Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47) Doze


Doze
aktív tag

Én még nem is szóltam :D

Szóval a saját hipotézisem az, hogy botorság lenne nem elismerni hogy az usa nem játszik ebben közre, főleg a brent árával kapcsolatban.

DE annyira mégsem lehet érdekelt ebben az egészben, mert kb maga alatt is vágja a fát, a sokat dédelgetett palaolaját már most nem "érdemes" kitermelni. Pedig dollár milliárdokat öltek a technológiába, és most kapufa lehet a befektetőknek.

Szerintem valami olyasmi lehet a háttérben, hogy a ruszkik miatt közvetlen nem léptek az OPEC felé az amerikaiak, csak levették róluk a kezüket. Ergó szabad teret adtak a piacnak, és az OPEC tagjainak amúgy is vágyálma volt a nagyobb piac megszerzése. Tehát ők úgy voltak vele, nekünk van pénzünk elég, kibírjuk az alacsony árakat, de a ruszki/dél amerikaiak/1-2 afrikai állam nem, és ezekre a legyalult piacokra léphetnek majd be.

Egyébiránt, mind a fejlett/fejletlen országoknak jót tesz az olcsó olaj... max a környezetvédők, meg a villanyautó gyártók szívhatják a fogukat.

A legnagyobb baj mégis az, hogy pl az osztrák bankoknak elég nagy kintlévősége van az oroszok felé. Ezzel összeköttetést teremt az Unió felé, ezért ugyan nem térdel le az unió, de pl a kisebb országok mint mi is, azok igen. :( , gyenguszok vagyunk nagyon.

Ami még a fontos.... politika mentesen mondom: Az oroszok hülyék, volt Putyinnak 10 éve fejleszteni, nyugodtan fejlődni, (ami abban nyilvánult meg hogy kb kicsit "jólétibb" társadalmat csinált), de ezzel kifújt. Megállt a tudomány, nincs hozzáadott értékük semmihez sem, ülnek a bazi olajkincsen és kész. Jelenleg egy féllábú, igen ingatagan álló vénemberhez hasonlítanám őket. Akinek ha van egy kis pénze néha vesz egy járókeretet, ha meg nincs akkor beadja zaciba. A félelmetes pedig az, hogy egy akkora országban mint Oroszország, még rendes élelmiszer termelés sincs, ergó ha a rubel beadja a kulcsot éhezés lesz...

Megérte a Krím? Megérte ukrajna? már most kb 3-4 évre visszadobta őket gazdaságilag a "válság", és még mindig abban a hitben élnek mi vagyunk a SZU, meg a világhatalom... meg legyőztük a németeket, meg Napóleont meg stb.... a vicc az 3 tollvonás (akiről még azt sem tudják ki) és puskalövés nélkül letérdel az ország. A hadsereg meg nézhet, mint hal a szatyorban, vagy esetleg lövöldözhet a ködbe.

Én ezért tartom visszásnak azt a mentalitást is, amit a magyar kormány jeles képviselői folytatnak. Mert szerintetek meddig tartana egy Amerikának vagy egy Németországnak összedönteni a magyar tőzsdét?
1 vagy talán 2 perc?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.