Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #20655360


#20655360
törölt tag

(#2) XtremLor


XtremLor
őstag

Mindig megtudnak lepni valami ujjal a politikusok. Par het alatt osszedobtak a tervezetet miutan kiderult hogy par szazezer db sim-et vasaroltak a hajlektalan nevere! :C :W

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#3) djculture válasza XtremLor (#2) üzenetére


djculture
félisten

Én azt se hiszem el amit hazudnak:)

(#4) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

Így is itt van talán egész Európában a legszigorúbb szabály, de tovább szigorítják. Nevetséges

Huawei Mate 9

(#5) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Ez azért vicces, mert ha bemegyek a benzinkútra név nélkül vehetek kártyát. Akkor ott ki az előfizető?

(#6) djculture válasza KaiotEch (#5) üzenetére


djculture
félisten

De azt utána aktiválni kell mert ha nem teszed pár nap múlva letiltják. Ha megszavazzák a törvényt meg szerintem majd eleve nem lehet igy venni simet vagy sim csomagot, pénztárnál majd kérik a személyit szerintem és felviszik az adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#7) KaiotEch válasza djculture (#6) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Aktiválom egy hívással és? Még mindig semmit nem kellett megadnom.

(#8) XtremLor válasza KaiotEch (#7) üzenetére


XtremLor
őstag

A hivasnal kell megadni minden adatot ez lehet fake is, par hetig igy is tudod hasznalni, ergo ha en terrorista vagyok utana ugy is kukazom! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#9) djculture válasza KaiotEch (#7) üzenetére


djculture
félisten

De ott megkell adni az adatokat a lakcímmel oda küldik ki a kódot. Ha már a lakcim megvan meddig tart a hatóságnak össze egyeztetni a nyilvántartással és ha nem egyezik jobban ránézni az illetőre. Mert ez lesz.

[ Szerkesztve ]

(#10) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

csak csendben jegyezném meg, hogy a jelenlegi jogszabályok szerint is köteles vagy az előfizető személyében történő változásokat bejelenteni.

szóval megint rátörvénykeznek valamire, ami már van. idióta jogászok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) bambano válasza #20749568 (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

jelenlegi helyzetben az is jogász.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) Lauda


Lauda
félisten

Ezzel most mi a baj? Aki nem kartekony celra hasznalja a szolgaltatast, annak ez semmi problemat nem jelent.

(#14) vidra1221


vidra1221
tag

Mint ismeretes ez a szigorítás ugye az a bizonyos 200 ezer terroristák által megvásárolt sim kártya miatt van. Legalább is ezt állítják, mármint, hogy ez a nagy darabszámú kártya vásárlás történt, viszonylag rövid idő alatt.Mert a párizsi robbantók olyan sokat nem időztek nálunk mint azt állították.
No tehát bele gondolt-e már valaki abba, hogy 200 ezer darab sim kártya csomagnak milyen súlya van? Nos lemértem egy ilyen dominós kis csomagot 10g ,úgy hogy a kártya már hiányzik a kipattintós keretből.Azzal együtt 11-12 g lehet a súlya. Vagyis 200.000x12g= 240.000g vagyis közel 2,5 tonna a cucc!!! :Y Hmm?
Azt nem mondom hogy 1 ember vette meg de nem is 30 vagy 40. A lényeg amit ezzel mondani akartam,hogy 2.5 tonnányi sim kártyával rohangálnia nagyvilágban hááát. Sántít a sztori, nem is kicsit. Azt nem gondolom, hogy egy db-t sem vettek rossz és gonosz célra felhasználva, de ennyit biztos nem, de még a tizedét sem.
Szóval számomra érdekes ügy mögé bújva akarnak megint törvényeket módosítgatni...

(#15) H.Istvan25 válasza Lauda (#13) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Az a baj, hogy így is talán egész Európa legszigorúbb törvénye van itt. Eddig ahány országban voltam, mindenhol sokkal egyszerűbb volt kártyát venni

Huawei Mate 9

(#16) bhonti


bhonti
tag

Ezentúl csak megbízható Fideszesek használhatnak feltöltős kártyát. Hogy is képzelné bárki más... Vicc. Rossz. :0

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#17) Hieronymus válasza Lauda (#13) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Ezzel most mi a baj?"

Semmi. Legfeljebb annyi, hogy az összes nem Magyarországon élő, magyar állampolgárt kizárják a vásárlásból, ha nincs magyar állandó lakcíme. (Ami nem is lehet, hiszen nem Magyarországon él.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#18) Lauda válasza Hieronymus (#17) üzenetére


Lauda
félisten

Ez igy van rendjen. Vegyen ott, ahol el.

