Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) danih


danih
addikt

Nem nézted az országértékelő beszéded?
Minden a lehető legjobb úton halad.
Biztos csak hallucináltál.

(#2) djculture válasza danih (#1) üzenetére


djculture
félisten

Megmondom őszintén csak belenéztem, ez az első ilyen beszéd ami nem igazán érdekelt.
Legalább nem húztam fel magam rajta. Lassan ország se lesz amit lehet értékelni..
Én csak azt érzékelem hogy egy csomó ismerős otthon tengődik mert télire kirúgták. A javítandó számítógépek ügyében is már csak úgy szabad dolgozni ha előleget kér az ember. Vagy csak egyszerűen 30 nap után tárolási költség felszámítása. Vagy nagy ívben elutasítás, mert a nemfizetés miatt csak a cég/szaki bukik rajta.

[ Szerkesztve ]

(#3) Lauda


Lauda
félisten

Ez kulfoldon is igy van, persze nem mindenhol.

(#4) aphra2


aphra2
aktív tag

A Nokiás elbocsájtást nem lehet a hazai helyzetre fogni , mert másik 2 országban is leépít a cég , ez inkább a nokia piacvesztésével indokolható.
A Malévot viszont nagyon elcseszték , lett volna idő újraszervezni a céget, és most már hallani a hírekben is , hogy a cég veszteségénél sokkal nagyobb a nemzetgazdasági veszteség , (pl: szállodaipar, turizmus)

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#5) djculture válasza aphra2 (#4) üzenetére


djculture
félisten

Ja most akarnak tüzet megelőzni mikor már leégett a ház.

(#6) tkazmer


tkazmer
addikt

cégek mennek, cégek jönnek, nyilván a feleslegessé váló reptéri munkaerő jelentős részét felszívják a malév piacait elfoglaló fapadosok, akik magasan képzettek (pl. pilóták) kapnak majd állást máshol a világban. a nokiások meg valószínű győrbe kerülnek majd, esetleg esztergomba néhányan.
nem célom védeni senkit sem, ugyanakkor hasonló sokezres +-okra is akad példa, audi, mercedes, ezek beszállítói, stb. terén. a malévosokat pl. pont nem kell annyira sajnálni, azért bp-n nagyon nehéz nem találni munkát.
az az életpályamodell, hogy valaki 18-20 évesen beáll egy gyárba dolgozni és 65 éves koráig ott dolgozik, a végén esetleg valamilyen brigádvezetőként vagy hasonló, nyilván nem működik már.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#7) Ringman


Ringman
nagyúr

azoknak a fizetése csökkent (reálértéken biztosan), akik az utolsó forintig elköltötték a pénzüket, ezzel egyidejűleg a létfenntartási költségeik is megnőttek, kevesebb szolgáltatást vesznek igénybe.

nagyobb cégek leépítése miatt a beszállítók is borulnak.

akinek nem megy jól (pl építőipar nem "támogatott" vállalkozásai), és közbeszerzésen indulni akar, a bérkompenzáció (elbasztuk az adórendszer, fizessétek ti) miatt el kell bocsátani az alkalmazottak egy részét, ha nem akar becsődölni.

az emberek rájöttek - kényszerből - hogy nem feltétlenül kell újabb és újabb termékeket (ruha,műszaki berendezések, autó) venni, megfelel a régi is, ezeknek a többsége, ha megteheti, már akkor sem újít feleslegesen. ez mondjuk jó.

gépesítés - egyre kevesebb ember szükséges egységnyi termék előállításához.

nincs k+f, nincsenek szabadalmak, nem exportálunk szellemi tőkét, sok a biodroid munkahely.

(#8) Crystalheart válasza Ringman (#7) üzenetére


Crystalheart
senior tag

És ráadásul a nagyvállalatok - ahogyan a Nokia is - az ilyen biodroid/betanítható munkás gyárakat szépen átteszik Kelet-Ázsiába. Ezt én már a válság előtt megmondtam, nyilán más is, mert egyértelmű folyamat, azóta pedig több példa is van rá. Hiába csökken a reálbér, és az életszínvonal, a kelettel nem "versenyezhetünk" ezen a téren... Az új helyek is leginkább a kreativitást és magasan képzett munkaerőt igénylő gyártósorok, csak ezek maradnak majd Európában.

Hatalmas a szabad emberi erőforrásunk (munkanélküliek), és nem tudjuk kihasználni.

