Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Efreet


Efreet
senior tag

azért az, hogy Westelnek nevezi az egyik hálózatot is elárul valamit... egyébiránt nekem külsőre tetszene, belsőre meg ... háát.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#2) David75


David75
őstag

És ki az az elvetemült aki 150ezerért nem HTC touch hd-t vesz ha nem ezt?De ha a két sim a lényeg akkor 10ezerel drágábban 160 ezerért kijön két darab HTC touch 3G ami mellesleg simán veri mindenben ezt a két kártyás szutykot.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#3) sekli válasza Efreet (#1) üzenetére


sekli
addikt

na, mit...? hogy régi a sim kártya...? :U

(#4) Uchimata


Uchimata
tag

Woah, kemény és őszinte vélemény (már a cikk konklúziója). Ez a telkó tényleg szarul hangzik, pedig külsőre tetszetős lenne. Majd lesz más... ;)

[ Szerkesztve ]

(#5) Efreet válasza sekli (#3) üzenetére


Efreet
senior tag

nem a SIM-en tárolódik a hálózat elnevezése, hanem a szoftverben - nekem van Westeles meg T-M-es kártyám is, és a régi telefonom (Alcate OT701 2001-ből) mindkettőt Westel hálózatra csatlakoztatja, az új pedig mindkettőt T-M-re.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#6) VD


VD
őstag

Kár érte. :(
Az egyetlen alternatíva lett volna azok számára akik 2db kártyával rohangálnak és nem feltétlenül elég számukra a GPRS tetű lassúsága.
Sajnos a továbbra is a samsung Duos családja marad (és adatátviteli hiányosságaik), vagy a 2 eszközös megoldás.

De az irány jó!

(#7) Feri bácsi


Feri bácsi
tag

"..Ha viszont kicsit jobban belegondolunk, akkor a 17,5 milliméteres vastagság és a 147 grammos tömeg tulajdonképpen nem is mondható vészesnek, mivel a kétkártyás felépítés ugye nem csak egy plusz kártyafoglalatot jelent az akkumulátor alatt, hanem jelentős mennyiségű plusz elektronikát is...."

Hát nem tudom...nekem egy kínai almás-utánzat van, tökéletesen működik 2 SIM online módban, és nincs 10 mm vastag.....tehát olyan sok elektronikát nem igényelhet...

Azért lehet, néha a neves gyártók is megnézhetnének pár kínai fejlesztést...hátha...:)

(#8) sekli válasza Efreet (#5) üzenetére


sekli
addikt

hát szerintem meg a sim kártya tárolja a szolgáltató nevét, pont úgy, mint a segélyhívás számát, vagy az SMS-center számát...

(#9) Bog válasza sekli (#8) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ööö... nincs igazad. Azok a telefonok, amik régebbiek és/vagy nagyon messzi helyről érkeznek hozám, a Vodafone szöveg helyett 21670-et írnak ki.

A Voda kártyákon van egyedül tárolva felirat, a régieken, mert akkor még volt hazai roaming, és ki kellett írni a Voda és a másik hálózat nevét is. Volt is belőle annak idején hiszti, amikor elindult a Voda saját hálója, hogy miért írja ki kétszer azt, hogy Vodafone...

A telefon szoftvere tartalmazza a megfelelő hálózati kódokhoz tartozó operátori neveket.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#10) sekli válasza Bog (#9) üzenetére


sekli
addikt

köszönöm, hát én éppen vodafone-os vagyok, ebből gondoltam, van jópár vodafone-os kártya a közelben, némely elég régi, és mindegyik mást ír ki, de a telefonokban cserélgetve ugyan azt mindig...

egyébként valahol olvastam is (mármint a sms-center-es résszel), nem magam találtam ki, de akkor elnézést... :)

mod: akkor a westeles kártya is T-Mobile-t ír most már...?

[ Szerkesztve ]

(#11) kaller1


kaller1
veterán

egyedül az E-TEN-nek ugrott be úgy egy évvel ezelőtt, hogy igen komoly rést tömhetnének be egy ilyen megoldással
Nem ez az egyetlen PPC dual(online) simes megoldással.

.::> <::.

(#12) Bog válasza sekli (#10) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Elvileg igen, Bochanak még régi kártyája van, s gyönyörűen írta ki a Samsung UltraTOUCH, hogy T-Mobile.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#13) Bocha válasza Bog (#12) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Tévedés, új kártyám van, kb. két éves, akkor már bőven T-Mobile volt. Szóval igen, ez készülékfüggő T-nél/Pannonnál.

