Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rosejbli


rosejbli
senior tag

Mondjuk, ha ilyet mondasz a főnöködnek, hogy "szevasz főni nem jövök pénteken csak 2 órát", nagy a valószínűsége, hogy be se kell jönni többet.

(#2) Narxis válasza rosejbli (#1) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ennyi.

Thanos was right.

(#3) updog


updog
senior tag

Az első bekezdésig bírtam... szerintem ülj le higgadtan, és fogalmazd / formázd meg a mondanivalód :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#4) snecy20 válasza updog (#3) üzenetére


snecy20
veterán

Kicsit száraz lett a megfogalmazás? :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5) zolee5016


zolee5016
őstag

hmmm
mi élelmiszeriparisok,meg a kereskedelmi dolgozók kb hírből értesülünk ezekről a dolgokról...bele se merek gondolni,mi lenne ,ha mi is csak 192 órát nyomnánk..... :DDD
Szegény kereskedelmiseknek,még a vasárnap is elbukott ismét,meg a dec 24 -is.leszavazták hogy a szegény feledékeny pógár még délután is vásárolhasson,a pultos meg jó ha 6-ra hazaér..) .pedig ezekkel talán csökkenne a munkaidő....
Jó hogy vannak ilyen ráérős előreszámolgatós ,hangadó cikkek.....megérdemelnék hogy hétfőig rágcsáják a pénteki kenyeret,azt rájönnének tulajdonképp nekem még mindig jó ugyhogy pofa be....:
mint a kisveréb,és a tehénylepény esete

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#6) woodworm válasza zolee5016 (#5) üzenetére


woodworm
veterán

Minden másnap pihenőnap, húsvét, pünkösd, karácsony másnapján.

(#7) zolee5016 válasza woodworm (#6) üzenetére


zolee5016
őstag

max igy van,,de pl a pékségek húsvét hétfőn,meg dec.26,ill jan 1 -én dolgoznak.....
ja kinemszarjale.....
ugyhogy nehogymegszakadjatok...... :U

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#8) woodworm válasza zolee5016 (#7) üzenetére


woodworm
veterán

Ne mond, pékségnél vagyok áruszállító. :DDD
Minden ünnepen dolgozunk, a kétnapos ünnepek esetén az egyik szabad, természetesen a gyártás és a kiszállítás eltéréséből adódóan nem ugyanaz a pékeknek és a szállítóknak.

(#9) Doze válasza rosejbli (#1) üzenetére


Doze
aktív tag

akkor meg fizessen ki... de meg lehet neki mondani hogy ez nem igazán stimmel, és szívességet teszel ha maradsz

zolee5016 Nyugi most épp 25,26 én is dolgozok, de ez nem jelenti azt hogy a törvény nem működik ilyen munkáknál. Minden le van szabályozva: de a munkaadók többsége "így szoktuk" felkiáltással nem tartanak be szabályokat.

Ünnep: 100%, ha túlmunkád is keletkezik az is 100%, Decemberben amúgy 152 a kötelező. Szal aki ünnepekbe dolgoztat annak fizetnie kell, nem is keveset..

[ Szerkesztve ]

(#10) Polllen válasza zolee5016 (#5) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem vagyok híve a szomszéd tehene is dögöljön meg mentalitásnak... :N

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#11) Doze


Doze
aktív tag

,

[ Szerkesztve ]

(#12) zolee5016 válasza Polllen (#10) üzenetére


zolee5016
őstag

én se
de az önsajnáltató,hangulatkeltő irományoknak se
dolgozzatok,ne csak siránkozzatok.....mindig a nincs munka,nincs pénz ahhha
folyamatosan minuszba megyünk egész évben,és nem a pénz a rossz....a munka büdös....inkább anyuciék pénzére "tanulunk"30 éves korunkig,aztán tök hülyék is vagyunk az 1 diplománkkal...mint termelnénk.
ehh mindegy is....
woodworm Pesten vagy pékségnél ?Hol ?