[ Szerkesztve ]

(#9) Ringman válasza Crystalheart (#8) üzenetére


Ringman
nagyúr

tanulságos cikk A szomorú valóság: ezért tart itt a görög és a magyar gazdaság

és ez a jövőben még rosszabb lesz, mert még kevesebb támogatás lesz a k+f-ben a jövőben, közben az oktatásra is kevesebb jut.

Hatalmas a szabad emberi erőforrásunk (munkanélküliek), és nem tudjuk kihasználni.

sajnos nagy részük a kaszálásnál és ároktisztításnál bonyolultabb munkafolyamatokra alkalmatlan. ha megnézed, hogy a munkanélküliek mennyire (nem) iskolázottak.

[link]
(bár nem mai tanulmány)

(#10) Gergő_


Gergő_
őstag

"Csak nyomdafestéket tűrő hozzászólásokat kérek.. :R"

* **************** *******! :)

(#11) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A válság mindig újításra, változásra bírja rá az embereket.
A mostani nehézségek csak azért is ki fogják hozni a magyarokból a vállalkozó kedvet. :))
Mert élni muszáj. Az életvágy a legnagyobb úr.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#12) Crystalheart válasza Ringman (#9) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Tudod, én már annak is örülnék, ha sokkal többeket fognának be kaszálásra és ároktisztításra, mert tiszta mocsok az ország. Inkább ezért és azoknak osszanak így segélyt úgymond, akik tesznek is valamit; úgyis az országban marad. Ha a tenni akarók nem kapnak semmit, úgy begyűrűzik, a vásárlóerő csökken és tovább romlik a gazdaság. És ha nem takarítjuk ki a vidéket (elsősorban Budapestet), nem fog növekedni a turizmus, ami egy kilábalási pont lehetne.

Nagyon sok munka lehetne, amit elvégezve előnyhöz jutnánk, csak szervezés kellene. Ausztriában pl. teljesen természetes, hogy a falunak van saját kertészete, akik rendben tartják az utcaképeket. Ez hány új munkahelyet teremtene? És nem kell hozzá agysebésznek lenni.

(#13) Lauda válasza Crystalheart (#12) üzenetére


Lauda
félisten

Meg esetleg a sitteseket kiterelni melozni. Usaban nem egyszer lattam, az interstate ket oldala kozott szedtek a szemetet meg gazoltak, elol-hatul fegyveres orokkel es zsarukocsival kiserve. De mikor az olajkutkatasztrofa volt, akkor is befogtak oket takaritani a mocskot.

[ Szerkesztve ]

(#14) Ringman válasza Crystalheart (#12) üzenetére


Ringman
nagyúr

Ausztriában pl. teljesen természetes, hogy a falunak van saját kertészete, akik rendben tartják az utcaképeket. Ez hány új munkahelyet teremtene? És nem kell hozzá agysebésznek lenni.

ez idáig ok, csak erre külső forrásból pénz kell, pl önkormányzatnak, az meg csak adóbevételből származhat.

Ha a tenni akarók nem kapnak semmit, úgy begyűrűzik, a vásárlóerő csökken és tovább romlik a gazdaság.

ehhez megint külső forrás kell - export, mert attól nem lesz több pénz, ha egymásnak nyújtunk szolgáltatást.

Inkább ezért és azoknak osszanak így segélyt úgymond, akik tesznek is valamit

ha már dolgoznak, ne segélyt kapjanak, hanem munkabért.

@(#13) Lauda
drágább őket dolgoztatni, mint pl minimálbéres munkásokat.

csak nálam kurvalassú a google?

(#15) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Ahogy nézem, csak az autó és az azzal szorosan kapcsolódó iparágak mennek nagyon, és fejlődnek. A többinél vagy pangás vagy visszaesés van. Nem a jó irányban haladunk az biztos.

(#16) Crystalheart válasza Ringman (#14) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"ez idáig ok, csak erre külső forrásból pénz kell, pl önkormányzatnak, az meg csak adóbevételből származhat." - Vagy átcsoportosítással. Vegyünk pl. egy völgyhidat, ami 70 mrd-ba kerül; ha ezt a pénzt célzottan és szigorúan városszépítésre fordítják és szétosztják az egész országban, minden lakosra 7000 Ft. jut. Ez az én 7000 fős községemben 49 millió Ft volna, Bp. esetében majd 12 mrd. Ebből hány közterületfenntartót/kertészt lehetne fizetni? És ez csak egy völgyhíd, az elhúzódó metróépítést és az ezer másik elbaltázott, "elkorruptált" pénznyelőt és EU-s támogatást meg sem említettem, amik többségénél ráadásul egyenesen külföldre folyik minden fillér...

