Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) h3lios


h3lios
addikt

Nyilván azért ilyen drága minden, hogy nyereséges legyen a cucc.
Rengeteg a külföldi szurkoló, belőlük pedig ilyenkor folyik a pénz rendesen, ezért éri meg futamot szervezni, mert 1 csomó pénzt elköltenek nálunk kajára - piára / hotelre.

Sok helyen annyira nincs szurkoló, hogy nem éri meg versenyt rendezni és csak 1-2 évig vendégeskedik ott a F1. Nézd meg Baku-t.. Több milliós város fejlett infrastruktúrával mégis csak pár tízezer néző volt. Ott is csak az ország reklámozásáért rendeznek futamot, mert amúgy pénzügyileg hatalmas veszteség az egész.

Itthon kedvező helyzetben vagyunk, mert 1 csomó környező országból érkeznek hozzánk, pl. a lengyeleknek és a finneknek ez a legközelebbei és legkedvezőbb futam a naptárból. Ezért nem is kevesen érkeznek ki ide.

A meleggel sajnos nem lehet mit csinálni. Mindenhol ez a helyzet, fedett lelátók csak a leggazdagabb Arab országokban vannak a kisebb tribünök fölött. Ez van akkor, ha pont a nyári szezonban rendezünk futamot. :)

B-tag: H3lios#2825

(#2) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Én anno 2005-ben voltam kint először és utoljára (csütörtök és vasárnap).
A retek meleg már akkor is jelen volt a tömegnyomorral együtt már ami a boxban volt (bocsi a képekért de ezek egy Nokia 6600-ával voltak lőve a )

Meglepődve láttam milyen kicsik is ezek az autók testközelből, a képeken nem jön át de tényleg durva :)

A hangjuk viszont (V10) úr isten, az ember végig libabőrös volt. :R Vasárnap a pálya felé közeledve hallottam nagy durranásokat mintha lőnének, nem tudtam mi az, de kiderült hogy visszaváltáskor volt ilyen hangjuk. TV-ben ezek totál nem jöttek át.

Kellemes meglepetés volt csütörtökön a végén visszamenni a földúton mert a pálya felől bérelt kocsival erre jöttek a pilóták is. A jó öreg Schumi a tömeg miatt alig tudott menni, de gyors tudtam lőni két képet az autó mellett állva ( 1 / 2 ) :)

Az árazás (lehúzás) nevetséges volt. Dobozos kólák majdnem egy ezresért. Basball sapkák 10k körül. Persze hogy ne vettünk semmit :D

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#3) Narxis


Narxis
nagyúr

Köszönjük, hasznos tapasztalatok. :R

Thanos was right.

(#4) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

A Super gold szektor egész elviselhető. 2-3000-4000 Ft a kaja, 700 Ft a kóla, otthon is ennyit fizetek érte egy étteremben, szóval nem számít. Persze a lángos amit ettem a leggagyibb trappistasajttal és tejföllel volt, komolyan, hányingerem volt tőle a végén. A fillérbaszó boltosnak kell az a csöpp extra haszon.
Ja és Ricciardo kiesik az első körben. :W Mondtam, mehetünk haza...

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#5) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Köszi a beszámolót.

Nekem egyébként már a kezdetek óta egyet jelentett a Forma 1. (már amíg érdekelt) Vasárnap a hűs szobába/nappaliba leültem a TV elé, esetleg kis csemegével, hűs innivalóvalóval megnéztem az adott futamot, max szurkoltam a kedvencemnek. Ha ingyen mehetnék sem érdekelne a helyszíni megtekintés, nekem az totál más világ. :R

Live-Die-Respawn

(#6) Diokhan


Diokhan
addikt

Köszönöm a hozzászólásokat:

(#5) oriic: Nos igen, én sem hiszem, hogy mégegyszer fel utazok Miskolcról miatta, de egyszer mindenképpen muszáj volt megtapasztalni :)

(#4) Blindmouse: Sajnáltam én is Danielt, a 14-es kanyarban már csak azt láttuk, hogy villog a VSC és jön a merciszörny.

(#3) Narxis: Szivesen :)

(#2) Dr. Romano: Nekem is rögtön haptákba vágta magát a szőr a karomon tegnap, pedig csak F2-es hangot hallottam. Mi sem vettünk semmit, az ilyen relikviák árait inkább meg sem néztem, pedig egy Alonso póló jól esne :D

(#1) h3lios: Tökéletesen össze foglaltad a helyzetet, abszolut egyet értek! :K

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#7) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az árak a helypénz függvényében változnak. Ha valakinek ki kell termelnie teszem azt 1 millió forintot a 3 napra, akkor nem adhatja ugyanolyan olcsón, mint az eredeti büdösröcsögei kirakodón.

