Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) solena válasza Because (#100) üzenetére


solena
tag

Akkor még gyászosabbra jön ki az órabérXD

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#102) Phülöp válasza solena (#99) üzenetére


Phülöp
addikt

Volt egy időszak az életemben, amikor a sz.rt is kihajtottam magamból, de az nagyon nem így nézett ki, mint fentebb, hanem

nappalos héten: 6x12 + 1x 8 óra
éjszakás héten: 6x12 óra
javarészt fizikai munka
mellette néhány apróbb meló otthonról, heti 5-6 óra átlagban, szellemi munka

3 hónap után elvesztettem a kapcsolatot a valósággal.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#103) solena válasza Phülöp (#102) üzenetére


solena
tag

"Nem rossz". És nem irigyellek. Vendéglátósok (is) güriznek ennyit (belekóstoltam, soha többet. Amúgy sem értek az emberekhez).

Minden irónia nélkül: és, megérte?

[ Szerkesztve ]

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#104) 8th válasza solena (#99) üzenetére


8th
addikt

A pénzért dolgozni kell ez már csak így működik. Itt vidéken ismerve a helyi viszonyokat ez teljesen korrekt fizu. Annyira azért nem szakadnak bele a munkába egy automata gépsort kezelnek felváltva, hogy ne legyen egyhangú a műszak. Az év vége hajtósabb időszak mert raktárra kell dolgozni, hogy folyamatos lehessen a termelés. Decemberben hamarabb állnak le és januárban egy héttel később indulnak el mint a merci. Amúgy tök átlagos munka nem különösebben megterhelő, voltam bent próbamunkán nyáron. Nekem tetszett.

(#98) sleve: Nem tudom. Én nem ott dolgozom.

(#105) Phülöp válasza solena (#103) üzenetére


Phülöp
addikt

anyagilag igen, főleg, hogy akkoriban pont egyedül éltem, nem várt senki otthon
egészségügyileg nem annyira, bár ez az időszak csak egy része volt a későbbi problémáknak, ha egyáltalán
mostmár nem tennék ilyet
a távmunkát sajnálom, hogy fél év alatt elhalt, az jó pénz volt, és mindig időben érkezett, csak az volt vele a gond, hogy éjszaka kellett csinálni az eltérő időzónák okán (USA, keleti part)
vendéglátózást sose próbáltam, szerintem nem is bírtam volna
most nyugi van, napi 8 óra meló, világbéke

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#106) solena válasza 8th (#104) üzenetére


solena
tag

A pénzért dolgozni kell ez már csak így működik. - Valóban (és optimális esetben), csak az a nem mindegy, hogy mennyit és mennyiért.

Automata gépsort? Nem túl monoton? Ettől függetlenül, nem csinálnám.

(#105) Phülöp: egészségügyileg nem annyira, bár ez az időszak csak egy része volt a későbbi problémáknak, ha egyáltalán - Erre szokta mondani a férjem, hogy oké, hogy több meló, több pénz, de mire költöm azt a plusz lóvét? Gyógyszerre? (már ha még nyitva a patika)
De a lényeg, hogy ezek szerint, most egyenesben vagy:)

[ Szerkesztve ]

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#107) 8th válasza solena (#106) üzenetére


8th
addikt

Viszonylag az, ezért csinálják felváltva úgy nem unalmas.

(#108) stawros válasza Chaser (#47) üzenetére


stawros
tag

Na, akkor már érted hogy mire gondoltam.Ezt én is így látom. :U Csak tudjuk mindketten hogy ez sosem lesz így, mert ők nem szorulnak rá.Kiváncsi lennék 1-2 politikus mit szólna a 400 órához. :D Főleg úgy, hogy szerintem a jelenlegi havi kötelezőt nem ülik le a parlamentben(lásd.sokszor pang az ürességtől)ha épp mutatja valamelyik adás. :(

Ha nem érsz el telón hagyj privit, mindenképp válaszolok, ahogy időm engedi.Ha privátra nem válaszolok az azért van mert nem vagyok gép előtt, jelenleg.