De tegyük ezt félre, és gondolkozzunk utalványokban. Ha kiépítenék a TSZ-rendszert és felfejlesztenék a közvetlen vagy legalább regionális értékesítést, automatikusan létrehozhatnának egyfajta utalványt, amit ezeken a helyeken lehetne csak felhasználni, és az efféle munkákért az állam fizetné az alap béren felül. Ez megmozgatná a gazdaságot és nem csak a munkanélküliséget csökkentené, hanem a mezőgazdaságot is stabilizálná.

"ehhez megint külső forrás kell - export, mert attól nem lesz több pénz, ha egymásnak nyújtunk szolgáltatást." - De attól meg nem lesz export, ha közben csak mások szolgáltatásait tudjuk megvenni, mert nincs hazai alternatíva. Minél többet kell magunknak előállítani (szolgáltatásokat is beleértve), és azon felül minél többet exportálni. Például hiába akarunk nagy kultúrexportot, ha egymás között csak tengünk-lengünk és hagyjuk elsorvadni a városképeket. Ha pedig egy külföldi vállalat olcsóbban restaurálna egy házat, mint a hazai mester, az nem biztos, hogy csak kicsit is hosszabb távon valóban jobb, mert előbbi bevétele teljes egészében kivándorol az országból.

(I)"ha már dolgoznak, ne segélyt kapjanak, hanem munkabért."(/I) - Persze, én is úgy értettem, hogy a segélyre fordított pénzt inkább ilyenre osszák szét. :) A közmunkaprogram elvileg ezt szolgálná, de valamit abban is nagyon elszúrtak, mert alig működik.

(#17) Lauda válasza Ringman (#14) üzenetére


Lauda
félisten

Bevagjak oket egy buszba, kiviszik a helyszinre, meg 5-6 or vigyaz rajuk. Mi ebben a draga?

(#18) Crystalheart válasza Lauda (#17) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mondjuk a rabokat dolgoztatni csak akkor célszerű, ha semmiképp sem tudnának mást fizetni. Lásd: A remény rabjai

(#19) Lauda válasza Crystalheart (#18) üzenetére


Lauda
félisten

Nem egeszen ertem miert. A rabokat amugy is etetik, ruhazzak stb., akkor mar ne a cellaban fekudjon meg tevezzen, hanem csinaljon hasznosat.

(#20) Crystalheart válasza Lauda (#19) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mer kb. rabszolgamunkások, akik nehéz helyzetbe hozzák a pénzért dolgozó cégeket. A remény rabjaiban a cég vezetője meg kellett hogy kenje a börtönigazgatót, hogy hagyják meg neki a melót. Tehát csak olyan dolgokra lehetne őket felhasználni, amire vagy nincs cég, vagy sehogyan sem tudná kifizetni az állam.

[ Szerkesztve ]

(#21) Lauda válasza Crystalheart (#20) üzenetére


Lauda
félisten

Amit mondasz, az kb olyan, hogy takaritsa a bortonudvart kulsos ceg, ne vegyuk el eloluk a munkat. Ertem amugy amit irsz, de az ilyen gany munka pontosan megfelel nekik, totalis penzkidobas kulon fizetni ezert barkinek is.

(#22) Crystalheart válasza Lauda (#21) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A börtönudvar takarítása azért nem teljesen ugyanaz, mint a gazdaság ganézós szegmensének befagyasztása ingyenmunkával. :D

(#23) Ringman


Ringman
nagyúr

@(#16) Crystalheart
Ha kiépítenék a TSZ-rendszert és felfejlesztenék a közvetlen vagy legalább regionális értékesítést, automatikusan létrehozhatnának egyfajta utalványt, amit ezeken a helyeken lehetne csak felhasználni, és az efféle munkákért az állam fizetné az alap béren felül. Ez megmozgatná a gazdaságot és nem csak a munkanélküliséget csökkentené, hanem a mezőgazdaságot is stabilizálná.

szerintem ebbe ne (sem) szóljon bele az állam, el kéne odáig jutni, hogy termelőszövetkezeteket saját maguk alapítanak a gazdák.

EU-s támogatást meg sem említettem, amik többségénél ráadásul egyenesen külföldre folyik minden fillér...