[ Szerkesztve ]

(#19) Hieronymus válasza Lauda (#18) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ha minden igaz, akkor a jövőév közepétől ez nem probléma. Magyarországon is olcsóbban vagy ingyen lehet telefonálni netet használni, a magyar árakhoz képest.

Végül is megértem a gondolkozás mód mögötti logikát.

A magyar - magyarokkal nem lehet mit kezdeni. Évente de inkább tízévente vehet egy új kártyát a polgár.
Az utóbbi a szolgáltatóknak is jó, mert drasztikus áremelés után sem tudnak lelépni az eltartók.
A külföldi minek vegyen. Vegyen otthon. Sosem tudni melyikük radikalizálódik. Úgy alakulnak át terroristává mint a Mátrixban az utcai járókelő, Agent Smith-é.
A külföldi - magyarok még veszélyesebbek, eleve terroristának kell tekinteni őket. Telefonkártyát semmi esetre sem. Még a cukor fogyasztástól és vásárlástól is el kell tiltani. Talán tudják, hogyan lehet belőle pokolgépet gyártani. Valóságos MacGyver mindegyik, be sem kellene engedni őket. Tiltólistára velük !!4négy!!

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#21) Lauda válasza Hieronymus (#19) üzenetére


Lauda
félisten

Az elozohoz meg hozzafuznem. Szerintem pl a nemet rendszer sem jo, sot, rossz. Leakasztod a polcrol a pennyiben a simet, viszont azt is regisztralnod kell. Ekkor jon az, hogy keresel egy valos nemet cimet es azt beadod neki, amit el is fogad, innentol hasznalhatod a simet. Ha valami buncselekmeny miatt megkeresik a tulajt, akkor jon az, hogy mennek a jurgenhez es azt sem fogja tudni mirol van szo, artatlan embereket fognak zaklatni. Valoszinu tobb millio sim van igy beregelve az orszagban. Pl az aldi sticket hasznaljak rengetegen netezesre, vagy ott a lebara sim, 1centert hivsz nemetbol magyar vezetekest, 12 centert magyar mobilt, lebaran belul nemeten belul pedig korlatlan. Ehhez is kell a regisztracio es nem ellenorzik azt sem.

[ Szerkesztve ]

(#23) kenwood


kenwood
veterán

A prepaid kartyas rendszer igazabol jol ki van alakitva.
A folyamat ugy nez ki,hogy megveszed a kartyat,ami inkativ.
Aktivaltatod a kartyat a kozpontban a szemelyes adataiddal.
Ezutan egy rovidebb idore aktiv lesz a kartya,postazzak a szerzodest a megadott cimre,es a szerzodeses boritekban van egy aktivalokod.
Ha nem valos cimet adsz meg, akkor nem erkezik meg a szerzodes es a kod sem,lejar a turelmi ido,es kuka a kartya.
Ez egy igy tokeletes,tovabbi szigoritast nem igenyel,mert azzal a turistakat is megszivatnak.

A gond az,hogy talaltak kiskapukat,amivel egy nevre irrealis mennyisegu simet tudtak aktivaltatni.

Ezt kell megoldani, a nagyobb szigornak annyi ertelme lenne,mint a kesek es a baltak forgalamzasanak a tiltasa csupan azert,mert olni is lehet veluk.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#24) H.Istvan25 válasza Lauda (#18) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Te is biztos örülnél ha nem tudnál külföldön kártyát venni, fizethetnéd a roamingot. Ilyen szigorú szabály 1-2 diktatúrában van, minden máshol vehet külföldi ember SIM-et

Huawei Mate 9

(#25) Hieronymus válasza Lauda (#21) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Most nem arról beszélgetünk, hogy jó a német rendszer vagy sem.

Inkább arról, hogy a szigorítás a tilosban járókat nem fogja akadályozni. Viszont a tisztességes turistákat korlátozni fogja.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#26) H.Istvan25 válasza Hieronymus (#25) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Arrol nem is beszélve hogy ilyen szabály az eu-nak se tetszene szerintem. Miért ne vehetnék külföldiként simet, ha bemutatom a személyit vagy az útlevelem?

