Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Megmenekült a rubel - egyelőre (Origo)

Egyébként nem tudom, mennyire lesz ennek jó vége.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#2) Sztbeni


Sztbeni
őstag

A nyugat mindent bevet, hogy az oroszokkal kicsesszenek. Nagyon félnek a jövőre megalapuló Eurázsiai Uniótól, és a BRICS országok dollár kivonásától. De joggal félnek. Ezeket érdemes megnézni: [link] [link]. Mindent be kell amerikának vetnie, hogy megakadályozzák a dollár kiszorítását, mert ha nem sikerül, akkor vége a petrodollárnak, és vele együtt az USA gazdaságának is. Az ukrán helyzet pedig egy nagy kamu, csak indok. Az egészet azért robbantotta ki amerika, hogy utána az oroszoknak ártani tudjanak. Itt sokkal többről van szó, mint hogy kihez fog az a nyomorult ország tartozni. Ez már egy új hidegháború. Nem tudni mi lesz a vége, de akár egy 3. VH is lehet.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#3) #56573440 válasza Sztbeni (#2) üzenetére


#56573440
törölt tag

világháború már nem lesz.ez teljesen biztos. olyan van hogy "szakadárokkal" harcol egy "nemzeti hadsereg", olyan is hogy drónokkal bombáznak sárkunyhót. olyat hogy moszkvát bombázzák amcsik vagy bármelyik nagyhatalom akár csak f2f egymásnak feszüljön olyan nem lesz.

mindenkinek van már nukleáris arzenálja, de senkinek nincs rá megfelelő, 100%-os védelme. vagy senki se biztos hogy akarja tesztelni hogy tényleg 100%-e az...ez fog menni. gazdasági, politikai játékok, válságok, szívatások. ha befekszenek az oroszok akkor se mernének egy háborút indítani, mindenki elpusztulna fél órával az első rakéta indítása utána kb...

(#4) h3lios válasza #56573440 (#3) üzenetére


h3lios
addikt

Nem lesz itt semmi, ha már a hidegháború végén sem mertek egymásra ereszteni semmit, akkor ez a jövőben sem fog változni, mert akkora lenne pusztulás, hogy ez senkinek sem érné meg. Egyébként ezt valahol vicces, hogy valaki azért halmoz fel készleteket, hogy aztán a jövőben ne használja. Persze a politikai hatalma ezzel megnőhet, de az USA és az Oroszok fölé úgy se nagyon nőhet senki.

Azt viszont hozzáteszem, hogy nagyon rossz irányban halad a nagyvilágban is a politika nem csak nálunk. Megint megy a klikkesedés, mint az II. VH után. És ez könnyen vezethet valahol 1 második berlini falhoz, ha úgy alakul az ország sorsa. Nem kell messzire menni, ott van Ukrajna. A Nyugat számára nem volt egy fontos ország, de ez más esetben simán emlékeztethet Németország esetére.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#5) emvy válasza Sztbeni (#2) üzenetére


emvy
nagyúr

Es igazabol kivaloan csinaljak. Rengeteg olyan velemenyt lehetett olvasni az utobbi fel evben, hogy a nyugati vilag mennyire gyenge, mennyire nem kepes reagalni az orosz agressziora, es hogy miert is nem csapott oda a NATO/USA/mittudomen. Hat itt van, fegyverek bevetese nelkul dol ossze Oroszorszag, a hanyatlo Nyugat meg ... tovabbra sem hanyatlik akkorat.

while (!sleep) sheep++;

(#6) Sztbeni válasza emvy (#5) üzenetére


Sztbeni
őstag

Nem fog Oroszország összedőlni. Ez egy hosszú játszma lesz, és amerika bizony rosszul fog járni. De az az érzésem, hogy a fő nyertes Kína lesz. Oroszország és amerika szarakodik egymással, Kína meg a háttérben megszedi magát. A keleti országok a dollárt cserélik le a külkereskedelemben, a rubel most nem stabil, ezért sanszos, hogy a jüan lesz a legelterjedtebb köztük. Az évtized végére Kína lesz a fő hatalom. Oroszország meg amerikával harcolhat a második helyért.