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#13) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Autóiparban dolgozva ez a törvény tuti hogy belsős igények miatt lett.
Általában jó ha 2 évet van egy melós itt. Ha nem lesz túlóra pénz akkor a 80% lelép.
Aztán meg mehet a sírás hogy nincs meg a szállítás. ;]

Vasárnap nem kellene hogy nyitva legyenek a boltok. Csak akkor minden álljon le ami nem kerül ember életbe.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#14) woodworm válasza zolee5016 (#12) üzenetére


woodworm
veterán

Nem, vidéken.

(#15) Polllen válasza zolee5016 (#12) üzenetére


Polllen
nagyúr

Dehogynem, erről szól mindkét kommented.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#16) #00137984


#00137984
törölt tag

Nekem mint operátornak ilyenkor az év vége felé közeledve, főleg az ünnepek előtt szinte 6+1 a munkabeosztásom. Minden hétvégén ledolgozás vagy túlóra. Hosszútávon sokat kivesz ez a túlzott munka a teherbirásunkból, amit egy vasárnap alatt lehetettlen kipihenni. A heti egy pihenőnapon már korán reggeltől sűtnek-főznek, barkácsolnak. :) Úgye egész héten dolgozott mindenki, aztán egy nap alatt megváltják a világot. Hát nem... Ha nehezen megy a munkahelyen a termelés, akkor hamar kikerülsz a kispadra... Aztán jőhetnek a helyünkre az ukrán vendégmunkások. Fehérváron a Vidi stadiont 14 milliárdból szépen megcsinálták, de nem jutott még időm kimenni egy meccsre. Ha nem alszok be vasárnap DU, mert korán felkeltenek, akkor talán a TV-ben megnézem. 1-2 sőr aztán sz@rok az egészre... :DDD

(#17) zolee5016 válasza Polllen (#15) üzenetére


zolee5016
őstag

akkor nem érted......a cikk címe ami a probléma.....
Rabszolgatörvény.......tudod mi lenne az? Ha visszahoznák a KMK-t ez nem épp arról szól....

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#18) #00137984


#00137984
törölt tag

Szerintem nem is nagyon fogok meccsre járkálni, ha majd még többet kell robotolni. Azért egy szabad vasárnap maradhatna. "Meghalni kéne már, de a cég nem engedi..." :)

[ Szerkesztve ]

(#19) Narxis válasza #00137984 (#16) üzenetére


Narxis
nagyúr

Uhh én ezt nem bírnám.

Thanos was right.

(#20) Ramirex


Ramirex
csendes tag

Nem csak a teherbirásodból vesz ki hanem a folyamatos kortizol szinted is magas, állandó stressz, hamar 2m mèlyen lesz az ember. De hát az a hibás aki ezt hagyja. Én nem hagyom mégse rúgtak még ki sehonnan. Csak el kell mondani a te feltételeidet ilyen egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#21) prabhu válasza Klaus Duran (#13) üzenetére


prabhu
senior tag

A vasárnapi boltzár totál szívás a vásárlóknak.

(#22) Victor Súgó válasza zolee5016 (#17) üzenetére


Victor Súgó
junior tag

Hát ami a hírekből eddig lejött, az alapján ez sokkal rosszabb, mint a KMK.
Ugyanis amikor volt KMK, akkor mindenkinek volt munkahelye. Hogy hogy csinálták, azt nem tudom.
Most viszont ha hajléktalanná válsz, akkor bűnöző vagy, a munkahelyeden meg csak annyi jogod lesz, hogy ha nem tetszik valami, akkor esetleg felmondhatsz. Szóval de, ez bizony modern kori rabszolgaság.

(#23) Klaus Duran válasza prabhu (#21) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

A bolti eladóknak meg a nyitvatartás.
De hagyjuk, ennek már egyszer megvolt a vitája.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#24) UnA válasza zolee5016 (#17) üzenetére


UnA
Korrektor

Akkor szerintem jelentkezned kéne a főnökségnél, hogy nem akarsz ilyen keveset dolgozni, hanem rúgjanak ki még egy ember, és helyette is szívesen elvállalsz mindent. (ez irónia volt...)

A lényeg az, hogy ha egy társadalomban nincs szolidaritás, akkor az nem vezet semmi jóra.

