Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gyusz


Gyusz
őstag

Úgy néz ki mégsem az nv pénzelte az Ubisoftot, hogy ne legyen DX10.1.

[ Szerkesztve ]

(#2) mini_Smith


mini_Smith
csendes tag

Igaz, az a kép nálam sem oké. Érdekes látni hogy mik történnek... no mindegy, jó kis elemzés, grat hozzá! :)

(#3) steveetm


steveetm
őstag

Hibálya. O.M.G.
Üdv.: steveetm

(#4) TTomax


TTomax
nagyúr

Javítandó:
"Ezeken a képeken még az Anizotropic Filtering (később AF) se volt renben, de arról mára kiderült hogy a Catalyst driver hibáLYa volt és orvosolták is, "
Köszönjük a tesztet. :R

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#5) tgabi333


tgabi333
tag

Frankó írás!

Egyéb:
Bennem már rég felmerült a kérdés, hogy ilyen képösszehasonlítgatós teszteknél miért nincs a két kép mellett egy harmadik, amin az előző kettő különbsége(színkivonás) látható?

(#6) janos666 válasza tgabi333 (#5) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Most hogy így mondod megcsinálnám én neked, de ezen a játékon nincs értelme, nem tudsz két azonos képet készíteni, televan minden NPC-kkel amit random mód járnak kelnek fel-alá, folyton szállnak a felhők az égen, és árnyákot vetnek. És mivel nincs quicksave opció, nem lehet elmenteni egy helyen, és betöltés után elkapni az első képet, csak szemre lehet hasonló helyen screenhsotolni.

Kilyavítottam a j-t ha neketek így lyobbteccik. ;)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Nem semmi, ilyen felbontáson szépen elbánik a 4870-es az assasince-el. Gratula a karihoz, nagyon jó vga. :R :R :R

(#8) janos666 válasza tzsolesz (#7) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Jajj, ne is mosd, épp most jött ki progi amivel a CCC korlát fölé lehet tuningolni. Eddig bíztam abban jobban tuningolható mint egy 4850, erre megáll 806/1128-on. A CCC 790/1100-at engedett, vagyis azon túl szinte semmit, ennyit illik is visszavenni a biztonság kevéért a kitesztelt max órajelből. Külföldi fórumon már láttam 840 Mhz-es GPU-val szaladgálni 4850-et. :W

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9) luw2win


luw2win
őstag

Igényes hasznos írás!
Köszönjünk :R

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#10) cizoe


cizoe
őstag

köszi az írást, érdekelt tényleg mizu etéren a AC-vel.

más: Két írásod nem nagyon lehet címlapon egyidőben.

(#11) janos666 válasza cizoe (#10) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Figyelmeztett mikor írtam, de azt hittem az csak a felső nagy kiemelt TOP cikkek-re vonatkozik. (vagyis ott nem foghatok 5-ből 2-t ha úgy alakulna) Nem? Arra amihez kis képek vannak és 1-től 5-ig számol magának és ott van mellette 5 TOP-szerző neve. Mert attól nem féltem. :DDD
Vagy simán címlapírást se szabadott volna elkövetnem míg a másik el nem süllyed?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12) cizoe válasza janos666 (#11) üzenetére


cizoe
őstag

Hát elvileg amíg a másik le nem "süllyed" a címlapról (ennek köze nincs a tophoz) addig nem lehet még egy címlapra publikált írásod. De sebaj, ha Race nem szúrja ki akkor nincs gáz. :)

(#13) Blizz


Blizz
őstag

Sziasztok, lenne egy kérdésem van egy rész ahol elakadtam....
Lehet választani jeruzsálem vagy Arec(vagy mi) között, elmegyek pl jeruzsálembe be akarnék menni de nem enged az őrök ott állnak és bemennék de nem enged és így van a másik városnál is :(((
valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

No mistakes, just happy little accidents

(#14) Gyusz válasza Blizz (#13) üzenetére


Gyusz
őstag

Elvileg szoktak a környéken megmenthető emberek lenni, és akkor be tudsz menni pl.: szerzetesekkel. Talán a falon is át lehet mászni, de ez nekem még nem sikerült, igaz nem is nagyon erőltettem. Ami viszont biztosan működik, az az, hogy szépen elteszed az őröket láb alól. Különben a kérdésednek itt jobb helye lenne.

