Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) twollah1976 válasza Feketelaszlo (#48) üzenetére


twollah1976
őstag

Azert mondtam a kb. idopontot, mert BKV, bocsanat mar BKK-val nem egyszeru a kozlekedes.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#52) Winner_hun válasza twollah1976 (#44) üzenetére


Winner_hun
félisten

Egyáltalán nem siklottam el felette.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#53) BandiHUN


BandiHUN
veterán

Szerintem meg kell nyugodni,hogy ez van.Most ez olyan,mintha szakadna a hó,nem lenne hómunkás,és az ember nekiállna a hóbuckának nyomni a dudát...
Ami pedig tanulság,és Nekem is nyári nemcsúcsidős tapasztalat,hogy a Trans-O-Flex-et kerüljétek,mint móqs az erdőtüzet...
A GLS pöpec,bevált,negyedórával érkezés előtt telefon,és reggel 8 sms,email,tracking előző nap email,no problemo.Plusz még a céget is ismerik,ha céges cím,nekem majdnem haverom amúgy a postás és a GLS-es is már.Csak ezek a nyamvadék jöttmentekkel fuvaroztatók...mert természetesen nyáron is civil autó jött szerencsétlenkedő sofőrrel.Nagy kamucég ez,én rájuk mennék adóügyileg is,elszámolásilag is.Érdekes is volt,hogy utánvétes csomagot nem kellett aláírni,GLS-est meg előreutalt 0ft-osat is kell,és van tracking number,aminél azt is látod,hogy pl.a cégnél KI vette át...hogy tudd,melyik irodista csajszit zargasd,ha épp szabin/kiküldetésen voltál...

[ Szerkesztve ]

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#54) Feketelaszlo válasza domos (#49) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Jó, hát akkor mondjuk úgy, hogy ideális esetben valami szervezettség megfigyelhető :DDD De gyakran ők maguk csinálnak káoszt azzal, hogy visszahívja őket az ügyfél, hogy most ért haza és jófejségből visszaugranak. Ja, nekem is csináltak már ilyet. :U

(#51) AzEgyetlen1: Ez érthető, de gondolom iskolába vagy munkahelyre sem "kb. 8-ra" jársz, nem? :DDD Vagy rohamosztagosoknak nincs szabott munkaidő?

[ Szerkesztve ]

(#55) Lauda válasza twollah1976 (#45) üzenetére


Lauda
félisten

Tolem azt csinalsz amit akarsz. Ott vasarolok kb 8 eve es maximalisan elegedett vagyok veluk, csupan joszandekbol van az alairasomban.
Ja, a trans o flex van erted, te meg xarsz otthon lenni mikor tudod hogy mennek. Kar minden szoert. Borravalot se adj am a futarnak, sokszor egy forintbol barmi osszejohet.

[ Szerkesztve ]

(#56) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Na pontosan ezért szoktam automatába - csomagpontra kérni a csomagjaimat. Amikor nekem megfelelő, akkor megyek érte, és nincs cicaharc futár vs címzett között :))

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#57) Xaels válasza bambano (#47) üzenetére


Xaels
félisten

Hülyén fog hangzani, de igen... Lehet tudni, hogy jön és, hogy mikor jön de az az idő max 1-2 hét. Erre a rövid időre felvenni X embert hónapokkal korábban rengeteg pénz, idő és munka. Be kell őket tanítani, fel kell ruházni, furgont tenni alájuk, fizetni a benzint, emellett be kell jelenteni őket és járulékokat is fizetni kell, illetve munkabért sem árt adni nekik. Lehet nem tűnik nagy feladatnak amit csinálnak, de ettől még nem a fáról potyognak a futárok, ez nem úgy megy, hogy Gizike dob egy telefont és máris ott van +20ember komplett felszereléssel...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#58) Magnum_ válasza bambano (#47) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ma minden kommenteddel egyetertek :R

I humbly and respectfully decline™

(#59) Viktor77 válasza Xaels (#57) üzenetére


Viktor77
titán

Vagy nem.
Jelenlegi munkahelyemen az első 1.5 hónap heti szerződéssel és fizetéssel ment, pont azért, mert első időkben sokan lépnek ki. Pár nap alatt munkába lehet állni így.