@Pollen: +1

(#25) szipipeti válasza zolee5016 (#17) üzenetére


szipipeti
csendes tag

Nincs semmi gond a címmel...
Rabszolga: Aki a fizikai létének fenntartása érdekében teljes munkaerejét eladja a (önként, vagy kényszer hatására) tulajdonosának, aki az általa megtermelt javakból csak annyit ad vissza, ami a puszta életfenntartáshoz elegendő. (Élelem, lakhatás, ruházat)
A "rabszolga" nem, vagy alig rendelkezik
szabadidővel, rekreációs lehetőséggel...
egészségügye,
ruházata, pihenési és étkezési minősége a "gazda" jóindulatán, "bőkezűségén" múlik...
Vagyont felhalmozni képtelen, megtakarítás minimális...

Szerinted egy 2 gyerekes 2 keresős 2 minimálbéres, ma hazánkban milyen helyzetben van?
Komolyan érdekel!
Mondjuk Ózdon, Salgótarjánban, vagy valahol Zala mélyén....

(#26) zsopu


zsopu
tag

A cégünknek van Kínába gyára. Kérdeztük, ott milyen munkabeosztás van...(a soron)
Havonta egy nap szabi, ha akar, akkor hazamehet a családjához...
a többi ottavás a gyár melletti munkásszállóba, napi 12 óra heti 7 nap munka.
Ez a törvény azoknak jó, akik eddig is többet dolgoztak, mint heti 48óra és nem fizettek semmi túlórapótlékot.

[ Szerkesztve ]

(#27) updog válasza szipipeti (#25) üzenetére


updog
senior tag

Azt kéne már észrevenni, hogy évek óta nem az a helyzet mint régen, hogy a munkavállalónak kuss a neve, mert hat másik ember azonnal tudna kezdeni helyette, ha kinyitja a száját a körülmények / fizetés miatt.

Attól hogy a munkáltatók ugyanúgy izmoznak mint régen, ordító munkaerőhiány van, és simán lehetne hogy a munkavállaló szabja a feltételeket.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#28) nemlehet válasza zsopu (#26) üzenetére


nemlehet
őstag

Jaaah, te meg ne panaszkodj a CBA-ban a penészes felvágott miatt, mert afrikában ennyi sincs, ott éheznek. Tök felesleges felhozni hogy mi van máshol, mert nem máshol hozzák ezt a törvényt.

Ahol eddig sem fizettek túlórát ott ezután sem fognak. Sőt a 3 éves időkeret miatt még annyira sem mint eddig... Azért kicsit vicces az ötlet, hogy mondjuk ledolgoztatnak a 3 év alatt 1000 órát pluszban (csak hogy ne a maxot mondjam) és akkor ezt majd a 3. évben egyben kifizeti a cég... Egy hónapban majd jól kiutalnak több száz embernek milliós fizetéseket :D Ez biztos működni fog.

Ez a törvény önmagában kódolja a visszaélést. Ha a multik nem is (teljesen) de a magyar cégek borzasztóan vissza fognak élni ezzel, a büdös életben nem lesz kifizetve senkinek semmi.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#29) kikikirly válasza Ramirex (#20) üzenetére


kikikirly
senior tag

Ez az.Munka erő hiány van,nem csinálhatnak azt a munka adók a munka vállalóval amit csak akarnak.Ki kell állni magadért,ahogy te is mondod.Ezzel együtt nem értek egyet ezzel a törvénnyel.Vasárnapi boltzárat is támogatom.Ez a kormány gyakran a szerint hoz törvényt hogy épp milyen lábbal kelt fel. :P ;]

[ Szerkesztve ]

(#30) snecy20 válasza zsopu (#26) üzenetére


snecy20
veterán

Szerintem fals hogy mindig a legrosszabbhoz hasonlítjuk az itthoni helyzetet. Miért nem lehet összevetést csinálni a nyugati jóléti államokkal? :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#31) Hosssszu válasza nemlehet (#28) üzenetére


