem a laptopomban (Dell Vostro 1710 1 db SSD + 1 db HDD) és az asztali gépemben is egy-egy Force 3 90 GB-os ssd van, ami az operációs rendszert hivatott kezelni (Win7 Ultimate 64 bit).
Először a laptopomban cseréltem le az egyik hdd-t ssd-re, igaz először egy Intel ssd-t használtam, de csak két-három napig, mert ha jól emlékszem 30 GB-os volt és kicsit kevés volt a tárhely a munkámhoz, szerencsére el tudtam passzolni veszteség nélkül, ekkor tértem át a Corsair-re.
Nagyon jók a tapasztalataim. A core 2 duo-s laptopom új életre kelt szó szerint.
Az asztali core i5-ös pc-n pedig a programok indítása katt és fent van munkára készen (word, excel, outlook), autocad, mondjuk számolsz háromig :)
Szóval hihetetlen.
Három év garanciával rendelkeznek az ssd-k, kb fél éve nyúzom őket, egyszer volt egy megmagyarázhatatlan windows leállásom, de nem tudom az ssd-re fogni, de fogjuk rá, szerintem belefér.

Ha konkrétan akarsz kérdezni tedd fel és megpróbálok válaszolni.

Két nap az élet, három nap a karnevál.

(#43) jeni


jeni
félisten

Szia
Intel sata 3 vezérlőbe vagy a Marvell 3-be kell? valahol olvastam,hogy az Intelbe kell tenni mert arra nem háklis,nem fagy mint a Marvell esetében.

(#44) Database


Database
tag

sziasztok, szereztem egy ilyen Corsair Force 3 60 GB-s SSD-t SATA 3-ast de nekem csak SATA 2 őt támogat az alaplapom, lemértem CristalDisk Markal az SSD-t és nagyon gyenge értékeket kapott konkrétan 200 alattit, ez most átlagos SATA 2 vel vagy bekéne állítani valamit az ACHI-n kívűl a bioszban? válaszotokat előre is köszönöm :) üdv DB

"Az edzés az életem....miért? hogy bebizonyítsam én is érek valamit " --> Boyka

(#45) Database


Database
tag

mellesleg ilyenek az eredmények

SSD

[ Szerkesztve ]

"Az edzés az életem....miért? hogy bebizonyítsam én is érek valamit " --> Boyka

(#46) gallus válasza Database (#45) üzenetére


gallus
aktív tag

Az Atto eredmény tükrözi a sata2-t.
A CrystalDM azért nem mutatja amit szeretnél, mert valamit át kell állítani.
Tudod a SandForce tulajdonsága, hogy tömörítve írja fel az adatokat, ebből adódik.
Olvass vissza vagy valaholnézz utána.

kép
innen :
"Tömörítést használó SSD-knél ne tömöríthetetlen(incompressible) adatokkal mérj. (Pl CrystalDiskMark esetén All 0x00 (0 Fill) módszerrel mérj.)
Erre azért van most szükség, mert a tömörítést használó SSD-k (pl. Sandforce vezérlősek) tömöríthetetlen adatokon lassabb mérési eredményeket adnak, viszont ez esetben az elméleti maximum sebességre vagyunk kíváncsiak, hogy azt a gyártó adataival összevetve meg lehessen állapítani, hogy az SSD tényleg a tőle elvárható sebességet hozza/közelíti-e meg. (Tömöríthetetlen adatokkal végzett teszt esetén egy Sandforce vezérlős SSD-ről nem feltétlenül tudnád megállapítani, hogy azért lassú, mert tömöríthetetlen adatokkal annyit tud, avagy azért, mert mégsem a megfelelő SATA port-ra dugtad avagy rosszul állítottad be a BIOS-t vagy egyéb probléma áll a háttérben)"

Ha sikerült, kérünk még egy képet!

Ne méregesd, használd! :))

[ Szerkesztve ]

(#47) Database válasza gallus (#46) üzenetére


Database
tag

Sikerült megoldani :) ilyen eredményeket vártam :):)

new

[ Szerkesztve ]

"Az edzés az életem....miért? hogy bebizonyítsam én is érek valamit " --> Boyka

(#48) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok! Most tettem fel egy Windows 8-at (amit már sikerül is belaknom) a Corsair F3 SSD-mre, és csak utána láttam, hogy a Biosban valamiért IDE módra lett állítva a Sata kezelés. Nagy gond, hogy nem AHCI-ra van állítva? Mert ha maradhat így vagy megoldható reinstall nélkül akkor nem szeretnék újból feltenni mindent ha lehet..

Win7 alatt egyébként a registryben át lehetett állítani az msahci bejegyzés módosításával, de nem tudom, hogy ez elegendő-e, és ráadásul a Win8-ban nem találok ilyesmit a registry-ben.

(#49) Kroni1


Kroni1
veterán

Fire/SOUL/CD leírásának köszönhetően sikerül megoldani a fenti problémát! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.