Vagy az amit leírtál, vagy az, hogy lejáratják magukat, és elterjed különféle fórumokon, hogy őket ne. Ez hosszú távon bevételkiesés.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#60) djculture válasza twollah1976 (#33) üzenetére


djculture
félisten

Normálisabb cégeknél 3-4 órás idő szeletet lehet megadni, hogy mettől meddig hozzák ki.

(#61) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Előfordul, túl nagy következtetéseket nem vonnék le belőle. Gondolom náluk is őrültek háza van. Amúgy havi szinten sokszor hoz csomagot a Trans, soha még 1 nap csúszásom se volt velük. Kis empátia plíz.

"2016. 12. 17 - ma sem hozzák ki, mert ma sem ér már rá a futár, na de majd Hétfőn..."

Erősen kétlem, hogy hétvégén bármit is hozna a futár. User error.

[ Szerkesztve ]

(#62) Viktor77 válasza Jhonny06 (#61) üzenetére


Viktor77
titán

Empátia akkor van, ha nem hazudoznak (egyik cég sem).

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#63) Jhonny06 válasza Viktor77 (#62) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nekem nem derül ki a bejegyzésből, hogy bárki hazudozott volna. Írtak egy dátumot, amit nem tudtak teljesíteni, nyilvánvalóan a megnövekedett terhelés miatt.

Azt meg hadd ne kelljen már elhinnem a kedves cikkírónak, hogy ilyet mondtak telefonban, hogy délben befejezte a munkát. Az oké, hogy nem tudják már aznap kiszállítani, de teljesen felesleges ilyen mértékben ferdíteni.

(#64) djculture válasza Jhonny06 (#61) üzenetére


djculture
félisten

Hozzám volt már hogy szombaton délelőtt jöttek. Ilyenkor karácsony fele akkor is van kiszállítás.

(#65) domos válasza Jhonny06 (#61) üzenetére


domos
senior tag

User error lenne? Ők szállítanak szombaton is. Plusz szombat reggel is kaptam email-t hogy aznap hozzák. De Pénteken a telefonba is ezt mondta a futár. :U :W

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#66) bambano válasza Xaels (#57) üzenetére


bambano
titán

"Hülyén fog hangzani, de igen...": tényleg hülyén hangzik, mert az.
"Erre a rövid időre felvenni X embert hónapokkal korábban rengeteg pénz, idő és munka." ha pontosítjuk, hogy mire gondolsz, akkor lehet vitatni vagy egyetérteni vele.

rengeteg idő, pénz és munka: ha ezt úgy érted, hogy a cég személyzeti csoportjának sok munka, stb. akkor igen, ez igaz. ez az a költség, amit normális cég belefektet a melóba a jó hírnév érdekében. mert nem akkor alapozod meg a hosszútávú jó kapcsolatot a vevővel, amikor tingli-tangli időszak van, hanem akkor, amikor havaria van és mindenki úszik. az a megrendelő lesz a visszajáró megrendelő, akit a nagy bajban nem hagytál magára.

pl. ismét csak isp: megindul az előfizetői roham, mert szabadságon lesznek. rendel tőled 50 modemet. ha nem szállítod le a megígért időre, akkor ő is kakiba kerül, az ő hírneve is csorbul, és biztos lehetsz benne, hogy nemhogy nem rendel többet, be is perel azért, mert átverted.

a rengeteg pénz, ha a plusz futárok esetén értelmezzük, nem igaz, mert: az a gondjuk, hogy sokat túlóráznak a futárok, tehát meló és bevétel lenne. akkor ugyanazt a munkát végezz el két ember, két műszakban. akkor meg mindegy, hogy ugyanazt a bértömeget hány emberre osztod szét (akkor nem mindegy, ha a 12-14 órában hajtott futárnak 8 órányi bért fizetsz, amiért nyilván megvárnak a hátsó sikátorban este).

másik autó se kell, mert egy időben nem lesz több futárod szolgálatban, csak az idő lesz hosszabb.

"ez nem úgy megy, hogy Gizike dob egy telefont és máris ott van +20ember": ez igaz, pontosan erről beszéltem, hogy jó lett volna előre gondolkodni, miután nem 2016 az első év, hogy karácsonykor hiszti van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#67) nyogo83


nyogo83
senior tag

Trans-o-Flex-nel szerintem valami zsenik doglozhatnak futarkent.