Hosssszu
őstag

Sőt a 3 éves időkeret miatt mondjuk (egy kis "kamu" cég esetében) még be is csődöl a cég és ki sem fizet. Utópisztikus esetben talán száz év múlva talán, pereskedés hatására.
Most már nem csak a bérezés miatt fognak külföldre menni az emberek, hanem a lehetetlen munkakörülmények miatt is.
Én éppen irodában dolgozok, nem kell megszakadni, mondhatni hogy egy szavam sem lehet. De most mondjuk kitalálná a munkaadóm hogy túlóra amennyi csak lehet kimaxolva (sarkítok persze!) és majd 3 év múlva kifizeti, hát inkább mennék szart lapátolni nyugatra kiszámítható munkarendben, kiszámítható bérezésért. Dolgoztam szennyvíztelepen is, szóval még munkakörileg nem is túlzok.
Meg hát ahogy erről a törvényről ment az éjszakába nyúló vita, illetve amit Kövér nyilatkozott róla a rádióban, azt hittem a Hírcsárdát olvasom. :Y De úgy fest hogy lassan a Hírcsárda is elbújhat a magyar valóság mögött. :(

Abbahagyom mert a végén még bann lesz a politikai téma miatt, ha jobban beleloholom magam.

(#32) zolee5016 válasza szipipeti (#25) üzenetére


zolee5016
őstag

a kérdésednek semmi köze a témához.....mit csináljon...dolgozzon..ennyi...a minimálbér valóban nem sok..de pl én sem a mai béremmel kezdtem,25 éve a szakmát....meg kellett dolgoznom keményen a jelen szintért..miért akar mindenki mindjárt felsőkategóriás bért ...
egyébként pont ,hogy a kollega világít rá arra mivel most változtatás lesz így talán odafigyelés is,,,,megszoktuk a túlóra-ugyanazapénz elméletet,mert itt is azt harsogjátok...persze van ahol jogosan is...de lehet ez változik...persze majd lesz-e aki figyeli ....
Ez a 3. világi,meg jóléti állam című dolog pont olyan fals,mint a Salgótarján-Zala párhuzam....
Miért hiszi azt mindenki pesten sokkal jobb :F

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#33) Ghoosty válasza zolee5016 (#32) üzenetére


Ghoosty
őstag

"miért akar mindenki mindjárt felsőkategóriás bért ..."

Szerintem teljesen normális, hogy azt akar mindenki. Bármekkora is lenne a fizetésem, mindig akarnék kétszer annyit. Mondjuk egy idő után már sokat nem tennék érte, de ha valaki adna nem mondanám, hogy nem kell, ennyi elég lesz. (persze árnyalja a képet az egyéb munkát érintő dolgok)

"mivel most változtatás lesz így talán odafigyelés is,,"

A kettőnek semmi köze egymáshoz. Változtatás nélkül is lehet növelni az odafigyelést. Ez a 'talán' pont annyit jelent, mint hogy talán jövőre jobb lesz.

"Miért hiszi azt mindenki pesten sokkal jobb :F"

Azért mert Pesten sokkal drágább a megélhetés, mégis rengetegen költöznek oda. Ha rosszabb a munka, akkor hülyeség lenne. (ebbe beleértve a van/nincs-et is)

(#34) nemlehet válasza zolee5016 (#32) üzenetére


nemlehet
őstag

"meg kellett dolgoznom keményen a jelen szintért"

Vagy mondjuk lehetne nyugati árak mellett nyugati bért adni. Ok, az albérlet és az ingatlanár még "csak" 2/3-a a nyugatinak, de kb minden más ugyan annyi vagy több, a fizetés viszont még a felhúzott KSH statisztika szerint is csak fele a nyugatinak. A vásárló erő paritás valahol 30-40%-a a nyugatinak.... Szóval jah, biztos az a baj, hogy mindenki csak picsog és nem dolgozik elég keményen.

