Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) Crystalheart válasza Ringman (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"szerintem ebbe ne (sem) szóljon bele az állam, el kéne odáig jutni, hogy termelőszövetkezeteket saját maguk alapítanak a gazdák." - Persze, szerintem is jó lenne, de ebben ne reménykedj, a gazdáknak nincs annyi sütnivalójuk. Úgy általában. :) De komolyan. (Elég abba belegondolni, hogy akinek földje van és termel, az valószínűleg nem konyít a joghoz és a marketinghez.) Külső szervezés kell, vagy semmi sem lesz. Ha maga a TSZ amúgy tejesen saját tulajdon is - így gondoltam -, akkor is kell egy állami tanácsadó, kontrolláló intézmény. (Új munkahelyek a diplomás mezőgazdasági szakembereknek.) A ma szerveződő TSZ-ek nagyobb része csődöl be szakértelem és szervezés hiányában, ez rettentő nagy pazarlás, és így nem lehet stabilitást, vagy bármivel való általános együttműködést várni.

"EU-s támogatást meg sem említettem, amik többségénél ráadásul egyenesen külföldre folyik minden fillér..." - Ehm, tehát a kivitelezéssel szintén külföldi vállalatokat bíznak meg.

"a bevétel biztosan nem, max a profit" - My fault. :D De az állami megbízások adója azért nem nagy vigasz, tehát odaadok a munkára 100 Ft-ot, amiből visszakapok 50-et, tök jó buli.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.