Minden honapban 1x veluk jon egy csomagunk(adott egy ceg aki csak ezzel szallit). Megjegyzesben leadva, hogy 9 utan szallitsanak, (irodaba rendeleunk igy az elott nincs bent senki).
8.-kor csorog a futar telefonon, hogy itt vagyok hoztam csomagot. Mondom, oke, nincs bent senki de oda is van irva a csomagra.
Mondja, igen, de azt gondolta hatha itt van valaki megis :U :C

Aznap mar nem tud visszajonni, majd hozza holnap. Oke.
Masnap reggel 8:10-kor csorog telefonon, hogy itt vagyok :W
Igy a csomag visszament a feladohoz, 2 nappal kesobb egy masik futar hozta ki, rendes idoben.

Kovetkezo honapban ugyanez a retardalt futar megint eljatszotta ujra a reggel 8-as kezbesitest, egymas utan ket nap, majd megint vissza a feladohoz. Ekkor betelefonaltam a Trans-hoz, hogy WTF, ez mar igy egy kicsit sok lesz. Mondtak, hogy megprobaljak atrakni azt a futart abbol a keruletbol, hogy ne legyen problema.

Rakovetkezo honapban mit ad isten, megint ugyanez jott es eljatszotta harmadjara is a reggeli kezbesitest.
Na itt mar nem a Trans-nak telefonaltam, hanem a felado cegnek, ahol jeleztek hogy nem en vagyok az egyetlen aki panaszkodik rajuk es kovetkezo honaptol szerzodest bontanak veluk.

(#68) domos


domos
senior tag

Update: végre megjött. A futár srác szerint végig a budapesti depóban volt elveszve, neki ki sem adták.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#69) djculture válasza nyogo83 (#67) üzenetére


djculture
félisten

Ez a történet már azért színházi kabarénak is elmenne :C

(#70) pet007


pet007
aktív tag

Sokan vedtek meg a ceget is itt. Emberek tessek kicsit megemberelni magunkat, nem szabad mindenre legyinteni es elfogadni. Itt is legalabb ketszer allitottak valotlant, csuszast es kesest nem beleszamolva. Tessek kiallni az igazunkert!

(#71) xEon1337


xEon1337
őstag

Egy másik futárszolgálat telefonos ügyfélszolgálatán dolgoztam egyetem mellett évekig, szóval van valamennyi rálátásom a témára..

Igen, ez egy szolgáltatás, amiért fizet az ügyfél és szeretné időben megkapni a csomagot, tiszta sor.

Viszont tény, hogy decemberben annyira sok csomag van, hogy szerencsétlen futárok sokszor reggel 7-től este 8-ig kézbesítenek (de a depóban vannak már hajnalban) és ilyenkor simán előfordul, hogy nem érnek ki egy adott címre. Átlagosan év közben egy futárnak van mondjuk naponta 75 címe amit 8 és 17 óra között szállít ki. Na, karácsony előtt megkap 150-et és akkor még örülhet. Nem ritka, hogy a barátnőjük, haverjuk vagy akár a nyugdíjas faterjuk segít be, saját civil kocsival, hogy rendben megtörténjenek a kiszállítások (nekem is múlt héten egy ilyen haver forma srác hozott ki egy csomagot).

Benne van a rendszerben, hogy történnek hibák, félre szortírozások, ezt értelmes ember belekalkulálja a rendelés feladásakor.

Hányszor volt, hogy telefonban sírtak vagy éppel üvöltöttek velem 23-án este, mert nem kapták meg a két nappal korábban rendelt csomagjukat és mit fog a fa alá tenni a gyereknek. (Ahol egyébként nem is a futárcég hibázott, hanem a feladó vagy az ügyfél, mert persze otthoni címet adott meg a munkahelyi címe helyett.)

Viktor77 hozzászólása kinyitotta a bicskát a zsebemben. Éppen az ilyen ügyfeleket tettem helyre évekig, akik azt hitték, hogy ők a világ közepe, közben az esetek nagy részében igazuk sem volt. Hány panaszos email jött rám az évek alatt.. :) Aztán amikor már megvolt a diplomám és tényleg csak levezettem (szóval már nem volt bennem semmi alázat), akkor betalált egy arrogáns f*sz, aki mint utólag kiderült egy konkurens cég fejese és voltak kapcsolatai. Így aztán végre pontot tehettem ezen karrierem végére. :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#72) kenwood válasza Viktor77 (#3) üzenetére


kenwood
veterán

Ha viszont a fonokod 8 oras hataridore vallalna be 16-20 oranyi munkat,akkor idealis esetben o repulne.