"de lehet ez változik"
Nem fog. Mikor változott egy echte szarul megírt törvény hatására bármi is pozitívan? Eleve minden törvénynél a kiskaput keresik a magyar cégek, ebben meg akkora ordító lyuk van, hogy csak az nem él vele vissza aki keményen megdolgozik érte.
Ahol rendesen fizették a túlórát ott ez után nem fogják, majd csak eltolva amikor éppen úgy állnak a bevételek. Ez a dolgozónak nagyon rossz, mert ki tudja mikor látja a pénzét és mondjuk 1-2 év távlatából elég nehéz egy vitás esetet tisztázni, szóval már csak ezért sem jó a dolog. Nagyon naívnak kell lenned, hogy te ezt egy pozitív fejleménynek tekintsd.

"Miért hiszi azt mindenki pesten sokkal jobb"
Mert vidéken élni sem olcsóbb, ellenben Pesten van munka és sokkal magasabb fizetés. Nézd meg a nagyobb vidéki városokat, az albérlet árak max 10-20 ezerrel vannak csak lejjebb. Győr, Debrecen, Salgótarján, Szeged, majdnem ugyan ott van mint pest. Ellenben a fővárosban 2x annyit lehet keresni ugyan azzal a munkával. A mi cégünknél van aki Győrből jár be, mert annyival magasabb a fizetése Pesten, hogy így is megéri.
Persze fel lehet hozni, hogy egy borsodi zsákfaluban 2 millió egy családi ház ami szép és jó, de a rezsi nem kevesebb és egy csomó egyéb járulékos költség van ami pár év alatt nagyon drágává teszi az olcsó vidéki házat.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#35) Kalandor válasza nemlehet (#34) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Győr, Debrecen, Salgótarján, Szeged, majdnem ugyan ott van mint pest.
Ez ugyan 3 éves adat, de vidéken még mindig olcsóbb sokkal:
Találtam egy frissebbet:

[ Szerkesztve ]

(#36) zolee5016 válasza nemlehet (#34) üzenetére


zolee5016
őstag

alapprobléma
az elvakultakon,a lustákon kívül szinte mindannyiunknak igaza van....
ez a törvény elkésett úgy 15-20 évet....'90-2000 között nem igazán történt semmi...utánna is csak kapálózások,amiknek eredménye nem lett....
most látják a TB bedőlését,,azaz, mi mármint az én korosztályom eltatja talán a mostani meg még köv 5-8 év nyugdíjasait...de minket igazából már nem fog nagyon senki.......csak nézz szét......
elment a hajó és most pártfüggetlenül azaz mindegy ki próbálkozna jobb,közép ,vagy bal...kb mindenből megpróbálnak behúzni pénzt.....
-Iskolarendszer lassan kapitulál...
-egészségügy ...folytassam..........

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#37) prabhu válasza kikikirly (#29) üzenetére


prabhu
senior tag

Munkaerő hiány? Hol?
Talán nem kellene több ember feladatának elvégzését várni egy embertől minimálbérért...

(#38) Doze válasza zolee5016 (#32) üzenetére


Doze
aktív tag

Nem az a baj. Tudod hányszor ültem én az EX munkahelyem HR osztályán a fizetési papírt lobogtatva? 10 valahány hónapon keresztül soha nem stimmelt a fizetésem. Hol az útiköltséget nem fizették ki rendesen, hol pedig a pótlékokkal volt baj... hóközibe hol 2000, hol pedig 8000 utalást kaptam. De ehhez tudatosság kell, dolgozni lehet keményen, de akkor vannak törvények amit tartsanak be.... utáltak mint egy darab kakit, meg év dolgozója soha nem lettem volna :DDD , de mindig kifizettek... kollégák meg csak hümmögtek a bajusz alatt meg sírnak hogy nem stimmel, de nem mer szólni... akkor meg így jártak

(#39) nemlehet válasza Kalandor (#35) üzenetére


nemlehet
őstag

Szerintem a 2x fizetés még úgy is megéri hogy 30.000-el olcsóbb egy albérlet. Amúgy az átlag megint csalóka, Pesten már a külváros (pl békás meg kőbánya) is drága, míg Győrben azért ha kimész ott elég olcsó minden, csak közlekedés nincs. Ahonnan be lehet járni normálisan ott nincs ekkora különbség (tapaszalat).