[ Szerkesztve ]

(#15) Blizz válasza Gyusz (#14) üzenetére


Blizz
őstag

Igen de papok sehol, azt írja ,hogy meg kell másznom két view pointot,miután megmásztam semmi elmegyk az egyik városhoz és semmi damascusba pedig voltak papok, plusz még kicsit nehéz gyakni az öröket xboxon kicsit szokatlan a controller

[ Szerkesztve ]

No mistakes, just happy little accidents

(#16) Fekete83


Fekete83
csendes tag

Sziasztok én xp-toltam ezt a játékot és anno azt a nemhivatalos megjelenés előtti kifagyós kiadást is kipróbáltam, és ugyanazok a hibák jöttek elő dx9 alatt mint itt 10.1 alatt (a karakteren áttetsző fényekre gondolok) én 8800 gt vel vittem. ezek a hibák a normál verzióra eltűntek... DX10.1-en elfelejtették kijavitani? Amúgy megjegyzem nemtudom ki vitte ezt a game-et xp-n de ott pont 100%-al volt gyorsabb mint visztán (vista dx9 alatt is lassú nekem)és az ubisok azt nyilatkozták dx9 és 10 között nem lessz képminőség beli változás... az nem is volt :D

(#17) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Na szépen fel lett boncolva a téma, grat! Kiderült hogy NV mégse hülye?:D Hoppá. Én se vagyok elvakult, hasonló cipőben járunk:D

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#18) nixx-21


nixx-21
senior tag

"Itt tényleg szépen kivehető az SABB minőségbeli fölénye"

:Rjo kis teszt :) :R

[ Szerkesztve ]

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#19) janos666 válasza raskolnikoff (#17) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy inkább az derült ki hogy az nv-nek nem sok köze van a konkrét játék patcheihez, mert épebb indoka is volt a fejlesztőknek hogy miért is kéne kiszedni a 10.1-et egy időre.
Szerintem magával a DX 10.1-el semmi baj, jó lesz még az valamire, csak ebben a játékban baszták el.

(#19) - Köszi, javítom.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#20) Furky válasza janos666 (#19) üzenetére


Furky
őstag

Ééééén is találtam egy hibát:
"Najó, kicsit túloztam, hisz igazából egyetlen képen tudom csak dOmonstrálni a dolgot, méghozzá az Animus vetítőpanelének a fémkeretének a peremét kell figyelni. :)"
Jó lett a cikk, igaz egyelőre engem nem érint, de azért köszi. ;)

(#21) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

az 1.2 es patch el vissza tették a 10.1 et, azzal toltad?

Jah látom igen, de nekem Dx 9 be se voltak ilyen anomáliák, talán az első képes városba.....

Érdekes

[ Szerkesztve ]

(#22) janos666 válasza FeRRaR1 (#21) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mit, mit? 1.2? Visszarakták? Nem is tudtam hogy van olyan, mindjárt megnézem. Eddig úgy tudtam 1 patch jött ami kivette a 10.1-et.

Szerk: Nem csak a konzol verziókhoz van 1.2? A PC-hez meg csak 1.02, se régebbi, se újabb?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23) FeRRaR1 válasza janos666 (#22) üzenetére


FeRRaR1
őstag

A játék 1.2 javítócsomaga, amelyet érdemes mindenki számára felrakni, aki játszik vele.
A lenti változtatások mellett még jónéhány hibát/optimalizálási problémát javítottak.

Változtatások/Hibajavítások:

- Leglényegesebb a játék dx10.1-el való felruházása, ami jópár optimalizálást és még látványosabb effekteket eredményez az ilyen platformot támogató kártyákon.
- Ezzel a játék már teljes körűen támogatja a 64bites windwos verziókat.
- Az ALT-TAB billentyűzetlenyomásakor kelettkezett fagyások elhárítása.
- Hibás/hiányos textúrák javítása.

A UbiSoft a patch még hatásosabb működéséhez ajánlja letölteni a legrisebb videódrivert is.

Jah 1.02 SRY én néztem el :B :B :B

:R

(assassins_creed_1.02.exe) ez a fájl név, csak az NFO tévesztett meg :F

[ Szerkesztve ]

(#24) janos666 válasza FeRRaR1 (#23) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A teszt amiből ez a topic nyílik a gyári CD-ről települő, és az 1.02-es patchel frissített verziót veti össze, és épp azt taárgyalja érdemes volt-e kivenni a DX 10.1-et a patchel, szóval valamit benézel, olvasd el a hivatalos javítási listát:
http://www.ubi.com/DE/Downloads/Info.aspx?dlId=2506

* Fixed a rare crash while riding the horse in Kingdom

* Fixed a corruption of Altair’s robe on certain graphics hardware

* Cursor is now centered when accessing the Map

* Fixed a few problems with Alt-Tab

* Fixed a graphical bug in the final fight

* Fixed a few graphical problems with dead bodies

* Fixed pixellation with post-FX enabled on certain graphics hardware

* Fixed a small bug in the DNA Menu that would cause the image to disappear if the arrow was clicked rapidly