:F

a pedig egy külföldi vállalat olcsóbban restaurálna egy házat, mint a hazai mester, az nem biztos, hogy csak kicsit is hosszabb távon valóban jobb, mert előbbi bevétele teljes egészében kivándorol az országból.
a bevétel biztosan nem, max a profit, de egyébként igazad van

rabok dolgozzanakra
az elítéltek nagy része azért sem dolgozik, mert nincs munkalehetőség, egyébként is irányelv, hogy mindenki kapjon munkát, mert segíti a társadalomba történő visszailleszkedést, reintegrációt.

pár link:

„Üdülés” a börtönben
Több csilliárd forintjába kerül az adófizetőknek
Teljes foglalkoztatás a rabok közt: az önfenntartó börtön illúzió
Munkára fogott rabok

meg egy phd értekezés

(#24) Crystalheart válasza Ringman (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"szerintem ebbe ne (sem) szóljon bele az állam, el kéne odáig jutni, hogy termelőszövetkezeteket saját maguk alapítanak a gazdák." - Persze, szerintem is jó lenne, de ebben ne reménykedj, a gazdáknak nincs annyi sütnivalójuk. Úgy általában. :) De komolyan. (Elég abba belegondolni, hogy akinek földje van és termel, az valószínűleg nem konyít a joghoz és a marketinghez.) Külső szervezés kell, vagy semmi sem lesz. Ha maga a TSZ amúgy tejesen saját tulajdon is - így gondoltam -, akkor is kell egy állami tanácsadó, kontrolláló intézmény. (Új munkahelyek a diplomás mezőgazdasági szakembereknek.) A ma szerveződő TSZ-ek nagyobb része csődöl be szakértelem és szervezés hiányában, ez rettentő nagy pazarlás, és így nem lehet stabilitást, vagy bármivel való általános együttműködést várni.

"EU-s támogatást meg sem említettem, amik többségénél ráadásul egyenesen külföldre folyik minden fillér..." - Ehm, tehát a kivitelezéssel szintén külföldi vállalatokat bíznak meg.

"a bevétel biztosan nem, max a profit" - My fault. :D De az állami megbízások adója azért nem nagy vigasz, tehát odaadok a munkára 100 Ft-ot, amiből visszakapok 50-et, tök jó buli.

[ Szerkesztve ]

(#25) Lauda válasza Crystalheart (#22) üzenetére


Lauda
félisten

Egy rab tobbe kerul, mint egy segelyen levo allampolgar, szo sincs ingyen munkarol. ;)

(#26) moha21 válasza Crystalheart (#24) üzenetére


moha21
addikt

"Elég abba belegondolni, hogy akinek földje van és termel, az valószínűleg nem konyít a joghoz és a marketinghez.)"

Egy volt csajomnak a faterjának rengeteg földje van ( több száz hektár ), van mezőgazdasági és jogi diplomája is a felesége is foglalkozik joggal ( bírónő ) és a lány is úgy ment anno továbbtanulni, hogy valami mezőgazdaság + jog.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#27) Ringman válasza Crystalheart (#24) üzenetére


Ringman
nagyúr

(Elég abba belegondolni, hogy akinek földje van és termel, az valószínűleg nem konyít a joghoz és a marketinghez.)

akkor bízzon meg egy marketingest, hogy végezzen piackutatást, jogi kérdésekben meg jogászt.
a földművelés ugyanúgy egy gazdasági vállalkozás, mint egy autómosó, vagy egy pékség.

akkor is kell egy állami tanácsadó, kontrolláló intézmény.
tanácsadást lásd fent :)
kontrolláló intézmény meg így is van elég (sok), nem kell mégegy.

A ma szerveződő TSZ-ek nagyobb része csődöl be szakértelem és szervezés hiányában, ez rettentő nagy pazarlás, és így nem lehet stabilitást, vagy bármivel való általános együttműködést várni.

meg kell nézni, hogy csinálják a dánok, vagy a hollandok.
ha meg nem képesek együttműködni, akkor így jártak, majd helyettük más jól fogja csinálni. felnőtt cselekvőképes emberekről beszélünk.

ált. max a generálkivitelező külföldi anyacéggel rendelkező cég - pl strabagnak is van magyar divíziója, az alvállalkozók már hazaiak.
itt max a nyereség megy vissza az anyacéghez / vagy befektetik itthon, a munkabér adóterhei, iparűzési adó, stb itthon csapódik le.

a korrupció meg nem az eu miatt van, hanem a hazai döntéshozók miatt.

(#28) Kassadin válasza danih (#1) üzenetére


Kassadin
addikt

:DD
Hogyne.

