Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#157213) edk-


edk-
őstag

Ilyen se vót még. Az alis rendeléseket céges postafiókra kérem. Most egyet Pick-Pack pontra szállítottak. Szerencsére az iroda közelébe. A lenti email jött pár napja, ma meg az átvehetőségről.

A csomagja Kínából RO411325145EE sikeresen megérkezett Európába.
A csomagját a Meest pár napon belül fogja kézbesíteni Magyarországra.
A csomaglogisztikai szolgáltató a Pick Pack Pont. Kérjük várja az ezzel
kapcsolatos következő üzenetet.

You can track your parcel here

Greetings,
Meest

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#157219) edk- válasza cof (#157217) üzenetére


edk-
őstag

Évek óta jönnek a postafiókra a kis csomagok. Mondjuk a cégnél minden küldemény át van oda irányítva. Vagyis ha a valós cím szerepel a címzésben, azt is a postafiókon keresztül kapjuk.

Ennél a mai küldeményél az eredeti címzésre (feladó észtországi, cím a pf.) ráragasztottak egy másikat, feladó a Meest lengyel cég budapesti címmel, cím a pikkpakkpont.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#157220) azbest válasza gyulazsolti (#157216) üzenetére


azbest
félisten

Ahogy látom a második link és edk- linje is meest-es küldemény.

A magyar posta nem is mutat követési információt a feladáson túl. A beidézett email sem a magyar postás értesítő. A pick pack nem a posta szolgáltatása, az a (coop/mol ... ) postapont. Persze sokszor többfélét is csinálnak ugyanazon az átvételi ponton.

Szóval szerintem a feladó küldi úgy, hogy annak a magyar oldalon nem a magyar posta a partnere, így nem is hozzájuk kerül. :U

[ Szerkesztve ]

(#157647) Sanyesz. válasza erdey_a (#157646) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Csakhogy én nem oda kértem, hanem, mint mindig, a munkahelyre. Eddig oda is hordták.
Ezek szerint a Meest Sp.z.o.o. bogarássza a térképet, vajon melyik Pickpack pont van legközelebb hozzám? :Y

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#158863) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

#Meest

Két hete rendeltem az Aliról egy Ugreen ssd tokot, nagyvonalúan fizettem is 1,99$ szállítási költséget. A minap jött edk- által már említett mail nekem is.
Ma meg jött a következő, hogy csomagomat a Sprinter futárszolgálat szállítja házhoz. Hol éri ez meg nekik? :F :Y
Az már a Sprinter színvonalát jellemzi, hogy 10,42-kor jött a mail, miszerint 9-12 óra között várható a szállítás. 13-ig vártam is rá. A futárt természetesen nem lehetett felhívni, mert a "megadott számon előfizető nem kapcsolható", majd elmentem a dolgomat intézni. Délután 5-kor hívott a futár, hogy ő akkor most itt van a csomaggal. WTF! :W
Amúgy 15 nap alatt érkezett meg így a termék.

***
Mai nap mérlegére, visszafogott 19,8$ vertem el 3 rendelésre, ebből 1 volt kuponos. Szóval nem sok minden érte el az ingerküszöbömet. :P

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#159959) Samus


Samus
addikt

Akadt egy kis problémám. Van egy csomagom, ami fennakadt a VÁMon. Viszont az a baj, hogy az ilyen azonosítóval nincs rendelésem. A követés (Posta.hu) szerint a cucc a német Hahn repülőtérről indult. Egy csomagom van, amit a Trackitonline szerint ide vittek, innen a Meest-hez került, akik a Sprinter futárnak adták át. De végig az eredeti azonosítóval.

Mit tegyek?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#159962) Samus válasza petipetya (#159961) üzenetére


Samus
addikt

Ali szerint nem. Erről annyit tudok, hogy jött Meest email, hogy beért Európába, a Meest követés szerint átadták a Sprinternek (az viszont kifejezetten nem a Magyar Királyi Posta). Van viszont egy másik rendelésem, sF eParcel, arra viszont azt írja a követés, hogy "customs clearance in progress". Úgyhogy azt küldöm el nekik, az 11 dollár. A levélben írjam meg, hogy nem tudom ilyen követési számról, és azért ezt küldöm, mert ennek a követése mutatja, hogy vámkezelés alatt van?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#160888) sphe


sphe
senior tag

Mindenkinek ajánlom hogy óvakodjon az Aliexpress standard shipping szállítási módtól. Európai partnerük a Meest Europe, aki a következő számomra agyatlan dolgokat teszi:

- nem hozza ki házhoz a csomagot, nem postához tartozik a csomag
- a belvárosban random Pick pack pontokra szórják szét a Sprinter futárszolgálattal (pl. hiába vagyok 4. kerületi, bepakolja a 15, 9.kerületbe, mikor merre)
- a csomag teljesen más, mst kezdetű azonosítót kap, úgyhogy ha több mindent rendelsz, fogalmad sincs mi jött meg amíg ki nem nyitod
- minden egyes csomagért telefonálni kell, hogy ugyan tegyék már a címemhez legközelebbi Pick pack pontra, ami így is távol van tőlem (két közeli postát oda vissza megjárok, amíg eljutok a benzinkúti Pick pack pontra)
- amikor megérkezik a csomag Pick pack pontra, a Meest elküldi az Aliexpressnek, hogy signed for delivery at address, tehát átvettem és aláírtam a címemen (!!!) Mindezt anélkül, hogy a csomag nálam lenne. Ha nem veszem át, mert email értesítőt nem kapok, akkor így jártam, nem is reklamálhatok (vagyis már próbáltam dispute-ot, elutasították)
- a net tele van panaszkodó emberekkel, hogy az Aliexpress Standard delivery kézbesítette a csomagot, de ők nem kapták meg, mit lehet tenni

Nem az első, zsinórban az ötödik eset, hogy ezt csinálják, és csak az Aliexpress Standard shipping tud ilyen lenni

[ Szerkesztve ]

(#160901) agroman válasza sphe (#160900) üzenetére


agroman
senior tag

nekem is a sprinter hozta ki hazhoz a meest-es csomagom. van ilyen is, nyugi

------

(#162141) vince válasza szabifotos (#162140) üzenetére


vince
őstag

Mostanában nekem is volt egy dpd-s, meg két meest-es, ami pickpackpontra menne, de mivel az a lakhelyemen nincs, a sprinter hozta/hozza.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#164342) Benhill


Benhill
senior tag

Sziasztok.

Kaptam egy pick pack point e mailt, hogy csomag jött nekem a Meest Europe Sp.z.o.o stbstbstb-től, és hogy átvehetem a csomagot itt meg ott.

Látszólag stimmel, mert a név meg a telefonszám az az enyém. Ez valami kinai csomag? Nem oda rendeltem.

Most vagy 60km-embe fáj ha elmegyek a pályán; vagy 15km, de saras, szutykos földúton.

(#164345) Degeczi válasza Benhill (#164342) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Kb. fél éve tele van már ez a topik (és különösen az Alis) ilyen panaszokkal, h az Alis csomagok gyakran a Meest-en keresztül pick-pack pointra jönnek...

[ Szerkesztve ]

(#165594) sphe válasza bul07 (#165526) üzenetére


sphe
senior tag

Több kínai eladóval is felvettem ilyesmi miatt a kapcsolatot. Azt írják egymástól függetlenül, hogy egy pár szállítmányozó cég (kínai posta is) tököl velük. Van hogy sokáig áll, aztán tovább küldik, van hogy a feladó kifizeti a szállítást majd a szállító cég törli és visszaküldi az eladónak egy hónap múlva vagy visszaküldi másfél hónap múlva mintha a címzett nem vette volna át, jelenleg sakkozni kell hogy hova mivel küldjenek. Nálam sok várakozással ugyan, de a yanwen, e-packet csomagok rendszeresen beérnek (valamint az RO kezdetűek, viszont azokért a Meest eu jóvoltából állandóan benzinkutakra kell járkálni hogy átvegyem, nem hozzák ki, úgyhogy az Aliexpress/Meest típusú szállítást kerülöm). Az eladóknál lehet kérni egyszer "extend delivery confirmation time" -ot üzenetben , így tovább védve vagy ezekben az időkben.

[ Szerkesztve ]

(#165902) dugo_ válasza fecus (#165899) üzenetére


dugo_
veterán

Az RO kezdetűek a Meest-es csomagok szoktak lenni.