De ez a helyzet mutatja, hogy amerikának tényleg van félnivalója. Az egész ukrán balhét azért kellett csinálni, hogy az oroszokkal ki lehessen cseszni, még akkor is, ha nem reagálnak semmit. Mert még az EBESZ se tudta bizonyítani az állítólagos orosz csapatokat. Olyan ez, mint anno a koncepcós perek.

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#7) Воланд válasza emvy (#5) üzenetére


Воланд
titán

csak jelzem, hogy felesleges.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8) Sztbeni válasza Воланд (#7) üzenetére


Sztbeni
őstag

Te már megint itt vagy? :W

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#9) emvy válasza Воланд (#7) üzenetére


emvy
nagyúr

.. mi? ja, ertem, nem baj :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#13) Sztbeni válasza #20749568 (#12) üzenetére


Sztbeni
őstag

Te mondtál durva dolgot először. Ha Oroszország összeomlik akkor sem Puytint fogják hibáztatni, hanem a nyugatot. Ilyen az orosz mentalitás. Nem széthúznak hanem összetartanak. És nem kell oda nyugati liberális fos értékrend. Az legyen nyugaton. Legyen legalább egy értelmes ország a földön.

Volt ott liberális demokrácia, a 90-es években. Tönkre is ment az ország. Putyin tette rendbe.

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#15) Sztbeni válasza #20749568 (#14) üzenetére


Sztbeni
őstag

Nem kell vitatkozni. Neked ez tetszik, nekem az. Nem vagyunk egyformák. Nyugaton legyen liberalizmus, Oroszországban olyan értékrend mint most. Mindenki oda megy ami neki tetszik. De amit az elején írtál, azért az elég durva volt.

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#17) Sztbeni válasza #20749568 (#16) üzenetére


Sztbeni
őstag

Akkor rendben, nekem a hangnemmel volt bajom. Én a nyugatnak kívánom ezt, mégse írom le ide így, mert nem illik. Van hely, ahova leírhatom, de nem ez a fórum az.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#18) buherton válasza #20749568 (#10) üzenetére


buherton
őstag

Ha tanultál történelmet, akkor tudhatnád, hogy Oroszországot még senkinek sem sikerült térdre kényszerítenie. Egyszerűen akkora hatalmas nagy ország. Az pedig amilyen irányt vesz Oroszországban a politika azt én sem helyeslem, viszont amilyen törvények jönnek ki, és amiket kitalálnak, azzal teljesen egyetértek. Ott van például az Euróviziós Dalfesztivál, ami fertővé kezd válni, ehelyett kitalálták, hogy csinálnak maguknak egyet, mert nem kérnek belőle. Sorolhatnám még.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#19) Sztbeni válasza buherton (#18) üzenetére


Sztbeni
őstag

Akár tetszik, akár nem, Oroszország jelenleg fény a liberalizmus éjszakájában.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#20) Sztbeni válasza buherton (#18) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ja, és Oroszországban a férfi férfinek, a nő nőnek néz ki. Nem mint nyugaton.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#21) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

Remélem a veszekedést személyeskedést befejeztétek. A politikát pedig el se kezdjétek. Köszönöm.

(#22) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Bakker, akkor ezért 250Ft az USD..

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#23) exchanger


exchanger
tag

Sztbeni nehezen viseli, hogy az általa istenített (és egyáltalán nem ismert) országot a nyugat úgy dönti össze, hogy egy puskalövés sem dördül el. Nem is értem, hogy miért a hanyatló nyugatról osztja az észt és nem a szárnyaló keletről. Hogy vagy képes ilyen liberális fertőben élni?! :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#25) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Csak szólok, hogy ma reggelre visszament 60-ra az árfolyam.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#26) #56573440 válasza Sztbeni (#25) üzenetére


#56573440
törölt tag

és te mióta is laksz már kint?