(#29) Crystalheart válasza moha21 (#26) üzenetére


Crystalheart
senior tag

És ez így szerinted mennyire általános példa? :)

Ringman: Ha át kell adni a stafétabotot, az külföldi tulaj lesz. Mert azok fizetik meg. Kell az nekünk? A mostani rendszerrel kell valamit kezdeni, a mezőgazdaságot NEM LEHET egyszerűen vállalkozásként kezelni. Mert mezőgazdaságra szükség van, még relatív veszteségek mellett is, és saját tulajdonban kell lennie a nagy részének. Stabilitást és a többi ágazattal való együttműködést pedig az ad, ha a mezőgazdaság nagyját összehangolják.

Elmondjam, a hollandok és dánok hogyan csinálják? :) Vagy a franciák? Sok tanulmányt olvastam erről szaklapokban. Hatalmas magánbirtokokon monokultúráztatnak. Vetőmaglobbi, vegyszerlobbi, megyényi területek gyomirtózása, a talaj tönkretétele. Ehhez akkora gépeket vásárolnak, ami itt egy komplett birtok vagy nagygazdaság árába kerül, a magyarok az expókra már csak bámészkodni járnak. Ez nem helyes út, bármilyen nyereséggel is kecsegtessen. A nyugati mezőgazdaság az ilyen intézményesített természetrombolás nélkül - vagy csak simán az olaj drágulásával - nagy gondban lenne/lesz.

Amúgy meg bárki bármit mond, a kommunista TSZ-ek - ha más nem is az országban - jól működtek, a mostani rendszernél mindenképp jobban, hatalmas kár volt mindenféle átmenet nélkül szétverni őket.

[ Szerkesztve ]

(#30) Ringman válasza Crystalheart (#29) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem amíg _bárki_ az államtól vár segítséget, addig nem lesz semmi előrelépés itthon.
ok a mezőgazd. támogatása, de nehogy már az állam dolga legyen egy tsz-alapítás.

akinek nem jut el az agyáig, hogy neki kellene változtatni, szervezni valamit, hanem várja az aktuális megváltót, arra tényleg nem tudok mit mondani.
segíjjen már valaki, mert nemtudommivan, termelnék én, de mit és mennyit, de igazából nem is akarok utánajárni, mit kellene csinálni, de azért adjanak már egy kis pénzt

külföldi tulaj
általában mindenhol megy a sírás (ne vedd magadra, te pl pont nem tartozol ezek közé), hogy
- tönkretették a magyar ipart
- megszüntették a cukorgyárakat
- stb

erről az a véleményem, hogy
- nem volt kötelező eladni nekik (érdekes végigböngészni, hogy 1989-1994 között pl kik voltak döntési pozíciókban az állam részéről
- fordított helyzetben ugyanez lett volna (ha magyarok vesznek piacot külföldön)

kommunista TSZ-ek
ezek mennyire voltak támogatottak? mert e nélkül nem lehet azt mondani, hogy jól működött.

(#31) Crystalheart válasza Ringman (#30) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A kommunista tsz-ek többsége profitot termelt, legalábbis annyit, hogy saját bevételből tudtak fejleszteni, legalább is kettő ilyet biztosan tudok, ahol az ősök dolgoztak. (Hát meg nem gazdagodott vele sok ember, az is biztos.) Akkor még nem volt EU-s támogatás, meg úgy általában támogatás is ritka. De ha az időjárás viszontagságai miatt támogatni is kell egy ilyet, nincs katasztrófa, mert úgyis kell. A Kárpát-medence időjárása rendkívül szélsőséges. De azzal mindenki jól jár, ha stabil az élelmiszer-ellátás, még ha adóforintokat is kell rákölteni. Nekem már csak mesélték, de míg a környéken általános terményhiány volt, addig hazánkban a zöldség-gyümölcs piacok roskadoztak, az akkor kidolgozott termesztői technológiák pedig a kisgazdaságokban még ma is korszerűnek számítanak.

A TSZ-ek alapítását ösztönözni kell, programokat és pályázatokat kiírni a gazdák társulására, üzemlétesítésekre, segíteni a regionális értékesítést és elosztást. Már csak azért is, mert egy országos bolthálózat soha nem fog önszántából szociális bolthálózatként működni (ahol a termelők egy lépcsőben, szinte termelői áron értékesíthetnek, mint a Nagybani piacon), pedig erre is szükség van. Emellett egyszerűsíteni kell a mezőgazdasági kistermelők termény-értékesítésének módját, kevesebb előírás, kevesebb ellenőrzés. Az ilyen termékekre külön fel kellene tüntetni, hogy "háztáji", vagy "nyers tejből készült", hogy a vásárló tudja, mit vesz, de fölösleges volna ellehetetleníteni értelmetlen szabályozásokkal a mikrogazdaságokat. (Ismerősöm pl. roppantul elmaradott Svájcban olyan falusi étteremben volt, ahol a vendéghelyiség mögött azonnal nyílt az istálló ajtaja, és meg lehetett nézni az állatokat is, ez volt a ficsőr - itthon úgy vágnák meg az ÁNTSZ-esek szegény tulajt, hogy a határig nem állna meg a pörgésben. Vagy másik szép dolog, hogy csak fejőgéppel szabad fejni, lol.)