#10 Azert eleg kemeny,hogy egy ceg tulvalalja magat,nem tartja amit iger,es a vevo a hulye :DDD

Ez ugynaolyan felhaborito, mint amikor megveszed 2000 forintert a jegyet az uszodaba.
Atoltozol,majd kiderul,hogy a medencek 90 szazaleka le van foglalva hivatasos uszoknak,vizilabdasoknak,neked pedig lekeritettek egy 10 negyzemeteres labaztatot.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#73) Hintalow


Hintalow
senior tag

Ez a "vegyenek fel embert a húzós időszakra" elképzelés azért vicces, szerintetek ki menne el oda dolgozni? :)
A hülye is tudná, hogy csak 1-2 hónapra akar hirtelen felvenni a cég plusz 20 embert.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#74) djculture válasza Hintalow (#73) üzenetére


djculture
félisten

Most is ez van sok helyen hogy meghatározott időre vesznek fel.

(#75) kenwood


kenwood
veterán

1-2 honap a betanulas egy ilyen munkaban.
Egyszerubb,ha csak annyi kuldemenyt vesznek at,amennyit ki is tudnak kezbesiteni.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#76) bambano válasza Hintalow (#73) üzenetére


bambano
titán

miért ne mehetnének oda 1-2 hónapra dolgozni? sokfajta ember létezhet, akiknek jól jönne karácsony környékén egy kis plusz pénz.

egyébként a céget védőknek hagy idézzem fel a hozzászólások közül a kulcsmondatot:
#67: "Na itt mar nem a Trans-nak telefonaltam, hanem a felado cegnek, ahol jeleztek hogy nem en vagyok az egyetlen aki panaszkodik rajuk es kovetkezo honaptol szerzodest bontanak veluk."

ennyi.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#77) xEon1337 válasza bambano (#76) üzenetére


xEon1337
őstag

Semmi értelme ennek a szerződés bontogatásnak.. DHL, GLS, DPD, UPS, FedEx, TOF.. egyre megy, mindegyik cégnél ez van karácsonykor, 6 év alatt körbeérnek ha a Postát már nem is számoljuk. :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#78) djculture válasza bambano (#76) üzenetére


djculture
félisten

De az is biztos hogy ezt csak mondták, ugyanis a trans-o-flex a legolcsóbb..

(#79) domos válasza xEon1337 (#71) üzenetére


domos
senior tag

Én is voltam ügyfélszolgálatos, meg recepciós is, tudom milyen hülyék tudnak lenni az emberek. Ezért próbálok mindig mindenkivel normálisan, tiszteletteljesen beszélni, és azt is mindig elmondom hogy ez nem nekik szól, nem velük van bajom, de hát sajnos ők ülnek a telefon végén, nekik kell elmondanám hogy mi a problémám.

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#80) xEon1337 válasza domos (#79) üzenetére


xEon1337
őstag

Ahogy mondod, ügyfél oldalról tájékozottság, udvariasság, kölcsönös tisztelet és megértés (mert bárki hibázhat, aki dolgozik). Amit megtanultam, hogy ha a keresztnevén szólítjuk a beszélgető partnert, akkor már szinte biztos a siker, mert jól esik mindenkinek, ha figyelnek rá. :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#81) Out


Out
addikt

Már akkor tudtam, amikor megjelentek, hogy az SSD-k sok bosszúságot fognak okozni az embereknek és tessék nem mondtam hülyeséget. Mindennek az SSD az oka!

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#82) Loha válasza Viktor77 (#8) üzenetére


Loha
veterán

Idén annyi extra van, hogy a Magyar Posta bedobta a kulcsot az Erzsébet utalványok miatt, így mindent a futárcégekkel akarnak kiszállítatni, akik erre nem tudtak felkészülni.

(#83) Narxis


Narxis
nagyúr

Trans-O-Flex-el nekem is csak rossz tapasztalatom van. Függetlenül attól, hogy most a karácsonyi időszak miatt túlterheltek amiről nem a futár hanem a cégvezetés tehet. November elején már toborozni kellett volna az embereket.

Thanos was right.

