Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#303) dabadab válasza Dany007 (#299) üzenetére


dabadab
titán

"Miért kell előbb linkelt betűk(?) alapján leírni azt, hogy "i don't like" - amikor a kiejtése 'Áj dont lájk'. Talán mert így túl egyszerű és érthetőbb?"

1. Magyar irassal leirt kiejtest max a magyarok tudjak elolvasni.
2. Ok is rosszul, egyreszt mert a magyar nyelv egesz egyszeruen nem tartalmaz olyan hangokat, amiket az angol meg de, masreszt az irasunkban abszolut semmi eszkoz nincs a hangsuly jelolesere, marpedig az angolban nem fixen az elso szotag kapja azt.

Egyebkent meg amit belinkeltel, az a full fonetikai ABC, az angol annak csak egy reszhalmazat hasznalja, ha az ember komolyan veszi, semmivel sem nehezebb megtanulni, mint pl. a cirillt, pedig az azert mindenkinek sikerult.

Egyebken meg ne sirjon nekem senki az angoltanulas miatt, minimalis tanari segitseggel es nemi sajat munka befektetessel siman meg lehet tanulni, foleg most, hogy ott az internet meg az eredeti hangos filmek meg sorozotak.

Unique girl: egyszer egy hires zenesz akadt ki, hogy "gyerekkorom ota minden nap hosszu orakon at gyakorlok, amig masok a jatszoteren rohangaltam, en addig hegedultem - erre fel most azt mondjak, hogy szuletett tehetseg vagyok" ;)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.