Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#87) nemlehet válasza #90088192 (#84) üzenetére


nemlehet
őstag

Otthon mibe rakod át? Vagy ez ilyen just-in-time elven működik majd hogy mindenki csak annyit és azt vesz amit éppen meg akar főzni?

De ha gonosz akarnék lenni megkérdezem ezt hogy teszed meg mondjuk egy vajkrémmel? Vagy egy mascarpone-val? Megint nyilván meg lehet oldani mindent, csak gondolkozz nagyban és egész ellátási láncban milliónyi emberrel... Nem olyan evidens műanyag termékek nélkül megoldani a nedves termékek biztonságos és higiénikus szállítását, majd tárolását.

Nem kötekszek tényleg. Csak többnyire amikor továbbvisszük ezeket a gondolatkísérleteket mindig oda jutunk végül, hogy be kell rakni valami műanyagba. Ami persze lehet újrafelhasználható meg ilyesmi, de attól még műanyag, ergo csak nem lehet ezeket betiltani.

De ne érts ám félre én híve vagyok a szemét redukálásának. Pl amíg kint éltem és volt elérhető távolságban olyan bolt ahol tudtam súlyra saját dobozba kávét venni ott vettem. De pl lisztet, fűszereket stb-t is. Itthon sajnos ennek nincs divatja és mint írtam fentebb is mai napig felvonom a szemöldököm azon hogy sokszor az utántöltő drágább mint venni egy újat. (pl folyékony szappan).

Szerintem az emberekben való lekifurdalás keltés helyett jobb lenne először is rálépni a tökére a cégeknek akik csírájában elnyomnak minden környezettudatosságot nyerészkedési vágyból.

(#86) bkercso

Ez nem rossz, csak pl a meleg kocsit nem bírja (kiindulva abból hogy a legtöbb egy 40 fokos mosásnál kiolvad), továbbá ügyesnek kell lenni hogy ne szivárogjon. Vagy ilyen kombinált "fakosár"-viaszos béléses dologban gondolkodsz? Aztán még megemlíthetném hogy meglehetősen körülményes otthon tisztítani, ha meg kidobálod akkor elég drága és szerintem a textilgyártás nem feltétlen környezetbarátabb mint a műanyag.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.