(#27) Rive


Rive
veterán

Összeomlás? Ugyan, kérem. Ez még csak halvány figyelmeztetés volt, ha tetszik :(

Egyre erősebb kételyeim vannak amúgy, hogy ez valóban nyugati 'munka' - jó esélyét látom, hogy inkább szimpla piaci folyamatok érvényesültek. Ezzel kapcsolatban egy csöppet se lepődnék meg, ha az olaj ára most nagyon gyorsan elszállna a 'csába (heh - akár 140-160 USD köré is) egy következő nagy összedőlés előtt.

A gáz, hogy pont azok, akiket egy igazán nagy összedőlés a legcsúnyábban érinthet, sz@rni fognak erre a figyelmeztetésre. Pl. Mo is, az oroszok is.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#28) #56573440 válasza Rive (#27) üzenetére


#56573440
törölt tag

milyen piaci folyamatok indokolják az olajár mélyrepülését? az tény hogy az usa be van tárazva és még mindig raktárra dolgozik, meg a szaudi olajminiszter leszólt hogy nem lassítanak a kitermelésen, de ez a szaudi és amerikai reakció, tehát a "nyugat" nyomása meglátásom szerint.

az olajtermelő hatalmak nem hagynák hogy ennyire bezuhanjon alattuk a piac ilyen hülyeségek miatt hogy túltermelik magukat, szépen visszavennék a tempót, aztán annyi. csak kicsit keménykednek egy országgal, aminek a bevételei szinte kizárólag ezekből az energiahordozókból csorognak be.

szerintem ;)

(#29) Sztbeni válasza #56573440 (#26) üzenetére


Sztbeni
őstag

Miért laknék kint?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#30) buherton válasza Rive (#27) üzenetére


buherton
őstag

Pont az ellenkezőjét gondolom. Egyértelműen az USA áll az egész mögött. Teljesen logikus lépés volt leszori'tani az olajárat, ugyanis a mezőgazdasági termékekre kivont embargóból még talán jobban is kijött Oroszország, mint az oroszok gondolták volna. Viszont komolyabb érv, hogy az USD mögött már semmilyen fedezet sincs csak az, hogy a gazdaságok legfontosabb árucikkét az olajat ezen a valután értékesi'thetik és ez tartja szinten a valóságban már nem létező dollár értékét. Ha ehhez hozzá vesszük, hogy Putyin már régóta tervezi az Eurázsiai Uniót, amiben már nem a dollár lesz a fizetőeszköz, akor ebből jönne, hogy a dollár komolyan veszi'tene az értékéből és a preszti'zséből és lépés lenne afelé, hogy a dollárt letudják váltani világ szinten. Ezt tervezte Irakban Hussein, Li'biában Kadhafi is, és Szi'riában Al-Asszad is. A legszebb az egészben, hogy az olajárral való játszmát nem az USA fogja megszi'vni (aki kezdte az egészet), hanem Európa, de majd mi még inkább meg fogjuk szi'vni. Veszélybe került Paks II, ami nagyon fog kelleni a gazdaságnak. Gyakorlatilag USA más f.szával veri a csalánt. Zseniális, ha amerikai lennék tuti, hogy én is ezt tettem volna.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#31) #56573440 válasza Sztbeni (#29) üzenetére


#56573440
törölt tag

hát annyira vágyakozol a nyugati fosból a keleti kolbászkerítéshez hogy gondoltam már engedtél már a csábításnak...

(#32) Sztbeni válasza #56573440 (#31) üzenetére


Sztbeni
őstag

Majd ha lesz valamilyen végzettségem, mert nem takarítani szeretnék menni. Meg a nyelvet is még tanulnom kell

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#33) #56573440 válasza Sztbeni (#32) üzenetére


#56573440
törölt tag

akkor sok sikert kívánok:)

egy barátságos nép az biztos, elég csak ránézni a vezetési szokásaikra :R van kint kapcsolatod is vagy csak olvasgatsz arról hogy mekkora jóság van arrafele?