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#14) Bocha válasza kaller1 (#11) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Hát ez komoly infó, de talán még komolyabb lenne, ha leírnád a többi hasonló megoldás nevét.

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#15) kaller1 válasza Bocha (#14) üzenetére


kaller1
veterán

Sitronics SDC-106

.::> <::.

(#16) iknight


iknight
senior tag

ÉRdekes teló, dehát első fecske, majd a következők jobbak lesznek. Az Acer nagy dömpinget igért, szerinetm folytatják ezt az irányvonalat. Akkor talán... Egyébként a böngészőröl annyit, hogy az operát ingyen le lehet tölteni... Nemhiszem hogy sokan használják az ie-t egyébként is. Szerinte dicséretes próbálkozás, szerintem voltak ennél rosszabb húzásai is az etennek.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#17) Bog válasza kaller1 (#15) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Húha, egy nagy múltú, ebayen rendelhető gyártó készüléke, erősen kínainak saccolom, s sajnos nem vagyok benne biztos, hogy nem kamuwindows fut-e rajta... szerintem fogadjuk el, hogy normális gyártó még nem dobott ehhez hasonló gépet piacra.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#18) kaller1 válasza Bog (#17) üzenetére


kaller1
veterán

Nézzél egy kicsit jobban utána.Nem kínai,és nem kamu win fut rajta.Azért mert nem egy "nagy múltú" gyártótól van,nem biztos hogy sokkal rosszabb a 2x annyiba kerülő "nagy múltú" E-TEN friss készülékétől... A "normális gyártó" pedig elég szubjektív fogalom szerintem.:)

.::> <::.

(#19) hemaka


hemaka
nagyúr

Úgy gondolom jót tesz majd neki, hogy felvásárolták... Mert ez így, ennyi pénzért nem túl nagy biznisz, még ha két kártyás is.

[ Szerkesztve ]

(#20) Bog válasza kaller1 (#18) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Utánanéztem. A Siltronics saját weboldalán sincs fent a termék. Szinte csak orosz nyelvű találatok vannak, meg ebay, a specifikációkról nincs információ, csak annyit lehet tudni, hogy OMAP proci, meg hogy 16MB RAM (?), illetve, hogy csak GPRS-re képes.

Lehet, hogy ez a glofiish nem egy csodacucc, de megkockáztatom, hogy az általad linkelt device körülbelül egy Mitac 8380 szintjén mozog tudásban, sebességben, ráadásul orosz, közel-keleti és afrikai piacra készült, szemben a worldwide Acer cuccal.

Supportot meg találjál hozzá, ha tudsz.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#21) kaller1 válasza Bog (#20) üzenetére


kaller1
veterán

Itt van egy ebay-es link,ahol szerintem hihető specifikációk vannak megadva: [link]
Ezt a készüléket nem azért hoztam fel példának,hogy van az E-TEN-től jobb,hanem hogy nem az egyetlen ilyen ppc készülék.A mitacos hasonlatot erős túlzásnak találom.Azért mert nem ismert a gyártó,nem jelenti azt,hogy az semmirevaló terméket gyárt.Kezd elmenni a beszélgetés e-ten vs egyéb gyártó irányba,pedig nem ez volt a célom. :)

.::> <::.

(#22) Bocha válasza kaller1 (#21) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Nem, itt arról van szó, hogy nagyképűen beírtad, hogy "nem ez az egyetlen efféle gép", mi visszakérdeztünk, majd kibökted a szemünket egy ilyen Shitronics-szal meg eBayes specifikációkkal ( :D ), ami hát lássuk be, kevésbé releváns infó.

Mellesleg utánanéztünk, a gép valóban létezik, a TechFaith Wireless gyártja, három gyártó is brandeli, a legnagyobb a General Mobile. 2007 vége óta van piacon, úgyhogy tény ami tény, valóban nem a DX900 az első efféle gép, de hazai szemmel nézve azért ez a TechFaith gép erősen kínai kategória, gondolok itt a terméktámogatás hiányára és arra, hogy csak eBayen lehet beszerezni.

A cikket módosítottam.

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#23) kaller1 válasza Bocha (#22) üzenetére


kaller1
veterán

Jó,legyen igazatok... :D :R
Amúgy gondolom ennek a telefonnak a beszerzése sem lenne egy megterhelő feladat a részetekről,és akkor egy tesztben be lehetne bizonyítani hogy Mitac 8380 szintjén áll a masina... ;)
Na ezzel az OFF téma vége.

[ Szerkesztve ]

.::> <::.