A mezőgazdaságot külföldiek kezébe juttatni veszélyes. Egy külföldi nagytermelőnek néha annyi földje van, mint a fél Alföld, bőven megteheti, hogy nálunk csak olyan növényt termeszt, amiből nekünk nem származik nagy hasznunk, csak az adó. Pl. biodízel-terményt. A magyar területe pedig csak egy kisebb gyarmatnak számít neki. Nem kötelező eladni nekik a földet, de ha a kisgazda nyakán szorul a hurok, nem ilyeneken fog gondolkodni, hogy mi a jó a társadalomnak, mi okoz stabilitást, biztos élelmiszer-ellátást, ilyenek. Mert én teszek rá, hogy a gazdának mi a jó, engem és a népességet az érdekli, hogy nekem/a tömegnek mi a jó. Pont azért van (volna) az állam, hogy a negatív gazdasági változásokat ellensúlyozzák és különféle intézkedésekkel a jó irányba tereljék a dolgokat. Ma már nincs teljesen szabad gazdaság, vegyes gazdaság van, a mezőgazdaságban pedig súlyozott szerepe van az állami szabályozásnak. Emlékszel, hogy nem is olyan rég a cukor és a búza ára az egeket verdeste, és hogy a kenyérárak azóta is maradtak? Ez azért volt, mert a kiszolgáltatott termelő eladott mindent a jó nyugati piaci árat látva a nagykereskedőnek, aki kivitte külföldre nagy profit reményében, majd mikor itthon mindent eladtak, akkor vásárolhattuk vissza külföldről a saját terményünket méregdrágán. Ezzel egyetlen réteg járt jól, a kereskedők, pont, akik nem végeznek termelő munkát, és lényegében az elosztást szolgálják. Nem járt vele jól a gazda, akinek aztán el kellett adni az állatokat a drága takarmány miatt, vagy belerokkant az az évi vetőmag-árba, és nem jártál jól te sem, akinek másfélszer-kétszer annyit kell fizetni a kenyérért (és a húsért is sokkal többet).

A jelenlegi állami kontrolláló szervek azonban nem végzik teljesen jól a dolgukat, nincs elég szakértelem és a támogatások nagy részét hülyeségekre, meg bemondás alapján utalják ki, vagy azoknak, akiknek így is van miből fejleszteni, vagy akik csak azzal is vegetálnak. Ezért én nem azt mondom, hogy még egy kontrolláló kellene, hanem egy jobb, ami több tanácsot, támogatást képes nyújtani a gazdáknak, képes elvégezni a szervező munkát és képes megítélni, hogy miben van potenciál.

"- fordított helyzetben ugyanez lett volna (ha magyarok vesznek piacot külföldön)" - Úgy is kéne. Hadd nézzem már a saját hazám érdekeit :) Szóval én sem a külföldieket okolom, ők csak teszik a dolgukat; a magyar szabályozók szűk népe a teszetosza, akik hagyják.

[ Szerkesztve ]

(#32) Ringman válasza Crystalheart (#31) üzenetére


Ringman
nagyúr

A kommunista tsz-ek többsége profitot termelt, legalábbis annyit, hogy saját bevételből tudtak fejleszteni,

maga a kgst piac nem tudom mennyire volt támogatott - pl fix felvásárlási ár, uh ebbe nem is folynék bele, mert nem értek hozzá-

De ha az időjárás viszontagságai miatt támogatni is kell egy ilyet, nincs katasztrófa, mert úgyis kell.

szerintem arra biztosítást kell kötni, ill. tartalékot képezni.

@2. bekezdés.
0. lépésként előadásokat kellene tartani, hamár a gazdák szabadidejükben nem képesek utánaolvasni, hogyan üzemeltessenek

ne felejtsük el, hogy egy általános támogatás azzal kibaszás, aki már meglépte ezeket a lépéseket, a versenyelőnye apad el, ha a versenytársait támogatják.

az ántsz-es baszakodásról szóló résszel meg alapvetően egyetrétek, jó bólogatókutya módjára mindent aláírunk, ami csak ajánlás, azt kötelezővé tesszük, stb. De azért a Ny-Eu-hoz képest itthon szerintem sokkal több "ügyeskedés"=lehúzás/átbaszás van az élelmiszeriparban és pl. az ehhez kapcsolódó étkeztetésben. nincs meg az a kulturális szint, ami felett már kevesebb előírásra van szükség

A mezőgazdaságot külföldiek kezébe juttatni veszélyes. Egy külföldi nagytermelőnek
nagytermelőnél egykutya, hogy az magyar, vagy külföldi, sajnos ez így van.