(#84) bambano válasza djculture (#78) üzenetére


bambano
titán

a legolcsóbb paraméter csak az elvégzett szolgáltatás esetén értelmezhető.
a nem elvégzett szolgáltatás max. kevesebbe kerül, de nem olcsóbb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#85) Allien válasza Narxis (#83) üzenetére


Allien
veterán

Azért az felettébb ostoba dolog, hogy azt hiszed, az utcáról BÁRMIKOR felveszel 2-3 hónapra futárt, vagy bármi másra embert. Jó, talán hólapátolásra ok, de, egy vad idegen emberre rá bízni egy pár millás autót, és csomagokat, azért na. Gondolkodjál. :W Persze, el lehet sütni 1-2 alkalommal, aztán a kutya se fog menni hozzájuk. Igaziból, nem lehet ésszerűen lekezelni a dolgokat, mert a kereskedelem ilyen. A forgalom 70%-a ebben az időben realizálódik, a főnökök meg inkább piára és drogra, nomeg csajokra szórják el a pénzt, minthogy egy dolgozót lébecolni lássanak... :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#86) kenwood válasza xEon1337 (#80) üzenetére


kenwood
veterán

Nekem bizonyos szituaciokban,es bizonyos karakterektol kimondottan zavaroan hat,ha a keresztnevemen szolit.

Olyasmi erzesem van, mint a Teleshopnal, amikor nem csak az derul ki a kinai szemetrol, hogy Nasa technologia,de az is,hogy te mindigis azzal a problemaval kuzdottel,amit ok most megoldanak,es meg lelki tarsak is vagytok a musorvezetovel.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#87) bambano válasza Allien (#85) üzenetére


bambano
titán

itt még mindig az a fő probléma, hogy átverték a posztolót, ahelyett, hogy a számtalan megoldási lehetőség közül valamelyikkel próbálkoztak volna. nem csak az a megoldás, ha felvesznek plusz embert.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#88) Narxis válasza Allien (#85) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jajj ne nevettess már. :D Most nem találtam aktuális futár állást de legutóbb a környéken a DPD keresett erre embert októberben. Semmi más követelmény nem volt mint a jogsi meg talán büntetlen előélet, pluszba oda írták, hogy magas stressztűrő képesség. Egyszer hirdették meg úgyhogy biztos találtak embert, honlapjukon most más pozícióba keresnek dolgozót.

Azt el tudom képzelni, hogy határozott munkaidőre nem biztos, hogy találnak embert vagy esetleg nincs is plusz kocsijuk.

Thanos was right.

(#89) Allien válasza Narxis (#88) üzenetére


Allien
veterán

Persze, és januárban lejár a próbaidő. ;) Meg kellene kérdezni az illetőket, hogy februárban is munkatársak még-e. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#90) Viktor77 válasza xEon1337 (#71) üzenetére


Viktor77
titán

Próbálnál meg engem helyre tenni. :)

Nagyon nyájas tudok lenni, kenyérre lehet kenni, de ha hazudoznak, mismásolnak, azt utálom.

És nem szeretem, ha ismeretlenül a keresztnevemen szólítanak, nem vagyunk haverok.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#91) Narxis válasza Allien (#89) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igazából teljesen mindegy mert se a GLS, se a Trans-o-flex se más cégek nem keresnek most futárt honlapjuk szerint. Vagy ennyi autójuk van vagy nem is akarnak keresni, nyelje le mindenki vagy rendeljen novemberben cuccokat ha biztosan meg akarja kapni. Egyébként meg a homar blogon ennél cifrább sztorik is vannak futárokról.

Thanos was right.

(#92) domos


domos
senior tag

Időközben megtudtam a futártól az elvileg valós sztorit. A budapesti depóban el akarták lopni a csomagot, és a futár srácra akarták fogni hogy ő mar kedden kihozta. Habár nekem ez is zavarosan hangzik... De szerencsére már a laptopban van az ssd. :))

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#93) djculture válasza domos (#92) üzenetére


djculture
félisten

Nem tudom már hova aljasul a helyzet...