Amikor kijártunk egy merő szálkás agyfasz volt a kocsival parkolni. Akkor is cca 1 óra tűző napon araszolás -mert ugye fuck logic alapon a gyalogosokat és autósokat összeeresztik- után tudtunk egy (figyelem!) jól láthatóan napokkal előtte levágott búzatáblára parkolni. Gondolható mennyire élveztem a futamot amikor feszt az járt az agyamban, hogy mikor gyullad ki egy parkoló autó klímázás után vagy izzó kipufogóval mellénk beálló kocsi miatt a "parkoló".

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#8) kentucky


kentucky
őstag

Nekem ez volt a 4. alkalom, hogy kimentem, Super Gold szektorban voltunk idén. Odafele kb. 45 perc alatt feljutottunk a fenti parkolóba, hazafele pedig Csömörnek tereltek minket földesúton. Sikerült a ceremóniára is befutni, jó helyre. Bár számomra most is hatalmas élmény, főleg, hogy az új F1 Fanzone nagyon jól sikerült.

Ami nagyon hiányzik: V8-as motorok. Az volt az igazi éra, amikor a parkolóban már hallottad azt a hangot, mintha melletted lenne. Még a hideg is kiráz, ha visszagondolok.

[ Szerkesztve ]

(#9) Dr. Romano válasza kentucky (#8) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hát igen, azért mennyivel más feelingje van az 2017-es autóknak V8/10/12-es hangokkal :K

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#10) razorbenke92

Másodjára voltam kint állóval.

Tavaly még diákként 11000-ért (akkor unokatesómnak volt ajándék)

Akkor azt mondtam, egynek jó volt, de annyira kikészültem (4-kor indultunk, 6-kor sorban álltunk a 7 órási kapunyitásra, hogy jó helyünk legyen. Leégtem, fáradt voltam.) azt mondtam legközelebb csak tribün.

Idén ad-hoc apumnak jegyet akart adni anyum 25 éves házasságira, de már csak állóhely volt, vagy supergold. Nyilván el is kellett kísérni, így idén is álltam (nem panaszkodom, nagyon jó volt, főleg látni az öregemet is, hogy olyan mint egy gyerek)

Idei tapasztalatok:
- Nyilván meleg volt, megint szarráégtem.
- A pultoknál a szerződések miatt kirakott Heineken táblákról nem takarták le ami nincs. Az egyik helyen 25 percet álltam sorba, kiderült nincs strongbow. Vettem két kólát 1400-ért, 1500-ból ad vissza, mert nincs aprója. Mellettem 1100-ra kiszámolt 4 Eurót, majd 5-ből adott vissza, mert "no coins sorry".
- Szombaton a biztiboy azt mondta, 1,5l víz és 1,25 kóla sok egy főre bevinni. Volt ez reggel 8-kor, emellett aznap 18.20-ig volt program.
- Az állóhelyeken többen is sátrat vertek (amit elvileg nem lehet). A szekus odament, hogy bontsák el, amire annyi volt a válasz, hogy leszarják, itt vannak reggel óta. Erre otthagyták őket. Kevés hely van, ahonnan nem cibálnak ki, ha a biztonsági szolgálattal ellenkezel.

Ezek nyilván csak apróságok, és mind egyének-szolgáltatók hibái, maga a verseny igencsak tetszett, meg úgy amblokk jó élmény volt.

U.i.: Az a jellegzetes szag a gumiszag-fékszag-kipufogógáz jóarány kombinációja. Én a féket érzem belőle ki a legjobban.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#11) 8th válasza oriic (#5) üzenetére


8th
addikt

Én is így vagyok vele. Nekem az nem buli, hogy a dögvész hőségben 30+ ezerért a versenyből az ég világon semmit sem látok csak azt a néhány másodpercet ahogy elhúznak előttem. Igaz, azt legalább 70x. Kösz nem. Öreg vagyok én már ehhez. :D

[ Szerkesztve ]

(#12) razorbenke92 válasza 8th (#11) üzenetére

jó, hogy mondod, az előbbiből lemaradt:

- A kihangosítás az állóhelyeknél kritikán aluli volt idén, ha nem megy a TV közvetítés a zsebemből semmit nem tudtunk volna az égvilágon semmit Vettel felfüggesztéséről, Hammilton rádiójáról stb.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#13) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

razorbenke92 én három liter ásványvizet vittem be, nem szóltak érte mikor nézték át a táskám.