Ezzel egyetlen réteg járt jól, a kereskedők, pont, akik nem végeznek termelő munkát, és lényegében az elosztást szolgálják. Nem járt vele jól a gazda, akinek aztán el kellett adni az állatokat a drága takarmány miatt, vagy belerokkant az az évi vetőmag-árba, és nem jártál jól te sem, akinek másfélszer-kétszer annyit kell fizetni a kenyérért (és a húsért is sokkal többet).

szervezzék meg maguknak. nem tiltja meg semmi.

A jelenlegi állami kontrolláló szervek azonban nem végzik teljesen jól a dolgukat...
a több támogatás több korrupciós pénzt fog szülni, meglepődnék, ha nem így lenne.

hanem egy jobb, ami több tanácsot, támogatást képes nyújtani a gazdáknak, képes elvégezni a szervező munkát és képes megítélni, hogy miben van potenciál.
ezeket szépen meg tudják bízni a gazdák, nem kell ehhez segítség.

(#33) cucka válasza Crystalheart (#16) üzenetére


cucka
addikt

Vagy átcsoportosítással. Vegyünk pl. egy völgyhidat, ami 70 mrd-ba kerül;
Már vártam, mikor számolod át a völgyhíd árát lélegeztetőgépre :D . Persze, amúgy jogos, amit mondasz, csak maga a gondolatmenet nem tetszik - az alapvető kérdés szerintem nem az, hogy az állam hogyan ossza szét az ingyen pénzt a lakosság között, hanem hogy mit tudunk kezdeni azzal a sokszázezer emberrel, akiknek jelenleg nulla reális esélyük van bármilyen valós termelő munkát végezni és az egyetlen esélyük a munkavégzésre az állami ingyen munka ingyen pénzért.

De tegyük ezt félre, és gondolkozzunk utalványokban. Ha kiépítenék a TSZ-rendszert és felfejlesztenék a közvetlen vagy legalább regionális értékesítést, automatikusan létrehozhatnának egyfajta utalványt, amit ezeken a helyeken lehetne csak felhasználni, és az efféle munkákért az állam fizetné az alap béren felül.
Először is TSZ rendszer létrehozásának egyetlen feltétele, hogy van-e elég ember, aki be szeretne lépni úgy, hogy beadja a közösbe a saját tulajdonú földjét is. Na ez nem fog megtörténni egyhamar.
Az értékesítő rendszeres-utalványos gondolatod szintén nem túl jó. A mezőgazdaságot nem az fogja megmenteni, hogy az állam még több pénzt pumpál bele (vagy esetleg erőszakkal elveszi a magánszektor elől a piacot), hanem az, ha versenyképes áron versenyképes terméket tudnak termelni. Például úgy, mint az általad szidott hollandok.

Minél többet kell magunknak előállítani (szolgáltatásokat is beleértve), és azon felül minél többet exportálni.
Egy globalizált világban élünk, EU tagok vagyunk, ahol szabad az áruk áramlása. Miért is kéne önfenntartónak lennünk? Egyáltalán, hogyan lehetnénk önnfentartóak saját természeti erőforrások vagy komoly ipar nélkül?

Ha pedig egy külföldi vállalat olcsóbban restaurálna egy házat, mint a hazai mester, az nem biztos, hogy csak kicsit is hosszabb távon valóban jobb, mert előbbi bevétele teljes egészében kivándorol az országból.
Ez a "a gonosz külföldiek kiviszik a magyarok pénzét az országból" egy olyan fasság, amit annyiszor elismételt sok helyen sok ember, hogy szép lassan mindenki elkezdi elhinni, hogy tényleg így van.

(#34) djculture válasza Lauda (#13) üzenetére


djculture
félisten

Már rég melóznak egyes börtönökben, tegnapi naplóban volt erről szó. Csak hát ebből se az állam húzza le a nagyobb hasznot itthoni jó szokás szerint.

[ Szerkesztve ]

(#35) Kassadin válasza djculture (#34) üzenetére


Kassadin
addikt

Meg az is, hogy 300 forintot levonnak a bérükből az eltartásukra, amikor valami 7 ezer/koponya áron szállásoljuk meg etetjük őket.
Vicc az egész. :))

(#36) Ringman válasza Kassadin (#35) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem olvasd el a 23. hsz végén lévő linkeket, hogy milyen költségek vannak benne a rabtartásban.