(#34) Sztbeni válasza #56573440 (#33) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ismerek ottani embert.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#35) #56573440 válasza Sztbeni (#34) üzenetére


#56573440
törölt tag

én is. ha neked az megfelel akkor csak jó utat tudok kívánni...

[ Szerkesztve ]

(#36) emvy válasza buherton (#30) üzenetére


emvy
nagyúr

"ez tartja szinten a valóságban már nem létező dollár értékét"

WTF, mi nem letezik a valosagban? A dollar? Vagy az erteke? En ugy latom, hogy mindketto letezik.

while (!sleep) sheep++;

(#37) Sztbeni válasza emvy (#36) üzenetére


Sztbeni
őstag

A dollárt úgy nyomtatják, hogy nincs mögötte fedezet, hanem csak az olaj áll mögötte. Ha még többen lecserélik a dollárt az olaj/gáz kereskedelemben, akkor ott bajok lesznek. Ezért támadják most az oroszokat is.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#38) #56573440 válasza Sztbeni (#37) üzenetére


#56573440
törölt tag

egy valutát mondj amire ez nem igaz ha lecserélem az olajat bármi másra kb. arany fedezet már egy valuta mögött nincs

(#39) emvy válasza Sztbeni (#37) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem, nem allt mogotte az olaj sem. Mas az, hogy az olajat dollarban szamoljak el, es mas az, hogy valami mogott fedezet all. A dollar mogott nincs konkret, materialis fedezet - az amerikai gazdasag van mogotte.

Termeszetesen semmilyen mas lenyeges valuta mogott nincs materialis fedezet.

while (!sleep) sheep++;

(#40) Hokunda


Hokunda
aktív tag

"Komoly" érvek vannak itt az USA és annak valutája jövőbeni összeomlása mellett. (talán a hídfő.neten, kurucon meg Oroszország hangján kívül mást is kéne olvasni) Esetleg megnézni, hogy ezek a fene nagy jólétben miért dollárra váltják azt a fene erős rublet (ami 17%os alapkamat mellett romlott jelentősen) A másik történelmi tény (ami évezredes jelenségen alapul), hogy a természeti kincsekre épülő gazdaság mindig hátrányban lesz a szolgáltatásokra alapuló gazdaságokkal szemben. Az abszolút hozamú kötvények és részvényalapok jelentős része meg dollárban van, jüanban talán, rubelben soha az életben nem lesznek!

(#42) Rive válasza #56573440 (#28) üzenetére


Rive
veterán

milyen piaci folyamatok indokolják az olajár mélyrepülését?

Csak nagyon korlátozottan hiszek a fundában, sz'al fingom sincs ;]

Vegyük ezt egyelőre mondjuk: munkahipotézisnek. Ha az oroszok végleges bedőlése nélkül egy-két hónapon belül elkezd meredeken emelkedni az olaj ára, akkor majd ismét feltesszük a kérdést, hogy ez meg vajon mi volt. Mer' ez a jelenleg forgalomban levő összeesküvéselméletek mentén nem nagyon lenne indokolható...

Ha meg nem kezd el emelkedni, akkor tévedtem :B

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#46) #56573440 válasza Rive (#42) üzenetére


#56573440
törölt tag

végleges bedőlés szerintem nem lesz. nem célja senkinek annyira beverni az arcukat. abból igen komoly gond lenne és vinne magával nem kevés országot.

ez erőfitogtatás, egy kis nyomásgyakorlás amire az ukrán balhé jó ürügy, aztán ki tudja milyen más célok és érdekek vannak a háttérben... sokak szerint pl az oroszok régebbi technológiákat használnak a kitermelésre, azzal ha lenyomják rendesen az árat már nem fogja megérni nekik... az újabb meg jobb az pont nem náluk van...

piaci folyamatokkal csak kevéssé tudnám magyarázni az egészet, több ezzel kapcsolatban nyilatkozó nálam jobban belelátó író említette, hogy lefele módosultak az előjelzések a következő évre jósolt bővülésekről, de ez ekkora zuhanást nem eredményezne, erre nem állna neki az usa növelni a raktárkészletet, mások meg nem tartanák a kvótát...

szerintem.

az a másik dolog hogy 150 dolláros hordónkénti árral brutálisan megdrágulna az olaj, azzal nagyon bevágnának mindenkinek, az meg a termelő országoknak se céljuk, egy olajválság régen is nagy para volt. képzelheted mi lenne akkor most... előbb utóbb persze lesz az is, de az szereintem még odébb van.