(#109) 8th válasza stawros (#108) üzenetére


8th
addikt

"Kiváncsi lennék 1-2 politikus mit szólna a 400 órához."

Ahogy a mai parlamenti közvetítést elnéztem ezeknek nem a túlóra hanem egy kényszerzubbony hiányzik. Mindnek. Pártállástól függetlenül.

(#110) Chaser válasza stawros (#108) üzenetére


Chaser
titán

En arra lennek kivancsi, ahhoz mit szolnanak ha hazaarulasert holnaptol akasztas jarna ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#111) erdey_a válasza kenwood (#67) üzenetére


erdey_a
őstag

ott a probléma, hogy te a táborozásra való túlórával akarod megkerestetni, és szerinted ez jól van így.

én meg azt mondom, hogy normál munkával akarom táboroztatni a gyereket és akkor lesz időm kivinni is.

nehogymár "lehetőség" legyen az, hogy 7/24-be dolgozhatok és akkor nem kapcsolják ki a villanyt

ja: és inkább sose táborozzon, de vele legyek mindig amikor kell. Majd ha lesz gyereked vagy ha a meglévőt úgy fogod szeretni mint ahogy szerintem most nem, akkor érteni fogsz.

Vérboci

(#112) t72killer válasza updog (#84) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az infós átnyergelés engem is érdekel. Egyelőre van egy tízéve használt mérnökdiplomám, matlabot kódolgattam már/Pythont kezdtem el nemrégiben nézegetni - de tuti, hogy a legalján kéne kezdenem.

Egy biztos, hogy nem a fizikai, robotolós munkáké a jövő, 10-20év múlva a most emberi kézzel végzett melók 2/3-adát átveszik a robotok (kapásból pl az összes sofőri munkát az önvezető járművek). A másik oldalról (IT) viszont ez még a mostaninál is durvább munkaerőt fog igényelni, úgyhogy kicsifiamat (még ovis) nem fogom elzárni a billentyűzettől, sőt, még mielőtt iskolába megy, nyitva hagyok neki egy Python ablakot, biztosamibiztos...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#113) Ringman válasza erdey_a (#111) üzenetére


Ringman
nagyúr

erről van szó, eleve furcsa ha a jól keresés zálogának azt tekinti valaki, hogy lehet bármennyit túlórázni, nem azt, hogy olyan a normális munkahely, ahol nem kell túlóra/másodállás a normális fizetéshez.

---
tegnapi hír:

A német munkavállalók 27 órát túlóráztak átlagosan tavaly

(#114) Ringman válasza t72killer (#112) üzenetére


Ringman
nagyúr

én azt hiszem, hogy a mérnökszakmákat is eléggé meg fogja tépázni az AI az elkövetkezendő 10-15 (vagy 5-20) évben, jobban mondva az alsóbb, kevesebb kreativitást igénylő szintet, cad/cae szerkesztőt, nem önálló tevezőt. feltételezem informatikában a kódipari szakmunkások sorsa ugyanaz lesz.

(#115) t72killer válasza Ringman (#113) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ahogy a cikk is hozzátette, tegyük hozzá mi is: egy év alatt!

Én sokat túlórázom, de az utolsó percig szabadságként veszem ki az időt még éven belül. Aki többet akar keresni, az ne azzal b.a el az idejét, hogy még egy műszakban nekiáll szenet lapátolni, hanem iratkozzon be egy okj-s android app író tanfolyamra, vagy szegődjön el szobafestő-segédnek és egy év múlva megduplázhatja a fizetését.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#116) Ringman válasza t72killer (#115) üzenetére


Ringman
nagyúr

Ahogy a cikk is hozzátette, tegyük hozzá mi is: egy év alatt!

látszik hogy a vesztébe rohan a hanyatló nyugat!