De felőlem mindenki meggyőzheti magát, hogy vidéken is milyen jól meg lehet élni, mert annyival olcsóbb, csak a valóság nem korrelál ezzel a hittel.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#40) Ghoosty válasza nemlehet (#39) üzenetére


Ghoosty
őstag

A KSH nem támasztja alá, hogy Budapesten kétszeres lenne a fizetés. Még akkor sem, ha a legrosszabb megyéhez hasonlítjuk. (Bár ott már közel van, de ott is csak 80%-kal több.) Természetesen van olyan szakma, ahol nem kérdés, még akár többszörös is kijöhet, de nagy átlagban nem igaz, hogy ugyanazért kétszer annyit fizetnének.[link]

(#41) Ringman válasza Ghoosty (#40) üzenetére


Ringman
nagyúr

egy mediánt is megnéznék az átlagos mellé, de azt nem szokták publikálni, mert kedvezőtlenebb képet ad.

(#42) 8th válasza updog (#27) üzenetére


8th
addikt

Én is így látom. Már régen más szelek fújnak. Aki lassan 2019-ben hagyja magát, hogy össze vissza copassák a munkahelyén az ha bunkóság ha nem, szerintem meg is érdemli.

(#43) szipipeti válasza Ringman (#41) üzenetére


szipipeti
csendes tag

Már ott borul az egész, hogy a jövedelmeket érintő információkat a NAV adataiból dolgozzák fel...
Így csak az látszik, hogy mennyi a lakosság nettó/bruttó jövedelme...
Viszont az nincs nyilvántartva, hogy ez a heti 40 órára, vagy a heti 50 - 62 órára vonatkozik-e...
(pontosabban a heti 40 órával számolnak...) - mert ez nagyon nem mindegy...
Pedig szinte az a ritka, ha nincs heti 5-10 túlmunkaóra....

(#44) stawros


stawros
tag

Jobb is lehetne a helyzet, mint ami a jelenlegi.De ezt már szerintem sok ember túlzásnak tartja, mármint amilyen törvények születnek.Szinte az biztos hogy aki hozza ezt a törvényt, az életében nem dolgozott ennyi túlórát.

[ Szerkesztve ]

Ha nem érsz el telón hagyj privit, mindenképp válaszolok, ahogy időm engedi.Ha privátra nem válaszolok az azért van mert nem vagyok gép előtt, jelenleg.

(#45) dugo_ válasza stawros (#44) üzenetére


dugo_
veterán

Szinte az biztos hogy aki hozza ezt a törvényt, az életében nem dolgozott ennyi túlórát.

Megjavítottam neked.

(#46) stawros válasza dugo_ (#45) üzenetére


stawros
tag

;) Köszönöm.

Ha nem érsz el telón hagyj privit, mindenképp válaszolok, ahogy időm engedi.Ha privátra nem válaszolok az azért van mert nem vagyok gép előtt, jelenleg.

(#47) Chaser válasza stawros (#44) üzenetére


Chaser
titán

pedig szívesen elvinném sittet pakolni napi 10 órában, h-p, szombaton megkérdezném: no aranybogár', legyen-e hétvégére még meló? jövőre v utána kifizetem ha meglesz még a cég :))
zsákokat én pakolnám szolidan ahogy magamnak pakoltam mikor belejöttem, 40-50kg/zsák ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48) Ringman válasza Chaser (#47) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát igen, ha a szabadságot is figyelembe veszed, akkor az 1800 alap munkaórára tol(at)nának még rá 400-at, így minden 4,5-ödik alkalmazott "meg lenne spórolva"

poltopikban már írtam, hogy szerintem ez meg lett ígérve a bmw-nek és többek között ezért is választották debrecent. (+ mercedes, audi, suzuki, stb is jól jár)

(#49) Chaser válasza Ringman (#48) üzenetére


Chaser
titán

sztem ez bukta lesz, ebbe nem nyugszik bele a pH@raszt, apánk pH@rasztlázadást akar biztos:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) Because válasza 8th (#42) üzenetére


Because
őstag

ez esetleg a szaktudást igénylő munkakörökre igaz, de a szalag mellé még mindig elég csak egy újat bontani... nálunk pl. éppen túl sok dolgozó volt nem hiány, mehettek is decemberben az utcára :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.