[ Szerkesztve ]

(#47) Doze


Doze
aktív tag

Én még nem is szóltam :D

Szóval a saját hipotézisem az, hogy botorság lenne nem elismerni hogy az usa nem játszik ebben közre, főleg a brent árával kapcsolatban.

DE annyira mégsem lehet érdekelt ebben az egészben, mert kb maga alatt is vágja a fát, a sokat dédelgetett palaolaját már most nem "érdemes" kitermelni. Pedig dollár milliárdokat öltek a technológiába, és most kapufa lehet a befektetőknek.

Szerintem valami olyasmi lehet a háttérben, hogy a ruszkik miatt közvetlen nem léptek az OPEC felé az amerikaiak, csak levették róluk a kezüket. Ergó szabad teret adtak a piacnak, és az OPEC tagjainak amúgy is vágyálma volt a nagyobb piac megszerzése. Tehát ők úgy voltak vele, nekünk van pénzünk elég, kibírjuk az alacsony árakat, de a ruszki/dél amerikaiak/1-2 afrikai állam nem, és ezekre a legyalult piacokra léphetnek majd be.

Egyébiránt, mind a fejlett/fejletlen országoknak jót tesz az olcsó olaj... max a környezetvédők, meg a villanyautó gyártók szívhatják a fogukat.

A legnagyobb baj mégis az, hogy pl az osztrák bankoknak elég nagy kintlévősége van az oroszok felé. Ezzel összeköttetést teremt az Unió felé, ezért ugyan nem térdel le az unió, de pl a kisebb országok mint mi is, azok igen. :( , gyenguszok vagyunk nagyon.

Ami még a fontos.... politika mentesen mondom: Az oroszok hülyék, volt Putyinnak 10 éve fejleszteni, nyugodtan fejlődni, (ami abban nyilvánult meg hogy kb kicsit "jólétibb" társadalmat csinált), de ezzel kifújt. Megállt a tudomány, nincs hozzáadott értékük semmihez sem, ülnek a bazi olajkincsen és kész. Jelenleg egy féllábú, igen ingatagan álló vénemberhez hasonlítanám őket. Akinek ha van egy kis pénze néha vesz egy járókeretet, ha meg nincs akkor beadja zaciba. A félelmetes pedig az, hogy egy akkora országban mint Oroszország, még rendes élelmiszer termelés sincs, ergó ha a rubel beadja a kulcsot éhezés lesz...

Megérte a Krím? Megérte ukrajna? már most kb 3-4 évre visszadobta őket gazdaságilag a "válság", és még mindig abban a hitben élnek mi vagyunk a SZU, meg a világhatalom... meg legyőztük a németeket, meg Napóleont meg stb.... a vicc az 3 tollvonás (akiről még azt sem tudják ki) és puskalövés nélkül letérdel az ország. A hadsereg meg nézhet, mint hal a szatyorban, vagy esetleg lövöldözhet a ködbe.

Én ezért tartom visszásnak azt a mentalitást is, amit a magyar kormány jeles képviselői folytatnak. Mert szerintetek meddig tartana egy Amerikának vagy egy Németországnak összedönteni a magyar tőzsdét?
1 vagy talán 2 perc?

(#48) Hokunda válasza Doze (#47) üzenetére


Hokunda
aktív tag

A magyar tőzsdéhez nem kéne se az USA se Németország. Elég lenne a Templetonnak lépnie és sikítana mindenki.