(#117) stawros válasza Chaser (#110) üzenetére


stawros
tag

Kíváncsiságodra nos hát egyszerű a válasz.Ilyen törvényt nem tudnál velük elfogattatni.Nincs az a politikus sem párt, aki maga ellen ilyen törvényt megszavazna.Inkább a családokat ill.az emberek munkáinak értékét kellene nekik jobban megbecsülni.Elvégre mégis a dolgozó emberek, cégek, vállalkozások, stb.adózott pénzét forgatják, költik állam szinten.Éljen meg aki dolgozik, ne kelljen azon gondolkozni hogy hó eleje, hó vége.S nem túlóra alapján, hanem tisztességes munka, tisztességes bér, fizessék meg a tudásom, munkám.Én úgy látom nem ezen a szinten vagyunk sajnos, de ezt a szintet kellene elérni minimum, törvényekbe iktatva, működőképesen. :U

Ha nem érsz el telón hagyj privit, mindenképp válaszolok, ahogy időm engedi.Ha privátra nem válaszolok az azért van mert nem vagyok gép előtt, jelenleg.

(#118) Chaser válasza stawros (#117) üzenetére


Chaser
titán

irónia volt...:) kicsit jobban kifejtve, mit szólnának ha holnap a parlament 90%-át felakasztanák, mert aki az országtól lop az hazaáruló, nyilvűn egyértelmű h mit szólnűnak ((( : ha ez nem opciós lenne persze, csak végrehajtandó ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#119) Ringman


Ringman
nagyúr

wtf, nem tudom hogy féknyúz-e, még alá sem írta áder a törvénymódosítást hvg-hír

Olvasónk köldött el egy szerződésmódosítást, amely 2019. január 1-jétől lépne érvénybe egy kelet-magyarországi cégnél. A módosításban 400 megengedett túlóra szerepel, melyet a munkáltató saját jogkörben rendelhet el. 5 százalékos pótlékkal jutalmazzák a túlórát, amit pénzen vagy szabadidőben lehet kifizetni. "A túlórapótlékot a törvényi rendelkezéseknek megfelelően az elrendelt túlórák teljesítését kövtően 36 hónapon belül köteles kifizetni."

(#120) Chaser válasza Ringman (#119) üzenetére


Chaser
titán

ez fantasztikus lenne...:) remélem az ottaniak nem hagyják magukat

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#121) Ringman válasza Chaser (#120) üzenetére


Ringman
nagyúr

ismerve a kelet-magyarországi helyzeteket (pl békés megye - ahonnan romániába is járnak át dolgozni) simán hihető a "közös megegyezéssel" történő munkaszerződés-módosítás

(#122) Chaser válasza Ringman (#121) üzenetére


Chaser
titán

gondolom ez vmelyik nagyobb gyár, 5%-os túlórapótlékért, meg 3 éven belüli kifizetésért biztosan pH@rasztlázadás lesz, azért nem olyan egyszerű gyorsan találni 1-2-sok száz embert hirtelenjében, főleg olyan helyre nem, ahol a termelés kiesése hatalmas minuszokkal jár a cégnek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#123) t72killer válasza Chaser (#122) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A gond az, hogy vidéken elég nehezen fog hirtelen munkát találni 1-200 ember.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#124) Chaser válasza t72killer (#123) üzenetére


Chaser
titán

itt dől el lesz-e összetartás, v beállnak inkább valódi rabszolgának, ha egy minimális kis eszük van, akkor előbbi

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#125) t72killer válasza Chaser (#124) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem lesz minimális eszük:(. Eddig is összefoghattak volna.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#126) Chaser válasza t72killer (#125) üzenetére


Chaser
titán

de ez már minden határon túlmegy, 5%-os túlóra 3 éven belüli kifizetéssel? pffffffffffffff
és hát a munkaerő kezd érték lenni, hiába játssza állam bácsinál 1-2 nagy fejű az eszét, akik itt maradtak legfeljebb kapnak még egy löketet ( : amennyi ember kinn van, már kb mindenkinek van kinn ismerőse

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127) t72killer válasza Chaser (#126) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Előbb-utóbb maguk a kínai cégtulajok kezdenek majd jobb fizetéseket+normális szabadidőt osztani...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#128) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

"... köpj egyet és lépj tovább, vannak bőven lehetőségek..."
Na ezzel nem értek egyet.Nem ilyen egyszerű az élet. :N
Egyébként jó írás. :)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.