* Fixed some graphical corruption in Present Room with low Level Of Detail

* Character input is now cancelled if the controller is unplugged while moving

* Added support for x64 versions of Windows

* Fixed broken post-effects on DirectX 10.1 enabled cards

Amúgy fogalmam sincs mi dolguk volt a 64-bites Vistával, én azon toltam végig a patcheletlen játékot (még nem volt kint a patch). 64-bites exe-t pedig most sem kapott, 32-bites maradt. :U

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25) FeRRaR1 válasza janos666 (#24) üzenetére


FeRRaR1
őstag

jah írtam h én néztem el, ill inkább mások, én meg hallgattam rájuk :DDD :DDD

de 7végén fel tolok én is valami SP 1 es vistát, és meg nézem ;)

mondjuk nekem csak 1680x1050 et tud a 22" .. :P

nekem pl Dx 9 be csak az első képen lévő városba volt gond anno az X1950 esen, ill nem gond csak meg vakultam a szürkületbe 1 helyen a tetőn :((

:R

(NFO t másoltam az előző hsz em be ubi ig)

De akkor most vissza tették a 10.1 et?

[ Szerkesztve ]

(#26) janos666 válasza FeRRaR1 (#25) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tették, pont most vették ki, az alap játékban bennevan, az egyetlen kiadott patch kivette.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27) FeRRaR1 válasza janos666 (#26) üzenetére


FeRRaR1
őstag

azt tudom de az 1.02 nem a második?

Hát be szarok akkor az az NFO 1 át b@szás volt :((

itt a 2. AC patch úgy kezdődött :F

LoL

[link]

""Javitas: 1.01 a retail volt, ez szedi ki a 10.1 effekteket. ""

Hát akkor ezeket én se értem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28) janos666 válasza FeRRaR1 (#27) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ne torrent NFO-kat olvass, meg PCDOME magazint, ubisoft.com, linkeltem neked lentebb. Csak 1 patch van, 1.02

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#29) mandark94


mandark94
csendes tag

Üdv!
Jó teszt, ellenben abban szeretnélek kijavítani, hogy az animusos, orvosos rész az nem a jövő, az a jelen :)

(#30) janos666 válasza mandark94 (#29) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem úgy rémlik 2012-ben játszódik, de még ahhoz mérten is elég futurisztikus ez a szoba is, nem még ez a gép ami képes belehelyezni az embert egy komplett 3D-s vertuális valóságba, amit a DNS-edben és agyadban található infókból rak össze real-time.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31) mandark94


mandark94
csendes tag

Ja, lehet hog pár évvel előbb játszódik, de ugye a dns segítségével tekintenek a vérvonalának múltjába.

(#32) janos666 válasza mandark94 (#31) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, beleépül a DNS-be az elődök emlékezete, amit kiolvas a gép, aztán rákapcsolódik az idegrendszeredre hogy teljes valójában újraéld a múltat.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#33) hollov


hollov
csendes tag

Hali!

János666: le írtad, hogy mit hogyan állítottál be a CCC-ben......
16xAF, alkalmazás vezérelt AA......
Na most a kérdésem az volna - nem csak hozzád, hanem mindenkihez, aki tud válaszolni -, hogy ez neked ér-e valamit?
Bővebben kifejtem: Közismert ugye, hogy jó pár játékban az ati nem támogatja a CCC-ből vezérelt AA-t.
Pl. a WoW-ban (bár ott meglehet oldani, hogy ha kikapcsoljuk az AI-t), vagy a BioShock-ban (ahol amennyire tudom nem találtak még megoldsát, csak egy olyan barbár módszert olvastam, hogy nevezzük át az exe-t Oblivino.exe-re :) )
És én kipróbáltam, hogy sajna ennél a játéknál se veszi figyelembe, hogy ha kívülről akarom rákényszeríteni a nagyobb simitást :(

Kipróbálnátok, hogy nálatok mi a helyzet? Ez csak nálam van így, vagy már megint egy újabb játék amit az ATI nem támogat ily módon.....kérlek írjatok ha bármit tudtok a témával kapcsolatban!

2 megjegyzés:
1. Azért volna fontos, mert az én monitorom max felbontása csak 1280x1024 ezért jól jönne ráerőltetni a legalább 8x-os AA-t
2. Arra gondoltam, hogy még csak az Edge-detect-es megoldást próbáltam ki, és lehet hogy azzal nem megy......majd kipróbálom a többi metódussal is és írok az eredményekről ha érdekel még vkit (csak most éppen újra telepítem a gépet :( )

A kísértés hosszan nyomja a csengőt, de a lehetőség csak egyszer kopogtat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.