Huawei Mate 9

(#27) Armahun


Armahun
addikt

Eleve értelmes ember a nevéhez köthető számot nem ad át csak úgy idegennek.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#28) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a poén az, hogy egyébként nem is nagyon lehetett venni feltöltőkártyát személyi (magyar lakcím?) nélkül. szóval külföldön élőknek az évente egyszer feltöltjük a kártyát rituálévá lépett elő, mert nehéz volt pótolni.

hála égnek reagáltak a külföldi szolgáltatók is arra, hogy az ember esetleg akar telefont (meg mobilnetet!) a külföldi szabi alatt is, szóval ez egyre kevésbé probléma.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#29) H.Istvan25 válasza proci985 (#28) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Ezért mondom hogy igy is itt van Europa talán legszigorubb szabályzása. Ha jól számolom akkor Magyarországon kívül 11 országban vettem már SIM-et, mindenhol könnyebb volt mint itthon

Huawei Mate 9

(#30) djculture válasza H.Istvan25 (#26) üzenetére


djculture
félisten

Mit csinálna ha nem tetszik neki? Indítana egy kötelezettség szegési eljárást ami eltart több évig mert a kormány megtámadja a bíróságon. Közbe folyik tovább minden ugyanúgy. Ez a baj ezzel az egésszel.

Itt mindent megtudnak csinálni mert elmennek a falig akár még egy emberjogi sértés is évek múlva kényszeríti a törvényhozókat lépésre.

Valószínűleg ezzel is ez lesz..

[ Szerkesztve ]

(#31) Lauda válasza Hieronymus (#25) üzenetére


Lauda
félisten

Milyen akadaly lesz szamukra, ami eddig nem volt?

(#32) H.Istvan25 válasza Lauda (#31) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Hogy a tisztességes turista vagy munkavállaló nem tud simet venni.

Huawei Mate 9

(#33) Lauda válasza H.Istvan25 (#32) üzenetére


Lauda
félisten

Eddig hogy vett simet?

(#34) H.Istvan25 válasza Lauda (#33) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Eddig legalális minden európai országban hogy külföldi kártyát vegyen

Huawei Mate 9

(#35) Lauda válasza H.Istvan25 (#34) üzenetére


Lauda
félisten

Ne tereljunk, nem ez a kerdes. Eddig aki magyarorszagon vett simet, ezutan miert nem fog tudni?

A minden europai orszagban kulfoldi kartyat vett, erre is irtam a nemet peldat. Kartyat vehetsz, azt azonban illegalisan tudja csak beuzemelni az, akinek nincs nemet lakcime. Szerinted tenyleg ez a jobb? Hogy olyan emberek neven futnak a simek, akik nem is tudnak rola? Nem tisztabb, ha papirokkal veszel simet es azt csak olyan embernek adod tovabb, aki arra jogosult es igy visszakovetheto a simkartya elete?

[ Szerkesztve ]

(#36) H.Istvan25 válasza Lauda (#35) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

A németeknél se lenne ez a szar, ha a kurva rendszerük elfogadná a magyar lakcímet. Nekik ezt kéne megoldani. Amugy boltban gond nélküo regisztrálják saját cimre is. Lengyeleknék és szlovákoknál is regosztrálták a magyar címemre, meg máshol is. Ilyen hülye rendszere csak a németeknek van. Amire válaszoltam az az, hogy szerinted nem baj ha nem tudunk más országban kártyát venni. Szerintem meg kurvára nagy baj lenne.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9

(#37) Lauda válasza H.Istvan25 (#36) üzenetére


Lauda
félisten

Azt hol olvastatok, hogy csak magyar lakcimmel lehet magyarorszagon kartyat regisztralni?

(#38) Hieronymus válasza Lauda (#37) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Szerinted milyen lakcímmel lehet?

Olaszországban.
- Kérek egy útlevelet vagy személyit.
- Tessék.
- Ez egy jogosítvány, de ez is jó lesz. Van fénykép rajta. (Miközben kimásolja az eladó, az adatokat a a szolgáltató programjába. A fénykép nem érdekli.)
Kis szünet.
- Kérek egy lakcímet.
Mondom a címemet.
- Az nem jó, mond a olasz címet.
Mondom.

A kezembe nyomja a kártyát és a szerződés egy példányát.
- Aktiválni hogyan kell - kérdezem.
- Már aktiválva van - hangzik a válasz.
A kártyán, pontosabban a kártya nagy plasztik lapján ott a nyomtatott PIN és PUK kód. Nincs eltakarva, nem kell kaparni.
Beteszem a mobil routerbe a kártyát. Boldogság. Már él a VPN kapcsolat az otthoni routerrel. Lehet "ingyen" telefonálni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#39) dugynok válasza Hieronymus (#38) üzenetére


dugynok
senior tag

Itthon a szolgáltatónál nem így működik?