(#165903) pulutodurumo válasza dugo_ (#165902) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha egész pontosak akarunk lenni: minden Meest-es csomag RO...EE, de nem minden RO...EE csomag Meest-es. :D
Nekem az ilyen számút legutóbb a postás hozta, a mostani meg majd kiderül.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#165942) Wajk válasza Ciccuka (#165941) üzenetére


Wajk
addikt

nekem a Sprinter hozta ki
valszeg a Meest azzal küldi tovább amivel éppen tudja

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#165943) w.miki válasza Ciccuka (#165941) üzenetére


w.miki
veterán

igen. 3 napja jött egy levél a Meest-től, azt még nem lehetett követni. Sprinter
Aztán ma a PPP-től, ekkor már MST00xxxx volt a kód.
A másik MOL kút is ppp

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#165946) vince válasza Wajk (#165942) üzenetére


vince
őstag

A Meest Magyarországon a Sprinterrel szállíttat, a Sprinter Futárszolgálat Kft. működteti a Pick Pack Pont szolgáltatást. Meglátásom szerint aki városi és van a közelében PPP, annak oda kézbesítik, a vidékieknek a Sprinter házhoz szállítja.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#167425) MasterMark


MasterMark
titán

Nah kurvajó ez az új sprinteres szar. Ilyet írnak emailben:

Értesítjük, hogy csomagja megérkezett az Ön által választott Pick Pack Pontra:

Én ilyet nem kértem. Felhívom őket, hogy mozdítsák meg a seggüket, és hozzák szépen ki. Valakinek van ezzel tapasztalata? Mit kell hívni? Ennek a meestnek telefonszáma sincs.

Switch Tax

(#167427) cof válasza MasterMark (#167425) üzenetére


cof
veterán

A Meest csak addig kezeli amíg Magyarországra nem ér, utána átadják a Sprinter futárnak őket kell hívni. Tavaly óta téma ez az Aliexpress topikban... Senki nem PPPontra kéri, de hát ez van.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#167446) sphe válasza MasterMark (#167425) üzenetére


sphe
senior tag

Ez a Meest europe hibája. Ők spórolnak a szállításon. Közben pedig amikor megérkezett a Pick pack pontra, akkor az Aliexpress kiírja hogy csomagot átvetted (signed for). Nem tehetsz a sprinterrel semmit, ők az utasításokat teljesítik a megrendelő cég felé mint alvállalkozók. A sprinter telefonon max átvételi határidő hosszabbítás vagy másik Pick pack pont kérhető.

Ez a Meest részéről viszont minimum fogyasztói megtévesztés és fel kéne őket nyomni.

De tényleg jobb (annak aki autóval jár) mint a posta.

[ Szerkesztve ]

(#170027) Bendegúz98


Bendegúz98
senior tag

Van arrol valami tapasztalat,hogy milyen nyomkovetesi szamok kerulnek meest kezbesitesre? Egyaltalan kepben van meg a meest? Koszonom

(#171496) szpeti40


szpeti40
addikt

Alis csomagom jött pickpack pontra, ami amúgy nem is lenne gond (bár mondjuk házhoz vettem), de ha nem egy teljesen kieső pontban lenne, ami csak reggel és délután van nyitva.

Ezt lehet valahol jelezni az eladónak?
Meest-es email jött csak róla.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#171506) Debilon válasza szpeti40 (#171504) üzenetére


Debilon
addikt

meest-es cucchoz semmi köze a postának, sprinter futárszolgálat viszi magyarországon

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#174192) edk- válasza vwpolopg (#174191) üzenetére


edk-
őstag

Nem kamu, a kínaiak néha így küldik a csomagot. Asszem ez Banggood, Ali esetén Meest lenne a szállító.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#175635) ztibor


ztibor
senior tag

Ma jött bangoodtol MEEST csomag. Ők tuti a legjobbat akarták, mert légvonalban valóban kb 500m volt tőlem a csomagpont, de mivel van egy Kisduna köztünk (21.ker-23.ker), így kb 10k lett belőle. :)
De maga a szállítási mód szimpi.

(#177045) Jahno válasza Marcsello31 (#177044) üzenetére


Jahno
őstag

"alicexpresz még szállít felénk csomagokat?"

Dehogy, kitiltottál egész EUból :DD De a Meest szállítani fogja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.