Egyébként a mondandód többi részével egyetértek, talán a Krím bekebelezésének vitatottságával nem. Putyin ott csak a rossz és még rosszabb lehetőségek közül választhatott. Janukovics után a Jacenyuk-Porosenko (azért kicsit Timosenko is odaakart settenkedni) duo erősen orientálódott az EU-NATO kettős felé, persze ebből minimum egy évtized múlva sem lett volna semmi, így ha Putyin kicsit hidegvérűbb elintézhette volna a félsziget bekebelezését máshogy is. (azt kizárnám, hogy vér nélkül hagyták volna, hogy a NATO ott megjelenjen) Aztán az események folytak, szakadárok, lelőtt utasszállító, Putyin kezéből meg elszabadult a gyeplő.

Egyébként most az a gond, hogy szerintem az orosz gazdasági krízist pusztán a politika már nem tudja helyrehozni, még egy EU-USA-Orosz hármas teljes egyetértésével sem. 2008-ban az amerikaiak sem a saját szennyesüket kimosni azon nyomban, pedig a FED "picit" többre képes, mint orosz megfelelője.

(#49) Doze válasza Hokunda (#48) üzenetére


Doze
aktív tag

Megkavarták a fost. Én megértem Oroszország álláspontját is, mert valahol igaza van, kő kemény érdekszférák vannak.

Csak azt nem értem, ha végiggondoljuk csak egy kicsit a történelmet. Oroszország nyert egy háborút, (most mind1 hogyan stb). Németeket/Japánokat betaposták a földbe, az utóbbira atomot is dobtak, ráadásul kettőt is.

Hosszasan lehetne elemezni a dolgot, de Oroszországnak 100 évvel ezelőtt, meg most 10 évvel ezelőtt is volt/van lehetősége a komoly felemelkedésre. De egyszerűen nem tudnak magukon erőt venni. Persze most mondhatjuk, elviszik Ukrajnát, de adj isten Belorussziát is. Ettől független ha ráfekszenek a gazdaságra az oroszok 10-20 éven belül versenyképesek lennének. Akkora potenciál van abban az országban.

Ahogy elnéztem a ruszki vezetők is hol nyitnak, hol zárnak nyugat felé. Putyin most épp zár, de folyamatosan ingáznak... pedig az utóbbi években Putyinnak még az is sikerült hogy a nyugati cégek termeltek Oroszországban.

Én nem gondolnám azt, hogy van 1-2 tank a határ mellett, meg 200 repülő, meg xy rakétarendszer attól Oroszország halálra lenne ítélve. Ha nem ad indokot rá, nem fognak rálőni.... a gazdaságát meg amúgy is úgy irányítja ahogy akarja. (csak nem most persze ;] ) , inkább olyan kekeckedésnek meg arcosodásnak gondolom az egészet, no meg belpolitikai "előnynek" hogy majd mi orosz nép most megmutatjuk a világnak... persze közel keleten legyenek ott, meg ahol kell lépjenek fel katonailag... de ez..

Egyébként az angolok bírnak ilyen "arccal" még, persze sokkal lágyabb formában, de az unió nélkül ők is marha kitett helyzetben lennének, nekik sincsenek már "gyarmataik", meg stb... De az meg megint egy másik történet.

(#50) Rive válasza Doze (#49) üzenetére


Rive
veterán

...ha ráfekszenek a gazdaságra az oroszok 10-20 éven belül versenyképesek lennének.

Kicsit többe kerülne, de lényegében igazad van. A növekedésük legnagyobb akadálya a fennálló politikai rendszerük.

Én nem gondolnám azt, hogy van 1-2 tank a határ mellett, meg 200 repülő, meg xy rakétarendszer attól Oroszország halálra lenne ítélve.

Amiatt van 'halálra ítélve', hogy nagyhatalmi ambíciói miatt effélére érdemben felelnie kell - az pedig sokba kerül. És rövid a takaró, nagyon rövid...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.