(#94) domos válasza djculture (#93) üzenetére


domos
senior tag

Az a gond hogy mindenki mást mond, és a másikra mutogat.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#95) djculture válasza domos (#94) üzenetére


djculture
félisten

Jobbik eset hogy a cucc meglett. Nem egy ismerősömnek lopták már igy el a cuccát és bíróságig kellett menni hogy kártalanítsák. Előtte ugyanez ment amit írsz az eladó a futárcégre az meg az eladóra mutatott hogy neki kell helytállnia. Azután pár hónap és megunták az ismerősök mindig és kártéritési keresetet indítottak, persze előtte még a békéltetőn ugyanaz ment senki nem akart fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#96) Hintalow válasza bambano (#76) üzenetére


Hintalow
senior tag

De ez nem egy kis mellékes plusz pénz, hanem egy teljes munkaidős meló, ami főleg ebben az időszakban ráadásul 10+ órás műszakokkal.
Meg aztán ez nem az a fajta meló, amire beteszik az embert, és tolja egyedül.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#97) bLaCkDoGoNe válasza twollah1976 (#33) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A levelezésedet olvasva neked sem sok gyerekszobád lehetett.
Kinek képzeled magad, hogy bárkivel olyan hangnemben kommunikálj, mintha a seggedből húztad volna elő? Egy szolgáltató (habár az ügyfelekből él, és alapvetően valóban arra kell törekednie, hogy az elégedett legyen) nem a csicskád, nem a szolgád. Ha problémád van, akkor azt meg lehet próbálni emberi módon lekommunikálni, nem ezzel az agresszív proli mentalitással, amit itt voltál szíves a fórum közönsége elé tárni.

Disclaimer: nem vagyok futár, nincs közöm a dologhoz, csak felháborít a hozzád hasonlók hozzáállása.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#98) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Trans-o-flex amúgy nagyon olcsó lehet, máskülönben nem engednének meg maguknak ilyeneket.
2-3 éve egy notit kaptam, amit ők szállítottak, a futár felhívott, hogy menjek már le érte, itt van az épület előtt, de nem tudja leállítani az autót (wtf).
MPL ezerszer normálisabb, udvariasak, felhozzák a cuccot, pontosak is.

(#99) nyogo83


nyogo83
senior tag

De csak hogy ne csak a Trans kapja az ivet : mult het penteken rendeltem futart a DPD-tol, csomagot akarok feladni.
Az egy dolog, hogy emailben azt jeleztek, a kovetkezo munkanapon jon a futar, ami nekik a mai keddi nap (hetfot elvitte a cica).
Reggel 8 es este 6 kozott jonnek...5 ora van es a lakasom es kornyeke meg nyomokban sem tartalmaz futart.
Persze szobrozzak egesz nap itthon, holott ha tudom hogy napkozben vagy delelott a keruletbe se teszi be a labat, akkor az unnepek elotti millio elintezendo dolgombol parat kihuztam volna a listarol.

Megertem, hogy jon a karacsony es sok a csomag/melo stb. De csak 1 sms/email/hivas letisztazni az ilyen dolgokat, mivel gyanitom a futarjozsinak nem 5-6kor ugrik be, hogy b@szki, megyek mar a csomagot felvenni XY keruletbe, valamifele terv azert csak osszeall reggel mikor kezbesit. Vagy csak csukott szemmel rabok egy cimre a listajan, aztan go?

Nem is tudom melyik futarcegel(talan GLS?) mukodik egy jo ideje olyan rendszer, ahol kivalaszthatod hogy nagyjabol mikor jojjon a futar (delelott/delutan) egy linken, amit a csomag feladasakor kuldenek a cimzettnek emailben. Arrol nem is beszelve, hogy kapod az SMS-t a kezbesites napjan, hogy sacc/kb 2 oras ido intervallumban mikor varhato.

(#100) BandiHUN válasza FoxiestFox (#98) üzenetére


BandiHUN
veterán

Na ja.MPL mai jó példa,egyúttal a Mediamarktéknak is,mert előszöris a hétfőn megrendelt páraelszívót meghozták ma! pedig kint a honlapon és emailban is az jött,hogy szállítás már csak 27-edikétől,második jó poén,hogy ingyenes 10 rongy felett a szállítás,a harmadik,hogy a dögnagy páraelszívót felhozta a postás(MPL,nem a normál postás evidensen...) a másodikra lazán,egyben.És még azt se lehet mondani,hogy az óriási biznisz miatt,15 rongy volt mindössze...szóval jó példa is van.Csodálkoztam is,hogy egy bolt,ami kiírja nagybetűvel,hogy karácsony után,mégis szállít azonnal,nomeg az állítólagos leterhelt postán,ami délben feladott csomagot kihoz másnap vidékre :Y

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.