Az én tapasztalataim:
Egyszerűen nem tudom felfogni, miért nincs egy nyomorult normális út a pályára. Gps felesleges, a rendőrök úgyis elterelnek valahol, de legalább változatos. Most szőlők között egysávos úton tereltek ki... Ez csak szerintem ilyen szánalmas? Azt már nem is mondom, hogy sehol egy árva tábla, az magyar szokás.
Egy hamburger, hot dog 3500. Ezt nem kell tovább ragozni, hogy az indexet idézzem, csak a legelvetemültebb váci utcai turistacsapdákban vannak ilyen árak. A verseny végére sehol nem lehetett semmit kapni, csak sört. Autóval kösz....
Silver2 volt, kifelé a retardáltak két irányból egymásnak engedték a tömeget, egy óráig állt a heringparty a tűző napon 35 fokban. Az emberek kínjukban egymás után másztak át a kerítésen, hogy kijussanak a tömegből. (Nem a főbejárat felé, 3-as kapu volt a cél.)
Bezsebelik a pénzt, aztán mivel a fanok úgyis kimennek, le van sz@arva minden. Állnak/ülnek 7-8 órát a tűző napon.

Biztonságiakat szerintem jó magyar szokás szerint úgy válogatták, akik legolcsóbban vállalják. Annyiért nincs nyelvtudás és nem is az ő hibájuk, hogy semmit nem tudnak.

(#14) 66zio


66zio
aktív tag

Én egyszer voltam, de nem biztos, hogy többször lenézek. A meleg oké, lehet rá számítani. Az árak oké. Simán kibírom a csilliárd forintos gyrosz nélkül, de maga a Hungaroring hozzá állása borzasztó volt. (Amit most írok már lehet nem így van, akkor úgy volt). Minden a lehúzásra ment. A legzavaróbb dolog (álló jegyes voltam), hogy lett volna egy hely ahol két, igen két szakaszt is látni lehetett volna. Erre mi van ott? Egy nagy zöld takaró fal. Semmi funkciót nem tudtam neki adni, csak azt, hogy „Nehogymá 10 eres jeggyel lásson is valamit a gyökér”.
Mi busszal mentünk, de ami visszafele fejetlenség ott ment. Az emberek már majdnem ölték egymást. Az egy másik dolog, hogy a versenyből nem sok mindent lehetett felfogni, de legalább láthattam élőben a kocsikat.

Már nem vagyok akkora F1-es, mint régen. Visszagondolva lehet ezek az élmények okozták.

[ Szerkesztve ]

(#15) Blindmouse válasza CounterBoci (#13) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Szerinted miért fognak öszesen 60 miliárdot elkölteni a fejlesztésekre? Legalább nem a focira költik, mert ennek még értelma is van. Abból amit a jegyek után kapnak, abból semmit nem lehet csinálni. Álítólag 10 miliárd/év a liszenszdíj, gyanítom nem tudják kihozni nullszaldósra a 70000 jeggyel, és csak presztízsből van még Budapesten jegy. Nyilván MO-nak megéri, de a Hungaroring zrt-nek nem biztos.
Az meg hogy egy 30.000es jegyhez nem tudsz 2500 Ft ért parkolót meg 5000-ért kaját hozzászámolni meg nonszensz.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#16) vasi89


vasi89
addikt

A forma1 rég óta nem áll hozzám közel de az autósport igen. Anno sokat jártunk ilyesfajta mókára, de ez a sport sajnos már teljesen tönkre lett téve az országban. Külföldi versenyek szinte de már magyar sem sok. Viszont egyszer ha teheted nézz ki, ha még nem jártál nagy élmény lehet :) Főleg máriapócson ahol méterekre állsz a pályától, elég jó hangulata volt ezeknek is.

[ Szerkesztve ]

(#17) Diokhan válasza vasi89 (#16) üzenetére


Diokhan
addikt

Ez a videó gyönyörű :) Bár jobban szeretem a japán drift autókat, de ez is szépen tolja.
5 éves tervben benne van egy Máriapócs, most is lesz a Hódmezőrület majd Hódmezővásárhelyen, de az tőlem sajnos nagyon messze van. Imádom egyébként a driftet, szerintem az egyik legnagyobb ügyességet igénylő autósport a rally után!

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.