(#24) papi77


papi77
addikt

Ez egy szutyok..nem kellene semmiképpen :(

Az első: NOKIA 1611

(#25) BloodRay


BloodRay
veterán

Na ez a készülék sem tartozik kifejezetten a best-buy kategóriába. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#26) Jim Tonic válasza Bocha (#22) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem akarok kötekedni, de a releváns használata itt helytelen.
A releváns szó "témához kapcsolódót" jelent...

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27) RandomGosu


RandomGosu
senior tag

hát ez csúcs, ilyen drága olcska telót... :W

(#28) fricz19


fricz19
őstag

ronda, drága, kivesz ilyet? ;]

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#29) runner 125 válasza fricz19 (#28) üzenetére


runner 125
nagyúr

lol.
Ár/érték arányra mit lehetne írni.. :))
2 hónapon belül ez is "kifutó modell" lesz mint az X600 és társai.. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#31) LonGleY


LonGleY
veterán

"A DX900 ugyanis papíron erős hardvere miatt dög lassú" nem ellenére?

(#32) Micuir_M


Micuir_M
tag

Vajon miért nincs "NEM AJÁNLOTT" vagy "SZ@R" plecsni?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=micuir_m

(#33) crwn


crwn
senior tag

szerintem a teszt korrekt.
a vas pedig eleme egy olyan sornak, amely vélhetően - és remélhetőleg - egyre jobb két kártyás készülékeket vonultat majd fel, úgy-amúgy gyártóktól függetlenül az idő előrehaladtával. persze még masszírozni kell a dolgot a nagy gyártóknak is, meg az itthon kevésbé ismert (és talán kevesebb bizalmat élvező) kínai modellek mérnökeinek is. aztán meg van az, hogy kinek milyenre van szüksége, színre, tudásra, méretre való tekintettel, de az számomra nagyon szimpatikus, hogy valós felhasználói igény lett felfedezve, és egyre inkább kielégítve a kétkártyás készülékek kapcsán, akár csak sima gsm, akár pda-gsm cuccok esetében! :R

(#34) szepi23


szepi23
tag

Hosszas olvasgatás után én egy Samsung D780-ról váltottam erre. Azt kell, hogy mondjam, hogy a problémák nagy részét megoldották. Az én készülékemen (3 hete vettem hivatalos magyar forásból) egy új ROM van, ami még az ACER oldalán sincs fent, 2009.09.20-i, ha jól emlékszem. A sebesség rendben, az sbp 2.0-t lecseréltem 3.0-ra, így nagyon kellemes és elég gyors is. A 2.0-val sem volt bajom, csak a 3.0 kényelmesebb, szebb. Ráadásul nem nem meríti jobban az akksit, mint a 2.0-s. Ha a frekiválasztást auto-n hagyom, akkor egy napig bírja, ha nem engedem az UMTS-t csak a GSM-et, akkor két napig is elketyeg. Két kártyával, kb. napi 40 perc beszélgetéssel, főleg naptárhasználattal, kb. 15 perc internettel Wlan-on. Úgy olvastam, hogy a módosított "főzött" winMo 6.5 ROM-al is jó a gép és a készenléti ideje sem drámai. A sebességre nincs panaszom, szerintem olyan gyors, amilyennek lennie kell. Az opera mobile tökéletes, skype hibátlanul működik, igo8 is szuper és gyors. GPS, wlan elég érzékeny, a wlan olyan, mint a laptopomé és stabilan tartja a jelet.

(#35) PC-Style


PC-Style
tag

Sziasztok! Lett egy ilyen készülékem. Szeretnék pár dologban gyakorlati segítséget kapni valakitől, akinek van ebben tapasztalat! Első lépésben szeretném Magyar nyelven használni! Erre valami megoldás? Mert gondolom a dual sim miatt nem lehet akármit felrakni!? Előre is köszönöm a segítséget! Üdv all! PC-Style

(#36) PC-Style


PC-Style
tag

Nos egy teljes hétvégét töltöttem a készülék tesztelésével. Szomorúan kellett megállapítanom, hogy igen sok sebből vérzik a készülék. Csak annyit mondok, hogy 2db vodás kártyával teljesen meghülyül és az elsődleges kártyaként használtat el sem indítja natívan. Úgy kell benne kézzel működésre bírni, kézzel beállítani neki a kapcsolatot. Mobil net beállításokat már attól elfelejti, hogyha lemegy slip-be. Teljesen alapvető szoftvereket nem lehet rajta működtetni (Mint pl. a WM WiFi Router). És teljesen natívan nem bír ki az akkuja egy teljes napot, ha véletlenül telefon mellett kicsit netezne, vagy wifizne vele az ember. A magam részéről teljesen kiábrándultam belőle.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.