(#40) H.Istvan25 válasza Lauda (#37) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Te irtad hogy ha ezt bevezetnék akkor nem baj, vegyen mindenki ott ahol él. Ezen akadtam ki

Huawei Mate 9

(#41) Hieronymus válasza dugynok (#39) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Most még talán igen.

A hivatalos képviseleten már évekkel ez előtt sem volt egyszerű. Az eladó leginkább nem akart eladni. Gondolom abból nem lehet baja.
A viszonteladói hálózatban rugalmasabbak.
Utoljára vodás kártyát vettem.
- Lakcím kártya kellene még.
- Hát olyanom nincs. Illetve van csak nincs rajta cím.
- Akkor mondj valami címet.
Mondtam.
Gépelés közben megjegyzés, az akkor életben lévő törvény értelmetlenségére.

Én kifutottam az egy évből az idén. A kártya így is 6 nyarat bírt ki.
A Voda képviseleten töltöttem fel mindig az egyenleget. Többször lebegett a kártya a törlés állapotában.
Ők sem egyszerűek.
Remélem jövőnyáron már nem kell kártyát vadásznom. Használhatom a saját kártyám, felár nélkül.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#42) dugynok válasza Hieronymus (#41) üzenetére


dugynok
senior tag

Miből gondolod, hogy ez változni fog? Mert én nem olvastam sehol a törvényjavaslatban... Annyi van benne, hogy kötelező azonosítás kell. Kb., mint a pénzmosás elleni törvényben van.

(#43) Lauda válasza H.Istvan25 (#40) üzenetére


Lauda
félisten

Nem gondolom, hogy baj lenne, azert kerdezem, hogy ezt hol olvastatok.

(#44) #79335424 válasza Hieronymus (#41) üzenetére


#79335424
törölt tag

+1
Már régóta szeretnék egy flottás, korlátlan adat SIM -et, de nem lehet ilyenem, mert a lakcímkártyámban az van, hogy "lakcím nélküli". Ezt település szintű bejelentésnek hívják, és teljesen hivatalos, jogszerű.

(#45) H.Istvan25 válasza Lauda (#43) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Szerintem meg baj lenne, ha nem használhatnám normálisan külföldön a telefonom, csak méregdrága roaminggal

Huawei Mate 9

(#46) dugynok válasza #79335424 (#44) üzenetére


dugynok
senior tag

Miért nem jelentkezel be valahova addig, amíg megkötöd a szerződést? Utána meg kijelentkezel, senki nem ellenörzi utána. Nem hiszem el, hogy nincs olyan cimbid, aki segítene...

(#47) #79335424 válasza dugynok (#46) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sőt! Photoshop -pal csinálhatnék lakcímkártyát is, hiszen csak egy másolatot kell elküldenem. Akkor még a hivatalba sem kéne elmennem. De ez a hír/topik a szabályok túlkapásairól, az állampolgár lehetőségeinek a korlátozásáról szól, nem pedig a hazugságversenyről.

(#48) Plutor


Plutor
aktív tag

Mi lesz azokkal akiknek nem a saját nevére szól a kártya?
Nekem is van két kártyám amit használok.
Az elsőt kb:15 éve vettem telefonnal együtt egy volt kollégámtól.
Hogyan tudom majd igazolni,hogy ez az én kártyám?

(#49) dugynok válasza #79335424 (#47) üzenetére


dugynok
senior tag

Én csak megoldást írtam a gondodra, te hoztad fel. Lehet rugózni a problémákon, de érdemesebb megoldani, előrébb jutsz.
Akkor ezek szerint eddig se tudtál így sim-et venni, tehát nem a törvény miatt változott... A szolgáltató szabályzata szabta meg eddig is, nem a törvény tett keresztbe neked.
Tényleg az a baj, hogy törvényt hoztak arra, ami eddig is benne volt az ászf-ben?

[ Szerkesztve ]

(#50) dugynok válasza #79335424 (#47) üzenetére


dugynok
senior tag

Egyébként a hír nem a vásárlás korlátozásáról szól, hanem a sim tulajdonjogi adatok ellenőrzéséről és rendezéséről. A Mo. lakcímmel nem rendelkezők dolgai csak ide lett keverve, bár senki nem linkeli, hogy hol van az, hogy nem vásárolhatnak és aktiválhatnak. Szerintem ezzel semmi gond nincs.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.