(#37) Kassadin válasza Ringman (#36) üzenetére


Kassadin
addikt

Fél füllel hallottam tévéből, nem lepődöm meg, hogy ferdítettek(megint). :DDD

(#38) djculture


djculture
félisten

[link]
Egyre jobb a helyzet... Tanárok képzésére ráköltött az állam milliókat most meg mennek a szalag mellé..

(#39) Lauda válasza djculture (#38) üzenetére


Lauda
félisten

De 22 ezerbol sem lehet megelni. Valoszinuleg feketen melozik valahol.

(#40) djculture válasza Lauda (#39) üzenetére


djculture
félisten

Gondolom van család is nem csak egyedül van . De amúgy bemennél itt is jászberényben meg a környékén lévő gyárakba fele ott lévő dolgozó minimum nincs bejelentve. A munkás bérbeadó cégek eleve ugy vesznek fel hogy megmondják mennyi a napi kereset ha bejelent és mennyi ha nem. Ha bevagy jelentve harmadát kapod.

[ Szerkesztve ]

(#41) Lauda válasza djculture (#40) üzenetére


Lauda
félisten

Az egy dolog, hogy nincs bejelentve, de fizetest kap. Ha meg a fekete penze melle felveszi a 22 ezret foleg ne jartassa a szajat.

(#42) Ringman válasza djculture (#40) üzenetére


Ringman
nagyúr

:Y ha minimálbér nettójából indulok ki, akkor zsebbe meg lehet keresni havi nettó 180-at szalagmunkásként? (havi ~160 órában)

(#43) tildy válasza djculture (#40) üzenetére


tildy
nagyúr

Aki nem berbeado cegen kereszrul dolgozik ott, az minden bizonnyal be van jelentve ( mivel szinte mashol nincs munkalehetoseg, nagyon sok ismeros ott dolgozik, vagy dolgozott)
.

En spec nem is tudok olyanrol, aki berbeado cegen kereztul lenne, persze ez nem jelenti azt, hogy nincs is. De a kornyekieket altalaban felvettek alkalmazasba.

Ringman: dehogy lehet. Netto 70-75t ha megkapjak, mar jo.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#44) Ringman válasza tildy (#43) üzenetére


Ringman
nagyúr

azért értetlenkedtem a barokkos túlzáson.
nettó 75<-> 25

(#45) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ki jön velem németországba?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46) Vladi válasza Mr.Csizmás (#45) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jó utat.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#47) djculture válasza tildy (#43) üzenetére


djculture
félisten

Pedig én is úgy dolgoztam pl szarun, de mai napig trenkwalder, work, bali meg egyebeknél van az összes haver. Egyik se a cég alkalmazotja csak bérbevan adva. Így könnyebb kirugni és nemkell munkaruhát semmit se adni. Fizetés is jó mert amit kapnának a cégtöl még abból is levesz vagy 20 ezret és semmi se jár ami a saját dolgozónak.
Ez a modern rabszolga hálózat...

[ Szerkesztve ]

(#48) tildy válasza djculture (#47) üzenetére


tildy
nagyúr

Fenyszaru lehet , hogy mas, a hutobe azert kevesebb outsourcolt munkaero van.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49) Mr.Csizmás válasza Vladi (#46) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

te maradsz újjáépíteni az országot?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50) Brown ügynök válasza Mr.Csizmás (#49) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Én megyek.

Vonattal megyünk?

;]

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#51) Mr.Csizmás válasza Brown ügynök (#50) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egy rekesz sörrel.

igen ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52) Brown ügynök válasza Mr.Csizmás (#51) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Az ÖBB Railjet egész kényelmes volt Salzburgig és van olyan járata ami Münchenig megy. :D

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#53) Mr.Csizmás válasza Brown ügynök (#52) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

onnan meg átszállunk az ICE-re, és 330-al tépünk pár órát :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Amikor egy cég így felszámol akkor miért nem fizet az államnak? :U
Amikor munkahelyet "teremtett" felvett egy valag lóvét...

(#55) djculture válasza SzalaiG (#54) üzenetére


djculture
félisten

Az nem divat szolnokon is évekig kapta az adómentességet a papirgyári cég neusiedler meg mittomén milyen néven nyomultak épp. Azután mikor megszünt le is épitették az egészet, rengeteg dolgozó meg mehetett az utcára.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.